30 minut po půlnoci

• USA Zero Dark Thirty (více)

Děj snímku vychází ze skutečných událostí a v průběhu deseti let sleduje vyšetřování, které vedlo k vystopování Usámy bin Ládina (1957 – 2011). Ten se stal po teroristických útocích z 11. září 2001 jedním z nejhledanějších lidí na světě a navzdory vypsané odměně nebylo známé místo jeho pobytu a předpokládalo se, že by se mohl skrývat v afghánských či pákistánských horách. Celých deset let po jeho stopě pátral elitní tým vojenských a speciálních agentů, kteří pracovali v utajení po celém světě. Hlavní protagonistku napínavého snímku představuje agentka CIA Maya (Jessica Chastainová), která krok za krokem rozplétá komplikovanou síť teroristických buněk a během brutálních výslechů narazí na jméno Abu Ahmed, které zmínili agentům CIA vězni při výsleších v tajných věznicích. Abu Ahmed by se mohl stát klíčem k celému vyšetřování a dovést agentku k samotnému vůdci islamistické teroristické organizace. Situaci však komplikují další teroristické útoky, vzrůstající nebezpečí v Pákistánu a stále větší nedůvěra politiků. Maya je však odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce a nejnebezpečnějšího muže světa dostat za každou cenu. (Česká televize)

Roseinka

Výborný snímek! Do kina jsem dnes šla bez jakéhokoli očekávání s jedinou informací, že se jedná o události s teroristy po 11. září. Byla jsem velmi mile překvapena. Ani chvilku jsem se nenudila, krásná Jessica dokázala zaplnit i každou chvíli ticha. Samotná konečná akce byla perfektní a to hlavně proto, že se nejednalo o klasickou akční scénu, ale naopak o celkem pomalou akci bez hlasitější hudby, že to přesně budilo ten reálný dojem, co to mělo dát. Nervy jsem měla napnutý k prasknutí, i když jsem věděla, jak to dopadne (přece jenom čtu noviny :D). Výborná hudba, výborné obsazení, výborná kamera. Jsem nadšená. ()

Eoin

Americká propaganda v réži Bigelowej ktorá ma sklamala. Pri Hurt Lockerovi som každú chvílu tŕpol či bomba vybuchne alebo nie. Tuto síce bomby vybuchujú ale bez väčšieho napätia. Som zvedavý čo natočí nabudúce. Príjemným plusom bol pre mňa Joel Edgerton. 70% ()

Killda

První dvě třetiny filmu jsou podány dost nudným zbůsobem, ale poslední část filmu je nabytá hutnou atmosférou. A tahle atmosféra přesně vystihuje napětí při zatím nejdůležitější akci druhého tisíciletí. ()

Ichabod

Opravdu strhující pecka, nikdy jsem se tak netěšil co bude dál (ačkoliv to divák ví). Fantastické pátrání a neustále stopování a skládání dílků do mozaiky je srovnatelné zábavno postupem času jako výborně provedený zásah, který tu krásně utíká skoro v reálném čase. Takhle se mají točit filmy. Kathryn nezklamala. U mne lepší jak Hurt Locker. ()

V.Silver

Hraný dokument, který u mě nevytvořil žádný vztah s kteroukoli z postav. Odtažité, pomalé, ale ne nudné. Strašně mi tam chyběly emoce, resp. správné dávkování emocí - když na konci hlavní hrdinka pláče, myslel jsem si jenom "pipka". A přitom by stačilo jen pár věcí uchopit trochu jinak a mohl jsem si říkat "tak dlouho bych to v sobě nevydržel zadržovat". Co mě ale fascinuje mnohem víc, je srovnání s Hurt Locker - ten film taky nikam nespěchal, ale měl hrdinu, který měl charisma až na půdu a příběh, který byl mnohem prostší, ale mnohem temnější než tento. Jak může mít zneškodňování pár bomb větší emoční zásah než hledání nejnebezpečnějšího teroristy planety? Jak může mít víc osobních dramat? Bigelowové se tentokrát nepovedlo prodat strašně silné téma, nepovedla se jí ani kritika společnosti (resp. byla tam vůbec nějaká kritika Američanů a jejich "vyšetřování"? Nic moc mi v paměti neutkvělo). Zklamaný dávám 50% a v životě si to znova nepustím. Nemám proč. ()

MI-380

Pravděpodobnost, že se mi K.B. trefí do vkusu, nálady i nazírání na svět, je při každém setkání velmi vysoká: 90% (jsem 6511. hodnotící, dosavadní průměr je 72%). ()

Pedross800

11 září jsem zažil přímo v USA a tak jsem se na tento film opravdu těšil a jsem rád, že mě nezklamal. Odtažitý až dokumentaristický styl vyprávění filmu byl tou správnou volbou. Doufal jsem v "realistický" pohled na dlouholeté pátrání po nepříteli č.1 a ne strhující fikci a toho se mi dostalo měrou vrchovatou. No a závěrečná 30 minutová akce je vrcholem tohoto stylu, stačilo by jen dát do rohu slůvko "live". ()

Bagr_007

Thriller v realistickém hávu, který se nebojí rozvlekle sledovat stopy, které nikam nevedou. Pro někoho možná zdlouhavé a nudné, pro mě osvěžující a zajímavé. Neplnění morálních představ a chladnost postav vůbec není překážkou pro diváckou přitažlivost. ()

