Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (více)

Nezávislá komedie zachycuje jeden den dvou pohodlných prodavačů z New Jersey. Dante zaskakuje v samoobsluze, zatímco jeho kamarád pracuje ve vedlejší videopůjčovně. Oba by radši dělali něco jiného, a svým zákazníkům to dávají pěkně sežrat. Jeden divoký den v životě dvou přepracovaných mužů za pultem, jejichž jazyk ostrý jako břitva a neobvyklé pracovní manýry dávají zcela nový význam pojmu zákaznický servis. Navzdory neustálému proudění nevyzpytatelných zákazníků si oba prodavači z New Jersey klidně stihnou zahrát hokej na střeše, navštívit pohřební síň a urovnat své nekonvenční milostné vztahy. Šéf není v dohledu, takže si buďte jistí, že když je obchod ponechán napospas těmhle dvěma, může se stát naprosto cokoli. (Cinemax)

Subjektiv

Jakýpak geniální scénárista? Pouhý sitcomový destilátor. Nebo snad někdo považuje smrsknutí toho, co vídáme v těch nekonečných seriálech do 90 minut za veskrze originální tvůrčí počin? Či snad je to dosazení asociálních flákačů na posty hlavních hrdinů a drzejší humor? Na poli celovečerního filmu možná relativní nóvum, ale v podstatě už dávno okoukaná šmíra. ()

B!shop

Tohle je naprosto dokonala komedie, diky niz vznikly minimalne dve zasadni veci. Zviditelnil se Kevin Smith a moh diky tomu natocit dalsi skvely filmy a vznikla tu dvojka Jay a Silent Bob, coz je nejzasadnejsi dvojice vsech dob. Sice tentokrat nemaj jeste tolik prostoru, ale jsou tu a to se pocita. Ve filmu se prakticky furt jen keca, bud nejaky sprostarny nebo zivotni moudra, ale diky naprosto genialnimu scenari je to proste jizda, nektery vtipy jsou naprosto kulervouci a Brian s Jeffem nemaj chybu. Proste dokonalost. ()

movie

Jinak chutná v sedmnácti, jinak chutná v devětadvaceti. Tu anymovanou scénu dodanou do final cut verze bych fakt zakázal. 70% ()

Wade Wright

Dante: I'm stuck in this pit, working for less than slave wages, working on my day off. The goddamn steel shutters are closed. I deal with every backward-assed fuck on the planet. I smell like shoe polish. My ex-girlfriend is catatonic after fucking a dead guy, and my present girlfriend has sucked 36 dicks. Randal: 37. :D ()

Jossie

Za ten smích, za ty neuvěřitelné dialogy, za ty skvělé mužské týpky (ženy mě v tomhle filmu moc neoslovily) a za to, že pod drsnou slupkou se skrývají citlivé duše *. ()

Jara.Cimrman.jr

Je to černobílé, rozdělené na kapitoly, plné keců o sexu, filmech, smyslu života a upřímné nenávisti k zákazníkům - co to je? Samozřejmě nezávislý film, který spíše než salvy smíchu nabízí časté pousmání a občasnou nezapomenutelnou dokonalost v podobě kampaně žvýkačkového antitabákového agenta: „Jistěže musíte umřít, ale proč za to máte platit?" či Danteho povzdechu: „Moje ex-milá zcvokla, když udělala exlýho dědka a moje nová milá udělala 36 ptáků." ()

EdaS

Clerks už mě dnes nebaví tolik jako kdysi (a ohraná véháeska by mohla vyprávět), ale pořád je to hodně dobrá komedie. ()

Pethushka

Už několikrát jsem nepochopila, proč diváci milují film, který neumí být vtipný a tak se musí plácat až na samém dnu. Tady to ale nechápu vůbec! Za pult postavili pár ocasů s mastnýma vlasama. Poručili jim ať valej jednu ohranou kravinu za druhou a ať mluví sprostě. Když už nebylo kam, tak se začala trapně(opravdu trapně) o sexu..no a co? Kevin Smith je možná všechno..jen ne bůh. ()

H34D

Přimo jako blesk z čistého nebe do mě udeřil Kevin Smith s jeho nízkorozpočtovým debutem o mladých mužích za pultem a okamžitě se stal jedním z mých nejoblíbenějších filmových tvůrců. Kevin Smith dokázal napsat scénář, který se dá bez nadsázky označit jako geniální, ať už díky kultovním a bezchybným postavám, nebo odvážnému, perverznímu, a zároveň překvapivě inteligentnímu humoru. Clerks totiž není jen perverzní komedie pro mladé, skrývá nevídanou hloubku a několik pravdivých myšlenek o životě... 10/10 ()

xxmartinxx

Docela povedená a nenáročná devadesátiminutovka, která člověku prošumí hlavou a může na ni hned po zkouknutí zapomenout. Nebo nemusí a v tom případě mu časem dojde, že zas tak nenáročná a bezduchá nebyla (můj případ). Tak i tak pěkné čtyři hvězdy. ()

