Paulette je zapšklá stará babka žijící sama v paneláku na předměstí Paříže. Důchod má malý, exekuce jí zabavila skoro všechen nábytek, odstřihli jí telefon a ona neví, jak dál. Jednoho večera se stane náhodným svědkem pochybného obchodu. Vidí v tom znamení osudu a rozhodne se, že začne prodávat hašiš. A proč by ne? Paulette byla kdysi cukrářkou. Její smysl pro obchod i kuchařský talent jsou pro ni dostatečnými trumfy, aby našla originální řešení k provozování svého nového „povolání“. Přesto ale není jednoduché stát se ze dne na den dealerem! (oficiální text distributora)

P@\/EL

Francouzská komedie, která mě překvapila především svým nekorektním humorem. Babka, která se dala na prodej drog a jejichž největší zbraní byla dobře podaná směs sarkasmu, cynismu, černého humoru a rasistických narážek, mě v některých scénách vskutku dostávala. Ani mi moc nevadilo, že byl film na komediální poměry takový dosti ponurý. ()

w31rd0

Trosku komedie, trosku dramo o tom, jak se ze zly xenofobni a misantropni rasistky stane skvela babicka. Pohlazeni tech spravnejch hodnot zasazeny do soucasny Francie funguje v situacni komice, pribeh ke konci trosku drhne. Namet je urcite zajimavej, ale dalo se z nej vytezit mnohem vic, jako se to povedlo treba lonskejm Untouchables. ()

Drapi

Oddechovka s místy cynickým humorem, který ovšem velmi pobavil. Moje hodnocení je možná přehnané jelikož jsem dlouho neviděl komedii, která by mě takhle pobavila, ale myslím si, že si to tenhle film zaslouží. ()

karmalat

Po dlouhé době jsem se opravdu bavil, trochu netradiční film s optimistickým vyzněním. Trocha přehánění nikoho neurazila, protože film byl vtipný. Jednoznačně doporučuji, a to hlavně v nevlídném a zamračeném dni. ()

tomkat

Syndrom 3 a půl *. Film, který ve vás něco zanechá - i když to nebude na pohled hezké ani prvoplánově milé. Film o dnešní Francii, o stáří, a jaksi mimochodem i o lidských vztazích. A zároveň skoro vůbec ne - a to bych chtěl zdůraznit - o drogách: pan režisér dovedně mate tělem. Když to celé pokryjete semtam absurdní, ale šarmantní nadsázkou, koláč je hotov: připravte se, tady bude dojezd stát za to. ()

Goodboyko

Miestami možno príliš "preexponované", grannys komando na konci pritiahnuté za vlasy, ale bavili sme sa naozaj dobre a o to u komédie predsa ide. ()

Zaja91

Příjemná podívaná a místy s i dobrými vtipy, ale něco mi tam scházelo a tak můžu doporučit na deštivé odpoledne, na zlepšení nálady. 3* stars ()

supec

Až také vtipné to nebolo, aby som sa šulal po zemi a držal sa za brucho. Určite bolo pár momentov, kde som sa pobavil a celý ten koncept absurdity mi prišiel fajn a v podstate ma pobavil, ale inak to bolo celé zle. Tu jednu hviezdičku pridavam za vyraz farára, ktorý ma naozaj dostal . ()

radek.896

Námět je zajímavý, ale provedení je příliš nudné. Scénky se furt opakují dokola a už při pečení koláče mi bylo jasné, jak to skončí. Smál jsem se jen párkrát a konec je totálně přepálený. Na to, že jsem se hodně těšil, to je velmi veliké zklamání. ()

GiorgioB.

No hašišmarjá, tátu máme, bábu taky, dokonce i bílou vdovu, tak eště pikovej kluk, éčková ségra a heroinová máma a máme rodinku kompletní... Hlavní představitelka hrála kvalitně. Babču Paulette rasismus časem přešel a na sociálku už taky nechodí, tak můžou bejt všichni spokojený. Prostě když je dobrá vůle, dá se vyjít i s bohémskými přistěhovalci a drogovými dealery a ještě se vzájemně obohatit. Ale nebylo to tak strašlivý jako Intouchables, prostě taková hloupoučká komedie. ()

kajmik01

Ale ano, není to špatný film, ale oproti jiným francouzským komediím není nějak výjimečný. Pobaví, ale není lepší než film Bílá vdova, jímž se určitě inspiroval. ()

p.hubicka

Taková oddechovka, chyběl tomu nějaký šmrnc, hlavní postava mě něčím štvala, nefandila sem jí.. mohlo to být lépe zpracované al e i tak jsem se docela pobavila :) ()

MovieFanatic

Naozaj výborný nápad, ale bohužiaľ to podľa mňa nebolo dotiahnuté do konca. Vôbec to u mňa nefungovalo. Nudné nezáživné, vôbec som sa nebavil. Má to len 87 min ale mal som pocit, že sledujem nejakú predĺženú verziu ktorá ma cez 3 hodiny. Skoro som pri tom zaspal. Škoda lebo potenciál to malo, asi to potrebovalo staré dobré americké klišé. Možno potom by to fungovalo. bolo to až veľmi Francúzke. Dve hviezdičky sa určite chutné a vtipné koláčiky. ()

Cryo13

Velmi zaujimavy filmik pobavil perfektne skoda sice poslednej zapletky s bossom noo zaver v Amsterdame potesil. Zeby francuzy opat naviazali na zlatu cestu francuzkej komedie ?Napad 5 star vyber hercov 5 star hlasky vo filme 100! ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu