poster

Princezna se zlatou hvězdou

 • Československo

  Princezna se zlatou hvězdou na čele

  (neoficiální název)
 • Československo

  Princezná so zlatou hviezdou

Pohádka

Československo, 1959, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oskar
  *

  Vážně se nemůžu rozhodnout, která ze dvou nevkusných pohádek Martina Friče je horší... 20%(5.5.2003)

 • salahadin
  ***

  Opět se potvrzuje, že na filmu jsou nejlepší vedlejší postavy... nebýt žvatlavého krále a drsného maršála, nebavil bych se tak, jak jsem se bavil. Zíma je asi nejmíň sympatický princ, když sleduju ten jeho shovívavý výraz, říkám si, že by klidně mohl s Esterkou moderovat Poštu pro tebe....(22.12.2007)

 • kingik
  *

  Co to tam ta holka na čele má? Nebožtík Petr Muk kdysi v jednom ze svých dávných hitů zpíval, že hvězdu, to by souhlasilo, ale ta dotyčná byla Rachel a tohle je spanilá princezna Lada. Nesympatická, sobecká a do sebe zahleděná nána, která odmítla takového krasavce jakým byl fašizoidní vladař Kazisvět. I odešla z království otravovat do jiného království v modelu myšího kožíšku od nejmenované světové modní značky (product placement byl nepovolený), kde jí všichni, včetně kuchtíka, lezli do prdele a to takovým způsobem, až z toho začali veršovat. Nevím, co ta namyšlená Lada vlastně očekávala. Na svého nápadníka si vymyslela úkoly za které byla na pěst a když jí je v podstatě splnil, tak jí to ještě bylo málo. Tak s takovou náročnou princeznou sympatizovat nehodlám. Z hlediska příběhu to nebyl žádný zázrak. Pouze scény s Kazisvětem a hudební podkres, který připomínal nástup fašistické okupace, byly stylové a současně i mrazivě hrozivé, ale zbytek nuda na které byl znát divadelní původ. Herecké obsazení vesměs u mě kladno přijato, až na Marii Kyselkovou, kterou bych ve filmu už po její nesympatické kreaci rozhodně nevyhledával. A pan Pepíček Zíma proslul přece jen více jako bard dechovkové generace než poněkud slizký mliovník potažmo zamilovaný princ, který tady na mě tím svým ultra hodným a nekonfliktním přístupem tak působil. Ještě dvojice kuchtíků v podání pánů Neumanna a nastupující herecké generace Vinkláře byli tím správným "hláškujícím" kořením. Filmový přístup pana režiséra Friče mě ničím neoslnil ani neuchvátil a spíše zklamal, jak nedokázal vtáhnout do děje. A z té otřesně nevkusné barvotiskovosti záběrů šla hlava kolem. Pohádka, kterou když zase budou po x-té reprizovat v televizi, si nechám ujít a vůbec o nic nepřijdu. Mé hodnocení: 20%(29.7.2014)

 • sud
  ****

  Pohádková klasika, u níž mám menší problém s její přílišnou infantilitou. Je přece jen pro ty menší děti. Ale jinak Marie Kyselková je krásně neokoukaná, Josef Zíma je sympaťák a Martin Růžek coby král Kazisvět je prostě nedostižný. 75%.(30.6.2007)

 • Sarkastic
  ***

  Já si nemůžu pomoct, tuto pohádku nemám rád. Vždycky jsem se u ní nudil. Navíc oba hlavní předtavitelé mě vůbec nenadchli. Marie Kyselková jako princezna byla velice nevýrazná (kromě té hvězdy na čele samozřejmě) a Pepíček Zíma byl tak sladký, až jsem musel přestat u filmu přikusovat vánoční cukroví. Ty 3 hvězdičky dávám jen kvůli Stanislavu Neumannovi jako vrchnímu kuchaři a Martinu Růžkovi jako králu Kazisvětovi.(18.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace