Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (více)

Nezávislá komedie zachycuje jeden den dvou pohodlných prodavačů z New Jersey. Dante zaskakuje v samoobsluze, zatímco jeho kamarád pracuje ve vedlejší videopůjčovně. Oba by radši dělali něco jiného, a svým zákazníkům to dávají pěkně sežrat. Jeden divoký den v životě dvou přepracovaných mužů za pultem, jejichž jazyk ostrý jako břitva a neobvyklé pracovní manýry dávají zcela nový význam pojmu zákaznický servis. Navzdory neustálému proudění nevyzpytatelných zákazníků si oba prodavači z New Jersey klidně stihnou zahrát hokej na střeše, navštívit pohřební síň a urovnat své nekonvenční milostné vztahy. Šéf není v dohledu, takže si buďte jistí, že když je obchod ponechán napospas těmhle dvěma, může se stát naprosto cokoli. (Cinemax)

k212

Dva upovídaní chlápci + obchůdek + půjčovna. Jeden nedělá nic jiného, než že si stěžuje a naříká na svoji existenci, kterou zásadně nuzně formuje okolí a okolnosti; druhý nadneseně a snažně cynicky glosuje, ale ve chvíli, kdy se rozhodne něco vykonat, dopadne to řádným debaklem. Do dveří občas vkráčí podivný týpci, normálně nenormální zákazníci, úředníci, bejvalky i současné přítelkyně. Prostě spleť lidských existencí, příběhů a emocí servírovaných během jedné otvírací doby. K tomu pohodová hudba, vtipné glosy, trochu smutného generačního moudra. A pak, že se v takovém zapadlém obchůdku nic neděje?! 80% ()

Sobis87

Dámy a pánové...Kevin Smith! Tak s tímto filmem vtrhl onen upovídaný tlouštík do filmové branže a ukázal Hollywoodu, že svět není tak laskavý jako v těch limonádách, co u nich točí, že lidé jsou přece jen komplikovanější než ti svalovci z mexických telenovel a naservíroval nám pěkně ostrou komedii, která je, jak se nyní s oblibou říká, "ze života". Jenže ke Clerks to sedne více než k čemkoliv jinému. Stejně jako v normálním životě, i tady se střídají pohodové chvíle plné humoru s těmi vážnějšími, postavy mají podobné problémy jako my (někdy až moc podobné...), jejich dialogy se větví a nedrží se striktně daného tématu, jak tomu bývá v jiných filmech, kde konverzace jede po jedné přímce přímo k cíli...ne tak v Clerks, dialog je zde mnohdy přerušen vnějším vlivem, který zvrátí probírané téma jiným směrem a v primárně započatém dialogu se zase pokračuje třeba až o několik scén dál. Kevin Smith je prostě borec přes dialogy - jsou neskutečně vtipné, vypointované a přitom působí naprosto přirozeně a nenuceně. A to samé platí i o celém filmu, tedy vlastně o celé Smithově filmografii (jen Jersey Girl trochu zaostává). ()

Jordan

jeden z najlepších nezávislých debutov v usa počas 90. rokov, skvelá konverzačná komédia založená na silnom scenári a skutočnom "nadšení", ktorá podľa mňa celkom vystihuje atmosféru a náladu americkej malomestskej mládeže v polovici nineties; výborný kúsok; ()

Anderton

Clerks je takmer dokonalá americká nezávislá komédia, ktorá je mimochodom extrémne hrubá, ale na rozdiel od súčasného mainstreamu stále vtipná. Ako keby bola predobrazom všetkých sexistických a fekálnych teen prefabrikátov dneška, ktoré si hrabú piesoček prevažne na domovskej americkej pôde. O jednu hviezdu dávam menej iba kvôli ešte vydarenejšiemu pokračovaniu, ktoré je vtipné nonstop. Clerks je občas trochu hluchý. ()

Frajer42 odpad!

Totálně debilní a nevtipná sračka plná strašně nesympatických postav. Celé je to jakési amatérské. To s tím hodnocením vážně myslíte vážně? Vážně by mě zajímalo, co ty zvláštní jedince, kteří hodnotí 4* či 5* tak ohromilo. Vždyť v této sračce se totálně nic neděje. Dva strašně nesympatičtí lidé si v obchodě povídají o sračkách a nesmyslech. Prý kult? Sračka je to. ODPAD! ()

Fingon

Poprvé viděno nahrané z TV, podruhé z DVD. Je to debut... a popravdě řečeno, taky bych chtěl mít tak úžasný debut. Pro mně to ale bohužel na víc než čtyři hvězdičky není. Viděl jsem všechny Smithovy filmy a můžu tedy porovnávat - a i když jsem se hodně nasmál, je to bohužel jen sled scének bez nějakého výraznějšího příběhu. Druhý díl je pro mně rozhodně zajímavější, proto po zásluze obdržel hvězdiček pět. Pozitivní je ovšem to, že z mého pohledu jsou ostatní Smithovy filmy už jen lepší, nebo minimálně stejně dobré (i Jay a Mlčenlivý Bob vracejí úder, i Jersey Girl). ()

