Cinemassacre's Monster Madness (TV seriál)

Dokumentární

USA, 2007, 122x5 min

James D. Rolfe

James D. Rolfe, Don Beddoe (a.z.), Emma Dunn (a.z.), Lilian Bond (a.z.), Evelyn Ankers (a.z.), Lurene Tuttle (a.z.), David Crawford (a.z.), Cheryl Smith (a.z.), John Cedar (a.z.), Kevin Van Hentenryck (a.z.), Terri Susan Smith (a.z.), Beverly Bonner (a.z.), Lester Matthews (a.z.), Ian Wolfe (a.z.), Kent Smith (a.z.), Lil Dagover (a.z.), Friedrich Fehér (a.z.), Werner Krauss (a.z.), Conrad Veidt (a.z.), Hans Heinrich von Twardowski (a.z.), Ruth Landshoff (a.z.), Georg H. Schnell (a.z.), Max Schreck (a.z.), Greta Schröder (a.z.), Gustav von Wangenheim (a.z.), Arthur Edmund Carewe (a.z.), Lon Chaney (a.z.), Gibson Gowland (a.z.), Norman Kerry (a.z.), Mary Philbin (a.z.), Helen Chandler (a.z.), Frances Dade (a.z.), Geraldine Dvorak (a.z.), Dwight Frye (a.z.), Bela Lugosi (a.z.), David Manners (a.z.), Edward Van Sloan (a.z.), John Boles (a.z.), Mae Clarke (a.z.), Colin Clive (a.z.), Boris Karloff (a.z.), Gavin Gordon (a.z.), Zita Johann (a.z.), Terry Kilburn (a.z.), Kim Parker (a.z.), Elyse Knox (a.z.), Carol Marsh (a.z.), Olga Dickie (a.z.), Melissa Stribling (a.z.), Maidel Turner (a.z.), Nestor Paiva (a.z.), Peggy Moran (a.z.), Susan Denberg (a.z.), Kiwi Kingston (a.z.), John Hubbard (a.z.), George Zucco (a.z.), Steve Marshall (a.z.), Jill Whitlow (a.z.), Wally Taylor (a.z.), Tom Woodruff Jr., Joyce Jameson (a.z.), John Van Eyssen (a.z.), Edgar Norton (a.z.), Roger Pryor (a.z.), John Mylong (a.z.), Russell Wade (a.z.), Lenore Aubert (a.z.), William Harrigan (a.z.), Valerie Gaunt (a.z.), Lionel Belmore (a.z.), Jimmie F. Skaggs (a.z.), Fay Helm (a.z.), Edgar Barrier (a.z.), Peggy Webber (a.z.), Lupita Tovar (a.z.), Elena Verdugo (a.z.), Kyra Schon (a.z.), Charles Craig (a.z.), George Kosana (a.z.), Louis Tripp (a.z.), Linda Watkins (a.z.), Frederick Kerr (a.z.), Ludwig Stössel (a.z.), Robin Frates (a.z.), John Hudson (a.z.), Rex Evans (a.z.), Virginia North (a.z.), Tod Andrews (a.z.), Juriko Hišimi (a.z.), Joan Standing (a.z.), Pamela Lincoln (a.z.), Francis Ford (a.z.), Holmes Herbert (a.z.), Rose Hobart (a.z.), Miriam Hopkins (a.z.), Fredric March (a.z.), Ralph Bellamy (a.z.), Lon Chaney Jr. (a.z.), J.M. Kerrigan (a.z.), Patric Knowles (a.z.), Maria Ouspenskaya (a.z.), Claude Rains (a.z.), Warren William (a.z.), Tom Conway (a.z.), Jack Holt (a.z.), Jane Randolph (a.z.), Simone Simon (a.z.), Julie Adams (a.z.), Whit Bissell (a.z.), Ricou Browning (a.z.), Richard Carlson (a.z.), Ben Chapman (a.z.), Richard Denning (a.z.), Antonio Moreno (a.z.), Patricia Cutts (a.z.), Judith Evelyn (a.z.), Darryl Hickman (a.z.), Vincent Price (a.z.), Shane Briant (a.z.), Hazel Court (a.z.), Peter Cushing (a.z.), Michael Gough (a.z.), Martin Jarvis (a.z.), Lionel Jeffries (a.z.), Roy Kinnear (a.z.), Christopher Lee (a.z.), David Prowse (a.z.), Patrick Troughton (a.z.), Jane Asher (a.z.), Elisha Cook Jr. (a.z.), Nigel Green (a.z.), John Kerr (a.z.), Peter Lorre (a.z.), Jack Nicholson (a.z.), Debra Paget (a.z.), Basil Rathbone (a.z.), Elizabeth Shepherd (a.z.), Frank Albertson (a.z.), Martin Balsam (a.z.), John Gavin (a.z.), Alfred Hitchcock (a.z.), Patricia Hitchcock (a.z.), Janet Leigh (a.z.), John McIntire (a.z.), Vera Miles (a.z.), Simon Oakland (a.z.), Anthony Perkins (a.z.), Marilyn Eastman (a.z.), Karl Hardman (a.z.), Duane Jones (a.z.), Judith O'Dea (a.z.), Judith Ridley (a.z.), George A. Romero (a.z.), Keith Wayne (a.z.), Linda Blair (a.z.), Ellen Burstyn (a.z.), Lee J. Cobb (a.z.), Jason Miller (a.z.), Max von Sydow (a.z.), Marilyn Burns (a.z.), Allen Danziger (a.z.), Gunnar Hansen (a.z.), John Larroquette (a.z.), Edwin Neal (a.z.), Susan Backlinie (a.z.), Richard Dreyfuss (a.z.), Lorraine Gary (a.z.), Carl Gottlieb (a.z.), Murray Hamilton (a.z.), Jeffrey Kramer (a.z.), Roy Scheider (a.z.), Robert Shaw (a.z.), Steven Spielberg (a.z.), Secuko Wakajama (a.z.), Carlos Villarías (a.z.), Eduardo Arozamena (a.z.), Charles Lloyd Pack (a.z.), William Franklyn (a.z.), Bramwell Fletcher (a.z.), Herbert Bunston (a.z.), Mickey Knox (a.z.), Alan MacNaughtan (a.z.), Melvyn Hayes (a.z.), John Forbes-Robertson (a.z.), Takuja Fudžioka (a.z.), Sandor Elès (a.z.), Dennis Hoey (a.z.), Julie Ege (a.z.), Jonathan Stark (a.z.), Robby Kiger (a.z.), Brent Chalem (a.z.), Ryan Lambert (a.z.), Kimberly Ross (a.z.), John D'Aquino (a.z.)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

James Rolfe není Scorsese, ale jeho zápal podělit se s fanoušky o historii filmového hororu nejde ocenit jinak. Nadšením ani kvalitou nemá mezi YouTuber's konkurenci.(3.1.2014)

Naprostá dokonalost a povinnost pro každého fanouška hororového žánru. James Rolfe se do této skupiny určitě řadí a svými znalostmi hororové historie mě naprosto posadil ze židle. Navíc má tu schopnost, že na poli pouhých několika minut vás dokáže provést nejzásadnějšími mezníky filmového hororu, největšími kuriozitami i jeho osobními favority, a letos tak činí již popáté. Fanoušci vždy netrpělivě vyhlížejí 1. října, kdy se na stránce www.cinemassacre.com odstartuje 31denní speciál na vybrané téma. ------- 1. série (2007) - stručná historie hororu - v této sérii vás James provede skutečně nejzákladnějšími kameny, které utvářely celý žánr. Od roku 1920 až do současnosti. (od 1. 10. 2011 také na VideaČesky.cz) ------- 2. série (2008) - Godzilla-thon - Druhý MM se zaobíral další z Jamesových obsesí, kterou jsou japonská filmová monstra. ------- 3. série (2009) - další mezníky historie hororu a spousta zajímavých tipů i z filmů, které má James osobně rád. ------- 4. série (2010) - Camp Cult - můj osobní vrchol mezi všemi sériemi MM. Přehlídka těch nejúděšnějších, nejkrvavějších, nejbizarnějších a nejbéčkovitějších hororů celého světa. U mnoha recenzí jsem se doslova válel smíchy po zemi a pár filmů už jsem si dokonce musel osobně sehnat (INFRAMAN! BOOOOOM!) ------- 5. série (2011) - Sequel-A-Thon - Co týden, to jedna památná hororová série se zaměřením na jednotlivé díly. 1. týden - Frankenstein 2. týden - Hammer Dracula series 3. týden - Nightmare on Elm Street 4. týden - Halloween.(1.10.2011)

1. séria (90%): Zhrnutie celej histórie hororových filmov. Miestami síce možno príliš stručné, no vždy k veci, výstižne, zaujímavo, zodpovedne so znalosťami a humorom.(31.10.2011)

Pro fanoušky hororu je tohle naprosto nezbytná záležitost. Škoda, že nemam takový filmový zásoby, jako James Rolfe. Takovejch filmů, co bych rád viděl :)(23.5.2013)

Povedený přehled hororových klasik od 20. let po součastnost se známým "Angry nerdem" Jamesem D. Rolfem. Viděna pouze 1. série z roku 2007 na stránkách VideaCesky.cz. 71% (18.10.2011)

Encyklopédia histórie hororov.(16.1.2012)