Sezóna zabíjení

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Denise Wingate
  • Segrestor

Po takovém filmu máte chuť koupit kuši a najít toho typa, co si na vás tohle vymyslel. Ono to hraní si na kočku a na myš, kdy se nikdy neví, kdo je kdo, je sice fajn, ale nesmí to být tak okatě blbé. Vždycky, když došlo na "výměnu mečů", vršily se na sebe strašné taktické chyby, že nemůžu jinak, než jít s hodnocením dolů. Uvedu příklad. Lovený DeNiro se ukryje ve starém kostele. Lovec Travolta tam za ním vleze a samozřejmě spadne do pasti. DeNiro na něj shodí hromadu starých trámů. Travolta ležící na zemi odhazuje brokovnici. DeNiro má teď úžasnou příležitost získat převahu, ale on nechá brokovnici ležet a někam se odkutálí. A tak je to pokaždé. Prostě to začne brzy rozčilovat, cítíte z toho, že se oba tak strašně málo snaží, aby se ty role mohly lehce opět prohodit. Jestli mysleli, že divák bude žasnout nad takovou genialitou, udělali to moc ledabyle. Ten film by na to měl, ale pokaždé cosi chybí. A Travoltovi jsem srbského mazáka prostě nevěřil. Podle mě spíš celý film zkazil, i když měl dobré momenty. Tedy spíš chyba castingu, než Travolty samotného. Dávám lepší dvě hvězdy, ale už to nechci nikdy vidět. A to ani nemluvím o tom, že to není ani akční ani thriller...(3.7.2014)

• Chrustyn

Herecká kreace dvou legend, kteří si jdou po krku. Film ve své podstatě láká pouze na herecké hvězdy, které svá nejlepší léta mají dávno za sebou a divák je pouze zvědav co předvedou. A určitě ještě mohli něco předvést, ale to by je nesměl vést packal Mark Steven Johnson, který má na svém kontě pecky jako "Daredevil" a "Ghost Rider". Celý film je veden v pomalém tempu, které se snaží působit realistickým dojmem, ale diváka spíše jen nudí a neustále ho přesvědčuje o tom, že žádná z postav, neví co a proč vlastně dělá. Nečekejte akci, nečekejte návrat legend a vlastně se na to ani nedívejte. Pokud mohu doporučit podobnou žánrovku, dejte si raději béčkového "Štvance" nebo tu akční pecku s Dudikoffem, kde také morduje zabijáky v lese.(28.8.2013)

Bál jsem se toho jako dlužník exekutora, o to víc mě zaskočilo, jak se u filmu od začátku bavím a nepociťuji nějaké dramatičtější pocity znuděnosti, snad jen na poslední čtvrtinu, kdy předávání mučící štafety začne celkem logicky unavovat. 70%(14.9.2013)

[48. MFF KV 2013](10.7.2013)

• AppleCore

Po příšerný adaptaci Daredevila a po ještě horší adaptaci Ghost Ridera si Mark Steven Johnson řek, že si trochu zaartuje. Pozval teda De Nira s Travoltou a nechal je hodinu běhat po lese, vložil do toho řeči o bohu a zřejmě očekával, že to z něj udělá lepšího režiséra. Jenomže waterboarding citronádou nestačí k tomu, aby se divák bavil, na to je tam totiž moc málo akce, moc málo krve a přespříliš velký množství záběrů, kdy je jasně znát, že v tom lese vlastně vůbec nejsou. Najmout si dva veterány, takovejhle trhák by natočilo za dvě tři odpoledne i dítě. Takže se žádná hitparáda nekoná, je to podprůměrná hovadina kdy slovo "špatný" můžete aplikovat na každou jednotlivou složku filmu, přičemž všechno už bylo k vidění ve Friedkinovo Štvanci, kterej je kvalitativně o tři hvězdy vejš. A Travolta mě tim svym přízvukem docela sral. Taky smích!(13.7.2013)

• - Původně mělo jít o volné pokračování thrilleru Tváří v tvář (1997), když ale z projektu vycouval Nicolas Cage, byli tvůrci nuceni příběh přepracovat. (Olík)

• - Okrem viacerých miest v americkom štáte Georgia prebiehala menšia časť natáčania aj v metropole Bulharska, v meste Sofia. (MikaelSVK)

• - Mučenie, ktoré predvádza Benjamin (Robert De Niro) na Emilovi (John Travolta), sa nazýva waterboarding. (SeanBean)