Sezóna zabíjení

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Denise Wingate

"Story se točí okolo Benjamina Forda a Emila Kovace. Kdysi Ford měl misi v Bosně, kde vyvraždil se svojí jednotkou skoro celej oddíl a rodinu Kovace. Ten však přežil a žije pro pomstu. Najde si bydliště Forda, někde v odlehlém lese, vodopády oku lahodící a poklidná atmosféra. Tu však vcucne souboj mezi veterány. Dočkáme se krátkého hand to hand comba, pár brutálních scén a skvělého férového konce. Celý film je podepřen zajímavými dialogy, charizmatem obou borců a solidní muzikou."(21.9.2014)

• POMO

Akoby si balkánsky stredoškolák, hltajúci prvého Ramba, splnil sen, a s dvomi hollywoodskými hviezdami nakrútil vlastnú, ultravážnu interpretáciu o démonoch histórie svojej krajiny. Dramaturgicky prvoplánový, technicky nemožný a často nechcene smiešny nositeľ inovatívnej myšlienky, že vojna je zlá. Rýdze béčko.(30.6.2013)

Rozhodne slušný film. Naháňačka v lese bola slušná, ale mohla byť dramatickejšia, napínavejšia, niektoré scény veľmi dobré. Robert De Niro s Johnom Travoltom boli výborní. Neviete či je niekto zlý, alebo kto je horší - obaja urobili zverstvá. Proste naháňačka dvoch zabijakov, z ktorých ani jeden nie je správny. Travolta posledné roky hráva poriadnych drsniakov, nikdy som ho nebral ako akčného herca. Mám ho už od detstva zafixovaného z filmov Kto to hovorí, kde bol skvelý alebo aj vo filme Pomáda. Je to dobrý film, ale zase nič prevratné. Vtip od De Nira na záver veľmi podarený.(10.2.2015)

• Enšpígl

Tady asi někomu spadla na hlavu nezralá hruška. Co to mělo jako bejt ? Pokus o vytvoření konkurence terminátorovi ? Nejdřív jeden propíchne šípem druhýmu nohu, pak druhej propíchne prvnímu šípem hubu a dal si chlapci vesele skotačej po lese, ubližijou si, nadávaj si a toulaj se krajem a jestli nezemřeli, dělaj to dodnes.(7.12.2013)

Bál jsem se toho jako dlužník exekutora, o to víc mě zaskočilo, jak se u filmu od začátku bavím a nepociťuji nějaké dramatičtější pocity znuděnosti, snad jen na poslední čtvrtinu, kdy předávání mučící štafety začne celkem logicky unavovat. 70%(14.9.2013)