Walt Disney dlouhodobě usiluje o filmová práva k psanému románu Mary Poppins. Opakovaně žádá jeho svéráznou autorku P. L. Traversovou o setkání, ale ta hollywoodského velikána po celá léta úspěšně odmítá, stejně jako udělit mu souhlas k právům na její milovanou postavu a knihu. Protože si ale uvědomuje, že prodejnost jejích knih klesá a budoucnost je nejistá, v roce 1961 se setkáním souhlasí. Vzniká tak dvoutýdenní dobrodružství, které nakonec vyústí v zahájení prací na zbožňovaném a mnohokrát oceněném filmovém fenoménu Mary Poppins. Během těchto dvou krátkých týdnů se Walt Disney v maximální možné míře snaží vyjít Traversové vstříc. Vyzbrojený nápaditými storyboardy a veselými písničkami od talentovaných bratrů Shermanových na ni podniká doslova frontální útok, ale spisovatelka se jen tak nevzdává. Zanedlouho Disney zklamaně sleduje, jak její odhodlání mu práva neposkytnout jen sílí a ta se mu tak i přes jeho snahy stále více vzdalují. Teprve ve chvíli, kdy se v duchu sám přenese do svého dětství, je schopen začít chápat démony, kteří spisovatelku pronásledují, a společně vypustí Mary Poppinsovou na svobodu, aby společně vytvořili jeden z nejpůsobivějších filmů filmových dějin. (Falcon)

Skip

Paní Traversová, autorka Mary Poppins, byla docela nesnesitelná, ale kdo by s ní nesympatizoval, když si nechtěla nechat Hollywoodem zmršit svoji úspěšnou dětskou knihu. Ema Thompson ji zahrála velmi dobře a i celkově na mě film dost zapůsobil. Rád si ho po nějaké době zase zopáknu. ()

Vědma

Nevím, jestli to tak bylo, ale osobně si myslím, že těžko. a paní Traversové se nedivím, že od své Mary Poppins nechtěla ustoupit někomu jehož členem rodiny je Mickey Mouse. Ovšem linie minulosti s Colinem Farrelem je srdcervoucí. ()

sofiapetra

Normálně bych dala asi tři hvězdy, ale po náročném víkendu, kdy nám při sledování nové řady Vikingů a Papírového domu nechali tvůrci zemřít naše oblíbené ženské postavy, jsem naměkko a trocha roztomilého škorpení autorky Mary Poppins s Waltem Disneym mi tedy přišlo docela vhod. ()

berusche

Tak Mary Poppins je pro mě tak trochu pole neorané, jako malá jsem se k téhle četbě nedostala a nemyslím, že bych to dnes zkoušela. Nicméně, vzhledem k tomu, že už ji hraje i Monča Absolonová, všichni asi tušíme i bez přímé literární zkušenosti, o čemže má kniha být. No a já jsem si tedy snímek o přemlouvaní a tajemství jedné rodiny užila. Vůbec mi nevadí, že Disney z toho udělalo film o sobě a pro sebe, je to prvoplánově milé a zajisté to neurazí. Myslím, že v době product placementu je tento poměrně vkusně a hlavně naprosto bez skrupulí narván tam, kde má být. ()

Aljak

Tento film by vôbec nebol márny, keby nebol tak strašne zdĺhavý a miestami až príliš bez podstatnejšieho vývoja deju. Najväčšia škoda bolo to, že tá pútavá austrálska retrospektíva z detstva bola v takom nepomere s dosť fádnou dejovou líniou tvorby filmu. Kiežby to bolo aspoň v pomere 1:1, tak by to naozaj malo oveľa vyššiu cenu - aspoň z môjho pohľadu. Takto síce obe časti deju išli ruka v ruke, ale tá z detstva bohužiaľ svojou početnosťou zaradenia do filmu dosť zaostávala. Inak by to mohlo byť oveľa lepšie a vlastne aj dynamickejšie. ()

zbyshek

Musím říct, že sledování tohoto filmu bylo pro mě velmi příjemnou záležitostí. Sice se mi moc do toho zprvu nechtělo, ale jsem rád, že jsem se dokázal přemluvit. Už obsazení mi napovídalo, že to nebude žádné "vzrůšo". Nicméně skvělý příběh, kde Walt Disney postupně rozmrazoval Emmě Thompson srdce, až bylo hřejivé, jak letošní zima, byl hlavní důvod, proč jsem to dokoukal se zaujetím. V něčem je tento film ojedinělý než snímky poslední doby, a to rozhodně nenechám bez povšimnutí u hodnocení. 80%. ()

Figu

Lehké zklamání! Tom Hanks je bezpochyby jeden z těch nejlepších herců planety, né-li nejlepší a málokdy se namočí do něčeho špatného, ovšem vyjímky se dějí a filmek Saving Mr. Banks je tomu malým důkazem. Říkám malým, protože to zase takový extrémní propadák nebyl. Tom i přes to, že si vystřihl roli tak známé a uznávané osoby jakou bezpochyby Walt Disney je, byl naprosto neviditelný. Kdo byl vidět (bohužel) je autorka románu Mary Poppins P. L. Traversová, která díky své povaze, zlosti, nepříjemnosti až krutosti film celkem hází do koše. A i když jí Emma Thompson ztvárnila na jedničku, mě to kazilo celý zážitek z filmu. Jediné krásné na něm bylo, pomalu se rozkvétající přátelství mezi Traversovou a jejím šoférem. I příběh z minulosti, kde byl nesnesitelný idiot její otec v podání Colina Farrella, mi absolutně neseděl. No myslím, že je to zcela zbytečně přeceněné! 50% ()

Hees

By som povedal, že toto je istý druh rodinného filmu, ktorý nikoho nejako extra neurazí a môžete si ho pomaličky užívať v prostredí domova. Je to film samozrejme, ktorý propaguje Walta Disneyho a tiež film Mary Poppins, ktorý si ja samozrejme teraz musím pozrieť. Čiže tento film splnil v podstate účel ukázal, že už menované štúdio bojuje o to aby prinieslo vynikajúci príbeh svojim divákom a bojuje do poslednej krvi. No jo reklama je reklama, čo by ste čakali? Tom Hanks podal priemerný výkon, čo u neho znamená vynikajúci, samozrejme oproti iným hercom. No Emma Thompson oveľa viac v tomto filme zažiarila od nej to bol bravúrny výkon a za to jej tlieskam skoro v stoji (heh). Takže príbeh o "svojskej" (najlepšie neurážlivé slovo, ktoré som našiel) dáme vyšiel, ale povedzme si jedno keby to bol "bručoun" čiže muž tak tento film by bol na oveľa vyššej úrovni (život je už raz taký). ()

Streeper

Nádherný film o stvoření jednoho z nejoblíbenějších filmů v čele s Mary Poppins. Příběh P.L.Travers jsem neznala a snad proto jsem tak strašně moc ráda, za tenhle film. Emma Thompson byla úžasná, nechápu proč nedostala nominaci na Oscara, zasloužila by si jí se vším všudy. Tom Hanks ukázal, že jako Walt Disney je skvělý a myslím si, že sám Walt to musel mít s přesvědčováním Pam velice těžké. A navíc skvělá hudba od Thomase Newmana. Co víc dodat? ()

Elyssea

Odstraňtě Walta Disneyho. Jestli mělo studio Disney v úmyslu vykreslit svého zakladatele jako milujícího tatínka, který se snaží zavděčit tvrdohlavé spisovatelce, tak selhalo. Hanksův Walt Disney je arogantní podnikatel, který od začátku ignoruje meze lidské slušnosti. Neustále oslovuje spisovatelku křestním jménem, ačkoliv ho mnohokrát upozorňuje, že je jí to nepříjemné. Narušuje její osobní prostor, citově ji vydírá, nerespektuje její přání ohledně filmu (prosadí si muzikál i animaci etc.) a nakonec si dovolí vstoupit do jejího domu a tvářit se, že jí prokazuje službu, aby ji nakonec nepozval ani na premiéru, protože se bojí o výdělky svého filmu. Oproti tomu Traversová ja prezentovaná jako osoba, která potřebuje prozřít a zbavit se svého studeného anglického chování ve slunné Kalifornii, která funguje jako parafráze na slunnou Austrálii jejího dětství (a k tomu slouží ona otravná role Paula Giamattiho). Přestože nakonec neubránila svou Mary Poppins před tím hrabivým Mickey Mousem a skončila "napravená", Emma Thompson ten přechod vcelku zjemňuje na únosnou mez. Nemůžu se ale ubránit pocitu (a to stejné mě vždycky napadá i u Marry Poppins), že ačkoliv v obou případech je nosný vztah otec-dítě, matky mají vždycky hodně co nabídnout, ale končí ignorované (což je zrovna v případě Ruth Wilson škoda). Nicméně je to vcelku příjemná a lehce dojemná podívaná s dobrými hereckými výkony. Nesmíte nad ní ovšem přemýšlet, protože čím víc nad tím přemýšlím, tím falešnější mi Zachraňování pana Bankse přijde. ()

Nach

Snímek o nesnesitelné spisovatelce, která je noční můrou každého producenta. A přesto snímek o citlivé ženě, která je pronásledována svou vlastní minulostí, jež kolem ní utvořila obal. A v neposlední řadě i příběh o úspěšném muži, který se rozhodl v rámci profesního úspěchu prolomit slupku této slavné autorky. Na jedno zhlédnutí pěkný snímek. Ovšem motivaci si ho připomínat i do budoucna mám pramalou. Přesto kvituji herecké obsazení, které je zde výborné. Jo povedlo se to, ale jde jen o jednohubku, která nepotřebuje být konzumována znova. 70% ()

Joges

Docela překvapení. Bavilo mě sledovat dva prameny vyprávění, dvě linky osudů, které se na konci střetly a vše vysvětlili. Mimo to bylo vše humorně zachycené, podbarvené hudbou a bravurně odehrané. Thompsonové a Hanksovi rád udělím plný počet bodů. ()

carly

tak úplne neviem, čo si o tom filme myslieť. herecké výkony boli úžasné. hlavne Emma, Paul, Colin a malá Annie. a vizuálne to bol tiež krásne. nie som si úplne istá, čo za príbeh nám vlastne chceli povedať. na jednej strane sa zdalo, že Walt vlastne Pamelu zachránil, no na druhej strane so zobral to, čo chcel a spravil s tým presne to, z čoho ona mala strach. najkrajšie momenty filmu boli asi tie s Pamelou a Ralphom. bol to milý a krásny film.. možno na to, aby som ho plne ocenila treba vidieť Mary Poppins. ()

campix

Nečekal jsem, že když už udělají film o Waltu Disneym, tak že ten film bude opravdu o žije životě a úspěších a ne, že celý děj Saving Mr. Banks odehrává během tahanic s autorkou Mary Poppins. Životopisná nuda nabírá tedy až nečekaných rozměrů a kromě Emmy Thompson se o žádné větší herecké výkony nejedná. Navíc mě výrazně štvali flashbacky do její minulosti. ()

necisty

Od začátku jde poznat, že je to vymazlený film, kde se nic nenechalo náhodě a celou dobu řešíte jen jediné... o co sakra té příšerné ženské jde?! Problémem je asi samotná tématika, protože to prostě někoho zajímat nemusí. Je to možná i důvod, proč to vidělo tak málo lidí. Škoda, protože si to zaslouží větší obdiv a divím se, že Emma nebo Colin za roli nedostali nějaké ocenění. Samozřejmě, že každý příběh je trochu přitažený za vlasy, ale je zajímavé se dovídat, co všechno stálo za zrodem Mary Poppins, nebo minimálně za jejím filmovým dvojčetem. ()

pakobylka

----- "Tohle dobří vypravěči dělají - obnovují řád představivosti." ----- Snímek, o němž by se dalo říct, že zprostředkovává setkání "staré" dobré Anglie a "Nového" světa ... a diametrálně odlišných životních postojů a názorů, které reprezentují. Nedůtklivá upjatá dáma s "keltskou duší" se tak dostává do přímé konfrontace s roztančeným "disneylandovským" filmovým studiem - a s jeho právoplatným majitelem a králem. Přitom se jedná o velice upřímné a empatické vyprávění: O slibech, které se mají plnit ... o dětství, které není pokaždé tím nejšťastnějším obdobím v lidském životě ... o porozumění, které otevírá dokonce i uzamčené dveře - a srdce ... o umění, které přináší úlevu a osvobození ... o panu Banksovi, kterého je nezbytně nutné zachránit. Není mi známo, nakolik se přidržuje reality a nakolik ji flexibilně upravuje k obrazu svému, ale svou existenci si s přehledem obhájí, neboť dokáže vyvolat bezděčný úsměv i nelíčené dojetí. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

13.04.2013

Alespoň se nám to pokusí tvrdit dobové akční drama Highwaymen. Pokud Neeson kývne na nabídku, zahraje si slavného texaského rangera Franka Hamera, který údajně přežil víc jak 100 přestřelek, zabil… (více)