30 minut po půlnoci

• USA Zero Dark Thirty (více)

Děj snímku vychází ze skutečných událostí a v průběhu deseti let sleduje vyšetřování, které vedlo k vystopování Usámy bin Ládina (1957 – 2011). Ten se stal po teroristických útocích z 11. září 2001 jedním z nejhledanějších lidí na světě a navzdory vypsané odměně nebylo známé místo jeho pobytu a předpokládalo se, že by se mohl skrývat v afghánských či pákistánských horách. Celých deset let po jeho stopě pátral elitní tým vojenských a speciálních agentů, kteří pracovali v utajení po celém světě. Hlavní protagonistku napínavého snímku představuje agentka CIA Maya (Jessica Chastainová), která krok za krokem rozplétá komplikovanou síť teroristických buněk a během brutálních výslechů narazí na jméno Abu Ahmed, které zmínili agentům CIA vězni při výsleších v tajných věznicích. Abu Ahmed by se mohl stát klíčem k celému vyšetřování a dovést agentku k samotnému vůdci islamistické teroristické organizace. Situaci však komplikují další teroristické útoky, vzrůstající nebezpečí v Pákistánu a stále větší nedůvěra politiků. Maya je však odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce a nejnebezpečnějšího muže světa dostat za každou cenu. (Česká televize)

eexDon

Für mich - 70%, - /délka - místy docela rozvláčné a roztahané, Jess není můj typ, už v Lawless sem ji nemusel a tady má rovnou hlavní roli, typ popisované historické události jde mimo mě/, + /historicky nejspíš docela odpovídající, naštěstí minimum proslovů u vlajky a o zlých teroristech též u vlajky, obstojně natočeno - docela precizně - je vidět ženská ruka/, hodnocení - relativně zajímavý film, který mě ale obsahově docela minul, chtěl jsem ho vidět, no tak jsem ho viděl, ale téma terorismus - Usáma mi nic neříká, takže nadprůměrný film, ale neoslovil mě ()

WireOpt

Film o tom jak odhodlání a pracovitost jedné agentky pomohla dopadnout jednoho z největších teroristů. Dvě a půl hodiny se někomu může zdát příliš, ale není. Je to dokonalý popis dlouhodobé práce a hledání jehly v kupce sena. 5/5 ()

Calvus77

Film je v podstatě o jedné umanuté agentce honící špičky Talibánu. Tečka. Je příliš dlouhý a celkem nezáživný, raději bych si dal hodinový dokument na toto téma. ()

VohenF78

Nedočkavostí ke shlédnutí tohoto titulu jsem poslední měsíc pomalu nemohl zamhouřit oči. Realita je ale taková...tříhvězdový "trhák" vylepšuje tak odhadem poslední čtvrtina fimu - výsadek DEVGRU a následná akce. ()

pausikov

Je to bomba. Dopadení OBL je rozhodně moment, který stojí za zfilmování. Životopisné drama se prolíná s psychologickým, kde je vidět proměna hlavní hrdinky, která je postupně zcela vyplněna posláním zabít Bin Ladina. Rozhodně stojí za zhlédnutí, ač by film mohl být o půl hodiny kratší ()

JerryPilsen

Pekelně dlouhý autentický sestřih.Plný zbytečných scén a až moc se rozkročujíc nad tématem.Konec je ale opravdu skvělý.Ze zbytku bych minimálně hodinu vystřihl. ()

Isfio

Film sa utápa, ako mnoho jemu podobných, v nekonečne nudných dialógoch, skladaním puzzle z výsluchov, z pozorovaní, odposluchov a v zbytočných stretnutiach agentov CIA. Divák to celé znudene sleduje a čaká, že príde nejaká zaujímavá dejová línia, o ktorú by sa zachytil a ktorá by ho priviedla do konca. Hlavná postava je úplne nepresvedčivá, pôsobí ako vyplašené dievča, ktoré dostalo prvú úlohu po tom čo po škole vstúpila do agentúry. Skrátiť zo 157 minút na 90, film kľudne mohol začať príchodoch do Afganistanu a začatím misie. Všetko to predtým je totiž zbytočná omáčka. ()

milos2110 odpad!

