Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

LUCCKE odpad!

Nie som typ človeka čo nadhodnotí film lebo mal pekné "efektíčky" v kine, z ktorých som bol celý hotovučký ako slečna s čerstvým občianskym z Edwarda alebo Džastína. Púčiky a rastlinky a malí mužičkovia a otrepaná love story hlavných hrdinov milión krát videná v každej rozprávke. Obraz o tom či je EPIC dobrý film, zistíte keď si ho porovnáte napr. s Ja zloduch 2. EPIC = stupídna rozprávočka len pre tých najmenších! ()

knedliiicek

Roztomilá pohádka se zabavnými slizouny a roztomilou záplatkou. Akurát ten konec mohl dopadnout lépe, kdyby se i otec proměnil za dcerou nějakým kouzelným zpusobem a mohli žít ve světě, který oba poznali. ()

chlumecky

Vynikající animovaný film, možná i proto, že jsem na něm poprvé byl v 3D kině. Bavil mne od samého začátku až po konec. Nápad zmenšit postavu do rostlinní říše už tu určitě byl, ale zase tak ohrané téma to není. Skvělé zpracování. ()

hajner

Výborná rozprávka, tohto roku pre mňa jednotka. Skvelá oddychovka a aj synovi sa veľmi páčila a manželke tiež. ()

kakttus

Je to přesně takové, jaké jsem čekala. A to není vždycky tak úplně dobře. Trochu mě mrzí, že se všechny vtipné hlášky "ztratily v překladu". ()

stojan55

Slušný příběh, skvělé technické zpracování, místy trošku infantilní (ale snesitelně), dobré hudební kousky, něco humoru, co dodat - zasloužených 4 z 5. ()

Laslo

Najkrajšia rozprávka akú som kedy videl... Veľmi dobrý režisér toči samé dobre rozprávky. Veľmi dobrý scénar aj grafika. U mňa 95 % Odporúčam všetkým! ()

runyoufools

Klasický boj dobra so zlom, kde je už po 20 minútach jasné ako to celé skončí. Ale aj napriek tomu to bol veľmi príjemný film, ktorý ma dokázal vtrhnúť do deja. Určite jeden z tých lepších animákov, ktoré som tento rok zatiaľ videl. ()

bedsore

Možná jsem byl namlsanej Crudsovími, ale s lesními strážci jsme si do oka úplně nepadli. Ale pořád, animák a ve 3D, sem tam jsem si přisel na svý a celkově z toho mám kladný dojem. ()

panter666

Příjemný animák s prvky fantasy. Bojové sekvence byli zajímavé a někdy zábavné, někdy sem se zasmál a nudných částí tam taky moc nebylo. Problém byl asi v hlavních postavách. Nemůžu říct, že se mi to nelíbilo a taky nemůžu říct, že sem z toho byl paf. Bylo to lepší než Legendární parta a o něco horší než Universita pro příšerky. Možná kdyby to nedělali pro děti a trochu to ztemnili, ale to už mluvím o něčem úplně jiném. ()

qantip

Vlastně tomu není moc co vytknout. Je to takový normální animák. Škoda jen, že některé postavy nedostali více prostoru. Klidně bych si dokázal představit pokračování, protože některé věci by stály za to více rozvést. ()

JARDAHONDA

Rodinný snímek Království lesních strážců nabitý originálním světem fantazie a jedinečným humorem realizoval režisér Chris Wedge, pro jehož tvorbu je charakteristická mistrovská animace - napínavé dějové zvraty a vtípky Stevena Tylera a Pitbulla jsou zárukou, že si film zamiluje celá rodina. ()

Frank234

Název v originále dokonale definuje pocit, který jsem po shlédnutí 3D verze filmu měl. Prostě epické, i když se v konečném důsledku jedná o klasický průběh, je vložen do naprosto jedinečného a dosud nevídaného prostředí. Každý pokus o komedii je povedený a akce je tak akorát. A vrátím-li se k 3D verzi, rozhodně není na škodu jí shlédnout, pokud je možnost. Záběry jsou provedené přesně tak, aby třetí rozměr stál za to. ()