Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

markinho83

To je přehlídka reklam. U českých filmu si stěžují, ale tady je to kapku az extrém. Reklamy na značky aut,oblečení,elektroniky.....ve 4. pokračování nejokatejsi. Zaporak nemá charizma, chápu zenje to animovanej robot, ale megatron byl aspoň hajzl, ale tady je nemastnej nesla něj.nejhorší díl série.nejlepší na filmu je stanley tucci ()

trx2010 odpad!

Nominace na Oscara v následujících kategoriích: 1) nejlepší hudba 2) nejlepší filmové triky 3) nejvíce patosu v jednom filmu 4) nejdelší film 5) nejlepší dialog pro mentálně postižené herce 6) nejvíce kokotin v jednom scénáři 7) marnost ()

Georginek

Nejpřehnanější ze všech přehnaných filmů, akce 90% času, 3D, PremiereCinemas, 3 hodiny parádní zábava se slušnýma fórama a parádním zvukem...... Pokud předchozí díly neměly nárok na 5*, tak tento určitě má, už se těším na pokračování!!! ()

james11

Džáh, džáh, bum, buuum. Nejpřesnější popis, co mě asi napadá :) Je pravda, co bych měl asi jiného čekat od Bayových Transformers, ale přijde mi, že veškeré dialogy a celkově příběh tam je jen kvůli tomu, aby to džáh, džáh mělo 2 hodiny a lidé na to mohou bez výčitek chodit jako na "film". Připadá mi, že už asi nemám věk na takové filmy, abych si jen užil mlácení robotů. Abych jen nekritizoval, tak Marka jsem tam viděl rád a vlastně mnohem radši než Shia, rozhodně se víc hodí do akčního filmu a super hláškuje. ()

baner

Transformers IV.. Po tretej časti som si sám sebe sľúbil, že na ďalšiu časť už nepôjdem do kina. Ocitol som sa tento víkend v Berlíne a chcel som vyskúšať Maxxi 3D Real a tak som sa vybral na Transformers IV. Nečakal som vôbec nič a šiel som si vychutnať iba a iba technickú stránku filmu. No asi malé očakávania veľké prekvapenie prináša. Bol som veľmi rád, že som sa vybral do kina. Technicky maximálne zvládnutá práca a bolo sa potešením dívať, čo M.Bay znovu dokázal. Tlieskam. Hračka v rukách neobmedzeného režiséra. On to vážne musí milovať. Dej filmu je taký aby neurazil a nehrá sa na psychologickú drámu. Mark Wahlberg hraje svoje a ani chvíľku mi tam neprekážal. Shia LaBeouf už bol taký znudený transformersmi, že tá zmena oproti III je vítaná. Ostatok hereckého teamu nejak nestojí za spomenutie bo za hodinu zabudnete na nich. Na čo ale nezabudnete budú autá, stroje, detailné premeny a boje. Takže odporúčam si kúpiť veľké pukance a ísť si vychutnať do klimatizovaného kina príjemnú zábavu. Dávam 80% kvôli dlhej záverečnej bitke, ktorá už svojou dĺžkou naozaj unavuje...ale inak u mne dobrý ()

LadyScara

Málem mě to rozbrečelo... Jak mohli tak dokonale zničit původní skvělou legendu Transformers, která pro mnohé byla modlou v dětství? Ano, přesně takto.. První tři filmy byly ještě pro mě dobře koukatelné.. 2 hvězdy za vizuální efekty autobotů. ()

TOPmoovie

primitivne americke dialogy a falosne emocie , ktorym nikto nevuri, nasilu vtlacane do uplne bezducheho deja. vizual klasicky super, trochu neprehladny. malo by to cele robit studio gaumont. bol by z th potom velkofilm. wahlberg skvely..herecky vycnieval. akoby tam ani nepatril, a film bol pod jeho uroven. strasna prazdnota..je to ako z umelej hmoty vyrobena superkraska...mali by ste chut na sex nou?? ()

Luke_1

Začátek nudný, už dlouho sem nic tak fádního neviděl, ale potom se to začíná rozjíždět, skvělá akce, hudba od Jablonského je kvalita sama a i herecký výkon Marka mě překvapil. Ale něco mi tomu chybělo, proto "jen" 4 metály. Ale všem co mají rádi práci Majkla Beje doporučuji! :) ()

GIANNIS

Je mi lito,ale nic novyho pod sluncem.Pravda je ,ze jsem ani toho moc necekal.Novy postavy,novy roboti a roboticky dinosauri,ale to je asi tak vsechno.Navic docela premrstena stopaz.Kdyby to bylo o takovych 30 minut kratsi,neuskodilo by to.Aspon ze tam hral muj oblibenec Mark Wahlberg.60% ()

Lukkyn

Megalomanská akční jízda podle mistra Baye!!!!!!!!Koho to nebaví ať na to proboha nechodí. A koho to baví ten ať se raduje jako já :-) ()

Epco

Môže ešte táto séria prísť z niečím iným ako navršovaním efektov, väčšími bitkami a divnejšímy robotmi? Asi nie, únava materialu je tu sice skrytá za naleštené plechy, zmenu hlavného hrdinu, zmenu kontinentu, ale tá hrdza pod povrchom tu je viac ako patrná a dere sa von. ()

Neverseethat

Úplne zbytočné pokračovanie, táto sága mala skončiť už druhou časťou. No ale peniaze sú peniaze a tak máme na svete túto hlúposť. Marka mám rád, ale do tohto filmu fakt nemal ísť. Chápem, že film je určený pre prerastené deti, ale aspoň nejaký zmyselný dej by to mohlo mať. Má to toľko logických dier, že neviem čo skôr a tak to radšej zjednoduším. Čo sa mi páčilo ?: práca s kamerou, vizuálne efekty, Sophia Myles, farma v Texase. Čo sa mi nepáčilo ?: scenár, dialógy, zápletka, postavy,roboti predstavujúci archetypy ľudí (samurai robot wtf!!?) Celkovo sú pre mňa Transformeri veľmi povrchnou komerčnou zábavou, vo sne by ma nenapadlo keď som dopozeral jednotku, že sa to bude takto kurviť ďalej. ()

Allein4

Vím, že to byla hrozná, zbytečně dlouhá slátanina. Vím, že se mi to moc nelíbilo. Ale stejně tak vím, že se na další díl budu zase koukat. Jestli ale takhle chtějí filmaři vydělávat peníze, pak je něco špatně. Je mi líto dávat jen jednu hvězdu, protože Marky Mark zahrál výtečně. On sám o sobě by si zasloužil možná i čtyřhvězdu. Ale třeba taková Nicola Peltz, ikdyž je hodně hot, je vyloženě špatná herečka (snad se zlepší). A Dinoboti na závěr? Na jednu stranu fajn, že je tam konečně dali, na druhou stranu to z toho maglajzu udělalo ještě větší maglajz... ()

RoyBatty444

Spracovanie efektov, hudby a Transformerov je ako vždy vynikajúce ale príbeh je plytký a plný patriotizmu a pátosu. Srdcervúce spomaľovačky sú ako na bežiacom páse a mlátenie prázdnej slamy ich doprevádza. Film obohatí pár nových postáv a upgradovaný Deseptikoni, ktorý nezasahujú tak ako by mohli a šetria si to ako inak na pokračovanie kde budú opäť hlavný nepriateľ č. 1. Pozerateľné to je ale len ako jednohubka. Začína z toho byť drahý seriál ktorý ale stále vynáša a presídlením do Číny opäť posunul latku množstvom efektov a deštrukcie. ()

Pritok

podla mna fajn oddychovka, nic svetoborne, ale neurazi. ale v poslednej dobe som toho moc nevidel, tak mozno mam aj skresleny pohlad. akurat to mohlo byt tak o hodinu kratsie lol. za mna 70%. ()

sipop14 odpad!

Omlouvám se předem všem, kterým se ten film alespoň trochu líbil. Ale právě jsem promr... 2 a 3/4 hodiny americkým kýčem, kde se vyřádil Michael Bay ohňostrojem výbuchů a 2 hodinama počítačový animace, která v některejch úsecích vypadala dost uměle. Je to v podstatě šíleně dlouhá reklama na studia zaobírající se počítačovou grafikou, doplněná často nesmyslným střihem a zbytečnýma záběrama, nemluvě o strašnejch hláškách. Dle mého názoru je to asi nejhorší filmový zážitek roku 2014. ()

Slay3r1990

To bych nečekal, ale tohle byl snad nejlepší díl transformerů. Změna hereckého osazenstva velice prospěla, Mark Wahlberg je pro mě mnohem stravitelnější než Shia LaBeouf. Celý film je pojat temněji (alespoň zpočátku) než předchozí díly, což se mi líbí. Trochu mi to připomnělo Scottova Promethea. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014