Hvězdně obsazené americké drama z produkce HBO zpracovává kontroverzní téma, související s výskytem zhoubného onemocnění zvaného AIDS. Odehrává se v New Yorku počátkem osmdesátých let minulého století a nabízí kritický pohled na nedostatek osvěty od oficiálních institucí. Na opačné straně stojí aktivisté z řadu gayů, kteří se společně s příznivci z řad osvícených lékařů pokoušejí o hrozící epidemii odhalit drsnou pravdu. V adaptaci divadelní hry Larryho Kramera se představí mimo jiné Mark Ruffalo, Alfred Molina, či Julia Roberts... Otevřený průhled do jedné z nejvarovnějších kapitol novodobých dějin režíroval Ryan Murphy. (HBO Europe)

Tosi

Když jsem se chystal pustit Normal Heart, netušil jsem, jak moc budu filmem ohromen a kolik smutku mi přinese. V té době mi bylo jen málo let, tudíž moje emoce začaly a skončily s filmem, ale rád bych si o filmu promluvil s někým, kdo tuto nekonečnou frustraci, vztek a bezmoc nad umírajícími lidmi zažil. Bylo skvělé sledovat herectví Marka Ruffala, Matta Bomera i Julii Roberts jak spolu přišli sdělit takto důležitý příběh o opovržení a strachu z gay komunity a o politických rozhodnutích nedělat….nic! ()

LiborGondek

Murphy v režisérském křesle, na place Ruffalo, Kitsch, Roberts, Parsons, Molina a Pitt jako výkonný producent? To je na nějaký obyčejný TV film podezřelé, říkám si. A taky že jo, on to není vůbec obyčejný TV film. Když ho budu vnímat jako dokument, oprostím se od předsudků a budu dělat, že sem tam něco nevidím, tak je to výborný, geniální a naprosto úžasně zahraný film. Rakovina? Vážně se AIDSu tak říkalo? To jen svědčí o faktu, že lidstvo není na boj s jakoukoliv novou nemocí připraveno. Lék se hledá jen velmi obtížně, proces brzdí byrokracie a tupé mozky, které konají, až když se jedná o jejich vlastní zájem. Proto jsou biologické zbraně pro lidstvo největší hrozbou. Právě proto. Bylo to zase z trochu jiného soudku, než například Klub poslední naděje. Dokonce si myslím, že toto bylo o kus (nikoli kousek) lepší. I když je pravdou, znovu to chtít vidět asi nebudu. ()

viperDavid

Tentokrát budu vážnej...jůů jsem teplouš a nikdo mi nerozumí proč já musím tak trpět ? bůůů. Philadephia byla mnohem hezčí. Tady se snaží jen hrát na city, což se ani moc nepovedo. Naprosto povedený byl ale "Shaldon" toho miluju a všude se mi moc líbí. Nemůžu si pomoct. ()

Johnny.ARN

Ani sa mi nechce veriť, že je to TV film. HBO to proste vie. A k filmu. Trtkali sa buzny do ritky bez ochrany sa čudovali sa, že kapú. A chudáčika Hulka nikto nepočúval, len Scheldon, ktorý to vlastne ani nemusel hrať mu chcel nejak pomôcť. A najmúdrejšia prostitútka robila čo robila, ale aj tak nedokázala odhaliť, čo tú chorobu spôsobuje. Zaujímavé. Rozhodne to ale malo dve skvelé scény. Inak ultra nudné a ultra dlhé. 1 z 5 ()

rockwoman

"Taky děsím lidi. Nauč se to používat. Nepotřebuješ od všech lásku a souhlas." ...Citová záležitost o jednom z řady nekonečných bojů. Od začátku až do úplného konce jsem se všema hlavníma hrdinama intenzivně prožívala jejich smutek, beznaděj, okamžiky pravé lásky, vztek, lítost, sílu přátelství a rodinného pouta. Mark Ruffalo & Taylor Kitsch & Matt Bomer = nepřehlédnutelná trojka a ta chemie mezi nima hmmm, dobrý výběr herců! ()

terunka003

Problémové, stále aktuální, AIDS, homosexuálové, bojující × nedotažené. Další snímek o boji s AIDS z období 80.let v Americe. Tentokrát ze strany gay komunity. Všudypřítomný strach a hlavně nevědomost, odtaženost "heterolidí", nulová snaha porozumět a pomoci. Osobně se mi více líbil Dallas Buyers Club, řešil problém pro všechny skupiny lidí a vedl konkrétní boj s léky a společností. Normal Hearts mě uvedl do těžké deprese, film rozvíjel spíše vztahové záležitosti, strach o druhé, vztek a bezmoc, okrajová snaha o zapojení vlády do problematiky AIDS a rozšíření informací do společnosti unikl bohužel na mrtvém bodě. Každopádně, tento film by se měl pouštět ve šklách hned, jak mládež zjistí k čemu používat pohlavní orgány. ..já vážně nevím co na to říct.. ()

geklon

Chci zůstat nohama na zemi. Chci zůstat necynický a zároveň objektivní. Ale to co se odehrává ve snímku Normal Heart si bohužel o cynickou až vulgární reakcí prosí na kolenou. 10 malých teploušků a postupně odpadají. Ten, co za to nemůže dostat Gayskara, protože se jedná o tv film, ale Zlatý gaybuz ho neminul, ten hlavní rozněžněný Hulk, dostane vztek na ignoraci gaypidemie a stane se z něho mediální štvanec, nenáviděný jak ze strany heteráčů tak buzen. To je v kostce s flitrama, to co se v dvouhodinovém snímku stane. Bohužel všechny atributy, které měli být neutrální, jsou buzní. A podle mě je to naschvál takhle nenaléhavě okaté. A nefunguje to. Mimo pár hereckých výkonů, je snímek spíš legrační, než objevný a klišé zapuzující. ()

Pavlínka9

Viděla jsem to jednou a chtěla jsem to vidět znovu....O pár let později jsem to viděla podruhé a chci to vidět znovu...Téma, které je tu s námi doteď, ale v tomto filmu tak skvěle ztvárněné a srdcervoucí. Skvělé obsazení - ať Ruffalo, Bomer a Wittrock, tak Roberts.. Je to smutné, ale je potřeba o tom mluvit a tento film se toho podle mě zhostil skvěle! ()

hroubek

Každý ví, že když kouká na něco od HBO, tak dostane kvalitní podívanou. A ne jinak je tomu i u toho televizní filmu, který má parametry na kino. Minulý rok vypustilo HBO drama Liberace! o slavné homosexuálním pianistovi, ve kterém hráli takové esa jako je Michael Douglas a Matt Damon. The Normal Heart je přesto v mých očí mnohem zajímavějším a lepší snímek, než mnohem více oceňovaný Liberace!. Ryan Murphy se v televizní branži pohybuje už dost dlouho a rozjel, také dva úspěšné seriály(Glee, American Horror Story), takže zkušeností má opravdu hodně. Navíc je všeobecně známo, že je Murphy gay a z mého pohledu jsou pro něho The Normal Heart osobním projektem. Osobně mě je jedno, jestli jsou tvůrci bi, homo nebo hetero hlavně, že ten snímek dokáže prodat svůj příběh, herci žijí svými postavami a v tom co vidíte jsou skutečné emoce. A nebudu tvrdit, že nejsou jelikož jich je celý film naplněn až k prasknutí. Murphyho režie se mě líbí, krásně navazuje retro atmosféru jak oblečením, stylizací i hudbou a pak příjde prudká otočka a začne se řešit nemoc. Tady Murphy udeřil do živého, jelikož od té doby bude brát film vážně a postavy Vás budou zajímat. Mark Ruffalo podává skvělý výkon, Jeho postavu jsem mu věřil celou dobu, jen v jistých momentech tlačí až moc na pilu. Taylor Kitsch mě hodně mile překvapil svým výkonem, který korunoval vyprávění jak skončil jeho přítel, což byl jeden z nejsilnějších okamžiků celého filmu. Matt Bomer podává opravdu zajímavý výkon hlavně v druhé polovině filmu. Jim Parsons má smůlu, že v něm lidé budou vždy vidět Sheldona z The Big Bang Theory, ale tady opravdu herecký válí. Hodně moc mě potěšila Julia Roberts a Alfred Molina, kteří sice nemají tolik prostoru, ale v každé scéně opravdu dokazují, že jsou to špičkový herci. Film má trochu pomalejší tempo a v druhé polovině začíná ždímat emoce, někdy až moc, přesto se nebojí tvrdit, že nikdy nepřekročí tu hranici mezi vážností a kýčem. Ve filmu je spoustu zajímavých scén jako, když Roberts začne svůj dlouhý monolog k lékařům nebo scéna, kdy milenec hlavní postavy nechce jíst. The Normal Heart je skvělá podívaná, která mě opravdu chytla za normální srdce, které každý z nás máme. ()

VasaX

Osobně jsem do toho šel, aniž bych věděl, o co se jedná, tažen Markem Ruffalem. Prvních 10 minut to ale rozhodně uvede na pravou míru a nastaví notu pro zbytek filmu. Pro zbylé dvě hodiny filmu. Proč? Sám nevím. Zbytečná zdlouhavost je téměř všudypřítomná, a absence nějakého kloudného konce je finální dorážkou. Jestli měla za pointu naznačit, že konec tohohle boje ještě nenastal, tak bravo, chmury na nás. Nejsem členem ani odborníkem na danou komunitu, takže nedokáži posoudit, jak moc povrchně reflektuje přibližnou skutečnost či jde na dřeň. Herecké výkony jsou více jak příslušné, ale to mi stejně nepomohlo odstranit pocit zdlouhavosti a pocit nepatřičnosti, který pramenil z rozpolcenosti, jak moc mám brát film fakticky a historicky korektní přístup a jak moc jako dramatizovanou sólovku kolem skupinky gayů, s vyšším cílem pouze jako katalyzátorem děje. A dle toho musím také hodnotit. ()

Eleanor05

!Výborný! Mark Ruffalo (výkon hodný Oscara) a dobrá Julia Roberts v silném snímku, u kterého v některých okamžicích mrazí, ať už kvůli lidskosti, nebo naopak kvůli lidské necitelnosti. Jenom je škoda první poloviny filmu, která gaye neprávem ukazuje tak trochu jen jako povrchní bytosti toužící po sexu. ()

Mishqo

Ani len si neviem predstaviť ako by som sa cítil, keby mi zrazu začali blízki ľudia z komunity frontálne umierať a nikto by nevedel prečo a vláda by sa tvárila, akoby žiadna epidémia neexistovala. A cítiť to bezprostredné riziko, že aj ty môžeš byť za chvíľu na ich mieste. Chvála(pánubohu) kde sa dnes už výskum HIV/AIDS nachádza. Krásny film, zahraný na parádu, Juliu Roberts neprestanem nikdy milovať. ()

klima777

Ach ta klišé... Ale, ano; jde o dobrý počin. Teatrální, občas za hranou hysterie, ba šílenství. Mimo jiné proto, že srdce mívá k normalitě dosti daleko...(2,5*) ()

Almásy

je veľmi chvályhodné, že AIDS sa znova stáva témou- aj touto cestou sa šíri vedomie o tejto chorobe a jej prípadná prevencia vážim si to predovšetkým ako homosexuál, spolu s Philadelphiou, Dallas Buyer´s Club a Anjelmi v Amerike je to na tú tému top. film samotný je skutočne EXCELENTNE zahratý aj napísaný, koniec koncov -to sa stalo pre HBO tak trochu bežný štandard a je super že si to stále držia, absolútne nezabudnuteľný výkon Marka Rufalla- v živote by som od neho taký výkon nečakal, triumf v každej jednej sekunde a dialógy s Molinom sú na oscarovej úrovni. Ryan Murphy ma prekvapil, vyzeral to na lacný tearjerker a ,,ďalší depresívny film o homosexuáloch" a hoci som to celé preplakal, ostala mi nádej. veľký film. ()

Sheffield

Celé pánské osazenstvo (v čele s Markem Ruffalem) snad muselo vymetat veškeré gay podniky v širém okolí a brázdit všechny koncerty samozvaného pederasty Džastyna, i těch pár primadon, jež se uchýlily jedním směrem. Jinak si nedokážu vysvětlit, že ty anální bandity střihli tak naturalisticky uvěřitelně… Chvílemi jsem měl dokonce pocit, jako kdybych zabloudil do Modré ústřice. Rozhodně to nebylo nic příjemného. ()

Babous

Osmdesátky nestály za nic. Tenhle film bez pozlátek a syrově ukazuje depresi a bezmoc způsobenou příchodem AIDS. Není to příjemné, není to hezké, to bych filmu i odpustil v rámci zachování působivosti, ale toho moralizování a kázání - často až za hranou klišé - bylo prostě moc. ()

Julia Roberts změní svůj život

Julia Roberts změní svůj život

18.12.2016

Hollywoodské hvězdy se už dávno neštítí televize. Julia Roberts si tam odskočila před dvěma lety, když si zahrála ve Stejných srdcích, a teď se objeví v minisérii Today Will Be Different. Adaptace… (více)