"Jdu tady dobře po zemi?"(17.12.2005)

Jeden z mála filmů pro pamětníky, který se líbí i mě, jednoznačnému nepamětníkovi. Dobrý komediální příběh je základem úspěchu, ale film se mi líbí hlavně kvůli hercům- Novému, Mandlové a hlavně Gollové, která předvádí asi svůj vůbec nejlepší výkon. 75%(27.12.2008)

90% - Tato krásná pohádka se sladkými hereckými výkony mě vždy potěší. V ten laskavý svět, který je u filmů "pro pamětníky" tak často označován za naivní, je přece čas od času nutné věřit!(27.12.2007)

Oldřich Nový ve své nejlepší formě se stejnými partnerkami jako v Kristiánovi. Já mám ale tenhle film raději především kvůli přítomnosti Jana Pivce. Také titulní skladba Slunečnice byla ve své době velkým hitem.(22.3.2003)

Historie naší domácí tvorby je velice pestrá a bohatá. Když přeskočím počáteční éru němých filmů, je mým koníčkem sledování filmů od 30. let až zhruba po první polovinu 90. let (ovšem zde shledávám světlá místa jen skutečně mimořádně). Tzv. filmy pro pamětníky ve kterých zářili herecké hvězdy tehdejší doby jako Vlasta Burian, Oldřich Nový, Jaroslav Marvan, Theodor Pištěk, Hugo Haas, Čeněk Šlégl a spousta dalších považuji za absolutní vrchol naší tvorby, který doposud nebyl (a předpokládám, že nikdy nebude) překonán. A Hotel Modrá hvězda patří na pověstný piedestal hned vedle těch nejlepších Burianových filmů.(22.6.2014)