Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (Cinemart)

Frajer42

Asi začínám měknout nebo blbnout. Musím se přiznat, že se mi tahle přeslazená volovinka docela zamlouvala. Především mi byly převelice sympatické veškeré postavičky. Ano, byl mi sympatický i hlavní zrzounek. Ačkoli jsou jeho vlasy lehoulince oranžové, tak jsem si naprosto jistý, že nejedna mladá divačka při pohledu na něj celý snímek vlhla. Cestování v čase tu posloužilo jako perfektní doplněk, jehož prostřednictvím režisér dokázal říct divákům, to co chtějí slyšet. Možnosti samotného cestování v čase jsou do jisté míry omezené, jinak by bylo velmi obtížné nacpat do filmu jakoukoli zápletku. Ani takhle tam pořádná zápletka nebyla. Vzhledem k tomu, že má frajer na každý okamžik v životě takřka libovolný počet opravných pokusů. Přesto mi zápletka moc nechyběla. Film se bude rozhodně nejvíce líbit lidem, kteří měli naplánovaný dokonalý život. Cosi se ovšem pokazilo a žijí život úplně jiný. Nám, kteří jsem teprve ve fázi plánování až tak intenzivně na srdíčko nezabrnká. Pokud se vám podaří nejlépe vůbec nepřemýšlet nad souvislostmi spojenými s cestováním v čase a rozhodnete se veškeré události akceptovat, tak jak jsou vám předkládány, tak při odchodu z kina budete poletovat nadšením. Pokud na to kouknete doma, budete poletovat taky. Pro tento film není velké plátno zcela nezbytné. Příběh je hrozně milý. Několikrát jsem se dokonce usmál, což se mi u romantických komedií nestává vůbec. Užívejte si život, radujte se z každé maličkosti. Vždyť o nic víc tu nejde. Jo, to se mi to zatím kecá. Přitom je zřejmé, že si za pár let budu stěžovat v hospodě u piva a rumu třeba zrovna s vámi. Slabší 4*. ()

MikeCool

Už jen podle traileru jsem věděl, že tohle se mi bude zaručeně líbit a po zhlédnutí tohoto nádherného romantického kousku to musím jenom potvrdit. Mimochodem Lásky čas byla moje vůbec první zkušenost s hradeckým kinem Bio Centrál. První polovina mě vtáhla do děje, hlavně díky své úžasné pointě, vracení se v čase. To dodávalo filmu pořádný, dobrodružný a hodně vtipný impuls. Druhá polovina už nebyla tak dobrodružná a možná už zde nebylo tolik úsměvných momentů jako v první půlce, ale o to byla druhá část dojemnější, zvláště samotný závěr. Richard Curtis opět potvrdil své kvality a po skvělé Lásce nebeské vytvořil další romantické veledílo. Nutno ještě zdůraznit kvalitní závěrečnou písničku, která bude podle mě žhavým kandidátem na získání Oskara za nejlepší píseň. ___ (Bio Centrál, Hradec Králové) ()

leila22

Sprvu som mala isté obavy. Cestovanie časom, stačí len zatnúť päsťami.... hm, čo ja viem. Ale nakoniec ma to príjemne prekvapilo, celé to bolo také míle, nikomu neublížujúce a páčil sa mi hlavne výkon Domhnalla Gleesona. ()

Kothy

Opravdu kouzelná romantická komedie. Zamíchat do toho cestování časem je docela originální prvek. I když na komedii to bylo trochu dlouhé. Přestože tyhle filmy moc nemusím, tvorba Richarda Curtise je výjimkou. Takový dar by se mi taky hodil. Komu ne že? Ovšem i tohle má svá úskalí. Zapomeňte na časové paradoxy, tady si s tím poradili trochu jinak. Ale i tak se s tím musí zacházet opatrně. Jako s každým podobně mocným darem. Bill Nighy klasicky nezklamal a Rachel McAdams je okouzlující jako vždy. Akorát si myslím, že by člověk musel z toho neustálého vracení se v čase po nějaké době zmagořit..."Ještě že jsi mě nepožádal o ruku před spoustou lidí. To nesnáším." :D ()

boshke

Já byl moc spokojený. Postava outsidera Tima je super a Gleeson se na ní skvěle hodí. Můj oblíbený Nighy jako správně střelený otec (nemohl jsem, když Timovi vysvětloval, že může cestovat v čase zatnutím pěstí ve skříni a ono to potom vážně fungovalo!), civilní McAdams byla také fajn, i když ji normálně moc nemusím. Ano, About Time mohlo být o trošku kratší a sekvence kolem havárie Timovy sestry byly (minimálně pro mne) pro všechno to cestování v čase poněkud zbytečně složité a nepřehledné, ale celkově rozhodně palec nahoru... 80% ()

swamp

Já jen tajně doufal, že Richard Curtis režisérsky naváže na své předchozí dva filmy (10 let od Love actually) a představí něco, nač se budu rád dívat znova a znova. A on to zvládl. Tuhle romantickou komedii bez patosu (resp. s takovým typem patosu, který snad nemůže nikomu vadit) navíc okořenil takovým malým cestováním v čase, které je zde pouze jednoduchým prostředkem k posouvání děje (a vůbec to nevyznívá jako nějaké sci-fi). Žádného efektu motýlích křídel se bát netřeba (řekl Bill Nighy). "You can't kill Hitler or shag Helen of Troy." Příjemné, zahřeje na duši a pobaví. A není to jen o ústředním páru (neskutečně sympatičtí Gleeson s McAdams), ale o celé rodině a vůbec o lidech, kteří se zkrátka kolem každého vyskytovat musí a vyskytují. "I'm going to go into the bedroom and put on my new pajamas, and in a minute you can come in and take them off." Jediným neduhem je drobný fakt, že snímku v cca poslední čtvrtině lehce dochází dech, ale to mu určitě odpustíte. ;) ()

DwayneJohnson

Přemýšlím, jak vlastně začít a co vyzdvihnout nejdříve. Výborný scénář, ještě lepší dialogy, herecké výkony, či snad hudební soundtrack? Tohle všechno totiž tvoří dohromady naprosto špičkovou záležitost, bezesporu, skoro tu nejlepší, co jsem měl letos možnost vidět. Richard Curtis natočil romantickou komedii, která jeho předchozí filmy strčí hravě do kapsy, alespoň pro mě nepochybně. A i když se snažím, jak se dá, nenapadá mě vůbec nic, co by mi na tomhle filmu nějak vadilo. Hlavní herecká dvojice je perfektní, Bill tradičně také, příběh, co se týče cestování v čase víc, než originální a na konci slouží hlavně, jako zamyšlení nad smyslem života. Užívej si ho a veď normálně, jak jen se dá. Tuhle větu si budu dlouho pamatovat. ()

mil@n.fanatik

Jeden z těch opravdu nejkrásnějších romantických filmů, co jsem mohl vidět. Příběh opravdu chytne za srdce každého citlivého človíčka a samozřejmě každého, kdo má podobné filmy v oblibě. Skvělé, lidské, poutavé, emotivní.. Super film a já si jen můžu přát víc takových filmů s velkým F. Jen Nechápu, že jsem ho skouknul až teď... Hodnocení: 100%. ()

nascendi

Doma nepatrí medzi moje vyhľadávané stanice, ani Richard Curtis medzi vyhľadávaných režisérov. Nechal som sa zlákať 81 % a oddal sa sledovaniu. Nie som vyložene sklamaný a ak by som mal charakterizovať film jedným slovom, bude to slovo - neškodný. Ak štyrmi slovami - film na jedno pozretie. Námet je lákavý a samozrejme nie pôvodný. Menej samozrejmé je, že nebol zvládnutý podľa mojich predstáv. Scenárista bol evidentne dezorientovaný, ale nemal som chuť ani náladu si všímať niektoré jeho eskapády. Potešilo ma, že som spoznal blízkosť Lásky nebeskej predtým, než som si prečítal filmografiu onoho Curtisa. Nepochopil som však, čím tento človek prispel k vynikajúcej úrovni skečov Rowana Atkinsona. ()

nash.