A mame to tu. Americky propagandisticky grc. Dakujme všetci tomu, ze existuje Rusko, lebo keby nie tak sa mame vsetci poprdeli. Z tohto americkeho svetoveho policajta sa mi dviha zaludok. Howgh ()

karmalat

Opravdu dobrý film, i když popsané oprerace ukazují zvrácenost našeho světa. Nicméně pouhý přepis byla nejlepsí volba, i když by bylo zajímavé vědět jak se shoduje s realitou. Naštěstí film nevynáší žádné soudy. Napínavé až do konce, dobře graduje. Doporučuji. ()

danny79

Shlednout vkuse tento 3 hodinovy, neosobni, trochu dokumentarni film bylo pro me prilis. Ja ho dal na dvakrat 2.pule me docela bavila. Film je o honu na Bin Ladina natoceny americkou rukou by pro me, jako zaryteho anitamerikanistu, byl ve vetsine pripadu nestravitelny kus... To ale neplati o Zero Darky Thirty, ktery je tocen tak neosobnim zpusobem, ze po shlednuti si milovnik USA rekne jak jsou ti americane dobri a odpurce zase, jaka to jsou hovada. To je na jednu stranu plus, protoze to filmu chrani, aby pusobil jako americka propaganda, na druhou stranu ale trosku nudi. Zde nejde o pribeh, psychologii postav, ale pouze o fakta a kroky, ktere vedli k "udajnemu" zabiti Bin Ladina. Udajne davam do uvozovek, protoze Bin Ladinova smrt je urcite fake. ()

serbero

Tento snímok my skôr pripomína dokument o chytaní Bin Ladina ako špionážny film. Pri sledovaní som sa cítil ako keby som pozeral 2 hodinové správy s pár minutami filmu. Vo filme je zbytočne veľa bezvýznamných sekcii a film mohol byť kľudne zostrihaný na 90-100 minutovú verziu. Skôr je to len propaganda a vysvetlenie americkej verejnosti prečo ide toľko milionov dolarov pre C.I.A. a nie do zdravotníctva a na sociálne programy. ( 200k dolarov arabovi na lamborgini pre jednu informáciu - príklad z filmu ) ()

Yannick

Na tenhle film jsem se poměrně dost těšil, čekal jsem totiž stejně povedené drama jako v případě Smrt čeká všude, ale místo toho jsem se dočkal dvou a půl hodinové nudy. A to zcela bez nadsázky! Celé se to vleklo nesmírně pomalu, chyběl tomu větší spád, náboj, napětí, akce... Zkrátka a dobře chybělo tomu téměř vše a za celou tu dobu se neodehrálo nic zajímavého. Nic, co by ve mě vzbudilo nějaké emoce. Něco, co by mě nadzvedlo ze židle a až na tu poslední rádoby akci, která mohla být ještě o něco tmavší (jelikož jsem i přes absolutně zatemnělý pokoj sem tam viděl nějaké to světýlko), to bylo plné zbytečného tlachání, kde padala taková spousta jmen, že by se z toho jednomu zatočila hlava kolem. Postavy byly zcela nudné, nezajímavé a nevěrohodné, takže nějaké zžití s jednou z nich nepřichází v úvahu. Shrnuto a podtrženo, hrůza a děs! Báječného využití by však tento film mohl dosáhnout v medicíně, a to jakožto dokonalý lék na nespavost! Neusnout u něho je totiž vskutku nemožné. ()

stuj

K hodnocení jsem se dostal po třech dnech od kouknutí a musel jsem matně vzpomínat, jak to na mě vlastně působilo. Takže asi žádná pecka. Jo a vybavuju si, že mi to přišlo možná zbytečně dlouhý a finální akce taktéž. A taky že jsem si často říkal "no jo, kdo ví jak to ale bylo doopravdy, CIA asi těžko sdělí pravdu Hollywoodu". Takže prostě průměr co nenudí, ale ani nijak speciálně neokouzlí. Možná spíš pro amíky, pro který je to zásadnější téma. ()

