Paulette je zapšklá stará babka žijící sama v paneláku na předměstí Paříže. Důchod má malý, exekuce jí zabavila skoro všechen nábytek, odstřihli jí telefon a ona neví, jak dál. Jednoho večera se stane náhodným svědkem pochybného obchodu. Vidí v tom znamení osudu a rozhodne se, že začne prodávat hašiš. A proč by ne? Paulette byla kdysi cukrářkou. Její smysl pro obchod i kuchařský talent jsou pro ni dostatečnými trumfy, aby našla originální řešení k provozování svého nového „povolání“. Přesto ale není jednoduché stát se ze dne na den dealerem! (oficiální text distributora)

Hraboshka

V kině nás teda moc nebylo, naše pětičlenná skupinka tvořila víc než třetinu veškerého diváctva. Ale ten film by si diváků určitě zasloužil víc, mně se teda celkem líbil:) Smála jsem se, někdy fakt hodně. A ten malej černoušek byl hrozně roztomilej:) ()

Dubron

Zapšklá stará babka, která nejde pro rasistickou urážku daleko, jako hlavní protagonistka? Jasně. A funguje to dobře. Jazyk má na můj vkus ostrý zbytečně moc, ale díkybohu není humor vystavěný jen na tomto. Velmi příjemná komedie obsahující sondu do duše žlučovité semetriky určite vykouzlí pár usměvů na tváři. ()

Oonika

Bavilo mě to až neuvěřitelně. Skvěle obsazení herci, super hlášky. Chvílemi jsem se až divila, že projde tak drsný humor. Celou dobu jsem si říkala, jak tohle může skončit, ale nakonec to bylo docela se ctí. :-) ()

Sykon

Zejména díky občasné politické nekorektnosti je Hašišbába na první shlédnutí poměrně vtipná záležitost, zvlášť když mi opravdu sedla do nálady. Ovšem s blížícím se koncem vtipu ubývá a ten závěr je snad z úplně jiného filmu... A bohužel ani potenciál na opakované shlédnutí zde tentokrát nevidím, obávám se, že pokud na to někdy v budoucnu dojde, budu muset jít s hodnocením níž. ()

prasokote

Hodně trapný český název, ale je mi jasný, že "jen" název Paulette by tolik lidí nepřitáhl. Ale film sám o sobě příjemná oddychovka+návod na přivýdělek k důchodu. ()

Maniik88

Veľmi milá a uletená komédia. Zabavili sme sa, zasmiali a tetušky boli podarené. Skvelý podnikateľský zámer, hah. ()

sWONDER

Hašišbaba nevie čím chce zaujať a to ju trochu zráža. Chce to byť odlahčená huličská komédia, ale trochu aj vzťahová dráma. Až príliš veľký kontrast, to je asi najväčší problém, ale rozhodne nie jediný. Nemienim však iba kritizovať, veď ma celkom dostal prijemný hudobný motív a samozrejme samotná postava Paulette, ktorú výborne stvárnila Bernadette Lafont. Zaujímavá, ale na komédiu trochu nudná zmes. ()

viky13

Zezačátku se to rozjíždělo pomalej a Paulette ( mysím že nejenom mně) byla nesympatická...ale jak šel příběh dál a dál tak mě začal bavit...už ten námět důchodkyně co si doma otevře pekárnu ,kde tajnou přísadou je hašiš má potenciál. Navíc její nejlepší kamarádky co jí začnou pomáhat a sympatický švagr u policie jsou taky velmi dobrým tahem....a nejvíce si cením toho ,že na konci není (jak by každy čekal) žádné vyůstění v krimi drama...vše je bráno s humorem a za to dávám tři hvězdičky. ()

Miagy

Dosť neznáma, avšak zato vynikajúca nekomerčná francúzska komédia, plná čierneho humoru s nevrlou babkou v hlavnej úlohe. PLUS: prostredie ghetta, hašišbaba a jej čierny humor, vtip, akcia, a vyzdvihol by som aj český dabing. MINUS: asi nič. ()

dj_kure

Vlastně jsem tomu dal původně tři, teď si tak říkám proč. Nelíbilo se mi to, nebavilo mě se koukat zase na další trapnou a bohužel až brutálně klišovitou proměnu další zhrzené duše ať už to je z jakýhokoliv důvodu. Vtipný to bylo všehovšudy 2x maximálně. Takže prosím, příště líp! 40% ()