Paráda, která mě i přes vysoké očekávání dostala a její tvůrci prokázali, že Láska nebeská nebyla náhoda. Z kina jsem odcházel ve stavu naprosté blaženosti, s úsměvem na tváři, láskou v duši, lítostí že už to skončilo a neodolatelnou chutí běžet k pokladně a dát si okamžitě repete (protože bohužel nemohu zaběhnout do nejbližšího kouta a zatnutím pěstí se vrátit o dvě hodiny zpátky a viděto znovu poprvé). Skvělé dialogy, dokonale padnoucí hudba, neskutečná porce romantiky a kopec laskavého britského humoru, vše dokonale sladěné a okořeněné silnými dojemnými okamžiky, které chytnou za srdce. Rachel McAdams nádherná, Domhnall Gleeson neskutečný sympťák a Bill Nighy opět král celého filmu. Bez debat nejlepší romantika za posledních pár let a nejspíš a pár let budoucích. ()

cukorek

Chýba Vám romantika? Tu ju máte. Chcete sa pobaviť? Nech sa páči. Toto je dôkazom skvele fungujúceho spojenia romantického biča, ktorý zasiahne nie jedno srdce a pravdovravných životných momentov či už s vtipnou, alebo s dramatickou príchuťou. Vynikajúco zapôsobil aj nápad cestovania v čase, ktorý bol originálny a skvele zapadol do príbehu. Rachel McAdams sa ukazuje veľmi dobre v týchto úlohách, keď po filme Manželský sľub, znovu obhájila prvenstvo v týchto náročných cestách osudu. Pri toľkých pozitívach sa však nájde aj negatívum a to vo forme dôveryhodnosti. Ťažko mi bolo veriť tomu, že 21 ročný chlapec a jeho priateľka z úvodu vyzerali stále rovnako aj po tak dlhej dobe, za ktorú dokázali splodiť tri deti. O niečo lepšia práca maskérov a ja by som sa určite priklonil ešte k lepšiemu hodnoteniu. Teraz idem ešte vyskúšať skriňu, či tiež nemám podobnú vlastnosť : ) 80% ()

Tomco

Film, po ktorom vám je fakt, že máte na hovno šéfa, či zarábate málo peňazí úplne u prdele. Krásne a dojímavé. Curtis nevie sklamať. ()

Arsenal83

Príliš dlhé a žiaľ miestami až príliš vulgárne a presexualizované na to, že má ísť o romatickú komédiu. A hlavný herec bol hľadaný asi v nejakom obludáriu, ale takým obludáriom sú skoro celé britské ostrovy. Páčil sa mi ale námet, milujem časové slučky a cestovanie v čase, hoci žiadna Žena cestovateľa v čase sa tentokrát nekonala. ()

eLeR

Nečakajte nič svetoborné, len výbornú oddychovku plnú dobrých dialógov, kopec vtipných momentov, príbeh, tak trošku pritiahnutý za vlasy, dokonalú milujúcu rodinu, pár outsiderov, výbornú muziku s mojimi obľúbenými The Cure ... skrátka tento film Vám zaručene zlepší náladu. Nighy a Hollander - výborne napísané a zahrané postavy. Choďte a pozerajte! ()

LoLaa

Tento film se mě zvláštně dotkl a to i přesto, že v poslední době není takové téma nijak originální. Nesouhlasím s názory, že by to byla jen pouhá kopie The Time Traveler's Wife a dalších, tenhle snímek přinesl mnoho nového. Rachel McAdams byla skvělá, nechápu, jak může ve svých 36 letech vypadat tak mladě. Domhnall Gleeson mi byl sice zpočátku nesympatický, ale po chvilce jsem si zvykla. Český název Lásky čas opět není tak vystihující jako originální.. ()

Happens

Milý filmek na sobotní večer. Nesmí se u něho moc přemýšlet, příliš trhlin v příběhu, na takové přemýšlení je tu spíše Butterfly effect, zde jsme spíše nuceni si oddechnout a relaxovat u lásky. Okouzlující úsměvy lásky z každého pouličního osvětlení na této romantické procházce filmem..doporučeno sledovat v páru. ()

MiiRA

Po delší době zase vynikající romantický film, který mě velice zaujal od Terapií láskou. Navíc má nejoblíbenější Rachel McAdams + cestovat v čase! Více jsem si nemohl přát. Naprostá spokojenost a k tomu úžasný soundtrack. Nemohu jinak než 5* a mile rád si to zase někdy pustím. ()

Chrustyn

Richard Curtis je mistr anglické komedie a chytré romance v jednom a v tomto snímku přidává i žánr sci-fi konkrétně možnost cestování v čase, kterou používá nesmělý mladík nejdříve k upoutaní své vyvolené a poté ke změnám v rodinném životě. Herci fajn, ale nápad s cestováním v čase mi přišel buď naprosto zbytečný, nebo trestuhodně nevyužitý. Přesto neobvyklá a chytrá romance, která ale nemá nadhled, atmosféru ani švih "Lásky nebeské". ()

PF 2014

PF 2014