Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiální text distributora)

vander19

Pre mňa tu na CSFD brutálne nedocenený film. Jasné, mnoho ľudí nemá rado politické zápletky a podobné intrigánske hovadiny a je tu postava Marky Marka, ktorý nikdy nehrá seriózne postavy s dávkou taktu, ale na druhej strane pre mňa to bolo strhujúce a zábavné. Hlavne scény medzi Croweom a Walhbergom boli dávkou kofeínu, ktoré ma udržiavali v strehu. Od úvodu film nabádu ku oblúbenosti hlavných hrdinov, aby človek s nimi doslova prežíval ich emócie. Ex-policajt, ktorého neprávom postavili mimo službu, starosta čo sa mu za každú cenu snaží pômocť, lebo s ním súcití, chladná, ale inteligentne krásna Zeta-Jones, Barry Peeper ako protikandidát na post byť pánom najmocnejšie sveto. Súhlasím, že je to taká oddychovka a nejedná sa o napínavý thriller s prostredia vysokej politky, kde sa občas zamocem v dialógoch a kde akcia je zatlačená na úkor konštruktívnych riešení. Ale na druhej strane, takéto jednoduchšie zobrazenie ja mám rád a dokonca som myslel aj na vyššie hodnotenie ako 4*. ()

angloumene

Ačkoliv herci zapadají do svých rolí, děj je přehledný a dokonce ne úplně hloupý, Zlomenému město přece něco chybí. Každopádně pokud přijde nálada na nějaké to vyšetřování a tahání za nitky v té nejvyšší společnosti, tak tehle film určitě nezklame. Celkově 68 %. ()

Mikino00

Naprosto neoriginální béčková krimi s neuvěřitelně špatným scénářem, některé dialogy jsou katastrofální, navíc to co předvedli herci, hlavně Crowe je tragédie. Jediné co udržuje divákovu pozornost je zvědavost o to, jakým způsobem ho nakonec dostane, ten ve výsledků ale také originální nebyl. ()

Tomyfrok

Asi je třeba si hned zkraje ujasnit pár věcí. Ne, že by to nebylo běžné, ale trailer na Broken City zve na jiný film, než jsem včera viděl. Ne, že bych očekával nějakou extra pecku, nicméně pokud téměř počítáte minuty do konce, je někde sakra velká chyba. Film je rozveklý, plný nelogičností, a to jak v chování některých postav, tak i jako chyb v příběhu. A tohle mě prostě dokáže nadzvednout ze židle. Nechápejte mě špatně, většina protagonistů si na plátně odpracovala svoje a zvlášť chemie mezi Billym (Mark Wahlberg) a jeho sekretářkou (Alona Tal) působí velmi přirozeně. Po téhle stránce to i funguje. Jenže filmová páska se začne pomalu odvíjet a já si po chvíli říkal, ať už jsme v půlce, jelikož děj pěkně dlouho v nedohlednu. Mno nebyli jsme. Sílící spletitost příběhu navíc vykouzlila několik dost nesmyslných okamžiků (starosta, který se jede podívat na mrtvolu nalezenou uprostřed ulice), které bych už dneska ve filmu nečekal. Sám námět byl však výborný, jedno, že možná ohraný, jen se ho nepodařilo správně uchopit. Režiséra Allena Hughese příliš neznám, ale upřímně mě nudil už The Book of Eli, takže možná byla chyba zde. Navíc mě čistě subjektivně dost štvala i Rossova hudba. (50 %) ()

aLPaC

Detektivka z politického prostředí s výborným hereckým obsazením, výborným příběhem a neustálým odhalováním nových zločinů. Úplně v klidu za čtyři body. Myslím, že zdejší hodnocení odráží to, že diváci jsou už dost zhýčkaní. Kdyby se to natočilo o 20 let dříve, byl by to trhák s 80%. PS. Taky bych chtěl mít starosti pana starosty. ()

Twyer

Film mne nalakal trailerem, ktery vypadal dobre. Film jsem si predstavoval vice dynamicky a prospikovany nejakymi zvraty a intrikami. Od pocatku se film bohuzel tahne a nevtahl me do deje... nemohu jinak nez snizit hodnoceni... ()

Vendo86

Ocakaval som uz len od hereckeho obsadenia o cosi kvalitnejsi film, ale nemozem si pomoct ze sa jedna o naozaj priemeeny film na jedno pozretie odohravajuci sa vo volebnom prostredi plnom intrig. 6/10 len kvoli Markovi Wahlbergovi ()

Erik7595

Skvelé luxusné obsadenie, fajn rozbehnutá zápletka. Ale film slabšie graduje a aj tá atmosféra mohla byť o.dosť lepšia. Nudiť som sa nenudil, ale v podstate Broken City v ničom okrem skvelých hercov nevyniká. Priemer priemerov, ale kedže mám Walhberga rád a zvlášť Russella ešte viac, dám slabých 7/10. Na jedno pozretie fajn, ale potreba opätovných pozretí žiadna. ()

Wardan

No tak, lidi. To jako bylo ono? Pamatuju si moc dobře jak nás tvůrci krmili tím, jak je to temná a drsná kriminálka s koncem, proti kterému je konec Se7en večerníček. Ne, Broken City rozhodně není nijak zvlášť temná ani drsná krimi a konec je úplně normální. Ale narovinu, rozhodně to není špatný film. Naopak je poměrně dobrý, scénář má pár zadrhelů a několik otravných chvil se najde, i tak slušně funguje, Mark "Největší borec pod sluncem" Wahlberg je pořád největší borec pod sluncem a Russell Crowe je jako slizký záporák skvělý. Bohužel filmu hodně často chybí napětí. Takže podtrženo sečteno: jsem zklamán dost, přesto se ale jedná o poměrně slušnou oldschool detektivku s výborným obsazením, která se dá zhlédnout absolutně v poho. ()

barteca

Remix nápadů v thrilleru s rutinním Russelem Crowem a pro mne nezajímavým Markem Wahlbergem. Taktak tři. Souhlas SaNcHeZ_cz. ()

KOZEL84

Přesně tak,když někdo čeká shit,může být příjemně překvapený.Maximus je nemilosrdný (radši bych ho ještě viděl v nějaké akci) a Wahlberg jakoby napravoval bolestně trapného Paynea.Děj je sice rutinní (to asi oproti jiným novátorským postupům ve vyprávění způsobujících scénáristickou revoluci,ne?),ale ne debilní.Natočené je to slušně a ještě jednou originálně omelu dobré dialogy.Reznorův kámoš složil dobrý soundtrack a při pohledu na Alonu Tal,se i nějaký ten sekšepíl najde.Vůbec ne špatné.Teda vlastně úplně hrozné. ()

zahadum

Prvá zhruba hodina sa ešte niesla v duchu tajomnej konšpirácie...žiaľ potom sa v tom scenár utopil a už to sotva mohol zachrániť záver ktorý nemiluje logiku ! ()

dawe787

Průměrný thriller, kterému nepomohlo na příčku filmové hitparády tohoto roku ani obsazení Wahlbergem a Crowem. ()

Farr

Film se skvělým hereckým obsazením! Také kvůli tomu jsem měl velké očekávání, které ovšem nebylo naplněno. Děj je příliš fádní s běžnou zápletkou typu "Ty jsi mě napálil a já se ti pomstím", která nenabízí žádnou nadstavbu oproti podobným filmům v žánru. Abych to shrnul, film stojí za shlédnutí fakt jen kvůli hereckému obsazení... ()

Bozvav

Průměrná, lehce akční krimi, jenž sice neurazí, ale ani nijak výrazně neutkví v paměti. Slušná atmosféra i hudba. za mne 55%. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013