Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

kenkaku

Když jsem se dozvěděl že Pixaři chystají Letadla, očekával jsem příjemný doplněk k Autům. Tedy další - nový - příběh zasazený do stejného světa "kardanové Lhoty". Omyl. A velkej. Tady totiž skaliska nemají tvar přední masky Buicku roku 53, ani jako zadek Cadillacku z roku 59 nýbrž tvar vrtule nebo svislé ocasní plochy letadla. Tedy prazvláštní transformace zavánějící spíš remakem, než doplňkem. Myšlenku re-maku bohužel podporuje i složení postav a děj. Máme tu vtipného parťáka "cisternu" (jakože Burákova odtahovka)... Máme tu závod, který je třeba vyhrát (jakože Zlatý píst). Je tu záporák který doposavad onen závod vyhrával - zelené letadlo (jakože v Autech několikanásobný vítěz Zlatého pístu - zelené auto :)). Auta která se zde vyskytují jsou v 90% vysokozdvižné vozíky - protože jen ony mají lyžiny (pardon "ruce"), kterýma mohou opravovat a podávat co se namane. Berlička jako prase. Po tom všem člověku vadí i neucelenost myšlenky jako "jak se sakra pohybují letadla na zemi???". Ano... v reálném světě buď točí vrtulí nebo jsou tažena (protože ta kolečka co mají nejsou určena k pohonu). V letadlech je to tak trochu... pokaždé jinak. To samé letadlo se jednou se nechá táhnout, podruhé si jezdí jen tak nebo, aby se neřeklo do třetice i točí vrtulí ;). To je tak ne-Pixarovské :). Říkám si jen... bude to dětem vůbec vadit? Asi ne. Tedy pokud jste dítě, dějte si klidně plný počet (je to barevné a létá se tam... co chcete víc :D). ()

sedm.1

To po mě nedávno můj syn žadonil, ať ho vezmu do kina na nějaký zábavný animovaný film. A jelikož doslova miluje oba dva díly Aut, neměl jsem v tu chvíli moc co řešit a vzal ho právě na Letadla, s jistotou 100% zásahu do černého. Ti samí tvůrci jako u Aut, stejné zpracování, vlastně i velmi jemně načrtnuté propojení právě s Auty, to bude nadšení, říkal jsem si. No, těsně vedle. Syn sice tvrdí, že se mu to moc líbilo, ale jeho výraz během sledování Letadel tomu tedy příliš nenasvědčoval. Problém Letadel spočívá v tom, že všichni, včetně mě, prostě čekali další Auta, ve výsledku to ale celé dopadlo prakticky jen jako jejich nezdařilá kopie. Stejná zápletka, stejné dějové postupy, stejné zvraty, stejný postavy, stejný humor, stejně našláplá hudba, stejná pointa, jen se zde závody místo na dráze prostě odehrávají ve vzduchu. Ovšem vše to stejné bylo podáno zkrátka jen v docela slabší formě. Což znamená, že zápletka neměla takový šmrnc a zápal, postavy byli daleko méně výraznější a zábavnější a humor nebyl tak úderný a nápaditý. Nicméně tu ale rozhodně nechci ani prezentovat Letadla jako nějakou nekoukatelnou nudu, to v žádném případě, jen tu zkrátka v roce 2006 v podobě Aut vzniklo něco velmi zásadního a jen těžko překonatelného a jeho tvůrci toho chtěli jednoduše ještě využít, ovšem jak se říká, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, a to ani s poměrně věrnou kopií. Ovšem co mě opět posadilo na prdel, byla naprosto úžasná animace, to už je neskutečné, kam se ta technologie zas posunulu, zpracování všech těch detailů je prostě neuvěřitelné, takže alespoň v tomto ohledu jsem byl z Letadel doslova nadšen a unešen. Ale jinak bohužel fakt jen průměr. ()

Sdoom

Za mě trochu nezasloužený hejt. Jasně, není to dějově nic převratného, je tu spousta klišé a trochu vykrádání Aut. Na druhou stranu, Letadla si ani nehrajou na to, že by chtěla být něčím víc, než doopravdy jsou. Pár vtípků a narážek je povedených, že se zasměje i dospělák, jinak pro děti úplně v pohodě. A animace je jak obvykle u Pixaru výtečná. Průměrné 3 hvězdy. (Blu-ray, dabing) ()

Koda

Pixarovské/Disneyovské Auťáci byli prostě TOP a totální obrat moderní 3D animace a vtipů. Já si pamatuji, že jsem byl na nich na Zličíně s rodinou a bráchou a hrozně mě to bavilo... i když teď už jako dospělý film beru spíš jako ohlédnutí k lásce, než k závodění... netrvalo dlouho a na svět se ukázalo mnoho dalších aut, vrtulníků, ponorek, vlaků, metra a cokoliv dalšího, co mělo oči na čelním skle. I zde nás tu tohle nevynechalo a dočkali jsme se parádního úletu přes pole... ehm, to bych byl velice neslušný vůči fanoušků, takže to vezmu rovnou z úhlu ZÁVODĚNÍ. Přesně tak!! Tady v tomto filmu prakticky nejde o nic jiného, než o plnění snu a závodění... a taky zabruslení do historie a špetka romantických momentů se závodníky. Jak to známe z Auťáků, kde Bleska zaučoval Hudson, tak tady náš mladý závodní hrdina získá jako takového trenéra Skippera, který toho měl s vojenskou/pirátskou letkou hodně co společného... ale opak je pravdou. Tady prakticky už od začátku jsem věděl, jak příběh asi dopadne, každopádně do poslední chvíle jsem Práškovi fandil. Původně jsem si myslel, že v tomto filmu se bude závodit jen na pár kol a konec... ale ono naštěstí ne! S Práškem navštívíme kus krásného světa, kde půjde o přežití, o spoustu zvratů, o spoustu nesrovnalostí vůči přátelům, spoustě zranění, ale hlavně podpory, pomáhání svým soupeřům a přijdou i momenty, kdy domácí soupeři daného státu ukážou, jak to na jejich území funguje... a to se mi moc líbilo, protože jsem se nestal jen součástí závodů, ale poznání světa. Já jako milovník závodů jsem si tento animák zamiloval a přitloukl jsem si do hlavy, že pílí a motivací dokážeme víc, než si umíme představit, a i když se nám možná ze začátku začnou všichni smát, tak musíme pokračovat a nezastrašit se. To co mi ale chybělo v tomto filmu byly vtipné momenty, tak jako v Auťácích a možná i emoce, ale tady to chápu. Za mě tedy parádní 4 hvězdičky! ()

Han22

Je to naprostá kopírka Aut. Outsider (práškovací letadlo) se přihlásí do velkého závodu (rally kolem světa), sklízí posměch všech, ale získává si přátelství letadel kolem, porazí zákeřného šampiona, utuží vztah se svým mentorem, který překoná své trauma z minulosti a najde lásku. Je to příběh, který byl tisíckrát vyprávěný už od doby Rockyho (jak tvůrci sami přiznávají), ale proč ne, když ten příběh prostě funguje, postavy mě baví a stejně tak mě baví ten zvláštní svět, kde žijí jenom stroje. Já se bavil a dávám 4*. ()

Junglista

R.I.P. Pixar (FY Disney)... ale co se namáhat že jo. "Vezmem jako mustr Auta. Scénář necháme, akorát vyměníme dopravní prostředky. Vynecháme legrácky, očešeme vtípky a hodně přitlačíme na moralitky. Jééé, ony nám tam zbyly jenom ty morality... No a? Stejně je to pro děcka, to stačí" - tak zhruba asi takhle podle mě probíhaly myšlenkový pochody tvůrců. Letadla sou typickym příkladem ždímačky i toho 2x vyždímanýho. Takže zbyla jedna velká otravná, hodinu a půl trvající masáž pro děti, jak se maj chovat. A pouze 2 povedený vtipy na celou stopáž (skyPad a Flysenhower), to je zatraceně málo. Úplně zbytečnej film a přál bych si, aby dvojka byla propadák (určitě nebude). ()

Perry-

Rozhodně ne tak špatné, jak se tvrdí. Ano, je to 100x viděné a vykradačka Aut, ale zase až tolik mi to při sledování nevadilo. Navíc o mnoho lepší, než druhý a podobný letošní počin - Turbo ()

Stružák

Sice taková jednohubka, jednou vidět a dost, ale tak špatné to zas není. Jasně, je to podobné Autům (a to jak prvnímu, tak druhému dílu), je to hodně předvídatelná pohádka a zas taková sranda to není. Možná by neškodilo, kdyby byl film o krapet delší a příběhy jednotlivých letadel rozvedeny více do hloubky. Ale dívá se na to docela dobře a není to vyloženě nuda. ()

Gogo333

Už Auta 2 byly zbytečný sequel, vytvoření Letadel jsem nechápal. Po skouknutí se mi to zdá jako kopie Auta 1. Taky tady máme outsidera, který se díky veteránovi naučí pár triků a vyhraje závod. Bohužel to není ani vtipný a nejlepší scéna byla když letadla útočila na bojové křižníky. Koukám, že nás čeká dvojka, podle traileru to vypadá líp než jednička a že bysme po dvojce přešli na Lodě? Uvidíme, tohle byl rozhodně zbytečný film. 50% ()

MMJ

Letadla - stejný jako auta, ale jenom tam távoděj Letadla a je to o hóóóódně horší.. Auta - ***** , Auta 2 - ***** , Letadla - ** - Práškovací Letadlo co chce vyhrát závod a nakonec vyhraje.. Jak jinak by to mohlo skončit, že ? ()

dopita

Letadla mají hloupoučký příběh, kterej zbaštěj akorát malý děti a nudné zpracování, které je přesně podle Disneyovské šablony na výrobu animáků. Po tom co Disney koupil Pixar jsem doufal v to, že Lassetter a spol pozvednou celou animovanou sekci u Disneye. Jenže to vypadá, že Disney semlel Lassettera i celej Pixar. Že už ani tak nejde o dobrý filmy, ale jen a pouze o prachy. Letadla jsou toho dokladem. Účetní u Disneye si řekli, že natočit animák za pouhých padesát milionů ze světa Aut bude sázka na jistotu (páč oba dva díly Aut byly velkým trhákem). No samozřejmě prachy vydělali, ale film za moc nestojí ()

vander19

Po prvý krát som sa vidal do kina na animák po veľmi dlhom čase. Asi od Levieho kráľa som iný ani nevidel. Kino narvané deckami, hádzali po sebe grimasy ako hooligans v zápase AC-Inter, až som sa obával o bezpečnosť. Ale hneď po prvých sekundách ukážok sa upokojili. Čakal som, že príbeh Planes bude vychádzať z príbehu Cars...A toho som sa dosť obával. Autá úprimne poviem ma nebavili. Ale lietadlá sú trošku iné, o štipku lepšie. Aj zaútočia na emócie človeka a dokážu zasiahnuť. Ale aspoň na rozdiel od Cars som sa aj zasmial. Animačne je to fakt pekné a tvorcovia nezabudli ani na svojich predchodcov a aj autíčka majú svoj priestor...Keby sa dalo dať aj na pol hviezdy hodnotenie bolo by to 3,5, ale na 4*** určite nie...takže 3* , ale lepšie ako autíčka.... ()

lucijelucije

Ale jo, pěkná pohádka..je to taková klasika, která vás významně ničím neoslní. ale je příjemná je, a koukatelná taky..takový slabší průměr. ()

Prochy38

Vlastně ani nevím, proč tento snímek vznikl... Nechápu. Auta měla úspěch a tohle se na tom má přiživit, nebo co? Je to škoda. Kdyby to aspoň posunulo příběh aut někam dál, nebo to aspoň bylo dobré.... Mrzí mě to hlavně proto, že si tvůrci opravdu s těmi letadly pohráli, zamakali na detailech, fakt dobrá práce, ale vše totálně zašlapal do země fakt plytký a debilní příběh. Klišé jak blázen, snad všechna, co šla, byla použita. Dyť už to ani ti mladí nemůžou pobírat.... Nula, která porazí veškeré favority závodu, byť on je tam poprvé. ještě prokáže charakter, jak pomůže soupeři v nesnázích. Nechá se nachytat křivou hrou hlavního favorita, aby před poslední etapou co nejvíc ztratil ,aby v poslední etapě nemožnou ztrátu zase nahnal a stejně hrdinsky vyhrál... A všichni ostatní soupeři mu fandí, drží palce a v cíli tleskají ve stoje, protože se svou skromnou povahou zalíbil všem... Ku zblití, pardon. ** fakt jen za tu práci, kterou si s tím animátoři dali, protože to byla tvrdá práce. ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Disney posílá do kin letadla a velký mráz