Pohádkový příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka a Barborka, a také muzikant Jakub, Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku, s ním přijíždí i jeho bratr Ignác, výstřední vynálezce a badatel. A kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci a krátí si čas vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Řada nešťastných i komických nedorozumění vyvrcholí nebezpečnou výpravou tří hledačů pokladu: Barborky, Jakuba a pana Bořivoje. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy… (Česká televize)

Neumetel_kovovy

Uprimne nechápu, jak někdo muze hodnotit jako odpad, asi nejakej chytrolinek zvaný spáčilínek...Pohadka je vtipná s vybornymi hereckymi vykony (az na Krause, to se ale dalo cekat 😀) ()

Mistr119

Trošku divná pohádka.. :/ Zvláštní herecké výkony především čertů. Místy bylo vtipné, ale spíš divné..! :/ ()

quokam

Urcite dustojny pokracovatel tradice ceskych "papindeklovych" studiovych pohadek, zde s rozhodne bohatsi vypravou ve srovnani se 70tk nebo 80tkama. Jakozto fanousek Cechomoru (a Jany P.) Jsem si pohadku uzil. No, rusila mne tam ta para, trosku pitvorivej podzemni svet (ale zase ve srovnani s troskovinama ci zelenkovinama preci jenom decentni a umereny) a chvile tranvestice. Ale secteno podtrzeno, sokojenych 6/10. ()

Peabody

Tak výtvarné pojetí a místy i atmosféra je pěkná, netradiční pohádka by mi ani tak nevadila. Jednotlivé linie ale ne vždy ladí, budiž. Obě dvě hlavní dívky jsou pěkné, to je vítaná změna proti některým jiným pohádkám. Ale ten zhulený nápad s Budařem jako vodní vílou, ještě více než jindy šišlajícím Lifffkou , o paní Poláškové ani nemluvě?? WTF. To jsou takové ty nápady, nad kterými se autoři válí smíchy, jaká že to bude sranda.  A další protlačená hvězda klanu Krausů???  To pak nevytrhne ani řada dalších dobrých herců, Dyk tentokrát ne jako limonádový krasavec, souhlasím, že trochu unavený Švehlík, rutinní dobrý Heřmánek. ()

soukyd33

Co je tohle zase za ptákovinu? 😄 Tam snad není nic správně. Ani ty dialogy nedávají smysl. Vtipy kam se podíváš. Ty vynálezy jsou TOP. 😄 Ta pastička na myš. 👍😂 Hezká pohádka o lásce a nenapravitelném sobectví. Co asi uspěje u kouzelných bytostí. Hvězdiček 4 ()

RadimRay

Tak nevím, tady pořád někdo hledá extra příběh a složitou zápletku?! Hledá ji například intelektuálka která se ani nedodívala do konce! (zuzatko1996)Když nevidím celej film, tak ho nehodnotím! Proč by nemohla být natočena komediální pohádka s jednoduchým příběhem? Já se bavil a navíc mě potěšila hudba od Čechomoru, za kterou dávám hvězdu navíc! 70% ()

montrose

Celkem koukatelný, i když především díky skvělému hereckému obsazení. Jak nemusím Švehlíka, tak tady mě celkem bavil. Ovšem nejlepší pecka byl Budař jako vodní víla. ()

golf78

Nebudu tu psat radoby intelektualni kydy, jako se tu o to snazi spousta komentatoru. ZA SEBE RIKAM: LIBILO SE MI TO. ()

JUK_JANA

Škoda promarněné šance, první půlka měla velmi slušný rozjezd, ale ty tři úkoly byly vymyšlené hodně divně. ()

bratr_jezek

Modernizace se nevyhnula ani pohádkám - pán celého kraje (chamtivý David Švehlík) zde nejezdí na koni, díky svému vynalézavému bratrovi objíždí panství na parním stroji, bratr řeší svou (a později i jeho milé) krázkozrakost slušivými obroučkami, hudební doprovod obstarává populární skupina Čechomor. Pohádkové tu mají zajisti skřítkové pod vedením Karla Heřmánka (nikoliv tedy Petr Nárožný, jak je mylně uvedeno v hercích). Scénáristi však vsadili na trio hercům kteří se marně snaží zbavit nálepky "idiotů" českého filmu a ani Poláčkovi, ani Budařovi, ani Liškovi, se smazat nálepku nedaří. Film navíc ztrácí tempo tím, že rozvijí dvě linie, a vy najednou fandíte víc Markétě Frösslové a Viktoru Dykovi, než podivné Barborce(která vyrazí do lesa zachránit milého v nadýchaných červených šatech a červených střevíčkách, ve kterých pak leze po stromech i skalách :-D) a nevýraznému Krausovi. ()

Nephi

Jana Pidrmanová i se svými poklady byla skutečně úchvatná. Další zajímavostí byl ten parní stroj, kterým se přesunovali. Na Lišku začínám být pomalu alergický. Jinak řada dalších postav byla značně nevyužita. ()

Stingray

Steampunková pohádka,která barvama,kamerou a výpravou vypadá jako by ani nebyla česká. Hudba od Čechomoru výborná a bejt ti tři vílo-žínko-čarodějnice o chlup vtipnější mohli mít zaděláno na klasiku.O dvě třídy lepší než Micimutr a o "parník" než v Peřině. ()

007hanka

Tak tuhle pohádku bych popsala jako kombinaci velmi sympatického současného hereckého dorostu (teda kromě Krause kterej vypadá toporně dokonce i když jen tak stojí), mimořádně štědré výpravy, celkem povedené hudby a stejně jako v případě Micimutr prapodivného scénáře. Promiňte paní Dousková, ale scénáře Vám prostě nejdou. Víc než ** fakt nedám. ()

Clairvaux

V kategorii kamera, výprava a vizuální efekty jasně nejlepší pohádka letošních vánoc a k tomu výborná Holasova hudba ...ovšem od paní Douskové bych čekal trošku "rafinovanější" příběh. ()

HanLiuKun

Jedna hvězdička za dobré herecké obsazení ve vedlejších rolích a druhá za skvěle vybrané lokace. Jinak ztráta času, nuda, přeplácanost a jednoduše blbost ()

pleva

Dal bych tak tři a kousek, ale když vidím ta bídná hodnoceni a srovnám s dvanácti měsíčky, pak je to jasné. Nádherné lokace, překvapivě příjemné hlavní role (obě holky i zámečtí páni jsou příjemně neokoukaní) i kamera byla pohádkový nadprůměr, vadilo mi jen světlo ve scéně sázejících se trpajzlíků s pohledem na sv.Barboru a kolej. Některé kašírované scény jsem napoprvé ani nepozoroval (bez brýlí to občas vidět na 4 metry není) Technické hračky a pomatený 'Dyk byly jen ozdobou z doby, do které se obvykle pohádky nesituují. A na začátku mě velmi mile překvapilo, jak Jana Pidrmanová zapěla s Čechomorem. Asi by se uživila lépe, než některé star. Slabý mi připadal jen Karel Heřmánek a to ne svým výkonem, ale maskou, která k trpaslíkům neseděla. Škoda, že triky jsou pořád slabší - putující zlaťák, vysoká hora - brr studio. To by pak bylo bez chyby ()

Shadowrat

Jako pohádka do dostává jednu hvězdičku, protože nevěřím, že by se u toho děti bavily. Jako film to ode mě dostává tři hvězdičky, což je průměr neb jsem se u toho bavil, ale spíš tím jak si vlastně všichni hrají na to, že to hrají. Takže výsledek 2 a snad se za to ze mne nestane kámen. ()

majorW

Skvělý Švehlík, jako obvykle otřesný Kraus. Kupodivu dobrý Dyk. Ze všech nových pohádek, jasně nejlepší. ()