Lavinia

Neznám zatrpklé důchodce, znám jen zatrpklé lidi a pomýlené komentáře. K zatrpklosti patří bezmoc a Paulette je od bezmoci daleko - naopak, málokdo si dokáže účinněji a energičtěji pomoci. Příběh seniorky, živořící na minimálním důchodu, která jde za přivýdělkem - klidně prodejem trávy, cíleně a neomylně. Vtipné situace okolo, typický francouzský šarm, trochu nucený happy-end. Doporučuji. ()

DaveSmith

S notnou dávkou nadsázky je tohle výborná komedie, u který se mi vcelku slušně podařilo vypnout. V závěru ale film trochu ztrácí dech a závěr je vyloženě přestřelenej. V každým případě jde ale o příjemnou záležitost. ()

alpeew

Francouzi tohle prostě umějí ! Nadsázka, ironie bez násilí, bez pachuti trapnosti, bez otázek. Jak si užít život i když se skoro začíná zdát, že lepší je už nežít? Paulette přišla o vše co milovala - o cukrárnu, o manžela, o pocit, že žije v báječné Francii bez přistěhovalců. Má mizerný důchod, žádnou radost, exekuci na krku, dcera má za manžela čenocha a s ním mouřenína, jak nazývá svého vnuka. O nikoho z nich nestojí. Je mrzutá a protivná i sobě, leč nemá co ztratit, tak má i kuráž. A skvělé kamarádky, které na tom, ani s pamětí, nejsou o moc lépe. A rozjedou kšeft s výdělky o jakém nesnila/y ani v nejdivočejších snech... A protože život jí zas začně těšit, vč. vnuka a rodiny, opravdu skvěle se baviti můžeme i my! P.S. jako bonus pro mne, babča vypadá naprosto jako moje teta :-) ()

Pitryx odpad!

K uřehtání. Jo. Nesympatická baba věčně pyskuje. Smíchy se neudržíte. Maličkého Lea bych seřezal jako koně. Tak opravdu nevím, čemu jsem se měl smát. Tomu, že bába, aby přežila, musí prodávat drogy? A vůbec. U mě to propadlo a hotovo. ()

Vasiczech

Film jsem viděl kvůli škole, dobrovolně bych na to nikdy nešel, a po přelouskání těch 87minut nevtipných vtipů, místy až trapných, jsem se utvrdil v prvotním názoru. Na konci filmu mi v hlavě proběhly dvě otázky, "Co to prohoba je?" a "Proč?" ()

Gortyna

Film, který nebude sbírat ceny na světových festivalech a nebude patřit k diváckým hitům - viz i 54 % na IMDb. U nás dávali od půl šesté Babovřesky a od osmi Hašišbábu. Na první film vyprodáno, nás tam byla tak čtvrtina. I to je dost. Ale má neotřelý základní nápad a inteligentní humor. Kouzelná scéna, jak se Paulette poprvé v podchodu snaží prodat svoje zboží. Napřed mě iritoval český název filmu. Pak mi došlo, že ona nějakou takovou přezdívku mezi dealery nebo zákazníky zřejmě měla. Takovéhle filmy jsou kořením filmografie obecně - nikdy nebudou vyčnívat nad průměr, ale udrží si kvalitu i s dobovým odstupem. ()

Scarsyan

Očakával som od tohto filmu trošku viac (najmä na základe hodnotení na csfd), ale nemôžem povedať, že ma nejak vyslovene sklamal. Film s humorom, ktorý hraničí s trápnosťou, ale dá sa to zniesť a aj vám vyčarí občasný úsmev na tvári. Aspoň mňa pobavili scény s Alzheimerom..svojim spôsobom :D Inak bol dej až príliš dynamický na môj vkus, za taký krátky čas, cca 85 minút sa majoritná dejová línia dosť často a rýchlo delila na nejaké "podlínie", ktoré skôr ako sa začali vyvíjať, tak skončili. Ale buďme úprimný, dalo sa z každej tejto línie vyťažiť niečo viac a rozvinúť ju do väčších detailov? Myslím, že nie :) ()

Don Maty

Milujem francúzske filmy. Milujem francúzsku ľahkosť s akou nám ukazujú, že aj najväčšia absurdita sa dá podať s humorom :). Ak Intouchables som dal plné hodnotenie, tu ho dať nemôžem. Ale bol som krásne dojatý a pristihol som sa ako sa strašne veľa smejem. Čo sa mi často nestáva. Fakt nemám čo vytknúť :)...4* ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu