Walt Disney dlouhodobě usiluje o filmová práva k psanému románu Mary Poppins. Opakovaně žádá jeho svéráznou autorku P. L. Traversovou o setkání, ale ta hollywoodského velikána po celá léta úspěšně odmítá, stejně jako udělit mu souhlas k právům na její milovanou postavu a knihu. Protože si ale uvědomuje, že prodejnost jejích knih klesá a budoucnost je nejistá, v roce 1961 se setkáním souhlasí. Vzniká tak dvoutýdenní dobrodružství, které nakonec vyústí v zahájení prací na zbožňovaném a mnohokrát oceněném filmovém fenoménu Mary Poppins. Během těchto dvou krátkých týdnů se Walt Disney v maximální možné míře snaží vyjít Traversové vstříc. Vyzbrojený nápaditými storyboardy a veselými písničkami od talentovaných bratrů Shermanových na ni podniká doslova frontální útok, ale spisovatelka se jen tak nevzdává. Zanedlouho Disney zklamaně sleduje, jak její odhodlání mu práva neposkytnout jen sílí a ta se mu tak i přes jeho snahy stále více vzdalují. Teprve ve chvíli, kdy se v duchu sám přenese do svého dětství, je schopen začít chápat démony, kteří spisovatelku pronásledují, a společně vypustí Mary Poppinsovou na svobodu, aby společně vytvořili jeden z nejpůsobivějších filmů filmových dějin. (Falcon)

baclajean odpad!

Pardon, toto nie. Ani Hanks, ani Farrell, ani Giamatti... na city hrajuci pribeh, ktoreho namet je sice obstojny, no spracovanie mi prislo nanajvys nezaujimave. Vec nazoru, toto je ten moj. ()

wick

Pro mě velké překvapení a výborná záležitost....přestože jsem měl nejméně několik důvodů, proč se na film nedívat nebo ho hodnotit na 50%: Mary Poppins jsem nikdy nečetl a ani to nehodlám udělat, americké muzikály nemám rád a Walt D. je nevěrohodně vykreslený jako kouzelný dědeček a spíše jako zakladatel neziskové organizace pro děti než milionář (není se co divit, sponzorem filmu je Walt D. production. Ani mi nevadí, že si studio natočilo reklamu samo sobě, tudíž určitě děj neodpovídá skutečnosti. Já tento film bral jako zábavu a moc dobře jsem se bavil, scénář je OK, Tomu H. role sedla a Emma T. byla skvělá. ()

musculimus

Pokud není divák zavilý nepřítel studia Disney už z principu, může si film pustit v klidu. Jakkoliv považuje někdo pana Disneyho za Ohavného Amerického Kapitalistu, je faktem, že vytvořil spoustu filmů, které sledují dnešní děti dodnes, tudíž ty filmy v sobě mají nějaké kouzlo, které děti láká. Jakožto neznalec paní Poppinsové mohu tvrdit, že se i tomuto filmu podařilo navodit atmosféru kouzla dětské představivosti. Film rozhodně láká na atmosféru USA přelomu padesátých a šedesátých let. Co se týče hereckých výkonů, Tom Hanks potvrzuje formu posledních let, kdy, zdá se, ho políbila opět herecká můza. Jedná se už o několikátou miniroli Paula Giamattiho v poslední době a rozhodně nezklamal ani tentokrát. Co říci ke Colinu Farrelovi, když opět v několikátém filmu potvrdil, že tutéž roli umí zopakovat v jiných kulisách? Prolínání časových linií je místy nečitelné. Za zanechaný pocit dávám 4* ()

kacer4

Výborne natočené s pravou dávkou emócii a krásy. Myslel som, že sa celý film bude točiť okolo Walta a Pamely a o tom, ako ju presviedča aby mu predala autorské práva. Ale toto bol príbeh, pri ktorom mi bolo jedno, že sa niečo podobné udialo. ()

david666

Pohodový film nabitý skvělými herci, kdy zejména Hanks a Thompson jsou opravdu výborní a je vidět, že si film užívají. ()

JoeSO

Mno, čekal jsem prostě víc. Tohle mi přišlo malinko jako ztráta času a Emma Thompson mě vysloveně rozčilovala, měl jsem sto chutí ji vyhodit z okna :) ()

kolodej1

nejsem Disneyho fanouškem, spíš naopak, přesto se mi tento film líbil. Odměřená paní Traversová je zábavná, hodně se mi líbily scény s řidičem (Giamatti) , ani ta vážnější a dramatičtější poloha filmu mi nevadila, stejně jako časté střihy do minulosti. Z filmu mám dobrý pocit a to je pro mě důležité ()

esmoke

Filmové zpracování příběhu o adaptování psaného románu Mary Poppins. Mohlo by to být o 15 minut kratší a dějová linka z Austrálie zajímavější nebo kratší. Tom Hanks i Emma Thompson jsou super. Colin Farrell hraje imbecila, kterého by nikdo nemohl obdivovat. (2D dabing) Rozpočet: $35 milionů, Tržby: $112,54 milionů. ()

listo

Emma Thompson mne nepřestává překvapovat. Díky jejímu podání má smysl film vidět. Scény, kterak vyhazuje hrušky z okna či uléhá s obřím plyšákem, jsou skvostné. I vedlejší linie má silná místa, kupříkladu vystoupení na pódiu farmářské veselice. Překvapivě mistrně je vykreslena kýčovitost a urputnost disneyovského filmového průmyslu. Bohužel role Toma Hankse, která by měla evokovat kalkul s emocemi, mašinérii byznysu, v němž se jde přes mrtvoly, vyznívá spíše jako oslava profesionality založené na dobrosrdečnosti, laskavosti a empatii. Tak to v Hollywoodu nechodí... ()

silvusaak

Jak nemam rada Hankse tak tady mne nevadil. Ta vochechule ve filmu me bavila od zacatku do konce. Cekala jsem uplne neco jinyho, prijemne prekvapeni poslednich dni. ()

Lykr

Ve snímku je vidět kýčovitost natáčení. Přijde mi to všechno na stejné vlně, jakoby se nám Hancock snažil ukázat jak je to v Hollywodu všechno jednoduché, přitom to tak vůbec nechodí. Marry Poppin jsem snad v životě neviděl. Co bylo před natáčením...? Moc se to táhne, je to šíleně zdlouhavé. Nuda. ()

doriana.g

Četla jsem jako malá. Mnohokrát, tak moc je to dobré. Nepamatuju z dětství jinou knížku, u které bych se nahlas smála a na konci plakala. Film jsem viděla až jako dospělá se svišti a naštěstí už to měli taky načtené. Díky tomu máme společný zážitek z úžasného filmu, který si čas od času připomenem. Nedávno jsme se sešli a podívali se na tohle, prcci už dospělí. A zase jsme se zasmáli a pobrečli si. A pak okamžitě stáhli MP a podívali se, samozřejmě :-) ()

Kybela

Moji oblíbení herci to nezachránili. Je to rozvleklé, přehnané, povrchní. K žádné z postav jsem necítila sympatie, bylo to stále jen takové přehrávané tlachání. ()

Astonko

Tak nakoniec celkom paradox, že sa mi film o Mary Poppins páčil viac ako samotná Mary Poppins, ale už je to raz tak... Prelínanie rovno troch dejových línii, rátajúc aj príbeh Mary Poppins, divákovi otvára nové obzory a my zisťujeme ako to vlastne naozaj bolo. Na čele s perfektnou Emmou Thompson a ako vždy výborným Tomom Hanksom sa divák, často s otvorenými ústami, necháva unášať dejom zasadeným v krásnych prostrediach so špičkovými kostýmami a hudbou. 10/10 ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

13.04.2013

Alespoň se nám to pokusí tvrdit dobové akční drama Highwaymen. Pokud Neeson kývne na nabídku, zahraje si slavného texaského rangera Franka Hamera, který údajně přežil víc jak 100 přestřelek, zabil… (více)