Paulette je zapšklá stará babka žijící sama v paneláku na předměstí Paříže. Důchod má malý, exekuce jí zabavila skoro všechen nábytek, odstřihli jí telefon a ona neví, jak dál. Jednoho večera se stane náhodným svědkem pochybného obchodu. Vidí v tom znamení osudu a rozhodne se, že začne prodávat hašiš. A proč by ne? Paulette byla kdysi cukrářkou. Její smysl pro obchod i kuchařský talent jsou pro ni dostatečnými trumfy, aby našla originální řešení k provozování svého nového „povolání“. Přesto ale není jednoduché stát se ze dne na den dealerem! (oficiální text distributora)

misiacik

skús vyžiť zo 600€? To by sme na SVK museli predávať drogy všetci, aj tí zamestnaní... a dóchodci k tomu môžu prihodiť aj zbrane a muníciu. ()

Saturday...

I téma drog se dá zpracovat bez viditelného násilí a krve. A to jsou u mě silné plusové body, protože v poslední době neexistuje už bohužel skoro žádný film, kdy by nebyla krev a násilí - i pohádky to postihuje. Zpět k filmu. U filmu jsem se dost nasmála a to jsem to ani nečekala. Vidím, že budu muset dát větší prostor francouzským filmům, protože v poslední době jenom vzkvétají. Konec sice nepatří mezi nejreálnější, ale to nevadí. Je to přece jenom pořád film a film nemusí být jako ze života. ()

fibur84

Originální film se zajímavým nápadem a dobrým zpracováním. Sice tam byla i hluchá místa, ale dobře jsem se bavil. Proto dávám 75% -> 4*. ()

oondrejj

Paulette je sympatická namosúrená babka, ktorá miluje svoj televízor. Naoko nemiluje svoju dcéru vydatú za černocha a teda aj zaťa a vnuka. Problémy nastanú, keď nevládze splácať účty, nabehnú exekútori. Stane sa hašišbábou - megasuperextrašpica názov :) Komédia občas ponúkne drsné hlášky, inokedy bizarný humor - záchranárske prepadové komando babiek - alebo klasický francúzsky humor. Ideálny film pre ľudí, ktorých okrem lacných vtipov podhadzovaných ako na bežiacom páse láka aj príbeh či pozadie komédie s netypickým motívom - život seniorov, problémy v rodine. To všetko ma bavilo. Nechcel by som mať takú babku, ale kamarátku áno. ()

Fanisss

Trochu nevyrovnané, ale celkově to špatné nebylo. Na odpočinkový večer k pobavení to poslouží dobře. Rasistické narážky na vnuka, otce i kněze jsou opravdu vtipné:-) ()

farinelli77

Film mě moc potěšil - pobavil i pohladil, jak to francouzské komedie téměř vždy umí. Bohužel jsem film viděl v němčině, takže jsem dosyta nevychutnal všechna "peprnější" slova, která čeština nabízí. Škoda, že hlavní představitelka Bernadette Lafont zemřela hned po premiéře v německých kinech, tedy přesně před rokem. Všiml si vůbec někdo toho hvězdného obsazení?? ()

frannyberry

Málokdy mě zklamou Francouzi, jejich komedie, často s příměsí hořkosti, mám ráda. Bohužel Hašišbába se prostě nepodvedla. Nejenže vlastně recykluje nápad z filmu Bílá vdova, ale ještě špatně. Paulette s tím svým šátkem prodávající drogy není prostě vtipná, protože vypadá jako feťačka a vysloužilá k---a k tomu. Navíc ten její rasismus, projevovaný hlavně nenávistí k zeti a vnukovi, prochází proměnou rychlou a naprosto neuvěřitelnou. Film mi připadal nudný a velmi dlouhý. Hvězdičku dávám za pěknou hudbu a roztomilého Lea. ()

Toxin

Ačkoliv to není převratně umělecký film, vlastně je to byť fiktivní, ale lidský příběh, kterému nechybí nadsázka a hlavně svérázný (občas černý) humor. Evidentně pokud si chcete odpočinout a příjemně se zasmát a nechcete život trávit u "Troškovin" tak tento film je pávě pro vás. (Dal jsem jen 3hvězdy - protože umění v tom opravdu nehledejte). ()

Bruce0659

Príbeh o vynaliezavej vdove Paulette, ktorá sa stane dílerkou drog ma príjemne prekvapil. Vďaka netradičnému námetu a obstojnému (i keď dosť absurdnému) scenáru, som sa naozaj bavil. ()

VideneFilmy

Francúzsky podpis, ktorý stavil na istotu. Keď si človek pozrie francúzsku kinematografiu, má v sebe špecifickú ľahkosť. Často aj náročné témy dokážu spracovať s nadhľadom, vďaka ktorému sme schopní prijať aj inak ťažko stráviteľné fakty. Tento film stavil presne na to. Problémom celého diela je, že hoci v ňom nie je núdza o vtipné momenty, ktoré sú v správnych momentoch prerúšané nostalgiou a smútkom, neposúva sa nikam ďalej. Ako na začiatku predvídate, že sa bude vyvíjať, tak aj pokračuje a skončí. Komédia ničím neurazí, nájdete v nej ten správny francúzsky podpis aj s morálnym odkazom, ale po jeho dopozeraní vo vás nezanechá nič špecifické. ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu