Jeden z nejpovedenějších starých českých filmů, v němž celková naivita je jednoznačně přebíjená hereckou virtuozitou Oldřicha Nového.(23.12.2011)

No nevím, jsem z toho celkem rozpačitá. Z celé té zápletky se dalo vytřískat ještě mnohem víc. ¨Takhle to celé zamrzlo v tom baru. Mám moc ráda Natašu Gollovou, ale tohle se mi příliš nelíbilo. Je to tak na 3, nebo 3 a půl hvězdičky.(26.12.2008)

Roztomilá komedie, která je sice trochu naivní, ale podle mě to k tomu patří. Navíc skvělý Oldřich Nový (kterého jinak moc ráda nemám).(23.9.2004)

Nataša Gollová byla zkrátka a dobře nejlepší. A hlavně jí to ohromně slušelo s Oldřichem Novým, který tu opět odvádí kus záslužné práce. K tomu připočtěme jeho výstupy spolu s trojicí Pivec-Pešek-Novotný ("Ještě něco?" "Ne, já jen chtěl vidět jaké budete dělat obličeje.") a neskutečnou plejádu hvězd ve vedlejších rolích a není co řešit.(6.3.2009)

• Adam Bernau

Teprve krádež svršků a šlí přimnějě Oldřicha Nového opustit téma dávné svatby svých rodičů. Pivec je pěknej.(31.12.2016)

• - Písničku "Slunečnice", která proslavila Inku Zemánkovou, napsal herec Josef Gruss. (Elisebah)

• - Film byl poprvé uveden na Filmových žních ve Zlíně 31. 7. 1941. Zdroj: Český hraný film 1930-1945, NFA 1998. (NFA.cz)

• - Poslední film Čeňka Šlégla. (Kulmon)