Hodinka

• Velká Británie The Hour
všechny plakáty
TV spot
Velká Británie, (2011–2012), 11 h 53 min (Minutáž: 59–60 min)

Tvůrci:

Abi Morgan

Dominic West, Romola Garai, Ben Whishaw, Burn Gorman, Anna Chancellor, Lisa Greenwood, Oona Chaplin, Anton Lesser, John Bowe, Tim Pigott-Smith, Peter Sullivan (více)

Série(2) / Epizody(12)

Špionážní drama z doby, kdy studená válka hrozila přerůst ve válku opravdovou. V době maďarského protisovětského povstání a Suezské krize se odehrává špionážní drama, kde se děj točí především kolem několika členů redakce BBC. (Indyi)

subic

Pro českého diváka zase nemusí být tak známý děj začátku padesátých let 20. století, kdy v hlavních zprávách BBC byla často zmínka o tzv. Suezské krizi. BBC tenkrát vysílala 2 konkurenční pořady, Hodinka a Odhalení a nabídnout tu konkr. zprávu jako první, to je leckdy boj. První 2 díly jsou celkem nuda, ale už v tom třetím v tom docela hezky chytnou saze. V podstatě není divu, že o rok později obsadili Bena Whishawa do bondovky Skyfall jako nového Q. Já váhám, jestli je to opravdu na 4 frčky, vizuálně to jde, ale ten děj je někdy opravdu docela zmatek. ()

xpaja

Skvělý příběh, charismatické postavy a perfektně vykreslená atmosféra padesátých let. To vše spojují vytříbené dialogy a precizně zachycené pozadí politického dění. Druhá série je ještě o něco lepší a syrovější než ta první. Dávám --- == 91 % == --- . PS: To jak všichni pálili jednu cigaretu za druhou mě lehce iritovalo. Ale chápu, že to patřilo k době. Aspoň, že v tomto jsme dnes o kousek dál. ()

jfaba

Výborný seriál, výborní herci, perfektní téma a neméně perfektně zvolená doba, kdy se seriál odehrává. Skvělý pořad, ta Hodina. Jako bych se díval na OVM :-) ()

whimsy

Ďalšia skvelá záležitosť od BBC, aj keď téma investigatívnych reportérov ide väčšinou mimo mňa. Retro, ktoré mi pripomínalo starých rodičov; zákulisie tvorby spravodajstva v BBC v 50-tych rokoch; postupné odhaľovanie činnosti britských spravodajských služieb a to celé podkreslené jazzovou hudbou. Herecky opäť raz mimoriadne dobrý Ben Whishaw - v dramatických aj vtipných scénach - , sa napriek štylizácii celého seriálu nemení na karikatúru. Trocha viac humoru na odľahčenie by mi však nevadilo. (vtipnosť tu prináša len hlavná postava Freddieho; čiastočne tiež Isaac). A potešil aj Andrew Scott ako cameo.---2. seria: úplne iná, ale stále rovnako dobrá. Tentokrát možno ešte viac cítiť atmosféru televízneho štúdia pod vedením Petra Capaldiho. Každý obraz vás prenesie o 50 rokov dozadu a posledné dve epizódy sú vyvrcholením, ktoré sa ani na chvíľu nezastaví. ()

efialtes

Nádherně ukecané, fantasticky odehrané a dle mého názoru ani trochu nudné a zdlouhavé,naopak! A sakra současné,ačkoliv se příběhy BBC odehrávají v padesátých letech. A plná palba kdyby za nic jiného,tak alespoň za ty všudypřítomné oblaky cigaretového dýmu a nikdy nedocházejíci pracovní chlast. ()

meatball

První série je za čtyři, druhá už je horší, mírně recykluje. Myslím, že je fér napsat, že zpracování tématu, herci i dobová atmosféra jsou opravdu první liga a nemusel by se za ně stydět kdejaký celovečerák. Hlavně ústřední trojice Romola Garai, Ben Whishaw a Dominic West jsou pro sérii doslova požehnáním. Trochu problém je fakt, že série zobrazuje spíš interakci mezi postavami BBC než dobové události a reakce na ně, ty často hrají druhé až třetí housle – což může někomu vadit. Přesto minimálně prvních šest dílů stojí za vidění! ()

Marcoman1972

Skvělá dvojice (trojice) hlavních protagonistů, výborné dialogy a báječná BBC English. Navíc jsem netušil, že rozhodování, zda ve večerní TV show vystoupí ten, či onen může být tak napínavé. Nezbývá mi než doufat, že podobné boje bojují i ti naši "hlídací psi demokracie". ()

PSyk

(Po první sérii) Velká radost! Všechno funguje - zápletka, timing v jednotlivých dílech i v celku, tajemství je postupně zahušťováno. žádný erkyl poaró s veškerým překvapením v jedné závěrečné sekundě. Nečekejte žádný návrat rozehraných zápletek - dovíme se jen něco a zbytek je na nás, abychom vypozorovali nebo uhodli. Hlavní Trojka nemá chybu a Agnus je od nynějška etalonem slizkosti. Po druhé sérii - Ještě větší radost. Jiný přístup - žádné drama s mrtvolou v 8. minutě, ale postupné propadání se do temnoty. Hlavní trojka stále bez chyby a Agnus už není etalonem slizkosti. Nejlepší postavy: Stern a Marnie. Bude III. řada? ()

vrgulnik

Představte si další skvělý seriál od BBC s Romolou Garai v hlavní roli a je téměř jisté, že se vám bude líbit. U mě to není překvapení oba jsou mí favorité. Určitě oceníte nejen výborné herecké výkony, ale přímo hmatatelnou atmosféru padesátých let. Vývoj postav i děje je částečně překvapivý a částečně předvídatelný, ale rozhodně je to ten typ seriálu, který vás chytne a nepustí až do posledního dílu. Pokud bych měl něco vytknout, pak je to zoufale malý počet epizod! :-) Uznávám, že po šesté už není o čem hrát, ale přesto - takových seriálů je málo. ()

macoslavek

the newsroom v dobách mad men = láska na první pohled! ale ten cliffhanger na konci 2. řady mě rozbil. kéž by to nějak šikovně uzavřeli, třeba nějakým pěkným celovečerákem.. it's not impossible when it's possible. ()

Eseter

Velmi nedokonalý seriál, ke kterému jsem si přeci jen našla cestu. V prvé řadě, Romola je vážně jedna z nejhorších hereček hrající zajímavé postavy. Nevěřím jí nic, stále vidím jen urputně se snažící Romolu. Její nedostatek talentu je ještě viditelnější, když je jejím hereckým partnerem někdo tak výjimečně dobrý jako Ben Whishaw – největší klad a nejzajímavější prvek seriálu je právě jeho postava Freddie. Vztah Moneypenny a Freddieho mi přišel mnohem uvěřitelnější a zajímavější než vztah Bel a Hectora, který byl vágní a nucený a zcela bez jiskry. Ovšem rozuzlení první řady bylo víc než uspokojivé. Druhá série dokázala postavy vykreslit v novém, zajímavějším světle (především Marney). Nakonec velmi nečekaný, strhující závěr a dechberoucí výkon Bena Whishawa. ()

latimerie

Po dlouhé době přichází seriál, který má ambici zaujmout široký okruh diváků. Obsahuje téměř vše, co se od řemeslně dobře zpracovaného seriálu očekává: krásní nadaní mladí reportéři, kteří žijí svou prací; nádherné kostýmy a zajímavé prostředí redakce BBC. Jenže tento seriál má navíc, kromě toho všeho, skvělé časové zasazení, a sice v období Suezské krize, tudíž o zajímavé zprávy tu není nouze. Další plusový bod navíc získává seriál za skvělé dialogy, kdy ani jedna věta nepřijde nazmar. Jedna z hlavních postav - reportér Fredie (Ben Whishaw) kolem sebe jen srší sarkasmem a ironií, avšak díky jeho charismatu byste mu odpustili všechno na světe. I milovníci zamotaných komplikovaných vztahů přijdou na své. ()

stuj

První série dobrá. 50. léta v Británii moc k vidění nejsou. Hlavní postavou je mladý novinář, který má na všechno pohotovou odpověď, nebere si servítky a jde si za svým. I navzdory nadřízeným a názory okolí. A samozřejmě se mu daří. Prostě geniální enfant terrible, což je trochu laciné lákadlo na diváky. Ale nenudí a o to jde. Druhou sérii jsem ovšem nedokoukal, protože mi to přišlo dost podobné jako první a ničím novým nepřekvapující. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky