Sezóna zabíjení

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Denise Wingate
  • Dale

Len v americkom filme môže byť okolo pomsty také zbytočné divadlo a toľko blbých kecov. Trošku zvláštne zmýšľanie pomstiteľa, keď sa najskôr so svojim objektom skamaráti (to je ešte bežné), potom ho začne naháňať (tak to má byť), potom sa ale vymenia a naháňa lovený lovca (to už začína byť divné, hlavne ak je lovený 70-ročný dedko), potom sa zase vymenia, potom zase a zase a zase... až to začne byť nuda a nakoniec - POZOR SPOILER! - sa zase skamarátia. Zrejme to malo byť založené viac na hereckých výkonoch hlavných predstaviteľov a nie na akcii, preto tá hviezdna dvojica, aj keď obaja majú najlepšie roky dávno za sebou, takže tu nejaký extra herecký koncert nehrozí. Navyše mi Travolta ako Srb totálne nesedel, aj keď sa snažil. Ale Visnjic by bol na takú rolu príliš sympatický, Serbedzija zase pristarý, no Roden by sa mi tu hodil určite viac. Sklamanie.(7.9.2014)

Tento souboj muže proti muži mohl skončit už po pěti minutách, kdyby postava Johna Travolty tolik nelpěla na De Nirově doznání. A v tom asi také spočívá můj hlavní problém; dokud De Niro nevěděl, koho si z lesů přivezl domů, a já netušila, jakou taktiku Travolta zvolí, bavilo mě Killing Season sledovat. Následný souboj bohužel už po dvaceti minutách začal působit docela rutinně a předvídatelně, v posledních momentech kvůli svému lpění na naturalismu a velkých, dramatických momentech snad až lehce směšně. I tak jsem ale ráda, že Robert De Niro začal po letech přijímat i jiné role než ty ryze komediální.(30.6.2013)

Rozhodne slušný film. Naháňačka v lese bola slušná, ale mohla byť dramatickejšia, napínavejšia, niektoré scény veľmi dobré. Robert De Niro s Johnom Travoltom boli výborní. Neviete či je niekto zlý, alebo kto je horší - obaja urobili zverstvá. Proste naháňačka dvoch zabijakov, z ktorých ani jeden nie je správny. Travolta posledné roky hráva poriadnych drsniakov, nikdy som ho nebral ako akčného herca. Mám ho už od detstva zafixovaného z filmov Kto to hovorí, kde bol skvelý alebo aj vo filme Pomáda. Je to dobrý film, ale zase nič prevratné. Vtip od De Nira na záver veľmi podarený.(10.2.2015)

Fatální souboj na život a na smrt? Hra kočky s myší? Kdeže, nenechte se zmást.. To se jen po letech sešli dva opotřebovaní vojenští veteráni na vzpomínkové akci. Společně dobře povečeřeli, popili, šípovou akupunkturou ulevili unaveným lýtkovým a lícním svalům, se starostlivou péčí dodali tělu vitamín C s chloridem sodným a na oslavu shledání uspořádali malý světlicový ohňostroj. Nakonec, při východu slunce nad Apalačskými vrchy, si na památku vyměnili starý šrapnel a sentimentálně zakončili své veskrze objevné rozjímání nad hrůzami války.. Pár naturalistických detailů, hodně žvanění a „mírové“ vyznění šumící kamsi do ztracena šestákového filozofování. De Niro vše zvládl s filmovou ctí, to Travolta s přízvukem kazachstánského taxikáře si ji bude získávat zpět už jen těžko..(20.9.2013)

• honajz

Možná kdyby to dostal do ruky David Mamet, udělá z toho alespoň trochu solidní drama. Ale takto pojato jde o kýč. Příroda, Bůh, válečné násilí omezeno na patetické glosy a komentáře jak z National Geographic. Tolik prostřelených míst by ve zdraví nedal ani mladý člověk, takže i zde film selhává. Ano, tvůrci chtěli říct, válka je zlá, zabíjení je zlé, jsme přece lidi, napijme se spolu a na život. Jestlipak ale ten film pouštěli cílové skupině? Tedy americkým výrobcům zbraní a kongresu? A co oni na to?(16.9.2013)

• - Projekt pôvodne niesol názov Shrapnel a režírovať ho mal John McTiernan. (m.a.t.o.)

• - Mučenie, ktoré predvádza Benjamin (Robert De Niro) na Emilovi (John Travolta), sa nazýva waterboarding. (SeanBean)

• - Okrem viacerých miest v americkom štáte Georgia prebiehala menšia časť natáčania aj v metropole Bulharska, v meste Sofia. (MikaelSVK)