Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (Cinemart)

viperDavid

I přes průměrné hodnocení se nenechte zmýlit. Scotty si určitě pri natáčení nehobloval pindíka rukou v kalhotech, ale precizně rozdával noty, tak jak je u něj zvykem. The Counselor (český název nesnáším) sice nění prvo májovým hitem roku, ale v žádném případě neurazí a ani nemíří k průměru. Skvěle zahraná role Camoronky taky není vůbec k zahození no a Pittbul je všude stejnej. Mě to potěšilo proto se nestydím dát 4* ()

Honzíno

Eh, Ridley, doufám, že tohle nemyslíš vážně!? Ano, vidím, máš to v paži, ale senilnější chvíli jsi si evdientně vybral právě teď a ta se sešla s obrovskou prázdností a užvaněností jednoduchého McCarthyho sdělení. Bohužel se tyhle dva zápory nesečetly, nýbrž rovnou znásobily. Jedna hvězda za perfektní herce a druhá za formální stránku a ostřejší scény, kde kdyby nebylo problikávajícího Ridleyho umu, spadneme rovnou do bláta odpadu (SE). ()

Avathar

"...PRETOŽE, KEĎ PRÍDE NA ZÁRMUTOK, OBVYKLÉ PRAVIDLÁ VÝMENY NEPLATIA... ZÁRMUTOK CENU PREVYŠUJE. ČLOVEK BY OBETOVAL CELÉ NÁRODY, LEN ABY SA ZBAVIL ZÁRMUTKU, A PRITOM SI ZA ZÁRMUTOK NIČ NEKÚPITE, PRETOŽE ZÁRMUTOK... JE BEZCENNÝ." Po všetkých tých kritikách a ohlasoch, ktoré film posielali do horúcich pekiel, som až prekvapený ako veľmi sa mi to páčilo. Dokonca ani Diaz, ktorú som nikdy nemal rád, mi nevadila. Vedel by som si síce do jej úlohy predstaviť tucet lepších herečiek, ale čo... už tam raz je a hrá najlepšie ako vie. Zvyšok hercov perfektný: Fassbender vynikajúco zvláda prechody od romantického snílka, pragmatického právnika až po osudom zlomeného a zničeného muža. Bardem vynikajúci, Pitt si to viditeľne užíva. Rozhodne sa nejedná o obyčajný krimi thriller. Bral som to skôr ako podobenstvo, modernú tragédiu... De facto sa jedná o román vo filmovej podobe (imho, opäť v žánri "morálneho thrilleru," podobne ako bola TÁTO KRAJINA NIE JE PRE STARÝCH). A tomu zodpovedajú aj dialógy (veľmi kvalitné, nie v zmysle realistickosti, ale skôr literárnej kvality). Niektoré scény sú pre mňa už teraz nezabudnuteľné: Pitt a jeho prednáška o snuffe, záverečný Konzultantov telefonát s mexickým bossom, "HOLA!" atď.) A dosť sa teším, keď si prečítam scenár (v našich končinách vyšiel knižne), McCarthy je naozaj skôr spisovateľ a myslím, že jeho dialógy vyniknú na papieri viac. Čo však nijakým spôsobom neznižuje môj zážitok z filmu. Veľké prekvapenie. A nakročené k piatim hviezdam, film dozrieva ako víno. ()

Johnny.ARN

Filozofické, ale nie filozoficky nudné ako pri iných filmoch. Už len to obsadenie Vás nenechá chladných a hlavne že sa to nedrží len tých myšlienok a nemá to len siahodlhé dialógy, ale akciu, krv a proste či chcete alebo núti Vás to zamyslieť sa nad dejom, nad postavami, nad ich konaním a zmýšľaním a uvedomíte si, že stačí len jeden chybný krok. A sex s autom by som zaradil do Kamasutri. 4 z 5 ()

LadyPupu

Asi kdybych byla a) chlap b) fanynka Cameron Diaz s jinou než hetero orientací, ocenila bych scénu s čelním sklem. Vzhledem k tomu, že nejsem ani "a" ani "b" a celej film mě neuvěřitelně sral, vyhrává u mě Konzultant 1. místo za Voser roku. ()

marvan

V kategorii filmových adaptací románů McCarthyho patří tento film na samou špici. Obávám se, že mimo okruh jeho čtenářů si bude hledat své příznivce o něco hůře. ()

mikestiff

Bohužel to zabíjí zbytečně natahovaná úvodní hodina povinného seznamování s postavami. Teprve pak se začnou dít věci, ze kterých plynou dvě ponaučení: nezačínat si s drogovými kartely a nevěřit ženám. ()

ywo666

No bohužial nič moc. Elitní herci, elitný režisér a elitný scénarista. A dokopy nezmyselný guláš. Postavy sú štýlové a zaujímavé ale nedozvieme sa o nich nič. Dej tiež nevyzerá najhoršie, ale opäť sa o ňom nejak extra veľa nedozvieme. Jednotlivé scény sú super. Ale dokopy je to o ničom. Záver označím ako neuspokojivý. Mám pocit, že tvorcovia chceli natočiť niečo viac ale výsledok je niečo menej. A to filozofovanie o Fassovom osude už bolo na päsť. Prečo potom dávam tri*? Lebo kopec scén a rozhovorov bolo super. Akurát film nikam neposúvali. 60-65%* ()

Redi

Herecky výborné... teda až na Bardema, který mi kupodivu vadil a dřív bych nevěřil tomu, že tak může být... a film vesměs zachraňují scény s Fassbenderem a Pittem (stejně jako v Killing Them Softly bez Fasse) a Cameron Diaz ojíždějicí auto :) ... ale děj je docela "nijak slavný", řekl bych "na hovno vykreslený" a to je největší problém tohoto filmu. Trochu zklamání na to, jak jsem se těšil díky mým USA hereckým oblíbencům (až na Diaz teda... ale jo, tu sviňu jsem jí žral a má u mě malé bezvýznamné plus) a očekával pětihvězdičkovou záležitost. Ale zase taková sračka, jak se může ze zdejšího hodnocení jevit, to určitě není. ()

terunka003

Zacalo to asi 5-ti minutovou predehrou (sorry,takhle sexy nikdy nebudu), pak nejaky nabozensky plky, diamant, zadost o ruku (tak to je mimo me), kecy o sexu, a..jak to vlastne pokracovalo? Dobry obsazeni, tema asi taky, ale ja mam nejspis hodne kruty obdobi.. ()

Phietros

Nuda! Krom scény s motorkou, netypické role Cameron a jejího úletu na Ferrari, jedné přestřelky na silnici a konci kdy Pittovi smyčka seřízne prsty a hlavu nic moc! Celé je to utahané o ničem, možná Penélope a Fassbender vnesli trochu romantiky, ikdyž trochu zvrácené se svými sexuálními myšlenkami! Podtrženo sečteno, na tohle jít do kina tak bych chtěl asi vrátit vstupné! 40% ()

venison

Už je to tady = Ridley Scott nám zesenilněl.. Jinak se nemůžu vysvětlit, co nám to naservíroval za dvouhodinovej blábol.. V životě jsem neviděla nudnější film o drogových kartelech.. Měla mě varovat už postelová scéna před titulky, kterou jsem ze samého zoufalství musela přetočit (Michael Fassbender a Penélope Cruz pod bílým prostěradlem řeší asi 10 minut, že budou dělat "to", ačkoliv jsou očividně už nějakou dobu párem).. Během titulků nám ukáží jak hodlaj pašovat drogy - Kdo? Michael Fassbender? Javier Bardem? Brad Pitt? Nebo všichni dohromady? Pak děsně dlouho vybírá Michael Fassbender diamant a s klenotníkem vedou rádoby filosofický řečičky.. Pak se tam děje spousta nezáživnejch věcí, pořád se někdo s někým schází, telefonuje nebo si kradou zásilku drog za 20 mega.. Nakonec chtějí všechny zúčastněné zabít, hlavně Michaela Fassbendera, který za nic chudák nemůže :-) Proložené zase milionem mafiánskejch (naprosto nevtipnejch) filosofickejch dialogů.. A na konci titulky bez odpovědí, závěrů a spoustou otázek proč v tom filmu bylo tohle, domnívám se, že proto a proto.. Nejlepší hereckej výkon podala kupodivu Cameron Diaz, která mě přesvědčila, že namísto klasické naivní nanynky hraje vyžilou zákeřnou krávu.. Jediné kladné emoce ve mě vzbudili dva ochočení gepardi a pár uřízlejch hlav.. :-P ()

Pavlínka9

Syrový. Surový. A jsou to jatka. Téměř o všem, o čem se v tomto filmu vypráví (jedna bába povídala) se tu stane (speciální obojek na krk, CD se záznamem,…) ..Ridley podle mě dost přitvrdil a jsou tu rozhodně záběry, které z hlavy asi nikdy nevymažu. Ať už se jedná o to, jak se zbavit rychlého jezdce na motorce tenkým lankem či o obojku na závěr… Film je opravdu hvězdně obsazen – to si Ridley vybral skvěle. Cameron je tu za úžasnou mrchu a od scény na autě se mi trochu změnil pojem „ojeté auto“ („Né asi – budu tam sedět a číst si mejly“ :D „Bylo to spíš gynekologický“ :D ) – ta holka je skvělá a jde v práci fakt do všeho a nebojí se ;) Javier Bardem mi dost připomínal totálně sjetýho a uvolněnýho Mickeyho Rourka :D Ty jeho vlasy byly báječný. Je to ve skvělém prostředí, kde jsou životní zákony trošku jiné – žádná klasika alá USA, Diaz dokonale ukazuje kolik má peněz a Fassbender bohužel pouze v roli muže, který si chtěl přivydělat. Rozhodně tento film nemohu dostat z hlavy – ale ne tím příběhem, ale díky těm hercům a skvělé režii. Potěšila mě také minirolička Natalie Dormer a Tobyho Kebbella :) ()

