Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

Gogo333

Průměrná pohádka, která nijak neurazí, ale ani pořádně nezaujme. Líbilo se mi ladění strážců do japonska, ale moc jsem nepochopil proč některý měli v jedný ruce velký štít a v druhé luk se šípy. Taky se mi líbil šnek v podání Chrise O'Dowda a slimák Aziz Ansari, ty jejich přízvuky byly perfektní a taky byli to jediný zábavný ve filmu. Jinak hlas záporáka mi moc neseděl, čekal jsem nějaký drsnější. Příběh klasika, která je od začátku jasná jak dopadne. Film se evidentně lehce inspiroval u Minimojů a záverečný souboj u Sovích strážců. 65% ()

Hanys_

Čekám na animák, který mě přejede jako svého času Shrek nebo parádně pobaví jako třeba loňsky Ralph. Tohle je prostě jen další dobrodružství (spíše) pro děti, které sice není úplně infantilní a umí taky solidně pobavit, ale většinu času nenabízí nic než postavy, scénky a hlášky podle několiksetkrát použité šablony. ()

Ashar

Naši kluci mají hraní na počítačích pouze do sedmé hodiny a to z toho důvodu,že chráníme jejich přední mozkové laloky,aby se abnormálně nezvětšovaly.Pak nastává okamžik,jak je zabavit,aby se nepozabíjeli,nebo nedemolovali okolí.Po přečtení příspěvku verbala,jsem se nechal motivovat a film jsem opatřil a omladině pustil v DVD přehrávači.Kupodivu film mládež přibil k obrazovce a byl klid.Tak nám to nedalo a pustili jsme si film se ženou také.Kreslouni nás dokázali bavit až do konce. ()

Corpsegrinder

Tak tohle byla bohužel hodně velká nudle. Nebavil jsem se ani vteřinu a film se navíc ani moc nesnažil nebrat se vážně což je u animáků klíčový. Vtipy zde vyzní až do trapnosti. Ale hádám že pro děti je tohle snesitelný. ()

Stružák

Království lesních strážců snad ani není vyloženě špatné, jenom zkrátka nepřináší nic, ale opravdu NIC nového. Kdyby film vyšel o 10 let dříve, mohlo se jednat o docela povedený animák. Dneska už jsem zmlsanej originálnějšími (Příběhy hraček), vtipnějšími (Já, padouch) nebo hezčími (Rebelka). Příběh jede podle osvědčené šablony a věřím, že se to dětem asi líbit bude, ti se zasmějí i u toho otravnýho trojnohýho psa. Já jsem se za hodinu a půl zasmál asi jednou a to je na podobný žánr zkrátka málo. ()

Harapes

V záplavě dnešních rádobysuper animáků je tohle podívaná se vším všudy.Krásná animace,povedené 3D,poutavý příběh a výborná hudba.Doporučuji. ()

iampatrik

70% "Epic" se dá říct určitě o krásném pohádkovém (krásném) vizuálu, onu krásu dotváří i hudba. Pohádková (hodní proti zlým) je i dějová linka, která je jasně čitelná a předvídatelná, tahle skutečnost mi však nevadila, jednoduše mi zde čas utíkal, nenašel se čas na hluché a zbytečné pasáže. A pokud si viděl Avatara, určitě hned po prvních minutách budeš souhlasit, že Království lesních strážců jsou animovanou rodinnou variantou na tento blockbuster (což nepovažuju za mínus, protože tohle prostředí a postavy se mi zamlouvaly). ()

