Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (více)

Nezávislá komedie zachycuje jeden den dvou pohodlných prodavačů z New Jersey. Dante zaskakuje v samoobsluze, zatímco jeho kamarád pracuje ve vedlejší videopůjčovně. Oba by radši dělali něco jiného, a svým zákazníkům to dávají pěkně sežrat. Jeden divoký den v životě dvou přepracovaných mužů za pultem, jejichž jazyk ostrý jako břitva a neobvyklé pracovní manýry dávají zcela nový význam pojmu zákaznický servis. Navzdory neustálému proudění nevyzpytatelných zákazníků si oba prodavači z New Jersey klidně stihnou zahrát hokej na střeše, navštívit pohřební síň a urovnat své nekonvenční milostné vztahy. Šéf není v dohledu, takže si buďte jistí, že když je obchod ponechán napospas těmhle dvěma, může se stát naprosto cokoli. (Cinemax)

ScarPoul

Kevin Smith. Najkultovejší režisér všetkých čias. Scenárista ktorý priniesol svetu také dialogy ako "na svete je milion ženských ale ktorá z nich ti uvarí lasagne. väčšinou ti ich zožeru.". Jeho prvý film ale určite stoji za pozornosť tiež. aj ked je kompletne čiernobiely vôbec to filmu neubližuje naopak je zasadeny do mierne depresívneho hávu s ktorého na vase prekvapenie vôbec nesála depresia ale fantasticky napísane dialógy, ktoré Vás ak sa aspon trochu považujete za vtipného človeka , rozosmeju k plaču. Po prvý krat sa tu objavuju dnes už kultové postavičky Jay a Mlčanlivy Bob a Dante a Randal, ktorý riešia problemy tipu čo je lepšie imperium vracia uder alebo navrat jediho, svoje vztahy a kamaratstva a otravných zakaznikov. Tento film zaručene stojí za pozornost takže ak mate možnosť ho vidiet nevahajte a tí čo ho videli tim nemusim hovorit nič. už to vedia. ()

Lacike

Film o geekoch, ktory v robote neustale kecaju o vztahoch a popkulture, od presne takeho isteho geeka, ktory mal dost talentu, aby to zabavne natocil. Este to nie je tak dokonale vypointovane ako jeho neskorsie filmy. Hlavne prva polovica je zlozena z prilis epizodnych scen z ktorych zdaleka nie vsetky su sami o sebe dostatocne zabavne. Takisto zaverecny poucny prejav neprednesie Bob ale Randal a nasledne ho zopakuje Jay a Bob doda uz len jednu vetu, aby to fakt pochopil kazdy. Co sa vydarilo su postavy. Aj ked ich hraju neznami herci/neherci, tak su dostatocne zaujimave a zabavne. Ustredna dvojka Randal a Dante sa perfektne doplna. V tomto filme sa zrodila kultova dvojka hulicov Jay a tichy Bob. Bob este nehadze tie svoje cool xichty, ale Jay uz hlaskuje ostosest. Velka cast dialogov ma stale, co povedat divakom aj po rokoch. Hlavne tie o vztahoch a zivote. Smith je taky viac fuckujuci Woody Allen. Trochu mi vadi len humusny ciernobiely obraz. Aj na blu-ray to vyzera hnusne. Ale je to film postaveny na dialogoch, tak sa to da vydrzat. Jedna z veci, ktora sa mi na filme paci, su sceny odohravajuce sa vo videopozicovni. Kedze uz dnes neexistuju, tak to pôsobi dost retro. Vysledkom je zabavny debut, ktory zrodil vyrazneho autora. 7/10. ()

rawen

Spíš úsměvný film než komedie. Nevím kde se vzalo těch 88 procent? Že by uživatelé ČSFD preferovali slaboduchý humor? - PS: Na druhé shlédnutí mnohem zábavnější, asi jsem napoprvé nebyl správně naladěn - nic to ale nemění na faktu že některé části filmu vyzní mírně rozpačitě a to celý dojem z něj trochu sráží. Jako nemainstreamová komedie ale dobrý 7/10 ()

maseer2

nezbývá mi než to srovnat s Clerks 2: stejně jako Clerks 2 je to skvělá komedie, u které se zaručeně pobavíte.. ovšem v jedničce chybí hlášky, které by vás prostě položily:) zkrátka z jedničky si snad pamatuji jen úvodní hlášku o tom, kdo měl kolik sexuálních partnerů.. kdežto ze dvojky se mi hned vybaví hlášek minimálně 5.. to dělá rozdíl jedné hvězdy.. 4* ()

