Nataša jako majitelka hotelu ne zrovna prosperujícího s husím brkem za klobpukem. A trojice spolubydlících L.Pešek,J.Pivec a A. Novotný. Do toho O.Nový ,který v tom hotelu se hodlá oženit ,jenže jeho vyvolená A. Mandlová ,jako vždy rozmazlená snobka čeká na něj ve stejnojmeném hotelu ,ale na jiném místě. Za zmínku stojí role strážníka v podání Jára Kohouta a opilého Ference Futuristy.(18.12.2007)

Nevěřil bych, že to někdy napíšu, ale kam se hrabou dnešní české filmy na tuto klasiku. Tak nenásilné chování, povídání si o zajímavých věcech v podání skvělého verbálního projevu. Stejně jako snímek Kristián dokazuje, že pan Nový dokáže zahrát různé povahové rysy, skromnost, nerozvážnost, nejistota až k mírně namyšlenému zbohatlému floutkovi.(3.5.2016)

Jedna z nejlepších komedií Martina Friče, propracovaná a přitom stojící na velmi jednoduchém nápadu. A když se Nataša Gollová opije, je ještě roztomilejší než běžně.(25.6.2016)

Hotel Modrá hvězda je velmi hezkým filmem z dob dávno minulých. Popravdě jsem na černobílé, československé filmy nijak zvlášť nebyl, ale musím se přiznat, že Hotel Modrá hvězda to změnil. Zprvu jsem si myslel, že mne nemůže překvapit, ale opak byl pravdou. A přibývajícími minutkami se mi jednoduchost příběhu začala líbit. Prozřel jsem a zjistil, že i starší a komornější snímky mají co nabídnout. Hezký film z doby minulé, s úžasnou písní.(21.5.2009)

"Dovolte mi, prosím.. Měl bych malou otázku.. Jdu tady dobře po zemi ??" - "Tedy dobře ne, ale jdete !!" ;)(6.7.2015)