Energický a neúplatný revident bankovní filiálky v Renešově Popelec Hadimrška je vyslán do Prahy se závažným úkolem zachránit před bankrotem velkoobchod s gramofony, firmu Zlatník a spol. Její mladý majitel se totiž víc než o obchody stará o kabaretní zpěvačku Mici Angoru. Popelec vtrhne do podniku jako vichřice s pevným úmyslem uvést vše do naprostého pořádku za každou cenu. Mimo jiné oznámí panu Zlatníkovi, že se musí oženit s Astou, dcerou bohatého konzula Wielanda. Ta se sice nebrání sňatku s mužem, který jí byl poněkud nezvyklým způsobem vybrán, ale chce se přesvědčit, jaký je. Domluví se s dívkou ucházející se u Zlatníka o místo sekretářky, aby se mohla s budoucím manželem co nejlépe seznámit. A Popelec se pouští do boje s Mici Angorou, která se nehodlá vzdát snadného života z peněz Zlatníkovy firmy. (TV Nova)

Bozvav

Maličko slabší, než některé jiné Burianovi filmy, ale i tak velmi dobré. Scénka s gramofonovými deskami je nesmrtelná. Za mne 75%. ()

MickeyStuma

Druhý zvukový snímek Vlasty Buriana by se dal jeho rolí charakterově zařadit vedle snímku předchozího pod názvem 'C. a k. polní maršálek' (1930). Živelnou komediální energií a houževnatostí sobě vlastní opět ztvárnil postavu dokonalou svou výřečností a hlavně komandováním vždy, všech a za každých okolností. Tou postavou je tentokrát účetní revident v bance Popelec Hadimrška, který je vyslán zachránit firmu Zlatník a spol. coby velkoobchod s gramofony, před bankrotem, neboť její majitel vráží nemalé firemní peníze do kabaretní zpěvačky. Tady by se skutečně hodilo staré dobré přísloví: *Kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou.* Snímek natočený na základě divadelní hry sice na dnešní dobu zestárnul svým inscenačním pojetím, avšak humorem stále dokáže dokonale rozvibrovat bránice diváků. Děj jako takový je pevně daný a plný situačních scén, avšak ke konci jakoby tvůrci ztráceli nad celým konceptem kontrolu. Dějový vývoj už je značně uspěchaný a mnohdy nepřehledný. Do toho všeho je zde naroubovaná i scéna jak vystřižená z grotesky, neb je skutečně bez zvuku, na téma, kterak policisté nahánějí na ulici zlodějíčka. Působí to tu skutečně dosti rušivě. Každopádně film doslova přetéká hláškami a hlavně narážkami na různé okolnosti, situace a charaktery postav, které se hodící i na dnešní dobu. Film tak lze považovat za počin nadčasový a kdykoliv použitelný. Jako příklad lze uvést zcela poslední scénu oslav po zvolení Hadimršky starostou, především jeho odchod za jásotu davu. Jako politická satira prostě dokonalé. ()

canucks333

Moja prvá a pre mňa osobne aj najobľúbenejšia komédia s Burianom. Nezabudnuteľné piesne a gagy. Videl som 3x ---------- 90% ()

Rathalos

Co dodat k tejto komedii,asi len to,ze Vlasta Burian bol genialny herec,taky sa uz nikdy nenarodi,radost na neho pozerat...:-) ()

gombarix

Burianovy gagy skvělé, celkově je ale film docela hrozný. Klasická mužská skvadra (Marvan, Plachta, Fiala, Šlégl) fajn, ale ženské obsazení jsem málokdy viděl tak bídné. Zejména Medu Valentovou v roli údajně neodolatelné mladé kabaretní hvězdy jsem nepobral – vypadá ještě starší než na svých 33 a sympatická je jako osina v zadku. A titulní píseň je při pátém opakování už taky spíš otravná než zábavná. Takže i při snaze o zohlednění dobových okolností a vkusu nemůžu jít nad 3*, spíš je to ještě moc. ()

FeriusParfax

Viděla jsem to poprvé s milovníkem těchto filmů. Bylo mi to doporučeno, že se zasměji. Opravdu jsem se zasmála. Nejvíc mě dostala scénka, nad kterou by se udělal kdejaký pan podnikatel, méně peněz, více práce, větší kontrola. To mě dostalo ze všeho nejvíc. Písnička To neznáte Hadimršku mi zní v hlavě ještě teď. ()

Véronique

Jedna z nejlepších Burianových komedií. Tak moc ještě připomíná starší éru němého filmu, některá gesta herců jsou nadbytečná. Přesto má film své nezaměnitelné kouzlo již od samého počátku, kdy poznáváme poctivého Popelce Hadimršku ve své domovině, malé české vesničce. Tam ho zastihne příkaz z vyšších míst, aby se odebral do města a zkrotil rodinným majetkem rozhazujícího mladého majitele gramofonové společnosti... Hadimrška se tak zaplétá do spletence vztahů, který nemůže skončit jinak, než komicky:) Velmi povedený je šlágr "To neznáte Hadimršku", který provází celý film a dotváří už tak příjemnou atmosféru filmu. Na plátně se objevuje celá škála tehdejší herecké špičky, což plně dokazují v mnoha nezapomenutelných scénkách. ()

PavelZava

Vaše jméno : Popelec Hadimrška . Tento film s V.Burianem se mi zdá jako spíše průměrný, některé kousky však byly dobré, hasičská prostná vezmu-li to od začátku třeba ... ()

Biopler

Vlasta Burian je nezabudnuteľný, no iba on ťahá túto snímku, v ktorej je aj zopár dier. Burianov výkon je iná liga, ostatných jasne zatieňuje. Spackaný záver bohužiaľ zráža celkový dojem. ()

tranquill

"Jak jsem ve službě, tak jsem čuba baskervillská!" Klasická sestava: Lamač-Frič-Burian-Marvan-Plachta... Zpočátku velmi zábavné, pak se to nějak zamotalo do firemních dluhů a... do průměru. ()

Stíba

Fantastický Burian a asi to nejlepší co jsem s ním viděl. Střelená, uvolněná a dost nadčasová prvorepubliková komedie. ()

sigf07

Komedie na kterou se vždy rád znovu podívám, i když patří mezi ty slabší burianovky :) Hvězdné obsazení, překrásná atmosféra a pěkné písničky. Přesto film stojí hlavně na nepřekonatelném Burianově hereckém umění. Co bych filmu asi vytkl je možná až moc afektovaná Meda Valentová, osobně si myslím,že třeba Mandlová by postavu hýčkané přítelkyně stvárnila lépe. Takže na závěr- vyjímečná komedie s úžasnou atmosférou, která svou kvalitou daleko přesahuje všechny nové české superkomedie které se pravidelně objevují v kinech :) ()

Luxocculta

Burian naprosto perlí a táhne celý film způsobem, že to přesahuje všechny mezky! Jeho kvality ční nad kvalitami scénáře i výkony většiny ostatních asi tak o dvě třídy. Film balancuje mezi němou groteskou a zvukovým filmem a je mozna v nejakych mistech jednoduchy a primitivni. Ale Burian se tady naprosto utrhl ze řetězu a minimálně v první půli filmu je jako neřízená střela, která všechny v dosahu zasypává skvělými hláškami a fóry. Všechny nedostatky filmu vyvažuje jediný člověk, který tu naplno ukazuje, proč je právem nazýván králem komiků. 70 % ()

Inozuka

"My jsme spolu dopejsáčkovali!" Z Burianovy filmografie určitě patří ke slabším, ale i přesto nabité perfektními gagy i nechtěnými hláškami (hlavně slizounství Čeňka Šlégra). Nemohu jinak a přidávám jednu hvězdičku .... ()