Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

Lovely.Bones

Mírné zklamáni, ale na Blue Sky ještě dobré :-) Za prvé, nejsem fanoušek Blue Sky a většina jejich filmů mi přijde dosti průměrná a i dost podprůměrná (Rio a sudé díly Doby ledové). Za druhé, čekal jsem něco originálního. Za třetí, ve stejný den jsem viděl i Croodsovi, takže mám něco k srovnání. No, nejdřív bych asi měl psát o animaci. Nevím, proč jsou tady v komentářích všichni vyšplouchnuti z animace. Mě teda dosti průměrná. Design postav není ani moc progresivní (,,padouchy navlíkneme do dřeva a budou hlavně temní. To aby naší malí diváci hlavně nezapomněli, kdo jsou záporáci" - Kreativní tým studia). Humor mi ani v anglické verzi nějak nesedl a celé mi to hodně připomínalo Artura a Minimojové. Od příběhu, přes design záporáků k místy trapnému dětskému humoru. Já prostě nevím, jestli to těm dětem máte pustit. Asi joo. Bude to fungovat obdobně jako u Rebelky, myslím že to většinu dětí nějak nenadchne. ()

Terezinka198

Zajímavý příběh, ale do dvou třetin filmu jsem se nudila. Možná, že se jednou podívám znovu a zhodnotím jinak. Prozatím silné 2*. ()

Wancohoff

Animak, kde je jasne vidiet ze to chce byt viac fantasy rozpravkou, ako komediou (Despicable Me, ice age).Vtiahnutie do deja pride trochu neskor ako by clovek cakal, ale nakoniec je to zabavne a nenudi. 3* davam pre fakt, ze i ked sa mi to pacilo, nie je to animak, ktory by som si niekedy pustil este raz. ()

andio

Největší klišé, co jsem v poslední době viděl, a až na nějaké ty dobré gagy a krásné textury například látek, mě na tom vůbec nic nezaujalo. 6/10 ()

Eterninox

Nejsem si úplně jistý proč, ale navzdory působivému hlasovému obsazení, roztomilé stylizaci, animaci na velmi slušné úrovni i hodně pestré audiovizuální stránce jsem se nedokázal sžít ani s jednou z postav (snad kromě lehce miyazakiovské královny), a vůbec prožít tenhle film na hlubší úrovni než "tady tohle se celkem povedlo". 65% ()

Kerbello

Výrobou filmu se podle mě někdo zbavil své frustrace z toho, že po té, co zhlédl Artura a minimoje zamířil na Most do země Terabithia a až v kině zjistil, že trailer stříhal úplný kokot. Nemůžu filmu upřít to, že si s ním bylo hráno po celou dobu tvorby. Tvůrci, kterým na ramenou seděly ratolesti, se zřejmě výborně bavili, ale krom vizuálu vlastně nic extra. Slimák do toho sice občas praštil, ale jinak ticho po pěšině. Vím, je to pro děti, ale i tak jsem si to během filmu musel pořád opakovat. ()

Blueeyes

Království lesních strážců se mým oblíbeným animákem asi nikdy nestane. Už jen pro ten dlouhatánský tříslovný název. Rozhodně upřednostňuju kratší, výstižnější pojmenování. Taky je to krapítek málo vtipné, 102 minut se mi zdá vzhledem k tomu příběhu zbytečných, královna mi byla protivná a to tak poctivě, že se mi až ulevilo, když hned na začátku umřela. Ale jsou tu i klady. Animace je překrásná, lesní květinové prostředí líbivé, správně slizcí slimáci dokážou příležitostně vykouzlit vtip a královnina osobní stráž je docela sexy. Tak a teď mám divnej pocit, že určitě přijdu do pekla (nebo do Bohnic?) za to, že mi připadá přitažlivá postavička v animáku. :-) ()

ashtangi

Nemohu si pomoc, ale bylo to naprosto skvělé. Samozřejmě film nepřichází s ničím extra originálním a chvilkami to připomíná Artura a Minimoje, ale mě hned na začátku chytl a nadšení mi vydrželo až do konce. Jsem velmi mile překvapený. ()

warrenur

Prijemne posedenie si s ninja-elf lesnym ludom na jednej strane, plague-goblinmi na strane druhej :). Medzi tych par zaujimavych charakterov, ktore ma oslovili by isto patril roztrzity tatino, trojnohy psik a sem-tam pustali dobre hlasky i ti dvaja slizniaci. Mierny nadpriemer, ktory by ma v kine zrejme oslovil o cosi viac. Kazdopadne zabavny a zaujimavy dej s lubivo naanimoavnymi prirodnymi sceneriami a postavami. ()

rusty09

Moc sem si od toho nesliboval, ale nápad a provedění skvělý. I když delší tak rozhodně lepší než Příšerky a Já padouch a to je škoda,protože kdyby tenhle filmek byl známější, určitě by to mělo víc. ()

Platom

Moc nerozumím vysokému hodnocení, kterým tento film oplývá. Jako velké plus se mu sice dá přičíst celkový potenciál, ale ten je tak strašně nevyužit, že z mého pohledu se snímek řadí mezi přitroublé animáky, u kterých se prostě člověk po většinu děje nudí. Pokud jsem již narazil na slovíčko děj, musím napsat, že je zde jen něco, co ho z dálky připomíná. Divák vůbec mnoho věcí vůbec netuší a musí používat svou dedukci. Základní věci nejsou vysvětleny a to na úkor nesmyslných dialogů, bez kterých by se film doopravdy obešel. Celkově mi to celé připadalo narychlo vytvořené-odfláknuté, což je velká škoda... ()

Bozvav

Pro menší děti moc brutální, pro větší poněkud mdlé. Takový animovaný Avatar v zelené variantě na zemi. Pěkná animace, pár vtipů, hezká muzika. Holky to moc neoslovilo, už jsou asi moc velké. Za mne 60%. ()

Bejbinka

Celkem zajímavý zážitek...v kině my dva s přítelem a 4 malé dětičky s maminkou...toť vše :oD Přes všechny klasické hodnocení, které jsem přelétla okem, ale ani nedočetla, mě nepřekvapují...vždyť jsou to všechno hodnocení dospělých, co už nemají ani špetku dětské spontánosti a hravosti (podle hodnocnocení mi to tak připadá)...jinak by v hodnoceních muselo stát, že film byl skvělý, vtipný a perfektně efektově udalený. Přiznávám, i přes svůj věk jsem naprostý infantilní dítě a cvok do animáků a nestydím se za to. Proto dokážu pohlédnout na film dětsky, směju se každému gegu a perfektně jsem si tenhle film užila. Nemluvě o nápaditém tématu, posazení do přírody, která byla fantisticky ztvárněná, originální postavy a ve 3D parádní jízda, až se nám všem točila hlava. Podtrženo a sečtěno, super! ()

Hapretor

Ne tak vtipné, ne tak nápadité - už jsem to jednou viděl - "Mravenčí polepšovna", přesto ztraceného času nelituju. ()

Kaštan

Tento film jsem viděl třikrát. Na poprvé mě nebavil, napodruhé jsem se i párkrát zasmál a na potřetí jsem už citoval hlášky. Film nepotěšil ani neurazil a nebylo v něm nic, kvůli čemu bych jej doporučil. ()

Octane

Sympatická animovaná pohádka určena převážně pro dětské publikum, i proto mě to nijak moc nebralo, všechno je tak klasické a předvídatelné. Parádní herecké obsazení a skvělá písnička na konci filmu. ()

Ydrosten

Moje dcera ( 12 let ) mi řekla ještě v průběhu filmu " Můžeš mi říct, proč každou pěknou a zajímavou pohádku, musí někdo zkazit tím, že tam dá takového troubu jako je tendle táta ? Ani se té holce nedivím že s ním nechce zůstat " // Animace je bezchybná, a na začátku jsem jen ztěží věřil tomu že je to kreslený pohled na les. Jinak je to pohádka, která se chvíly chce tvářit vážně a v zápětí se to zvrhne v normální pohádku, kterých tady bylo spousta. mě to vyloženě nesedlo, ale dcera byla spokojená. Dám teda 4 hvězdy ( nebýt toho praštěného tatíka, tak bych možná za sebe trochu přidal, ale nešlo to - za mě 3, za dceru 4 ) ()