Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (Cinemart)

RelaxMan

Jeden z nejlepších filmů roku 2013. Skvělý film po všech stránkách. Víc, ani není potřeba dodávat. PS: Přeci jenom něco dodám. Pokud bych měl možnost zatnout pěsti a vrátit se v čase, jako hlavní hrdina tohoto filmu, udělal bych toto: Vrátil se v čase zpět na ČSFD premiéru a dal si tento film ještě jednou. ()

ScarPoul

Asi jeden z najkrejších príbehov o láske aký som mal možnosť vidieť. Rachel je božská, Domhnall ťahá to, čo by normálny herec ťažko utiahol a Nighy znova dokazuje, že dokáže film posunúť na inú rovinu len svojou prítomnosťou. Na nič nechcem poukázať. Nič nechcem kritizovať, pretože tak pekne som sa necítil už pekne dlho. ()

Lacike

Jednu hviezdicku filmu vybojoval Bill Nighy. Inak je to strasne nudny a blby film. Toto napisal a reziroval genialny Richard Curtis? To musi byt nejaky jeho menovec. ()

Luboshmir

až ten konec byl velmi dobrý, jinak to celkem kolísalo :-) každopádně po konci toho filmu má člověk chuť začít si života vážit úplně jinak ()

maseer2

About Time (český název podle mě film zdaleka tolik nevystihuje) je snímek, který za slupkou idylické romantiky a návratů v čase skrývá zejména spoustu pravd o nezastavitelnosti toku času a lásce k rodině, což se prostřednictvím úžasného Billa Nighyho dere s přibývajícími minutami stále víc na povrch.. a navíc je to místy opravdu hodně vtipné, takže moc spokojené 4* :) ()

Dydzej

LÁSKY ČAS je trochu zavádějící název. Jednomu by se pak mohlo zdát, že se jedná o nějakou lacinou romantickou slátaninu americké produkce. Naštěstí tomu tak není a ABOUT TIME je velmi příjemný britský film, ve kterém jsou i ta největší klišé podána tak, že se od srdce nenuceně zasmějete. Samozřejmě jsou tu jisté chyby, které tomuto filmu bude bezesporu každý ortodoxní milovník sci-fi vyčítat. Cestování v čase ale není hlavním hnacím motorem a tak normálnímu divákovi jistě nebude vůbec vadit, že nastavená pravidla místy trochu haprují, a nebude bádat nad tím, jak a proč se to či ono mohlo stát. Je to prostě takový milý film, který i zarputilému pesimistovi vykouzí upřímný úsměv na rtech a vlije mu trochu té radsoti do života. 8/10 ()

BigDeal

Nebola to taká pecka ako predchádzajúce Curtisove, či už hudobnými, alebo vzťahovými príbehmi preplnené filmy, no keď sa na mňa počas záverečných titulkov pozrela priateľka, dala mi pusu a ja som ju objal okolo pliec, takmer som sa od šťastia a vďaky za svoj život rozplakal. ()

bouncer

Richard Curtis je prostě borec - romantické komedie umí, to všichni víme, ale tohle je o úroveň výš než bych čekal. Vlastně o několik úrovní, protože od romantické komedie s prvkem cestování v čase toho obvykle moc nečekám. Dáme plnou várku hvězdiček. P.S. Jakmile průměr hodnocení od verbala a LIVINGDEADa je 0,5 hvězdiček, tak prostě víte, že je to pecka ;-) ()

Hismael

Jedna z těch nejlepších romantických komedií. Pro běžného diváka co chce vzít svojí holku do kina, neexistuje vhodnější film. Kdybych musel něco vytknout s pistolí u hlavy, tak snad jediné co mě napadá, jsou některé až příliš dokonalé vztahy. ()

Johny_fork

Oproti lásce nebeské či Pirátům na vlnách působí poslední Curtisův počin mnohem civilněji. Za zdánlivou nenápadností se ovšem skrývají myšlenky, které jsou nádherné, přímé a hlavně pravdivé. Curtis je brilantní scénárista, a když má pocit, že potřebuje světu něco sdělit, dokáže své myšlenky vložit do jednotlivých charakterů a dialogů způsobem, jakým to neumí snad nikdo jiný. Je až s podivem, s jakou lehkostí se dá natočit tak filozofické dílo. ()