dobytek

Tenhle film jsem chtěl vidět už dávno, ale pořád mi tak nějak podivně unikal, takže jsem ho poprvé viděl až v roce 2009. Čekal jsem, že tohle by se mi snad mohlo líbit a moje očekávání se potvrdilo. Opravdu jsem se skvěle pobavil. Je tam sice pár scének z toho slabšího soudku, ale většinou jsem se musel těm dvěma magorům pořád smát. A kdo někdy pracoval v přímym kontaktu se zákazníkama, tak se v jejich hodnocení určitě shodne. To když pracujete třeba ve firmě, kde je pult a obrovskej nápis "VÝDEJ ZBOŽÍ" a o kus dál jsou plechový dveře a je tam "VCHOD PRO ZAMĚSTNANCE", tak se budete divit, kolik se najde debilů, který vám na ty plechový dveře začnou mlátit a pak se vás zeptaj, jestli tohle je výdej zboží. No objektivně by to bylo asi spíš za 4 hvězdy, ale tohle téma je mi takový blízký (I když teda přimo prodavače jsem naštěstí nikdy nedělal. Asi bych dopad jako Randal). ()

Pumiiix

Kevin Smith a jeho hodně povedený debut. Originální humor, dva smolaři a jejich sexuální hláškování, jeden den v práci navíc a tolik problému. Opět skvělý a nejvíce vtipní Jay a Silent Bob, dostávám se k filmům od Kevina postupně ;-) první jsem viděl Jay a Mlčenlivý Bob vrací úder, potom Dogmu, Clerks 2, Flákači a teďka až první film Clerks.… Nejvíc mě pobavili Flákači, ale v době kdy byl tento film uveden musel být zážitek trochu jiný, než když už víte co čekat a máte velké ambice, taky rozpočet byl takřka zanedbatelný…určitě dobrá potrhlá zábava, můžu jenom doporučit…8+/10* ()

Shit

Tak tady se dá fakt mluvit o dokonalým scénáři. Nejenže utáhne celej film aniž by byla nějaká nudná chvilka, ba nopak je to neustále děsně vtipný, ale ještě má v sobe nespočet geniálních hlášek a několik skoro kultovních scén. Tohle je debut jak se patří a krom toho tady světlo světa poprvé spatřila dvojice Jay a mlčenlivej Bob, bez kterých by se kinematografie prostě neobešla ()

gudaulin

Neuvěřitelně levný autorský film, kdy Kevin Smith využil svých zkušeností z práce v obchůdku, kde působil a napsal scénář založený na drsném humoru a bizarních figurkách městských flákačů, pouličních dealerů a ztroskotanců všeho druhu. Děj není podstatný, důležité jsou dialogy prošpikované slangem, vulgarismy a neuvěřitelnou kadencí nejrůznějších hlášek a většinou dobře fungujících vtípků. Smith se díky tomuhle kousku stal uznávanou ikonou americké nezávislé scény a mohl si dovolit rozjet výrobu pohoršujících, neuctivých a v lecčems provokativních filmů ve velkém stylu. Clerks určitě nejsou dokonalým filmem, technická kvalita je nevalná, ale snímek má v sobě tolik energie, odvahy a nekonformnosti, že bych mu odpustil mnohem víc. Celkový dojem 95 %. ()

Sarkastic

„Není těžké přivést muže k vrcholu. Stačí, když ho strčí někam, kde je těsno a vlhko a pak to opakuje.“ Po filmu Hledám Amy jsem na Kevina zcela zanevřel. Po letech jsem se však rozhodl dát mu další šanci a zkusit jeho prvotinu. Nevím proč, ale k mému překvapení jsem si Clerks neobyčejně užil. Humor zde je krapet jednoduší, hodně vulgární a plný sexuálních narážek, ale ve Smithově podání maximálně funguje, a já se při sledování co chvíli „řezal“ smíchy. A když už snímku začala trošku docházet šťáva, přišlo dění na toaletách a film zase bavil naplno. Fajn byla i animovaná pasáž, nechyběly prvky jako debata o Hvězdě smrti, „koulování“ pro fajnšmekry, hokej s Ďábly, nějaká ta „moudra“ (trochu jsem se v tom sám poznal) a pozor, dokonce i toho Jaye jsem nějak vydýchal. Prozatím dávám silné 4*, třeba v budoucnu ještě přihodím, každopádně jsem navnaděný na barevné pokračování. „Jeden chlápek odmítal zaplatit pokutu za pozdní vrácení filmu. Říkal, že obchod byl včera 2 hodiny zavřenej. Zrušil jsem mu kartu!“ - „Šokující zneužití moci.“ ()

Psema

Život má svůj filmový obraz, jsou jím první Clerks. Geniální dialogy, hlášky jedna radost, skvělé pointy, ani minuta nudy a nejlepší postavy loserů, co svět spatřil. Kevin Smith je bůh. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014