• Adam Bernau

Oldřich Nový opustí téma dávné svatby svých rodičů až poté, co mu někdo ukradne šle. Pivec je pěknej.(31.12.2016)

Obyčajný nápad, s ktorým by sa v dnešnej dobe ani nepohlo a tvorcovia by nad ním len mávli rukou. Boli však časy, keď sa z podobného jednoduchého nápadíku dali robiť divy. A Frič ich nadhodnotil nie jeden. Ostáva nám už len pozerať na takéto príjemnosti, ktoré dokážu často omnoho viac, než na čo vyzerajú. 80%.(27.12.2007)

Stává se mi stále častěji, že první polovina filmu je mnohem lepší než ta druhá. Je to dost možná způsobeno mnou samým a neschopností udržet se v pozoru po celou dobu, nebo skutečně takové spoustě snímků zkrátka docházejí baterky. Po vynikající první půlce se v jednu chvíli film stává skoro otrokem písně Slunečnice a poté až do konce to již zdaleka není tak zábavné jako na začátku.(1.5.2006)

Další perla staré ze české školy. Úžasný Oldřich Nový a Nataša Gollová. Nádherný příběh o několika roztomilých omylech, které se postarají o mnoho povyku ve filmu a zábavy pro diváka.Jednoznačný klenot, který je třeba shlédnout 90%(9.3.2010)

Jedna z nejlepších komedií Martina Friče, propracovaná a přitom stojící na velmi jednoduchém nápadu. A když se Nataša Gollová opije, je ještě roztomilejší než běžně.(25.6.2016)

• - Poslední film Čeňka Šlégla. (Kulmon)

• - Dům, který představoval Hotel Modrá hvězda se nachází v Praze v Charvátově ulici č. 6. (Kulmon)

• - Antonín Novotný se v tomto snímku objevil před kamerou naposledy. Škoda! Po válce nastoupil kariéru úspěšného chemika. (Kulmon)