poster

Sezóna zabíjení

 • Belgie

  Killing Season

 • slovenský

  Sezóna zabíjania

Thriller / Drama / Akční

USA / Belgie, 2013, 91 min

Scénář:

Evan Daugherty

Producenti:

John Thompson

Střih:

Sean Albertson

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Denise Wingate
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  **

  Dvě profláklé držky prostě nestačí, pokud scénárista zrovna čuměl s bandou yntelechtuánů na Ramba, když se rozdávala invence, a režisér je debil. A tak tu máme otylého pana Pomádu v roli bývalého, bezskrupulózního dozorce z ozdravovny pro bosenské muslimy, co vypadá, jako by ho orálně znásilnilo komando rozzuřených, nemytých Mormonů, až z toho s hubou plnou aft perfektně paroduje srbský přízvuk a zní jako Stojka, co zrovna přijel do Kanady požádat o azyl. Proti němu stojí sedmdesátiletý Bobík, jemuž uvěříte akorát to, že by po tom lese pajdal stejným způsobem, i kdyby neměl to prostřelené, atrofované lýtko a francouzské hole si nevzal jen proto, že by neměl jak držet luk. A tak si hoši střihnou unylou, funivou hoňku po Apalačských horách, potom celí zchvácení usednou na kámen, srovnají tep, shodnou se, že válka je kurva a domluví se na pravidelných, rodinných návštěvách. Oba už budou patrně pěkně v prdeli, že musí štěkat ve slaboduchých, nízkorozpočtových belgických sračkách a měli by se začít pomalu rozhlížet po nějakém idiotském sitcomu, který by jim zajistil penzijní připojištění.(15.7.2013)

 • Fiftis
  ****

  Rozhodne slušný film. Naháňačka v lese bola slušná, ale mohla byť dramatickejšia, napínavejšia, niektoré scény veľmi dobré. Robert De Niro s Johnom Travoltom boli výborní. Neviete či je niekto zlý, alebo kto je horší - obaja urobili zverstvá. Proste naháňačka dvoch zabijakov, z ktorých ani jeden nie je správny. Travolta posledné roky hráva poriadnych drsniakov, nikdy som ho nebral ako akčného herca. Mám ho už od detstva zafixovaného z filmov Kto to hovorí, kde bol skvelý alebo aj vo filme Pomáda. Je to dobrý film, ale zase nič prevratné. Vtip od De Nira na záver veľmi podarený.(10.2.2015)

 • Kaka
  ***

  Takový ten malý komorní survival ala Rambo, Muž proti muži, nebo The Hunted. Bohužel z posledně jmenovaného si to vzalo i to nejvíce negativní, tedy přiblblou a nevěrohodnou sondu do války v Bosně, ze které následně čerpá celý scénář a kde má být patrný onen myšlenkový přesah, který zde ve finále jednoduše není. Kdyby to byla čistě syrová záležitost boje o přežití, bylo by to o stupeň lepší, protože jak De Niro, tak Travolta jsou pošušňáníčko.(17.8.2014)

 • MontyBrogan
  **

  Scenár bol určite na tie 3 hviezdy. Ak doňho však nepočítam naivnosť hlavných aktérov vo vzájomnom súboji. Jeden ranený leží na zemi a druhý sa k nemu skloní, keď ho prvý osloví, aby ho mohol atakovať. To je len jeden príklad, hovoriaci za všetky. Zatiaľ čo Rambo bol o nesmrteľnom one man army badass (ak mi napadnú ešte iné drsné anglické slovíčka, doplním), toto je o dvoch veteránoch, ktorí sú tak neschopní, až im tú vojnovú minulosť len veľmi ťažko uveríte. A pri tom by stačilo doladiť zopár scén, škoda.(15.3.2015)

 • Enšpígl
  **

  Tady asi někomu spadla na hlavu nezralá hruška. Co to mělo jako bejt ? Pokus o vytvoření konkurence terminátorovi ? Nejdřív jeden propíchne šípem druhýmu nohu, pak druhej propíchne prvnímu šípem hubu a dal si chlapci vesele skotačej po lese, ubližijou si, nadávaj si a toulaj se krajem a jestli nezemřeli, dělaj to dodnes.(7.12.2013)

 • - Původně mělo jít o volné pokračování thrilleru Tváří v tvář (1997), když ale z projektu vycouval Nicolas Cage, byli tvůrci nuceni příběh přepracovat. (Olík)

 • - V prvej verzii scenára bol dej zasadený do 70. rokov. (m.a.t.o.)

 • - Projekt pôvodne niesol názov Shrapnel a režírovať ho mal John McTiernan. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace