Walt Disney dlouhodobě usiluje o filmová práva k psanému románu Mary Poppins. Opakovaně žádá jeho svéráznou autorku P. L. Traversovou o setkání, ale ta hollywoodského velikána po celá léta úspěšně odmítá, stejně jako udělit mu souhlas k právům na její milovanou postavu a knihu. Protože si ale uvědomuje, že prodejnost jejích knih klesá a budoucnost je nejistá, v roce 1961 se setkáním souhlasí. Vzniká tak dvoutýdenní dobrodružství, které nakonec vyústí v zahájení prací na zbožňovaném a mnohokrát oceněném filmovém fenoménu Mary Poppins. Během těchto dvou krátkých týdnů se Walt Disney v maximální možné míře snaží vyjít Traversové vstříc. Vyzbrojený nápaditými storyboardy a veselými písničkami od talentovaných bratrů Shermanových na ni podniká doslova frontální útok, ale spisovatelka se jen tak nevzdává. Zanedlouho Disney zklamaně sleduje, jak její odhodlání mu práva neposkytnout jen sílí a ta se mu tak i přes jeho snahy stále více vzdalují. Teprve ve chvíli, kdy se v duchu sám přenese do svého dětství, je schopen začít chápat démony, kteří spisovatelku pronásledují, a společně vypustí Mary Poppinsovou na svobodu, aby společně vytvořili jeden z nejpůsobivějších filmů filmových dějin. (Falcon)

filipvrbik

Nějak mi to nesedlo, je to nudné, dlouhé- jako komedie nevtipné, jako drama o ničem - ani Tom Hanks to nezachrání (možná je to tím, že jsem Mary Poppins neviděl, nevím)....30% ()

Mikino00

Silně průměrný film, příšerně rozmáchlý, jasně čitelný již od počátku, ničím nepřekvapí, celá linka s dětstvím je nezáživná a slabá. Trochu to zachraňuje poslední půlhodinka,kdy i Hanks svým výkonem podpoří dokonale mrzutou angličanku Thompson, ale konec v kině byl vyloženě trapný. Film vyšuměl ihned po skončení z hlavy. ()

Jaro_slav

Na Emmu Thompson je vždycky radost se dívat, ale poprvé mě bavilo dívat se na Toma Hankse. Opravdu hodně moc bavilo. Nekritických 100% - na Mary Poppins se sice podívám, ač z toho beztak nepoznám, jak moc velká fabulace tenhle film o vzniku MP je, ale jinak tu o obsah mně osobně vůbec nešlo. Na ty dva byla zkrátka rozkoš se dívat. Jo a mimochodem: '65 Lincoln Continental Limo? - za něj celech deset procent k dobru. ()

Kejf.

Pro všechny fanoušky Emmy Thompson je povinnost podívat se na tenhle film, protože je v něm fenomenální! ()

sona123

Nádherný film, který mě skutečně dojal. Miluji Mary Poppins, viděla jsem ji v divadle a některé melodie mám i po letech stále v hlavě, stejně jako slavé superkalifradžilistikexpijalidózní :) Film byl poetický, pro všechny s dětskou duší a široce otevřenýma očima, kterýma se můžeme dívat optimisticky na svět, i když se ne vždy daří. Dvojice Hanks a Thompsonová byla báječná a ozbvlášť Emma byla úžasná. Nádherné. ()

Terezinka198

Konec hrál na city a takové filmy nenávidím. I tak pozoruhodný film, o Walta Disneyeho jsem se starala už i předtím, když jsem jeden rok byla posedlá (doslova) Mickey Mousem a všemi jeho filmy... Byl to pro mě vskutku zážitek a Tom Hanks hrál W. Disneyho skvěle. ()

Pavelos

Po dlouhé době snímek, který měl neskutečně silný příběh.. Naprosto vynikající výkon Emmy Thompson!! Tom a Colin velice solidně sekundovali, takže pro mě vznikla podívaná, na kterou jenom tak nezapomenu.. U tohoto snímku nezůstane jedno oko suché.. Samozřejmě s trochou té nadsázky a neřešení zda je to reklama na Walta nebo ne.. ()

Antaeus

V popise ešte chýba "animovaný". V jednej či dvoch päťsekundových scénach je totiž záber na animované postavičky. To na margo popisu. Rodinný film nie je "rodinný" tým, ze sa v ňom rodina spomenie, ale tým, ze naň môže čumieť celá família bez toho, aby päťročné ratolesti strácali schopnosť chápať súvislosti. V podstate ale ide o štandardný počin, ktorý ponúka to, čo sa od neho očakáva. Tom štandardne dobrý, Emma štandardne dobrá, ich vzájomne ťahanice štandardne dobré. Takže celkovo štandardne dobrý film. Čiže štandardne ako v škole: dobrý je za štandardné tri. ()

arcticsky

Jestli se to ve skutečnosti odehrálo trochu jinak je mi úplně jedno. Stejně je mi fuk, jaký Walt Disney ve skutečnosti byl nebo nebyl. Já viděl nádherně zpracovaný, dojemný, dobře obsazený a odehraný příběh... ()