Sašenka165

Hodně velká šílenost se spoustou hodně dobrých vtipů. Věčně diskuze o "vážných" tématech a všelijakých blbostech tomu dodávají šťávu. Zábavnost Mladým mužům prostě rozhodně nechybí. ()

teutates

Clerks?Banda ľudí,ktorý celý snímok kecajú o"nevšedných"zážitkoch,rozoberajú"ústredné"témy a zaoberajú sa otázkami"života"..!Čo bolo na tomto snímku geniálne?Mne osobne nepripadajú keci tohto"štýlu"nijak zaujímavé a prevratné!Ukážka obyčajných podvodníkov z New Jersey,ktorý sa snažili zbohatnúť :( Hodnotím túto nudu 2* z milosti... ()

swamp

Pořád jsem o Clerks četl jako o kultovní nezávislé komedii Kevina Smithe. Nelze než souhlasit. Je to kultovka jak blázen.. hned druhý den po zhlédnutí mám chuť dát si oba díly znova. :) Ústřední čtveřice (k ústřední dvojici neodmyslitelně patří i Jay & Silent Bob) je neuvěřitelná.. Tam, kde Randal sere úplně na všechno a na všechny musí být Dante, aby ho trochu zklidnil a poučil (samozřejmě zbytečně), přestože ani neměl být v práci. :D A dvojice dealerů před obchodem Quick STOP je jednoduše nepostradatelné křoví. Bavil jsem se královsky! ()

Ant

Tenhle film se hodnotí strašně blbě. Snad půl hodinu se tam všichni jen tak poflakujou a kecají nesmysly. Pak se nahodí i nějaké to téma o životě a pak se zas nic něděje. Poslední třetina filmu je každopádně lepší, než celý zbytek filmu. 3,5* ()

nascendi

Oproti Clerks 2 posun o jednu hviezdičku na konečnú jednu hviezdičku. Mal som dojem, že pozerám na absolventský film nie príliš talentovaného poslucháča FAMU. Našlo sa síce zopár hlášok (Tenhle job by byl supr, nebejt zákazníků. alebo Někdy se mi zdá, že mají menší IQ, než číslo bot.), ale tie film nerobia. A už vôbec nie sexuálne ladené príhodičky, ktoré môžu zaujať akurát chlapčekov, ktorým vládne testosterón. ()

Tomco

kevin smith a ja sa nemame prilis v laske. aj ked som si slubil, ze k ziadnemu jeho dielku v zivote nezasadnem, predsa som to pre istotu este skusil s clerks. musim povedat, ze som sa bavil omnoho lepsie ako pri flakacoch ci pri dogme, ale aj tak, ta prilisna stupidita mi nie a nie sadnut. v niektorych pasazach som sa naramne pobavil, inokedy som sledoval cas kedy to konecne vsetko skonci, a to nemam rad. velmi vlaznych 70% za niektore uchylne, ale fantasticke vtipky. ()

WANDRWALL

Běžný snímek o zoufalých stížnostech na život, ale na rozdíl od většiny pasivních lidí, tak si tihle umí zpestřit život něčím zajímavým. To je ale fajn tak pro ně, ne pro mě jako diváka, a mám dojem, že už jsem tohle několikrát viděl jinde, takže už jim tak nějak nemohu fandit. A tím pádem jsem mimo komunikaci já a film a film mě přestal bavit. Ale na druhou stranu, kdo takových schámat moc neviděl, tak ho to může potěšít, může mu to připadat roztomilé. ()

Willy Kufalt odpad!

Nerozumím tomu, nechápu poselství, nebavilo mě to, až na dvě tři povedené výroky jsem v tom nenašel kus vtipu ani ničeho inteligentního, nedokážu ocenit odkazy na komiksy, nechává mě to chladným a prakticky mi nestojí ani za delší komentář... Mladí muži za pultem, z nichž jeden na pultě sedí, druhý na něm leží a vedou spolu debatu o tom, kdo si s kým zašukal, kdo si s kým plánuje zašukat, případně kdo s kým by si chtěl zašukat... a jo, ještě se tam mezi tím pravidelně probírají Star Wars. No, to byl po čase zase jednou zážitek! Neskutečná hovadina naplněná vulgarismy a pseudohumornými dialogy o ničem, ještě horší než Gauneři, po níž vím jen to, že sbírat odvahu na jakýkoliv další americký filmový kult od 80. let výše budu zase hodně dlouho... [5%] ()

Bachy

Clerks mě nedonutili řvát smíchy, ale výbornou náladu mi drželi od začátku do konce. Vše postavené na dialozích a jednoduchosti (tím nemyslím scénáře, ten je naopak prošpikovaný vychytávkami skrz naskrz) a to já rád. Tady prostě těch pár lokací, pár postav a pár zvratů sedí. A klidně bych ještě na zvratech ubral a přidal další dialogy, protože poslouchat názory těhle "prodavačů" je velmi příjemnou čiností. Jako prvotina opravdu klobouk dolů a jsem moc zvědavý na další Smithovi kousky. Těším se na další zhlédnutí. --- Právě jste dočetli můj původní komentář. Dnes už jsou pro mě Clerks milovaným filmem bez chybičky. ()

Happens

Pasivní verze mallrats, kdysi jsem pracoval přes léto jako trafikant, takže mi tihle chlapíci připadají jako kolegové, ze života filmek plný vtipu a důvtipu. Nízkorozpočtový film, co je houževnatou klasikou. ()

iamek

Obrovské překvapení. Dvojka mě málem unudila k smrti tak jsem měl strach si pustit první díl této kultovní komedie. Naprosto úžasné dialogy např. o Star Wars a blbých zákaznících mě dostavala do kolen. Takhle si snad každý režisér představuje svůj debut :). ()

klerik

Ťažkotonážna konverzačka. Dialógy su fajn, len je to až namáhavé 90 minút len počúvať. Dvojka určite osloví širšie publikum. Tak či tak, zábavné, výstižné a sympaticky uletené... ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014