peetriss

Osobně nemám příliš v oblibě styl animace snažící se za každou cenu co nejvěrněji napodobit lidskou tvář a její mimiku. Prostě je to nemožné, postavy na mě působí chladně, nevlídně a neživě, nelze se na ně duševně napojit a na tomto u mě padá celý film. Takto si už na mně vylámaly zuby filmy jako Polární expres, Beowulf či předtím Final Fantasy: Esence života. Království lesních strážců se o tuto věrnost snaží také, ale jen velmi volně a právě tato volnost je zřejmě klíčem k faktu, že tentokráte mě styl animace oslovil. Ba co víc, postavy působí velmi sympaticky, mimicky přesvědčivě a emočně funkčně. Důkazem budiž hlavní postava Mary - snad se mi ještě nestalo, že bych se mohl téměř zamilovat do kreslené, nehnotné postavy. Ale film není jen o postavách, nýbrž také o dějové náplni. Myslím, že dětem se tato fantasy pohádka bude náramně líbit, je dynamická, ve smyslu svého originálního názvu epická, vizuálně podmanivá, ale bohužel dějově poněkud tápe, nevyhýbá se klišé a ve víru své rychlosti nestíhá zabřehnout do větší hloubkovosti příběhu. Přes tyto výtky se jedná o svižný a zábavný počin. ()

Hanes88

Tak jako Epic je pro mě velice milé překvapení! Zaprvé nádherná animace a z některých hlášek jsem se opravdu válel smíchy (hlavně teda z těch šneků) :). Spíše je to ale jen film, který pobral některé části děje od svých předchůdců a dalo se předvídat jak bude film pokračovat až po konec. Za to taky dávám o 1 * méně. Ale jinak opravdu spokojenost. 75%. ()

Mauric

Silné ***. Snad první film, kde mi český distribuční název sedí mnohem více, než ten originální. Epic je totiž epickým příběhem, avšak nikoli filmem. Na vyplnění významu názvu, jímž se tato podívaná honosí, by byla potřeba přidat dobrá půlhodina (Ano, vím, příběh zminiaturizované teenagerky je určen hlavně dětem, tzn. kratší stopáž). Těšil jsem se zejména díky "originálnímu" nápadu mrňavých válečníků, ale zkratkovitost příběhu, jež se pohybuje ve starých známých kolejích a nedostatek akce brání vyššímu hodnocení. ()

Simbet

Myslím, že od kreslených filmů se má čekat pohoda a vtip. Ani jedno tomuto filmu nechybí. Moc se mi to líbilo, ale člověk se nesmí dívat na příšerný český dabing. Poprvé jsem to viděla ve francouzštině a bylo to dobré, když jsem chtěla rozumět opravdu všemu, dala jsem si slovenštinu, je o moc lepší než čeština. ()

Prochy38

Dnes se ty animáky více méně drží jedné osnovy, jen si to autor narve do svojí doby, fantaskní říše nebo kamkoliv. Dost originální, hodně vtipné a hlavně teda nádherná animace. To je asi nejdůležitější faktor, podle kterého hodnotím animované filmy. Pokud to je fakt škaredé (Zataženo, občas trakaře, ...) nebo pro mě dost nelíbivé až dráždivé (Madagaskar, Kung-Fu Panda, ....) nemá to umě šanci. Ale tohle není ten případ. Po Tangled, možná před Frozen, zase další krásný, vtipný, zábavný, akční a .. prostě fakt dobrý animák! Pro mě v posledních letech jeden z nej. Možná to není pecka, jako právě Tangled, ale 4* by byly málo... ()

marnold

Ukozuje se, ze aji totalnom klasyke z banalnym przibiehym idzie zrobic zajimawie, napinawie, wtipnie a dobrze. Trzeba wiedziec, jak na to. Wyzdwihujym animacje, kiero swojimi detailami mimiki konecznie dorownuje swoji dobie. ()

Marys

Zaujímavý animovaný snímok. Prišiel mi taký viac klasicky rozprávkový, než ostatné postmoderné všehochutné zmiešaniny chŕlené na bežiacom páse. Nebol síce extra výnimočný, no svojou pompéznosťou bol skutočne epický. Veľmi pekný svet, príroda, farby. S tým sa autori nádherne pohrali. ()

Nethar

Objektivně by to byly snad lepší tři, ale subjektivně musím dát hvězdy dvě, nějak mě tohle neláká. Nebylo to na mě ani dost vtipné, ani dost nápadité. Prostě obyč nezapamatovatelný animák. Ale pro děti asi super. ()