Terva

CITÁT - Vždycky jsem tušil, že naše rodina je divná........... Zjistit v jednadvaceti letech, že se můžu vracet časem, jsem nadšen a okamžitě začnu experimentovat. CITÁT - Najdeš si tmavé místo, sevřeš pěsti a pomyslíš si, kam chceš cestovat............Proč bych lhal?.......... Tohle bude složitý život a jsem zvědav, jak příběh dopadne jako celek. Při každém průseru odbíhat do skříně (záchod stačí) je fakt dobré, ale určitě to má své následky. Je sice dobré prožívat to znovu a vylepšovat špatné okamžiky, ale bude vás to nadosmrti bavit? CITÁT - Na to jsem odborník......... Strejda Harry (Tom Hollander) je borec. Sympaťák a srandista od prvních okamžiků. CITÁT - To je moje dcera, s tou se klidně vyspi. Nebudeš první ani poslední............. Je to romantické, je to sranda, ale jen do určité chvilky. Pak přijde katastrofa a nebude jedna. Takhle dramatické to mohlo být už dřív, ale je to přes dvě hodiny, tak to zas tak moc nevadí. U komedie se máte smát a ne se bát. CITÁT - Budeme to muset napravit......... Příběh má krutou pointu a velké ponaučení a nevyzní to ani tak moc klišé. Kdo viděl "Osudový dotyk" určitě pochopí, jak těžké je měnit minulost, aby ta známá budoucnost zůstala alespoň v tom dobrém - dobrá. Ale ono to nejde, je třeba hledat kompromis. CITÁT - Matt Damon......... Příběh se později dostává do fáze, kterou bych nazval "Na Hromnice o den více" což tomu dává ten punc ponaučení a komediálnosti skloubené ze smutkem a slzami štěstí. Je to prostě suprácký romantický cestování časem. A teď mě omluvte, zalezu si do skříně (nebo na záchod) a pustím si to znovu. CITÁT - Můžu udělat ještě něco jiného???.............. ()

Dale

Pozor, môže obsahovať spoilery, aj keď neviem, či sa v romantických komédiách dá spoilerovať. :-) Je jasné, že Richard Curtis je skvelý scenárista a režisér, pokiaľ ide o lásku a životné príbehy s ňou spojené, no cestovanie v čase evidentne nie je jeho parketa. Takže všetko čo sa tohto týka je vo filme silno nedomyslené a plné logických dier (ako všetky filmy s touto témou). A keďže je to moja obľúbená téma, trošku sa v tých nedostatkoch povŕtam. V prvom rade, pokiaľ sa Tim alebo iný člen rodiny vráti do minulosti, čo sa stane s jeho osobou v tom čase? Tu sa zdá, akoby sa proste vyparila a miesto nej bol ten z budúcnosti, no vôbec sa to tu nerieši. Ďalej, je povedané, že cestovať sa môže len do minulosti, no z minulosti sa potom zase môžu vrátiť do prítomnosti, aj keď vtedy je to pre nich budúcnosť? Ja som to najskôr chápal tak, že od toho momentu, do ktorého sa vrátia, musia prežiť ten čas nanovo. Čiže keď sa vrátil Tim do detstva, tak si musí pár rokov počkať a zase sa pokúsiť zbaliť svoju lásku a proste všetko odznova. Tiež s tým narodením dieťaťa to bol riadny blud. Hádam keď už, tak je dôležitejšie splodenie a nie narodenie, keďže bola reč o spermii, od ktorej závisí konkrétne dieťa. Takže vrátiť sa do minulosti deň pred narodením dieťaťa je nezmysel. Čo by sa stalo, keby sa otec aj syn rozhodli v jeden čas zmeniť nejakú udalosť, nevzniklo by príliš veľa chaosu, keď by si pri tom navzájom ovplyvnili životy? A prečo sa ani jeden nevrátil späť, aby Nighymu zavčasu zistili raka a mohol by tak žiť ďalej? Proste je tam tých blbostí na jeden film strašne veľa, no vzhľadom k tomu, že to cestovanie je tu použité skôr ako metaforický prostriedok na to, aby si Tim uvedomil o čom je život a čo je v ňom dôležité a krásne, tak sa nad tým dajú prižmúriť oči. No keď sa už niekto rozhodne dať do filmu cestovanie v čase, tak by o tom mal aspoň trochu porozmýšľať, aby to malo hlavu a pätu, lebo pár vecí sa tu pri troche snahy dali vylepšiť. Inak je to klasický skvelý Curtis. Príjemná romantika, príbeh ako zo života so silnými momentmi. Navyše moja milovaná Rachel k tomu, takže pod 4 hviezdy ísť nemôžem, aj keď s tým škaredým ryšavým Írom jej to vôbec nepristalo. ()

ambron

Lásky čas je milučký, pekné natočený filmík, ktorý uviazol niekde v čase s dvojicou, ktorej vzťah ma nechal úplne chladným a musím priznať, že najviac ma zaujali vedľajšie postavičky, ktoré sa okolo hlavnej dvojky občas mihli. Pri sledovaní filmu som si však uvedomil, že skutočne dobré filmy nepotrebujú podať divákovi hlavnú myšlienku príbehu rovno na tanieri. ()

PF 2014

PF 2014