Energický a neúplatný revident bankovní filiálky v Renešově Popelec Hadimrška je vyslán do Prahy se závažným úkolem zachránit před bankrotem velkoobchod s gramofony, firmu Zlatník a spol. Její mladý majitel se totiž víc než o obchody stará o kabaretní zpěvačku Mici Angoru. Popelec vtrhne do podniku jako vichřice s pevným úmyslem uvést vše do naprostého pořádku za každou cenu. Mimo jiné oznámí panu Zlatníkovi, že se musí oženit s Astou, dcerou bohatého konzula Wielanda. Ta se sice nebrání sňatku s mužem, který jí byl poněkud nezvyklým způsobem vybrán, ale chce se přesvědčit, jaký je. Domluví se s dívkou ucházející se u Zlatníka o místo sekretářky, aby se mohla s budoucím manželem co nejlépe seznámit. A Popelec se pouští do boje s Mici Angorou, která se nehodlá vzdát snadného života z peněz Zlatníkovy firmy. (TV Nova)

Igy007

Nechápu to vysoké hodnocení. Stupidní děj je asi nejmenší z nedostatků. Herecké výkony tristní, obzvláště ženské postavy jsou otřesné. Věděli jste, že Angóře je ve filmu 33 let ? Vypadá na padesát ! Písně žalostné, zpěv hororový. A ty "tance", no hrůza. Nemám ten film ráda už od dětství. Česká kinematografie před protektorátem je špatná vtip. ()

majuus

jááj milujem filmy s vlastom :) a hlavne tento :D vždy sa smejem a nezabudnem nikdy na scénku s Hadimrškom a Angorou: Co se smějete vy labuť?" ,,Jaká labuť?" ,,No já vám nechci říct huso!" :D ()

saaaky

Klasika , která má a bude mít navždy místo v srdci každého pamětníka, ale i obdivovatele československého prvo až druhorepublikového předválečného černobílého filmu. Vlasta Burian byl kádr, komik světového formátu a tohle patří ke každému významnějšímu dnu v roce, kterým veřejnoprávní televize takové filmy většinou věnují. Zatím. Naštěstí. ()

miraporthos

Nejdřív jsem chtěl napsat, že na rozdíl od dalších filmů s Burianem zde není tak detailně propracovaná propletená fabule (byť se nabízí - v tomhle smyslu zůstala jen naznačená linie s odloženou dcerou jdoucí si pro milion). Ale postupem času mi došlo, že právě to je hlavní přednost tohoto filmu, který je tak hlavně souborem fantastických gagů, žánrových narážek a poměrně přímočarého tahu na bránu... ()

mcamino

Skvělý film na nedělní odpoledne, s Vlastou Burianem se pobavíte, ale přeci jen není to žádný nadstandard. Dávám 4*. ()

Damnsinead

To neznáte Hadimršku aneb i mistr tesař se někdy utne... jako tady Burian.  Chatrný příběh na 91 minut nevystačí a jako komedie je Hadimrška spíš otravný, než vtipný. Film má nešvary typické pro rané zvukové filmy - je uječený až běda a Burianovo poskakování a pitvoření je jako vystřižené z němé grotesky. Za zmínku snad stojí jen úklid gramofonových desek a krasavice inteligentní, protože tenhle výrok se objevuje i po devadesáti letech. ()

Frood

Jsem opět velice neobjektivní. Miluji burianovky a z tohoto filmu používám spoustu geniálních a nesmrtelných hlášek. "Od prvního se vám všem vezme 500 korun, zato se vám práce přidá","pane když jste Puntík, tak patříte za větu, nebo k boudě...", "Tady panuje velice volný režim, před devátou nikdo není v kanceláři, ale vy že jste nová, o poprvé, tak abyste tu tak v půl jedenácté byla", "přeci podle šatů musíte poznat, že jsem něco lepšího", atd, atd..... :-D ()

Holly_Molly

Burian jako obvykle neskutečnej střelec co dává všem postavám především v první půlce neskutečnou bídu a sype hlášku za hláškou (Vyloženě co věta to perla). Škoda, že ve druhý půlce trochu zvolní a začne dostávat sadu spíš on :-D Film navíc vypadá neuvěřitelně dobře, což je vzhledem ke svýmu ročníku malej zázrak sám o sobě. To samý humor, kterej i po tolika letech působí svěže. ()

hostivít

Jedna z nejlepších Burianových komedií, kde hraje tentokrát poměrně nesympatického hrdinu, ale je vynikající. Zvláště druhá polovina je plná hlášek: "Já vás vyelektroluxuju.", "...držel jsem se za salám", "vy škeble rybničná" atd. Také titulní píseň vám bude ještě dlouho po skončení znít v uších. ()

Mishelen

"Co tady vyvádíte?!" "My tu prosím plácáme." "Ja vás taky budu plácet se mě zdá, ale na hubu!" Tak tuhle veselohru s Vlastou Burianem hodnotím jednoznačně 5 hvězdami. Takhle živý Burian v žádný další roli skutečně nebyl. Narozdíl od rozpačitého výsledku filmu On a jeho sestra tentokrát spolupráce Lamač-Frič zafungovala dokonale. Burian hraje cvoka, poloblázna, který chce ostatním udílet lekce z pořádné práce a morálky. Zatímco to první se mu zpočátku daří, to druhé je jen přetvářka, která má zakrýt jeho nevyřešenou minulost. Nakonec se všechno ztvrne v neprospěch hlavního hrdiny. Karikující postava na všechny rádoby kazatele dobrých mravů a "svědomité" úředníky. Klasika, kterou zná už spousta generací. Kuriozitou je scénka, kdy Burian hraje ve svých 40 letech dítko ze základní školy, anebo J. Marvan ve svých 30 letech zase staršího pána zřejmě již v důchodovém věku. Z ostatních rolí zaujme asi největší role M. Valentové. Burian často improvizuje, což je vidět na ostatních hercích, kteří občas neudrží smích. Např. když O.Rubík přemýšlí o tom, jak to bude s milionem od dcery konzula, nacož mu VB odpoví aniž by o dotyčné cokoli věděl: "Prosím vás, ta bude vůbec ráda že se vdá, ta KÁČA PITOMÁ!!...Kde ten fracek ještě je?" VB si vždycky dával velmi záležet na tom, aby jméno jeho postavy bylo co nejneobvyklejší a Popelec Hadimrška je skutečně největší originál. "Tak a máte to srovnaný!" ()

3logix

Filmy tohto rangu s Vlastom Burianom ma dokazu vzdy pobavit... Tento film priam dycha dobou prvej ČSR a rozhodne sa k nemu este mienim vratit ;) ()

PORTER44

V.Burian tentokrát v roli revidenta který je vyslán aby zachránil firmu na výrobu desek od bankrotu,i když do firmy přišel jako pedant který chce udělat pořádek tak po návštěvě kabaretu kde si z něho místní zpěvačka udělá srandu ve formě písničky mají z něho od té doby všichni spíše srandu ale jak se nakonec ukáže tímto hitem firmu zachrání.Nechybí spousta vtipných scén,skečů a hlášek z umění V.Buriana. ()