BigDeal

Po prvom vzhliadnutí som plánoval dať hneď 3* a ísť ďalej, pretože mi to proste prišlo priemerné (priemerne natočené, podpriemerný herci, nadpriemerné dialógy). Spravil som ale dobrú vec, že som sa na to vyspal, pretože ráno do mňa začalo čosi rýpať s tým, že dialógy si tak malé hodnotenie nezaslúžia. Nechal som to teda tak a po týždni som si Clerks musel pozrieť znovu, lebo som si deň čo deň vybavoval scénky z filmu, ktoré mi pri premýšľaní nad nimi prišli geniálne. Tak som si to teda znovu pozrel a konečne som uvidel kultovosť tohto snímku. Napriek tomu sa však u mňa vyšplhal "len" po 90%. Uvidíme, či sa to zmení, keď uvidím v neskoršej budúcnosti Clerks znovu. Každopádne toto moje prvé stretnutie s Kevinom Smithom dopadlo veľmi dobre a určite som s týmto chlapíkom ešte neskončil. ()

Johny_fork

Ultralevný, ultrazábavný a ultrachytrý snímek. Pozorovat postavičky pohybující se kolem obchodu je neskutečně zábavná záležitost, dialogy jsou jednoduše dokonalé, nejen vtipné, ale skutečně něco vypovídají o době, společnosti... Masakrální hlášky (bratránek, který si zlomil vaz při kuřbě svého penisu) a k tomu Jay a Mlčenlivej Bob! ()

Terva

Netušil jsem, že v tomto filmu vystupují Jay a Mlčenlivý Bob. Ten film je vlastně skoro o nich. CITÁT - A hele zálesák.......... Film obsahuje spoiler na Hvězdné války II. Být vaše práce zbytečná jako jejich, nezcvoknul by ste se ? Film je rozdělený na několik malých subjektů, obsahuje perfektní dialogy, má zajímavou absenci hudby, dobrou kameru, povedený scénář a minimální prostor pro akci. Zejména to posledně jmenované mu velice sluší. Ono dělejte akci v jedné malé drogerii a ještě menší videopůjčovně. CITÁT - Tenhle džob by byl perfektní bez zákazníků. Nic není horšího, než poslouchat tlachy těch druhejch. Ten film má charakter. CITÁT - Máte ten film, jak tam hrál ten, tam v tom filmu vloni ?.......... Hudba se rozezní při hokejovém zápase, kamera se rozjede v době, kdy Dante jede na pohřeb a o chvilku později se zasmějete scéně, kdy Jay prodává drogy. Následuje ne méně veselý DIALOG. - RANDAL (Jeff Anderson) : Půjč mi auto. DANTE (Brian O´Halloran) : S tebou se nebavím. RANDAL : Tak mi ho pujč potichu......... Jay (Jason Mewes) a Mlčenlivý Bob (Kevin Smith) docela pěkně zatancujou okolo 65 minuty. CITÁT - Na hajzlu je nějakej hajzl......... Okolo 73 minuty připluje i parodie na Spielbergerovi Čelisti. CITÁT - Žralok v nálevu......... Dokonce i Němý Bob má svůj proslov. CITÁT - (to by byl spoiler). KONEC CITÁTU. Nakonec přijde i rozuzlení. Ve filmu mimo jiné zazní Alice in Chanc se songem "Got Me Wrong". CITÁT - Cítím tu krém na boty........ ()

Revanx

Clerks- Mladí muži za pultom, sú celovečerným debutom dnes už legendárneho režiséra, scenáristu, producenta a v neposlednom rade herca Kevina Smitha. Smith Clerksami odštartoval svoju sériu filmov odohrávajúcich sa v New Jersey, ktoré sa dočkali počas dlhých rokov svojej existencie neuveriteľnej popularity a kultového postavenia medzi mnohými divákmi na celom svete. Dodnes má táto neoficiálna séria šesť častí, z ktorých je aktuálne poslednou snímka Clerks 2. Celý film sa odohráva počas jedného dňa a točí sa okolo Danteho Hicksa, ktorý je ten najobyčajnejší predavač v tej najobyčajnejšej samoobsluhe. Hicks, napriek tomu, že mal mať v ten deň dovolenku, musí na naliehanie šéfa vyliezť z postele a zamieriť do práce, ktorá ho vôbec, ale vôbec nebaví. Začatím pracovnej doby začína v Danteho živote bláznivý deň, počas ktorého sa dozvedá, ako si možno zlomiť chrbticu pri robení si orálu, koľko milencov mala jeho súčasná priateľka, či to, že predajcovia cigariet sú v skutočnosti obyčajní nacisti. V Clerksoch – mužoch za pultom vytvára Smith svoje základné postavy, ktoré si získali doslova kultové postavenie a formuje svoj nezameniteľný štýl. Jeho filmy sa totiž vyznačujú špecifickým humorom, ktorý stojí a padá takmer výlučne na bravúrne napísaných dialógoch. Veronika (Danteho priateľka):To bol "Guľovačka". Dante: Čo? Prečo ho tak voláš? Veronika: To vymyslela Silvan. Je to typ orálu. Dante: Ako to myslíš? Veronika: No po tom, čo mu vyfajčíš, tak má rád, keď mu pustíš jeho spermie do pusy pri bozkávaní. A tomu sa hovorí guľovačka. Dante: On to požadoval? Veronika: On to miluje. Ospravedlňujem sa za dlhý dialóg z filmu, ale myslím, že ten skvelo ilustruje humor v Clerksoch, ako aj v ostatných Smithových filmoch. Humor, ktorým oplývajú tieto filmy je drsný a niekedy tak vulgárny, že za úroveň vulgarizmov, ktoré pravidelne plynú z úst hlavných postáv by sa hádam nemusel hanbiť ani Jano Slota (na rozdiel od Slotu, nadávky u týchto postáv sú rôznorodejšie). Treba upozorniť, že napriek vulgarizmom Clerksovia nie sú takmer nikdy trápni a skoro v každom momente si udržujú vysoký štandard. Humor Mužov za pultom sa dotýka takmer všetkých oblastí života. Vo filme nachádzame narážky na všetko od sexu, cez fajčenie (cigariet), smrť až po rôzne fenomény, ktoré práve v tom čase hýbali spoločnosťou. Jednoducho, Dantemu a jeho priateľom nič nie je sväté. Postavy vo filme sú napísané veľmi uveriteľne a ich “reálnosti“ napomáhajú aj výkony hercov a kamera. Keďže výroba celého filmu stála 27,575 dolárov, od kamery nemožno očakávať zázraky. Ale práve vďaka tomu, že kamera je v mnohých chvíľach statická a neodvádza pozornosť diváka od dialógov, sú tie potom tak neuveriteľneúčinné. Veľkú prácu na uveriteľnosti má aj to, že celý film je čiernobiely a v niektorých momentoch to vyzerá, ako keby bol film nejaký dokument, ktorý sa iba zhodou okolností natáča v Danteho samoobsluhe. Keďže celý film bol natočený takpovediac na kolene a doslova za babku, slávnych hercov budete hľadať v Clerksoch márne. Dokonca, pre veľkú časť z nich sú Mladí muži za pultom ich prvou filmovou rolou. Som presvedčený, že práve toto dodáva Clerksom ich neopakovateľnú autenticitu. Oni totiž “herci“ nemuseli vôbec hrať. Jednoducho, ono to celý čas vyzerá tak, akoby práve prišli do obchodu z ulice a iba pokračovali v rozhovore napríklad o ťažkom údele remeselníkov na Hviezde smrti, či o tom, ako ťažko je zbaviť sa účinne semena. A práve vďaka tomuto pocitu Clerksovia pôsobia tak sakramentsky uveriteľne. Clerksovia sú jednou z najlepších komédií všetkých čias. Svojmu divákovi dokážu vyčariť úsmev na tvári, zlepšiť náladu a v neposlednom rade, mu poskytnú dôvod priblblo sa usmievať, keď mu niekto povie, ako má rád guľovačku. Jednoducho, Clerksovia stoja za pozretie. Tak, ak budete mať možnosť, neváhajte a skúste si u nich nakúpiť. () (méně) (více)