Mr.KarlAdler

157 - tolik minut nudí a nic neříká film běžnému divákovi, kterému se v souvislosti se zabitím Bin Ladina nezvedá hruď pýchou, který se neobává, jak to dopadne, protože významnější celosvětovou událost by v roce 2011 asi nenašel, a který má dokument radši na dvojce a kolem těch klasických 52 minut. Kdyby tam vyplula na povrch aspoň nějaká ta kontroverze, ale to by Zero Dark Thirty těžko sbíralo oscarové nominace. Aspoň že Jessica Chastain to drží nahoře. ()

R1CH1E

Postavy propracované, práce s charaktery supr, ale délka filu podkopává jeho tempo a je to škoda, protože posledních 30 minut je opravdu fičák, od kterého neodlepíte oči. Být to o 30 minut kratší, jsem spokojený, takhle jsem měl u sledování opravdu pocit, že se dívám 30 minut po půlnoci. ()

m.a.t.o. odpad!

Boj proti terorizmu nebol ešte nikdy tak...nudný! 157 dlhých minút utrpenia (myslím tým utrpenia pre diváka) a získavania informácií postavy A od postáv B, C, D....X, Y, Z. A nakoniec (po ukrutných 150 minútach) jeden výstrel. Taký Bryan Mills by to zvládol v polovičnom čase a určite ďaleko zábavnejšie. Ale čo to tu táram, veď Zero Dark Thirty má byť akože inteligentná záležitosť pre mysliteľov. Tak nič. Ale aspoň už viem, čo si mám pozrieť, keď nebudem vedieť v noci zaspať. ()

Autogram

Asi to bolo na mňa príliš zložité alebo prīliš dlhé, aby som pochopil všetky súvislosti, všetkých Ahmedov a celý spôsob, ako sa dostali k miestu, kam si zaleteli na polnočný výlet vrtuľníkom. Preto nie som ochotný obetovať štyri hviezdy, aj keď záverečná akcia by si ich zaslúžila. ()

JančiBači

Kathryn Bigelow je veľmi preceňovaná a to hlavne vďaka patriotizmu a témam ktoré si vyberá. Nakrútiť film o vystopovaní Bin Ladina = úspech minimálne u amerického diváka. Mňa ale jej filmy nudia a nudil ma aj tento. Jessicu Chastain síce mám rád ale toto na oscara nie je a nominácia je zbytočná. ()

j.i.r.k.a

Pekelně nudný, nezáživný, propagandistický snímek s tak upjatými postavami, že se do žádné nemůžete nějak vcítit. Jessicu Chastain mám rád, ale tady tu její nominaci na Oscara nějak nechápu. Pořád stejný výraz a ještě hraje postavu, která je spíše otravná a než abych k ní přilmul, tak mi lezla na nervy. 75% filmu se kecá, kecá a kecá, u výslechu, pak v kanceláři, následuje pokec ve věznici atd. Připadalo mi to, že se dívám spíš na nějaký dokument, potom 10% snímku se mučí (hned na začátku) a 15% je konečné přepadení domu, na to jsem se tedy aspoň těšil ale ani to mě moc nebavilo. Teda přinejmenším žádné pořádné napětí jsem nezažil. K tomu ještě přepálená stopáž přes dvě a půl hodiny. Kathryn Bigelow je neskutečně přeceňovaná a chladná režisérka, po Smrt čeká všude už druhé zklamání a rozhodl jsem se, že od té ženské už nechci nikdy nic vidět. Slabé 2* ()

jenik71

Nebýt závěrečné akce, kdy se smyčka okolo nejhledanějšího teroristy světa definitivně začala utahovat, byla by to čirá nuda. Američané natočili jednu velkou propagandu, která je svým pojetím spíše hraným dokumentem. My jsme USA, my jsme agenti CIA, jsme prostě nejlepší - přesně tohle z tohoto filmu přímo sálá. A to není nic pro mě. Navíc nesmyslně dlouhá stopáž také přispěla k mému hodnocení. ()

upson

Zero Dark Thirty se zpočátku tváří jako výslechy nabitý a waterboardingem prošpikovaný investigativní thriller, bohužel prostřední dějová linie jen pozvolna a zdlouhavě dokulhává k závěrečné dvacetiminutové rekonstrukci. Není pochyb o tom, že je zjevně cítit právě to, jak celá dějová kašička směřuje právě k necelému půlhodinovému závěru o zastřelení nejhledanějšího teroristy. Rozebírat konspirační teorie o tom kde je pravda, a že bývá většinou někde uprostřed a někdy ani né tak uprostřed je zcela zbytečné asi tak jako se bavit o pravé ušlechtilosti Abrahama Lincolna ve Spielbergově snímku LINCOLN. Rozhodující je právě onen filmový zážitek ( než-li hledání pravdy ) a ten byl u Lincolna opravdu silnější. 65% ()

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

01.07.2015

Ansámblové drama Triple Frontier už je ve vývoji přes pět let. Dlouho to vypadalo, že se ho ujme oscarová Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude), ta ale dala přednost 30 minutám po půlnoci. Projekt tak… (více)

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu