Nejzdařilejší ze série burianovských komedií, natočených v třicátých letech, pojednává o tom, co způsobila urážka císařského majestátu, a o snaze vyhnout se trestu. Postava majitele dílny na výrobu hudebních nástrojů a neprávem nevyznamenaného člena městské domobrany patří k nejslavnějším rolím mistra českých komiků Vlasty Buriana. Stejnojmenná píseň z tohoto filmu nabyla obecné proslulosti. Růžena Šlemrová zde výjimečně ztvárnila jinou roli než obvyklou dámu z lepší společnosti. Výborný a netypický je i Jindřich Plachta. Podle jevištní frašky E. A. Longena "Už mne vezou" natočil nestárnoucí komedii, která je nadšeně vítána už několikátou generací diváků, režisér Martin Frič v roce 1932. (Česká televize)

Andrew1987

Opäť ide o jednu z klasických starých dobrých medzivojnových burianoviek. S Vlastom Burianom stoja za pozornosť obzvlášť scény odohrávajúce sa v krčme aj na začiatku filmu i na jeho konci a nezabudnuteľná veta: "Liguééééére!" Vlasta Burian sa mi tiež páčil počas počas súdneho vyšetrovania po incidente v krčme. Okrem dobrých momentov s Vlastom Burianom pozitívne možno hodnotiť aj scénky s Theodorom Pištěkom. Celkovo možno hovoriť o jednom z lepších Burianových filmov. ()

sirnene

Burianovština opět slavila svůj úspěch, možná lepší film než Přednosta stanice. Film lze opakovaně vidět a po čase stejně baví. ()

domchacha

Stará dobrá česká komedie s jedinečným Vlastou... Kolik vtipných hlášek a Burianovských grimas za film padne nespočítám, ale je jich dost na to, aby mě dosyta pobavil a na chvíli jsem u něj zapomněla na každodenní starosti. Pozvedám stopku liguére na našeho krále komiků! ()

Ganka

Vlasta Burian je prostě klasik a záruka kvality. Jeho "Ligueére!" mě pokaždé dostalo...Jednoduchý, ryzí a upřímný humor. I dvě písně předvedené s grácií byly perfektní. ()

milos.bradik

Klasický humor VB, takže nic, co by mne příliš oslovovalo, ale tak na 50 % bych to ohodnotil, protože v této době se točily spíš horší filmy než je Špelec. ()

SLPHR

Můj první film s Vlastou Burianem a musím říct, že to bylo docela dobrý. Moc vtipné mi to nepřišlo, ale to je asi rozdíl generací a jiný smysl pro humor. Jinak to byl velmi povedený snímek a určitě zkusím ještě jiné filmy s Vlastou Burianem. ()

Andrmen221

Liguéééére. Dějem průměrná komedie, ale Vlasta Burian je zde opět neskutečný, myslím, že netřeba dalšího komentáře. ()