PauloZ

Kevin Smith je bezesporu talentovaný režisér a jeho filmy mám rád. Clerks je určitě zdařilá komedie plná nenásilných, vulgárních a trefných vtípků. Celé se to dehrává vesměs v jednom shopu a ústřední dvojka je výborná a hláškuje jako divá. Nějak jsem tomu ale nepřišel na chuť a taky se přiznám, že mi u tohohle filmu vyloženě vadilo černobílé zpracování. Jako režisérský debut je to ovšem velice zdařilé a v rámci doby přidrzlé. Clerks 2 mě ale bavilo víc, takže i proto dávám 3* a ne 4*. ()

zdepapepa

Něco jako Seinfeld - je to o ničem a zároveň vlastně o všem. A v tom je celé kouzlo filmu. Ne ve speciálních efektech, ne v perfektní barvě, ne ve slavných jménech herců a hereček, ale v dialozích. Ve vypointovaných scénách. Ve vykreslení psychologie postav. Přesto ale to občas silně zavání vykonstruovanou fikcí (a ano, vím, že to je celé), protože já sice za kasou kdysi dělal, ale nikdo mi při směně neumřel ani jsem na střeše nehrál hokej. S tím souvisí i to, že jsem rád, že byl vystřižen původní konec, který jsem taky nezažil. ()

Cimr

Vtipná nezávislá komedie, která je opřena hlavně o dvě složky - o perfektní scénář plný zajímavostí, ujeťáren, úchyláren, hlášek a vůbec prostě: Kevine už to nehul!, a o výborné herecké výkony. Obzlášť to druhé mě překvapilo, není tu žádný známý herec, přesto to působí dost profesionálně. A to se prý natáčelo ve skutečném obchodě mimo otevírací dobu, po nocích.. Takže žádné rolety přilepené žvýkačkami! Skvěle odvedená práce, svěží, moderní dílo. ()

griff

There's a million fine looking women in the world, dude. But, they don't all bring you lasagne at work. Most of 'em just cheat on you. :) ()

baribal

horší než dvojka podle mě... možná více originální a "umělecké", ale pro mě ne tak vtipné... i když párkrát jsem se opravdu zasmál... ()

Krt.Ek

Nejsem nějak extra velký fanoušek komediálních filmů. Moc se v nich nevyznám, ale i přesto mi jméno Kevin Smith něco říká. Do té doby než jsem zhlédl Clerks jsem od něj nic neviděl. Takže nemůžu porovnávat s ostatními filmy tohoto režiséra. Ale můžu porovnávat v rámci komediálního žánru. A tady si Clerks vede opravdu dobře. Není to sice taková sranda jako třeba Big Lebowski, kterého jsem viděl zhruba před měsícem, ale i tak je to naprosto boží komedie. Jestliže vám nevadí trochu vulgárnější a nekorektní humor budete se u této "Smithovky" tetelit blahem. 80% ()

RasputincZ

Originálními scénami a hláškami se to ve filmu jen hemží, ale co naplat, když má film tolik hluchých míst a záverečná katarze s životními pravdami mi vyzněla úplně v niveč. Chápu, že to nastartovalo Smithovu kariéru a na prvotní, nezávislý film je to slušné, ale já čekal od těch slavných Clerks víc. Možná jsem tomu jen nepřišel na chut. Snad je dvojka zábavnější. ()

Z0oMb3E

Tak toto hádam nie? Nuda najhrubšieho zrna. Kecy, kecy a zasa len kecy. Ani jeden vydarený fór ani jedna hlbšia myšlienka, nič. To, že sa film odohráva viac menej v jednej miestnosti a riešia sa dookola tie isté bezvýznamné problémy začne diváka nudiť už po pár minútach. Napriek tomu, že má film zdanlivo príjemnú jeden a pol hodinovú stopáž, nie a nie skončiť. Pravdu povediac som to ani nedopozeral. Opäť jeden zo snímkov, ktorého raiting ide mimo môjho chápania. Ak považujete za geniálnosť fakt, že snímok natočili za pár šupov a s minimálnym úsilím, budiš. Pre mna je to čiernobiela nuda, ktorá nenechala vyniknúť ani Jayovi a silent Bobovi. Btw. od nich som čakal sakramensky viac a dostal som totálnu sterilitu. Možno práve oni sú dôvod z mojej celkovej frustrácie zo sledovania. Nechce sa mi veriť, že po bombách ako Dogma, či Jayovej a Bobovej sólovke pustil Kevin do sveta takúto sterilitu. Nebrať! ()

Asgy

Takhle originální scénář se hned tak nevidí, obvzvlášť u komedie. Spousta inteligentního humoru, i když občas by se o té inteligenci dalo polemizovat, doplněná o ujeté příhody a přisprostlé hlášky hlavních hrdinů. Těším se na pokračování. ()

ivishka

Tak do tohodle filmu jsem se dokázala dobře vžít,protože pracuju na podobné pozici ...dost jsem se pobavila :-D ale se mnou to ještě není tak hrozné :-D...Za mě rozhodně super. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014