oskarmovie

Bohužial sa o tejto udalosti nikdy nenatočí pravdivý film ..keby vyšetrovali CIA tak by našli páchateľov ..že sa prezident Bush stretol 11. septembra ráno s Bin Ladinovcami a samozrejme aj inokedy to tu nenájdete ,že útoky v Anglicku majú na svedomí anglické tajné služby.. Proste išlo o to aby mali dôvod isť do Afganistanu budovať ropovod a hladať neexistújuceho nepriateľa ako je pravda že žiadne biologické ani atómové zbrane nenašli a aj to priznali ale okupanti v arabských štátoch zostali ako aj Sionistický okupanti z Izraela (podporovaný USA) v Palestíne.Proste mi chýba na začiatku filmu scéna ako sa v zákulisí dohadujú Rockefelerovci ,Rotchieldovci a iné svine na budovaní ropovodu z arabských krajín..V tomto filme sa dozviete aké sú Araby svine a teroristi a plánujú atentáty.Samozrejme som konšpirátor a Americká vláda a médiá majú pravdu. ()

koukalek

Povedený film.Sice 1.polovina mě trochu nudila,ale to asi jinak nešlo,pokud tvůrci chtěli věrně ukázat jak to asi mohlo být...O to lepší ta 2.pol.filmu, a ve finále samotné dopadení (zabití) U.B.Ladina to byla třešnička na dortu! ()

Sunti

Po snímku Smrt čeká všude bylo jasné, že tento film s podobnou tématikou bude "bomba" v tomto žánru a režisérka Kathryn Bigelow nezklamala. Jako největší kladné znaménko na snímku vidím to, že popisuje celou misi od začátku, takže se člověk mnohem víc v žije do děje a do situací, ať jsou pozitivní nebo naopak negativní, projevující se např. mučením vězňů. Snímek má úžasnou atmosféru, co se týče prostředí a celkového dojdu, jako by jste byli uprostřed jednoho z největších Honů v dějinách moderní doby. ()

john.mason.9

Konečně pořádná nářezovka o lovu na nejhledanějšího muže světa!! Tento snímek je tak reálný, že se člověk cítí, jako by se jednalo o dokument. Žádné zbytečné romantické nebo dojemné scény se tady nemůžou hledat. Osobně myslím, že jelikož je tenhle film točený ''Amíky'', tak spousta těch šílených zvěrstev co se na zajatcích provádí při mučení, radši ani neukázali. Ale tento film má atmosféru a vtáhne vás do děje.. Ženská hlavní role Jessica Chaistan, především proslavená rolí v Interstellar. Kancelářská krysa CIA, až na to, že krom klasické byrokracie, se snaží zaměřit a oddělat pár jmen ze seznamu, mučí lidi na denní bázi a kdykoliv kolem ní může explodovat nějakej batman v plenách.. Tento film doporučuji: 80% ()

Honzyg

Dokud jsem neslyšel z médií, že Amerika sejmula Usámu, akorát že tělo radši hodili do moře a fotky ze strachu o lidské duše nezveřejní, neměl jsem zásadní problém tomu příběhu o fousatém zloduchovi věřit. Když ale vyrukovali na svět s touhle story, říkal jsem si, že se buď v USA definitivně zbláznili, nebo je to absolutní potvrzení konspiračních teorií. Pro svůj pocit pořád radši věřím první variantě, nicméně pokud by čirou náhodou platila ta druhá, je tohle dílko geniálním produktem propagandy. Nicméně ten film prostě baví, i když to není typické válečné drama. Akce pomálu, ale přesto to funguje. Posledních 30 vteřin sice zkazí celkový veskrze pozitivní dojem, nicméně pořád solidních 75%. ()

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

01.07.2015

Ansámblové drama Triple Frontier už je ve vývoji přes pět let. Dlouho to vypadalo, že se ho ujme oscarová Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude), ta ale dala přednost 30 minutám po půlnoci. Projekt tak… (více)

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu