Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (Cinemart)

jack.hnut

Pro mě ztraceno v překladu. Hloubka jednotlivých postav vyjadřující se v pronášených metaforách je vzhledem k filmovému zpracování a s tím souvisejícím obsazením naprosto k neuvěření. Možná dialogy Ridley schválně takto ponechal jako jakýsi zcizovací prvek filmu, určité odosobnění, které v drogové branži je základem minimálně pro přežití. Navzdory předcházející kritice na mě film zapůsobil, neboť i po 2 měsících si jej živě pamatuji. Proto silnější 3* ()

Pump

Napínavé a lehce rozostřené kriminální drama, které je natočené podle šablony, která tady ovšem nefunguje a tak se Ridley Scott může snažit jak chce a výsledek je stále takový sflikovaný. Určitě nelze filmu upřít výchovný prvek "vyplatí vydělávat peníze slušně než podvádět a krást". Cameron Diaz je opravdu brutálně přímá a nemusí se herecky ani moc snažit, ta přirozenost je v ní. ()

VanTom

Rozhodně by neškodilo věnovat víc pozornosti rozdrolenému příběhu a trochu vysvětlit pozadí i motivace, i když tady jde o zřejmý autorův záměr, který ovšem není snadné akceptovat. Pročež zůstává monotónní sled dlouhých, šroubovaných, rádoby podvratných / rafinovaných dialogů, oscilujících od pseudointelektuálních plků po vcelku vypointované a vtipné výstupy (těch je bohužel mnohem míň). ()

JohnSmith

Musíte přežít první hodinu filmu, která se dost vleče a není nijak moc zajímavá. V té druhé hodině nabírá film obrátky a pomalu se skládají dohromady střípky, které vám předtím přišly nezajímavé. Scott dokázal ukočírovat zástup dobrých herců, ale kdyby pojal svižněji první polovinu filmu, udělal by určitě lépe. ()

Brain-D

Konverzačka s velmi vyhraněnými momenty, kterých je to málo. Jak tu píši někteří, dalo se tu vytěžit více. Penélope Cruz je pořád strašně sexy... To je asi jediné kromě nějakých hlubokých myšlenek, co si z filmu odnesete. ()

zdenny

Díky hodně přitažlivému hereckému obsazení jsem očekával něco fakt netradičního anebo alespoň něco fakt super. Jenže: Celou dobu se tu jen kecá o tom, jak jsou mexičtí mafiáni fakt drsní, jak každého mučí a zabíjejí bez mrknutí oka atd. atd. Nakonec vidíme Chaviera Bardema, který působí dojmem super mafiána a místo toho, aby tomu tak odpovídala i struktura jeho organizace, dovídáme se, že je vlastně pitomcem, kterého zastřelí parta poťapaných nachos někde v divném prostoru a to kulkou do prdele a pak do hlavy. Přitom je zcela jisté, že když mě někdo připraví o dvacet mega USD, tak udělám vše pro to, abych toho hledaného chytil a zjistil jakýmikoliv prostředky, kde ty peníze jsou. Nestřelím ho do prdele. Nejlepší z celého filmu potom vyšla scéna se šukáním předního skla a rozhovor o této záležitosti. Dobrá byla i struna v samotném závěru. Nejznepokojivější bylo dvdéčko s nápisem „Hello“. Jinak ale fakt sterilní hovadina, kde se pořád jen kecá. Dvě hvězdy za atmosféru, která zde hmatatelná byla. ()

blackJag

Celá první půle filmu se příšerně táhne, je naplněná rádoby intelektuálními cancy a Diazová v ní podává bezkonkurenčně nejhorší výkon ve své profesionální kariéře. Když se konečně začne něco dít, Diazová ve své roli zůstává i nadále trapná, ale ten zbytek už se aspoň nějak hýbe. Scott to nenatočil špatně, McCarthy to ale příšerně (!) napsal. Že je ke svým postavám nemilosrdný od něj myslím každý čeká, že ale na diváka tímto svým výplodkem vlastně kálí za pochodu, to je určité novum... McCarthy tak může být dobrým spisovatelem (proti gustu...), scénárista je to ale totálně na hovno. 50% ()

R1CH1E

Problém filmu je v tom, že se v mnohém vymyká konvencím běžného hollywoodského filmu. Neservíruje divákům všechny události krok po kroku jak pro dementy, ale naopak je nutí namáhat hlavičky a hodně událostí si domýšlet na základě konverzací postav. A to si pan Scott dovolil asi moc. Uznávám, že film je hodně ukecanej, ale to jsou film od Tarantina taky, jenže tady tohle točil Ridley a hodně lidí (včetně mě) od Konzultanta asi očekávalo další akční nářez. Místo toho dostalo ukecanej a komorní thriller, který má mnohdy blíž k dramatu, což by mi ale vůbec nevadilo, kdyby byl film tak o půl hodiny kratší a nejel v tak klidném tempu. ()

Ichabod

Bude to nějaký čas co jsem si film pustil dva dny po sobě pro lepší vstřebaní a pochopení... a? Ridley nezklamal! Konzultant je nekompromisní film o cestě do záhuby jaký tu dlouho nebyl. Hned několik WTF momentů je nezapomenutelných protože mám něco nakoukáno, ale tohle se jen tak nevidí.Viděna 138 minutová unrated verze.## 12/2014 Po skoro roce hodnotím na maximum. Vizuální stránka + casting + lokality + kostýmy + hudba je prostě nádhera. Ale tenhle film nabízí hlavně mnoho symboliky a neustále pracuje s odvěkými neduhy lidstva tedy tématy morálky, zkaženosti a chamtivosti i obavy o to jak moc jsou ženy nebezpečné. Jen aby v poslední půl hodině (která je jedna velká katarze) finišoval masakrem a přehodnocováním, lítostí a triumfem toho největšího zla. Tohle je přesně ten film, co mne absolutně emočně rozesere (podobně jako 8MM), a kde to co se ukáže je tak drsné, jako to co se třeba ani neobjeví ale již se moc dobře ví. Ridley je prostě Bůh a jsou to přesně tyhle typy filmů, na kterých vynikne jeho vizuální nadčasovost, sexy obrazy, originální look. Nikdo (Bay,Fincher, ani Mann nebo skvělý Nolan) neumí točit tak jako Ridley. Konzultant sice má základy vystavěné hlavně na scénáři a hlavní premise o chamtivosti a je občas až příliš popisný, ale Ridley tenhle film dokáže dokonalou formou obohatit a vystřelit výš. Konzultant je moje největší guilty pleasure ever. ()

Autogram

Okrem pár zaujímavých sexuálnych scén kompletná nuda. Všetko sa rieši dialógmi, ktoré trvajú neprimerane dlho a samoúčelnou akciou, ktorá je občas až príliš tvrdá s nepekným koncom jednej postavy. Príbeh ma absolútne nezaujal, že mi bolo už v polovici celkom jedno, ako to skončí. Takže som si zapamätal iba radovánky s Penélope pod plachtou a jedno pretiahnuté Ferrari. Speje takto neslávne Ridley Scott ku koncu svojej kariéry? ()

MI-380

Ridley Scott zpomalil, tahle kombinace absolutní krutosti a přemoudřelých filozofujících gangsterů je ale i přes dokonalou kameru mnohem nudnější než jeho obvyklý klipový standard: 50% (4580 hodnotících, 54%). ()

Puyi

Celkem váhám, co si vůbec o filmu myslet... Kvalita se mu upřít rozhodně nedá, co se týče herců, tak se nedá namítat už vůbec nic. Ovšem tu a tam jsem některý věcem ne zcela rozuměl, což je jistě jen a jen má chyba... A nebo taky ne. A rozhodně mám dojem, že by filmu slušel mnohem větší náboj, větší napětí. Špatné to nebylo, to ne že ne, ale čekal jsem malinko víc. ()

D28

Film je dobrý, keď jednoducho diváka baví.Bavil ma fakt, že sa nepozerám na tradičný príbeh. A bavili ma herci, nie však postavy. Vadila mi brutalita a depresívna nálada vyvolaná hlavne tým, že všetci a všetko tu bolo negatívne, nebol tu žiadny sympaťák, žiadna nádej na zlepšenie surového sveta, v ktorom ešte i tá romantika nie je to, čo by mala byť.Možno by som viac mala kritizivať súčasnosť zobrazenú filmom než samotný film, našťastie je mi vzdialená rovnako ako "veškeré" praktiky hlavných hrdinov, nehrdinov a kartelov. ()

Darill

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že kdyby postava Konzultanta ve filmu Konzultant vůbec nebyla, tak by se nic nezměnilo... ()

Styxos

Skvělý Michael Fassbender, dva herci s podivnými účasy (Pitt a Bardem), překvapivě skvělá Cameron Diaz a jako vždy okouzlující Penélope Cruz. A do toho spousta sraček, filozofování, hovorů o sexu a kšeftování s drogama. Takže jo - jsem spokojený. ()

Madlene

"The truth has no temperature." Tenhle film rozdělí publikum na dva nesmiřitelné tábory, asi něco jako jedlíci Marmite... Marmite nejím, ale tenhle film jsem spolkla i s navijákem od začátku do konce. I přes výhrady brilantní snímek - herecky i řežijně. ()

jefff

Mě se Konzultant líbil. Skvělá hudba, super obsazení a solidní atmosféra. Pravda, chybí tomu ucelenější příběh i propracovanější postavy, ale má to šťávu a hlavně pár dokonalých scén. Škoda, že některé hvězdy zde nedostali více prostoru. Třeba Pitt a Bardem mohli rozjet větší herecký koncert, ale nemohli, prostor zkrátka k tomu neměli. Naopak Fassbender, i když měl asi takto napsanou roli, mi výjimečně moc neseděl. Za mě ale dobrý. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)