Automata

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Svět prodělává politickou a ekonomickou krizi a roboti jsou součástí našeho každodenního života. Jsou jištěni dvěma základními zákony. Jacq Vaucan je obyčejným pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který se stal obětí manipulace. Během vyšetřování však začíná docházet k závěru, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování. Tento objev může mít vážné důsledky pro budoucnost celého lidstva, jenomže Jacqův zaměstnavatel to nenechá jen tak. Před Jacqem tak stojí volba - postavit se na stranu vlastního druhu, nebo dát přednost robotickým bytostem. (TV Nova)

Wacoslav1

Solidní sci-fi z docela zajímavou myšlenkou, slušným příběhem a charizmatickým Banderasem. Je pravda, že o akci tu moc nejde, ale nakonec mě to celkem i vtáhlo do děje a ani jsem se nenudil. I když je pravda, že podobný filozofický scífka nejsou až tak moje hobby, tak tohle bylo docela ucházející.55% ()

-bad-mad-wolf-

Plagiát nejmenovaného Asimovského trháku, který by se chtěl více babrat v hloubce bytí. Bohužel pajdá na všechny nohy a v jednom kuse vzbuzuje v divákovi milion otázek: Jakto, že Banderas v poušti nechcípl? Proč vlezl do rány ostřelovači, když ho minutu předtím viděl v akci a pravidla znal? Kde se chtěli roboti v poušti dobíjet, když v továrně očividně potřebovali dobíjecí stanice a měli s sebou sotva jednu nukleární baterku? V době, kdy je život krutý sám o sobě a přežívají poslední hrstky zoufalých lidí, jsou na každém rohu pokročilí roboti, jejichž úlohy se dávno smrskly na krájení cibule a ukájení hostů v bordelu? Byla nutná béčková thrillerová linka se zajatou manželkou? Film, jehož pošmournost existuje čistě pro efekt a jehož svět stojí na nejasných základech. ()

darkrobyk

,,Vy jste opice. Zlá opice." Špinavé existenciální drama. Příjemně líně plynoucí za doprovodu vetřelčí hudby (autorem je ovšem Zacarías M. de la Riva). Něco z Blade Runner, něco z Já, robot, špetka z písků StarWars a Duny. Tisíckrát kladené otázky o smyslu bytí, o životě, o budoucnosti. Budoucnost už není to, co bývala...a Banderas je slušivá troska. ()

Ampi

Když se podívám na komentáře a hodnocení ostatních uživatelů, vypadá to, že jsem viděl jiný film. Antonio Banderas hraje kvalitně jako vždy, jeho filmová dánska manželka(Birgitte Hjort Sørensen) i jeho v té době skutečná manželka a další herci také. Sluncem poničený postapokalypticky svět je dobře vyobrazen. Nabízí se jistá podobnost mezi Blade Runnerem a Já, robotem. Strach je jednou z lidských vlastností a zde strach že zániku lidstva je na místě. Ale i lidskost, empatie a soucit jsou vlastnosti lidí. V tomto filmu nejen lidí. ()

Fiftis

Mne sa tento film skutočne páčil, pretože veľmi pripomínal film Ja robot s Willom Smithom. Atmosféra filmu je taktiež čarovná, chybičkou filmu sú len trocha zdĺhavé scény s "uneseným" Banderasom, ale i tak je film kratučký a to je myslím škoda. Inak Antonio Banderas podal vynikajúci výkon a po skončení filmu som si nevedel predstaviť, že by sa niekto zhostil role lepšie, alebo že by sa niekto do role hodil viac. Zápletka bola viac než zaujímavá, niekoľkokrát sa hlavný hrdina dostal do situácií, o ktorých si myslíte, že sú neriešiteľné. Tento film ma veľmi pozitívne prekvapil a možno to bolo aj tým, že nieje veľmi známy a človek si myslí, že sa jedná o slabučký odvar sci-fi. Opak je pravdou. ()

Big Bear

Jelikož z obsahu Formelina toho moc divák nevyčte (nic proti!) rozhodl jsem se jej zvídavým potenciálním divákům lehce nastínit. -- Svět je po jaderné katastrofě, většina zemského povrchu je spálená sluncem a vysoce radioaktivní. Počet lidí se výrazně zredukoval a žije jen v izolovaných městech s umělými kyselými dešti za jejichž okrajovými zdmi se skládkami a pouštěmi vám již nikdo negarantuje bezpečnost. Aby lidstvo přežilo, vyrobila spol. ROC inteligentní roboty určené pro široký rozsah prací v nebezpečných a zamořených oblastech pro lidi nedostupných. Každý robot je vysoce inteligentní a do čipu má zakódovány dva hlavní zákony. Neublížíš člověku a nebudeš se sám modifikovat či měnit. Lidé mají roboty pro domácí práce, roboty chůvy, těžaře, svářeče, nosiče, popeláře atd... Antonio coby pojišťovací agent spol. ROC je zván k mnoha případům, kdy lidé žádají odškodnění za činy robota co mají v domácnosti. Antonio je spolehlivě zamítá jako podvody. Roboty ROC zná dokonale a ví, že by žádný robot nikomu z lidí či zvířat neublížil. Náhle je však povolán do policejní márnice, kde leží pozůstatky robota, kterého odstřelil policista na hlídce. Ten tvrdí, že robota viděl když si vyměňoval svojí elektroniku za jinou... U policisty však byly zjištěny psychotropní látky v krvi a tak je jeho tvrzení značně nevěrohodné. jenže pitva robota prokázala, že se v sobě obsahuje součástky z jiných robotů o čemž ROC jediná pověřená opravami nemá žádný záznam... Dál nebudu spoilerovat. ------ Antonio potěšil. I když už je to starej kořen a točí reklamy na orbitky, tady mu to seklo i s tím účesem na Willise :-). Film má velmi zajímavou myšlenku a řada věcí v něm opravdu k zamyšlení. Po první skvělé polovině ale dojde k ,,akční'¨části děje, která byla jednak nudnější a kde se roboti začali chovat jak hodní a přátelští Transformeři... To film výrazně srazilo. Konec už tomu dal na prdel a já se jen bál, že banderas bude mít sex s tou bílou vzdychající plechovkou :-) (nebudu spoilerovat! :-) Z naháněčky na poušti mne nejvíc zaujaly jen ty třínápravové Land Rovery Defendery což asi nebyl záměr tvůrců. Takže verdikt? Zajímavé, lehce originální, bohužel s velmi předvídatelným dějem a řadou nelogičností (např. závěrečné setkání všech na silně radioaktivní poušti!). Dávám tedy 3 biočipy. * * * ()

misterz

Ani nie som prekvapený. Antonio Banderas je síce herecká superstar, no veľa jeho filmov nestojí ani za myší prd. V tomto prípade sa dá oceniť iba ak tá zaujímavá dystopická post apo atmosféra, ktorá sa v druhej polovici zmenila na celkom zaujímavý obraz v štýle Mad Max. No ale príbeh a vôbec, to celé moralizovanie.... no čo k tomu dodať? Hrozná zlátanina, ba priam až skoro výsmech všetkému a všetkým. Keby sa to aspoň nebralo tak vážne. Ani vlastne človek poriadne nevie o čom to bolo - stále sa riešil len druhý protokol a potom sa naháňalo v púšti. Medzi tým sa narodilo baby a pár robotov dostalo guľku do hlavy alebo do kolena. Inak duchovne prázdne ako egyptská sýpka v čase toho najhoršieho sedemročného hladomoru. Na hranici odpadu. 30/100 ()

Snorlax odpad!

Nikdy jsem neměla ráda remaky, ale tímto u mě stouply v ceně, protože si nikdy nehrály na objevný originál. Vykrást, co se dá a tvářit se u toho nadmíru důstojně, to již chce notnou dávku drzosti, umělecké impotence a naprosté pohrdání divákem. Tenhle film patří na smetiště a zahrabat hodně hluboko. ()

Anderton

Ak roboti, tak zase na asimovský spôsob. Ide o to, či sa bude majster z toho posmrtne tešiť, alebo rotovať v hrobe. Asi by len tak po Automate mávol rukou, že môže byť, ale mohlo to byť oveľa lepšie. Automata totiž mohol byť slušný art, kde by sa rozvíjali motívy, metafory atď. V tomto lacnejšom prevedení pôsobí béčkovo (v dobrom), ale jeho jednoduché dialógy sú príliš doslovné, aby naplno využil potenciál námetu. Ako fanúšik sci-fi som mal však z filmu celkom radosť pretože podľa hodnotení som očakával prúser. Som rád, keď sa ľudstvo nevyhubuje iba samé, ale že sa občas berie aj v potaz nevýpočitateľná slnečná energia. ()

Slartibarkfast

Položme si otázku, co by se stalo, kdyby nám náš toaster začal odpovídat na naše nadávky hned po ránu a začal spekulovat nad bytím, či nebytím.. Inu, děj není třeba nijak zvláště rozpitvávat. První polovina zcela nezastřeně vylupuje Blade Runnera a to ještě dost blbým způsobem, kdy se do toho scénáristé snažili narvat trochu z toho a trochu z tamtoho, jmenovitě z nejznámějších: Já, robot, Ex Machina, Transcendence a ještě se nám celou dobu snažili namluvit, že v hlavní roli je Bruce Willis a ne nějaký seschlý Tonda Banderas, kterému tyto role opravdu nejdou. Když už má hrdina krvácet a ještě se při tom smát, je volba hlavního protagonisty jasná! Jedině Brůs dokáže běhat bos přes střepy s náležitou grácií. Ač je těžké hodnotit film, kde bylo vidět jakous snahu o hluboký odkaz pro budoucí generace, je to průser. Celá řada jiných a již jmenovaných to zvládla lépe. Kdyby se to alespoň celé odehrávalo v interiérech města, ale to vláčení po poušti už bylo i na mne moc. 40% ()

Rocky62

Velké šlápnutí vedle. Snímek, který se protentokrát snaží jít svou vlastní cestou a nevnímat UI jako hrozbu, nicméně to vůbec nefunguje. Postapokalyptická atmosféra nulová. Design robotů fádní. Dějová linie je chaotická a bez snahy jakýmkoliv způsobem usměrnit příběh. Závěrečné "rozuzlení" tuctové a bez emocí. Od sci-fi filmů zaměřených na lidstvo vs. umělá inteligence očekávám drajv, myšlenkový přesah, potažmo temný depresivní futurismus. Automata nemá ani jedno. ()

klerik

Napriek miernemu zakolísaniu v tempe v strednej časti, výborné sci-fi. Film má presno to, čo chýbalo v JA, ROBOT. Špinu. Atmosféra podobná BLADE RUNNEROVI pomáha aj filozofickej rovine a i keď je Automata jednoduchý film stojaci myšlienkovo asi na dvoch-troch rozhovoroch, má emócie i napätie. Melanie Griffith vyzerela skvelo... ()

dopitak

Silnější atmosféra by snad zachránila i ublitý konec, v němž zjevně nevěděli, jak z té šlamastyky pryč. Banderas je prakticky nepoznatelný a nikoho dalšího neznám. Pochválit je nutné brněnský dabing, po letech konečně kvalitní práce. ()

SeBig

Naprostá nuda. Banderas tam celej film kecá s robotama, na konci nějaká akce, začátek měl jednu dobrou scénu (tu s nožem), nulový napětí a hudba příšerná, stejně jak vizuál, kterej zaváněl levností. ()

korbitch22

Tak se někde sehnalo pár pesos, sehnala se skvadra vyhořelých herců, Antonio si sebou do kufru přibalil na natáčení i tu svojí hnusnou držku který říká manželka a všichni si natočili stupidní, zbytečnou a pointou totálně prázdnou parodii na Já, Robot.Začátek vypadal docela nadějně a hezky si to hrálo na Blade Runnera, potom to jde ale do hajzlu a začne se to nesnesitelně vléct a ve finále to vyustí tak ubohým způsobem, že si vlastně uvědomíte, jak tahle sci-fi ubohá je a fungovala by možná tak před třiceti lety.30%. ()

Chrustyn

Absolutně nevýrazná sci-fi snažící se variovat robotickou vizi Isaaca Asimova v kulisách podobných těm od Blomkampa. To co mohl být zajímavý sci-fi thriller je pouze nudná a lacině vyhlížející báchorka plná myšlenek ale ve výsledku prázdná. ()

honajz

Příběhově a vyzněním velmi slabé, častokrát viděné, nepřináší to tedy nic nového, nic navíc, a skoro nic zajímavého. Dokonce i ty filozofické debaty mezi úředníčkem a hlavním robotem jsou jak přes pár kopíráků. Na druhé straně to má slušný vizuál, depresivní náladu, dobré triky i kulisy, pár nečekaných scén (děti u doktorky), a hlavní hrdina je spíše úřednický páprda, který sám neví, co by vlastně chtěl. Kdyby to nebylo tak strašně předvídatelné, šel bych možná i na ty tři *. ()

Morholt

Celkem ucházející robotické postapo, zabývající se ohranou myšlenkou, že stroje začaly ignorovat prastaré zákony robotiky a přemýšlejí si i konají po svém. Co zatím je se snaží vyšetřit zaměstnanec robotí provozovny, v tomto případě výborně ztvárněný Banderasem, pro kerého je tahle role celkem netradiční. Příběh sám se nesoustředí na akci, ale spíš na rádoby hlubokomyslné rozjímání o lidstvu, což mu z mého pohledu trochu škodí. Toho filosofování je zkrátka moc. Ale i tak se na to dalo koukat a to díky vydařené atmosféře, povedeným robotům a nakonec i kvůli hereckému obsazení, kdy vedle Banderase pobaví třeba Dylan McDermott v roli hajzla policajta. Lehký nadprůměr, který neurazí. 60% ()

6thSun

Pro Tondu Banderasů mám slabost, o to víc mě mrzí, že své herecké úsilí věnoval tomuto pohříchu nudnému snímku. Proyasův JÁ, ROBOT zůstal absolutně neohrožen. ()

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (více)