Tred2

Škoda, že se k tomu příběhu nedostal někdo jiný, než Disney(ano, já vím). Takhle to působí jako propagace studia s náhodným příběhem, který k tomu byl přiřazený. Ale tak nějak se mi povedlo v hlavě odfiltrovat všechny ty Myšáky a princezny a vnímat jen to "podstatné". Příběh je to jinak pěkný, dokáže potahat za emoce z obou stran (radost, smutek). Libový audiovizuál a hlavně úžasní herci (s, o úroveň lepší, Emmou Thompson). Někdo to automaticky zavrhne, jako další z mnoha "zmanipulovaných" příběhů, upravených pro vlastní potřeby. Někdo, jako třebá já, to prostě neřeší a "vezme si" jen to co chce, a tak bude spokojenější. ()

heihatchi

Škoda, že se mi celou dobu dělalo špatně z toho, že si disney natočil film víceméně sám o sobě. Když to ale pominu, tak samotný příběh, prolínající se s trpkou minulostí autorky, mě zaujmul. Stejné to bylo s výkony hlavních představitelů. Když to ale celé shrnu, tak mi nic neučarovalo natolik, abych tomu dal víc než tři hvězdy. ()

Gaia.M

Panebože! Mary Poppins jsem samozřejmě viděla mockrát, ale nikdy jsem nepátrala po historii, nikdy jsem si o tom nic nezjistila. Nenapadlo mě, že za celou Mary Poppins existuje nějaký příběh a ještě ke všemu takový příběh! Miluji takové filmy, které cokoliv vysvětlují, zajímá mě jak který příběh vznikl, atd.. Nevím, co víc říct, tento film prostě za to stojí, musíte ho vidět, musíte ho mít rádi, musí se vám líbit! Úžasný Tom Hanks a skvělá Emma Thompson a překvapivě vážně reálný herecký výkon Colina Farrella. Opravdu fascinující podívaná. ()

Poirotek

,,Východní vítr, mraky přivál až k nám. Že něco se chystá, vám předpovídám. Co bude to nevím, však bude to div. Zázraky dějí se dnes jako dřiv.“ Ťažko nájsť nejakú chybu, jednoducho dobre odvedená práca. Pekne protivná Emma Thompson a ako vždy skvelý Tom Hanks. A k tomu všetkému prvotriedny Thomas Newman. ()

brumbrum

Velmi citlivo a pekne spravene. Aj ked ku "komedii" to malo hodne daleko, az na tych par americkych usmevnych vsuviek. Film jemne ukazuje, co sa asi deje v dusi dospeleho, ked zvysok zivota spracuva temne mracna z detstva. Vyborna rezia - paralelne ukazovat spomienky z detstva v pritomnosti zvlastne konajuceho dospelaka, vyslo bravurne. A ze to neukazalo kopy shitu z osobneho zivota hlavnych postav, ze sa to tam nemydli sexualnymi uchylkami a politikou a film sa fajnsmekerom zda byt gycovy.. - vsetko sa da ukazat ako realna grcanica, alebo abstrahovat sajrajt a ukazat ten ludskejsi aspekt. Na dusi tazko pohladi dokument o svinstve. V pohode 4*, oplati sa vidiet; som ani nevedel, co sa skryva za "Mary Poppins". ()

Olík

Skutečnost měnící dvou rovinná reklama na impérium Walta Dysneye sází na feeling gentlemanských časů a především na jistotu. Asi by ale neškodilo mít kousek srdce kníže Rohana a ne se jenom čvachtat v brouzdališti......někdy se totiž jistota může s přibývajícím časem začít prolínat s fádností. ()

hEROic

vazne starnu :) jeste nedavno bych neco takoveho ani nedokoukal a ted tu solim ctyri hvezdy... jen zopaknu, ze zahrano je to paradne... vesele momenty pravidelne stridaji ty smutne a nakonec te frigide i odpustite, ze je jaka je - kdo by taky zustal normalni... poctivych 70% ()

lemonova

Jedným slovom: krása.. ale nedá mi nepovedať pár slov navyše: vždy som mala slabosť pre Disneyho. Zostalo mi to doteraz (nepýtajte sa ma, koľko mám rokov!) Áno, možno je Disneyho tvorba jeden pestrofarebne zabalený presladený americký cukrík, ale má v sebe aj veľa dobrého a optimistického - presne to, čo dieťa potrebuje, aby malo nad čím žasnúť. Preto ma veľmi zaujímal film, ktorý nahliadol aspoň trochu do zákulisia pracovného procesu, v ktorom sa rodili Disneyho filmy. A ako milo som bola prekvapená po tom, ako sa mi dostalo oveľa viac než možnosti takéhoto nahliadnutia. Tento film je krásnym a zároveň krásne vyrozprávaným príbehom o jednej zranenej duši, ktorá si napriek všetkým svojim trápeniam zachovala vzácnu schopnosť snívať a o stretnutí jej krehkého sveta s úplne odlišným svetom: svetom filmu a zábavy, ku ktorému si len ťažko hľadala cestu. A zo stretnutia týchto dvoch svetov napokon vzišlo niečo dobré. ()

BOURQUE

Výprava dobrá, obidva príbehy (príbeh v príbehu) zaujímavé, ale z celkového hľadiska tento film nad vodou drží herecké duo E. Thompson a T. Hanks. Pekný výkon od C. Farrella. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

13.04.2013

Alespoň se nám to pokusí tvrdit dobové akční drama Highwaymen. Pokud Neeson kývne na nabídku, zahraje si slavného texaského rangera Franka Hamera, který údajně přežil víc jak 100 přestřelek, zabil… (více)