poster

Princezna se zlatou hvězdou

 • Československo

  Princezna se zlatou hvězdou na čele

  (neoficiální název)
 • Československo

  Princezná so zlatou hviezdou

Pohádka

Československo, 1959, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WANDRWALL
  ***

  Pěkná, vtipná pohádka. Bašta pro chytré děti. Marie Kyselková byla přízná mé příbuzné, škoda, že tohle je její jediná velká role.(8.8.2010)

 • Enšpígl
  **

  Pohádka , který chybí zlatá hvězda.(7.11.2006)

 • Dadel
  ***

  Tahle pohádka nikdy nepatřila k mým oblíbeným (ani v dobách, kdy mi nějaké politické ideologie byly putna), a to hlavně díky těm vlezlým veršům:((23.10.2003)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Krále Kazisvěta jsem považovala za jednoho z řady polských panovníků (Kazisvět, Kazimír, všechno je to jedna famílie). Nechápala jsem, kdo mohl mít tak šílený nápad a šít kožich z myšek, zvrhlé a pracné. Dodnes nechápu, jak se princezně udržela na čele ta hvězda a to nemluvím o tom, jak se jí tam asi mohla dostat. Kuchař není žádný neřád, však je samý řád za to jak je vzorný a laskavý.(30.11.2010)

 • B!shop
  ****

  Prijde mi, ze tahle pohadka neni tak casto hrana a ono to vlasne ani zadna skoda neni. Pribeh naprosto jednoduchej, navic zadny postupny provokovani prince, pri prvni prilezitosti princezna vsechno vybali. A dialogy jsou navic silene versovany, obcas se to sice dari, ale obcas to pusobi dost nucene. Aspon, ze herci jsou docela pohodovy, v cele se Stanislavem Neumannem, kterej je z nich asi nejlepsi a ze je pohadka kratka je taky plus. Mezi pohadkama se jedna o lepsi prumer, takze slabsi 4*.(31.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace