Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (více)

Nezávislá komedie zachycuje jeden den dvou pohodlných prodavačů z New Jersey. Dante zaskakuje v samoobsluze, zatímco jeho kamarád pracuje ve vedlejší videopůjčovně. Oba by radši dělali něco jiného, a svým zákazníkům to dávají pěkně sežrat. Jeden divoký den v životě dvou přepracovaných mužů za pultem, jejichž jazyk ostrý jako břitva a neobvyklé pracovní manýry dávají zcela nový význam pojmu zákaznický servis. Navzdory neustálému proudění nevyzpytatelných zákazníků si oba prodavači z New Jersey klidně stihnou zahrát hokej na střeše, navštívit pohřební síň a urovnat své nekonvenční milostné vztahy. Šéf není v dohledu, takže si buďte jistí, že když je obchod ponechán napospas těmhle dvěma, může se stát naprosto cokoli. (Cinemax)

genetique

Nasmial som sa, ale že by som to mal považovať za kultový snímok sa vonkoncom povedať nedá. Treba poznať americkú mentalitu a hlavne dobre 'Star Wars' aby som niektorým jokeom pochopil. Trochu som nepochopil názvy jednotlivých minipríbehov počas filmu. Ale inak na niektoré hlášky nezabudnem a ČB kamera filmu určite pomohla. 70%. ()

Eddard

Jako prvotina je to ohromující, ovšem ve srovnání s podobnými Flákači či s Chasing Amy, která má krom humoru ještě něco navíc, je to přece jenom o poznání slabší. I tak, spousta drsně vtipných situací, mnoho milých černoprdelních dialogů... Svěží! 80% ()

castor

Poprvé pozuráželi kdekoho v jednom malém obchůdku a přilehlé videopůjčovně, podruhé už otáčeli hamburgery nad rozpálenou plotnou. Potřetí mají přijít asi za dva roky, ale s ohledem na to, co dnes Kevin Smith natáčí, je oprávněný důvod se toho obávat. Ale zpět na začátek. Přátelství dvou loserů, kteří se kopou do zadků a nemají snahu se nikam posunout, je i přes nespočet krutě sprostých scén vlastně „vyzrálým“ filmem o důležitých věcech. To, co nám předvádí, je vypointované, rychle nás přetáhne na svou stranu a stejnou vlnu. Černobílý debut jednoho z předních představitelů autorského amerického filmu devadesátých let je prostě kouzelný. Bizarní, kultovní, ďábelsky vtipný. Hvězdné války, kouření 37 ptáků, jedno citové dilema, záhadný sex na toaletě, prodej cigaret, krém na boty, hokej na střeše, drogoví dealeři Jay a Mlčenlivej Bob a ještě mnohem víc. Škoda, že dnes přerostlý teenager Smith působí hodně unaveným dojmem. ()

Davies182

Můžu si za to v podstatě sám, když jsem tenhle komediální milník neviděl co nejdříve již před léty. Dvacet let tomu totiž - po zhlédnutí podobných kousků z žánrové škatulky - dnes nijak zvlášť nepřidává a některými scénkami jsem se horko těžko prokousával. Tímhle se prostě musí začínat, ne do toho vyrůst, damn it! ()

Xmilden

Do sexuální terminologie přibylo tentokráte slovíčko Sněhulák. Samozřejmě nebudu se tady rozepisovat co dané slovíčko vyjadřuje:) Jeff Anderson opět vládne filmu, alespoň z mého pohledu. Na postavu Randala se těším vždycky. Nezodpovědný Randal samozřejmě potřebuje svůj dokonalý opak a tím je dobrácký Dante. 80% ()

lesumir

Smithofilové považují Clerks za něco totálně kultovního, avšak já pozue za nadprůměrnou komedii s luxusním humorem, u kterého jsem se celou dobu bavil. Spíš se jen pousmával, než abych se válel po zemi. A takhle to mám u Kevina vždycky. Jeho filmy oceňuji, vážím si jich a na něj jako na režiséra a scénáristu nedám dopustit, ale dát víc než tři hvězdičky nedokážu. Opravdu výborný a perferzní snímek, takže si klidně nějaký to procento připočítejte :-) ()

juta

"Cejtím tady krém na boty." Měl to být den volna, místo toho musel jít Dante do nudné práce a tehdy ještě vůbec nečekal, co ho za jediný den potká. Dostal mě Bobův taneček :D Černobílý debutový snímek Kevina Smithe, kterým si odstartoval svoji velkou kariéru. ()

lamps

Těžko se mi hledají slova, tak to napíšu jednoduše. Ten film je prostě hrozná blbost- možná velmi chytře natočená a sympaticky zahraná, ale pro mě pořád jen nehorázná blbost o ničem, kde se celou dobu neděje takřka nic a skončí to tak nějak....nijak. Nepopírám sice, že je to ve své podstatě docela originální, místy i vtipné a divák se nikdy nenudí (proto také ty 3*), ale kvalitní a pro některé dokonce kultovní komedii si prostě představuji trochu jinak. Ale za pár pozdějších filmů to u mě má Smith pořád "vyžehlený" :-) 60% ()

JohnnyD

Veľmi vtipné, s minimálnym rozpočtom dosť veľa muziky. Chcelo by to ale viac priestoru pre Jaya a Boba. Jason Mewes je totiž (tradične) úplne fenomenálny. ()

Nin

Jako dlouholetý fanoušek Kevina Smithe jsem se teď na Clerks podíval asi počtvrté, s odstupem nějakých těch let. V Kevinově tvorbě byli vždy Clerks asi ti nejzvláštnější (OK, nepočítaje jeho novější výtvory jako Mroží muž či Yoga Hosers), ale zároveň se považovali za kultovní snímek. Je to nejen kvůli tomu, že film vznikl za minimální rozpočet a za sparťanských podmínek (přes den Smith normálně pracoval v Quick Stopu jako obvykle, večer se točilo a jen se předstíralo, že je den), ale taky kvůli tomu, že se mnoho Američanů dokázalo vcítit do hlavních postav. Zažili si to, že je člověk otrávený ze své práce či brigády za minimální plat a netuší, kam jejich život směřuje. S tímhle jsem měl ale já vždycky problém a mám ho i dnes. Hlavními hrdiny jsou Dante a Randal. Randala jsem nikdy neměl rád. Představuje zde určitou sílu chaosu, takovej čertík na vašem rameně, co vám dává dost šílené rady. Oproti tomu Dante není žádný andílek, i když se možná může považovat za někoho lepšího, ale to už tu vždy přispěchá Dante, aby ho shodil z jeho povýčeneckého mrášku. Ve zkratce: Randal se snaží být zodpovědný, ale je to jen člověk, zatímco Dante je sobecký prudič. Problém pak mám v tom, že já v životě nikdy žádného Danteho neměl a celkově se k sobě postavy chovají docela dost drsně, což v takové míře taky neznám. A vlastně jsem ani nikdy neměl žádnou takovou otravnou práci. Každopádně Clerks má být komedie, a jsou tam vtipné scénky a nápady, ale bohužel po letech už mi mnohé nepřipadají tak vtipné. Dokonce jsou vtipnější, když by je někdo vyprávěl spíš jako historku než je vidět takhle ve filmu. Ale nechci jen kritizovat. Clerks pořád v sobě mají něco, kvůli čemu se film ve vás udrží, a působí slušně originálně. Jako začátek Smithov kariéry je to určitě skvělý zářez, ale myslím, že zub času už tenhle film docela ohlodal. Anebo spíš mám problém, že vtipy už umí Smith mnohem líp a jako zpověď jedné části generace to sice chápu, ale tolik to ke mně nepromlouvá. (7/10) ()

kyselina

Mladé muže jsem dlouho odkládala ze strachu, že narazím na další debilní komedii o ničem, ale teď, když už mám doma dvd, nebyla možná žádná omluva. Smithův styl humoru mi perfektně sedl a postava Randala je pro mě nezapomenutelná. 4+ ()

Cappuccino

Po zhliadnutí Clerks som si uvedomil tri veci. 1. Kevin Smith je vážne borec. 2. Jay a tichý Bob je dvojka na pohladanie 3. Príbeh Danteho je tak "pohodovo" a realisticky vyrozprávaný, až nejednému z nás pripomenie vlastné zážitky zo života (drama s odstupom času = komédia). Výborná konverzačka! ()

Ruut

Moje první setkání s dílem Kevina Smithe. Smíchy jsem se neválel, ale spíš jsem zíral. Celý film je jedna velké hláška a skvěle vypointovaná situace za druhou. Chvilku my trvalo než jsem si zvyknul na obrovskou režisérovu otevřenost. no o to víc jsem se pak bavil. A už se chystám na další filmy tohoto režisera. ()

S.Quentin QUALE

Totální odstřel realitou všedních životů a jejich dní, respektive jedním z jejich dní. Jedná se o talky komedii, která ale není zas až tak minimalistická, přičemž absolutní premisou jsou vybroušené dialogy charakterních postav. Nejkrásnější na tom všem je Smithův smysl pro balanc mezi realistickým důvtipem a hulvátskou pubertální sprostotou. Pak už jen záleží na vašem poháru hulvátsví, jehož kapacita určí míru pobavení se. Bonusem budiž anime scénka s mrtvolou, které přesně dokazuje zmíněný Smithův smysl pro to, kam až jakým způsobem zajít. Kurva nářez, doporučuju! ()

HAL

Jeden den v zaprděným obchůdku na předměstí, ve kterém pracují na první pohled snad ti největší looseři na světě, ve skutečnosti ale vlastně úplně normální pohodlně přežívající chlápci, trávící skoro celý den jen tlacháním o všem možném a buzerováním zákazníků - to nezní jako ten nejlepší nápad na film , co? Jenže postavy těch lidí jsou napsané tak dobře že si je okamžitě zamilujete a ono tlachání vás vždycky spolehlivě pošle k zemi. Některé dialogy z tohoto filmu by se daly tesat do kamene a pár jich právem zkultovnělo. Tohle je začátek spanilé jízdy režiséra, scénáristy a herce Kevina Smithe a je to rozjezd opravdu skvělý. Miliarda popkulturních odkazů, bránicitrhajících hlášek, debat o sexu a za tím vším skryté existenciální pravdy o životě - nejlepší film o naší generaci, která vyrostla na Star Wars a uvolňování konvencí, a teď ve dvaadvaceti začíná bilancovat nad tím co si s tím životem vlastně kurva počne. Užijte si ho. 9/10 ()

Satan

Černobílý laciný debut Kevina Smitha, který táhne dvojice prodavačů. Především ale Brian O'Halloran aka Dante "dneska jsem tu vůbec neměl bejt" Hicks a jeho slovní zásoba zaručují, že nuda si dává volno. Když je ale na scéně jedna z holek, spadá snímek do nezáživné slátaniny, ze které ji může vytrhnout maximální první "37" dialog. Jinak všeobecné tlachání o životě (většinou o sexu), různých ptákovinách a nedůležitých věcech je předmětem celé legrace a to je, oč tu běží. Míhající Silent Bob je výborným doplňkem a závěrečný taneček je famózní. [Přesná stopáž: 99 min - First cut] ()

Javert

No, připadlo mi to takové neslané nemastné. Pár geniálních okamžiků, pár trapných okamžiků. Zlatá střední cesta - 3*. ()

Goldbeater

Dialogy o těch nejzhovadilejších tématech, které kdy mohl kdo vymyslet, jsou zde spojeny do tak dobré mozaiky, že působí velmi vtipně a místy z nich vyznívá i trocha filozofična. Nevadí, že film skoro nemá žádnej děj, hlavně že jsou tu ty řeči. Velmi dobrá ukecaná komedie, která nikdy nepřestane bavit a která hlavně zajistila Kevinu Smithovi vstup mezi komediální jedničky! ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014