neoBlast

Konzultant naplňuje co bych od něj a od lidí za/před kamerou očekával. Ridley Scott dobře režíruje, slavní herci ve svých výkonech nezaváhají, kamera a technická stránka je brilantní... Ale! Ale to co spáchal Cormack McCarthy se scénářem je rouhání klasickým poučkám a trochu i dobrému vkusu. Naplnil svůj "opus" tolika motivy a proprietami, že je opravdu nesplnitelné se v nich neztratit či se o ně jenom zajímat. Což je celkem zarážející vzhledem k jeho předešlé knižní historii, která byla vším, jen rozhodně ne dějově těžkým pokrmem. Ambiciózní Konzultant se tak smrskává na dvě explicitní scény k zapamatování si (protože vám je scénárista tluče o hlavu), ale ucelený dojem ani silný příběh nenabízí. Třeba ve srovnání s jinými "kartelovými" filmy: Traffic - freska, či novějším Sicariem - mini příběh, McCarthy těžce prohrává. Na papíře možná film vypadal uchopitelně, v konečném produktu ale jenom mrhá (omezenou) energií Ridleyho Scotta. 50 % ()

hanagi

Nevím proč všichni tak brblají. Mně se ta krutá, lehce sadistická a chladně elegantní moralita o tom, že "kdo chce víc, nedostane nic", hodně líbila. Ona vlastně i ta roznožka dokonale umělé Malkiny docela výstižně podtrhuje dekadentnost celého příběhu...a jak to tak vidím, tak alespoň ta měla úspěch. ()

hroubek

Konzultant není vůbec špatný film, jak se může na první pohled podle hodnocení zdát. Konzultant je film, který je určený pro jistou skupinu diváků, který ho dokážou ocenit a naplno si užít. A tady je největší kámen úrazu. Všichni jsme od Ridleyho Scotta a Cormaca McCarthyho čekali něco jiného, než jsme převážně dostali. A ani sami tvůrci nám v tom moc nepomáhají. Prostě si jedou svoje a buď to diváci pochopí, nebo ne. Kdo zná tvorbu McCarthyho, tak moc dobře ví, že podobné postupy používá ve svých románech, ale tam si přičtení můžete určit vlastní tempo. Takovýhle luxus Vám film nedovolí a namísto toho se musíte s dialogy = metafory poprat sami. Na jednu stranu to spoustu diváku odradí, ale na tu druhou dostanete, něco co Vás donutí přemýšlet o významu zrovna pronášených dialogů. Další velký políček pro diváka je vyprávění příběhu a postavy. Co se týče příběhu, tak se spoustu věcí vůbec nedozvíme, nebo jsou nepřesně prezentovány, což mnohdy vede k mylnému úsudku, co se ve výsledku skutečně stalo a kdo koho podvedl a za jakým účelem. Postavy jsou zvláštně charakterizovány. Nedovíme se o nich prakticky nic jen pár střípků z jejich vyprávění. Díky tomu některé postavy působí jednorozměrně nebo epizodně(objeví se, něco řeknou a zmizí, nebo se jim něco stane). Michael Fassbender odvádí parádní výkon zvláště v druhé půli, kdy si konečně začne uvědomovat skutečnosti je excelentní. Penélope Cruz nehraje špatně jen její postava nemá dostatek prostoru. Javier Bardem si Vaši pozornost získá svým účesem a vystupování, které je trochu zvláštní. Cameron Diaz mě mile překvapila, jelikož jsem od ní nečekal takovýto výkon jaký předvedla a ano její sumeček vládne jako nejzvláštnější scéna roku. Brad Pitt mě přišel, že vzal roli jen proto, aby mohl pracovat s režisérem a scénáristou, a prostě se baví. Konzultant nabídne spoustu zajímavých scén, které bohužel sráží jista nedořečenost a neznalost předchozího vývoje. Konzultant je zajímavý film, který má vlastní tempo a své vyprávění, které ne všem jistě sedne, ale rozhodně se nejedná o špatný film. A zatím si budu stát. PS: Prodloužená verze nabídne o několik minut delší rozhovory, nějakou tu scénu navíc s vedlejšími postavami, ale to je tak všechno. Důležité je to, že na podruhé Konzultant funguje mnohem lépe a to zejména, protože už víte do čeho jde, víte na jaké části vyprávění se máte zaměřit a navíc se to celé mnohem lépe sleduje. ()

Vodou

Podcenovany film, ktery pouziva dialogy mezi postavami k vypovedi o soucasnem svete. Realiemi a vyuzitim znamych hercu je to hollywoodsky nafouknute, ale nastesti to nevadi. Ti herci tam nejsou sami pro sebe, ale slouzi forme filmu, ktera je musim rict pomerne slozita a vyzaduje divakovu pozornost, trpelivost a spolupraci. Film R.Scotta me po mnoha strankach prekvapil, a manzelcin nasledujici sen o konci sveta s tim ma mozna cosi spolecneho. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)