Energický a neúplatný revident bankovní filiálky v Renešově Popelec Hadimrška je vyslán do Prahy se závažným úkolem zachránit před bankrotem velkoobchod s gramofony, firmu Zlatník a spol. Její mladý majitel se totiž víc než o obchody stará o kabaretní zpěvačku Mici Angoru. Popelec vtrhne do podniku jako vichřice s pevným úmyslem uvést vše do naprostého pořádku za každou cenu. Mimo jiné oznámí panu Zlatníkovi, že se musí oženit s Astou, dcerou bohatého konzula Wielanda. Ta se sice nebrání sňatku s mužem, který jí byl poněkud nezvyklým způsobem vybrán, ale chce se přesvědčit, jaký je. Domluví se s dívkou ucházející se u Zlatníka o místo sekretářky, aby se mohla s budoucím manželem co nejlépe seznámit. A Popelec se pouští do boje s Mici Angorou, která se nehodlá vzdát snadného života z peněz Zlatníkovy firmy. (TV Nova)

rivah

Poněkud nevyrovnaný děj s Burianem, který se snaží rozesmát publikum. Většinou se mu to daří.(max.70%) ()

donkocicak

Dnes již legendární snímek s Vlastou Burianem v hlavní roli. Vyskakuje jako čertík z krabičky, je zapřísáhlý nepřítel žen a kam přijde, tam řve. A to je právě půvabné. Závěr filmu jsem si ale užíval méně. Burian na policejní stanici znovu zazpívá tu otřesnou písničku, ocitne se v nebi a nakonec je jmenován starostou. Slabý závěr. Ale první dvě třetiny Hadimršky jsou vynikající. "Odpusťte, pane Hadimrška, jsem už starej člověk" - "Starej blbec jste !" :D Jindřich Plachta je zde roztomilý a Čeněk Šlégl se svým "Bravo, číčo!" výborný, ostatně jako ve všech Burianových veelohrách. ()

Tiiso

Dokáže mě fascinovat vždy ten letopočet. Jak dokázali lidé s takovým vybavením a zázemím dělat filmové snímky. Burian je jistě fenomén a i v tomto filmu, který jsem viděl asi po osmi letech nejméně, mě o tom zas přesvědčil. Jeho specifický způsob hraní umí nebo vlastní málokdo jiný. Oficiální text k tomuto snímku říká, že režiséři nechali velké prázdné místa ve scénáři, právě kvůli Burianovi, a to kvůli jeho jedinečné improvizaci. Původní scénář jsem nikdy nečetl, ale rád tomuto věřím. Někdy mám pocit, že Burian je ale natolik specifický, že je těžké ho nějak kategoricky do určité role zařadit. Možná je to na škodu možná ne. Samotný příběh je pro mě lehce nadprůměrný, pro mě dnes spíše dobrým průvodcem naší historie první republiky, než abych zde našel hodnotu umělecky filmovou. Ostatní herecké výkony jsou poplatné době a hudba jako vždy na vysoké úrovni. ()

IvonaK

Hned na začátku jsem se chytla slova sekretářka, kterou doufám že budu někdy dělat ať nemusím skončit v chráněné dílně. Jestli se jí stanu, tak se na všechny prvorepublikové filmy kde vystupuje toto povolání mohu jen spokojeně usmívat. ()

Bigfuckman

Tak tohle je opět hereckej koncert krále českých komiků. Nezapomenutelné hlášky . Víte co ste pane Hadimržka? Vůůůl!!! , Jednoho fešáka máme pro lásku a druhého pro prašulky, Já vás vocaď vyelektroluxuju! ()

jprmusic

Tohle nemá cenu komentovat - Burian je geniální a v kombinaci s Fričem je to prostě paráda. Dodneška mě udivuje, jak byly Burianovy fóry nadčasový a jsou vtipný do dneška. Zajímalo by mě , jestli si někdo někdy troufne na remake a spáchá tak dobrovolně uměleckou sebevraždu :-). ()

Stejšn

Plachta: "Co si to dovolujete, já jsem Puntík!" - Burian: "Když jste puntík, tak to patříte za větu nebo k boudě." :) ()

Pitryx

Tady je velké mínus, tedy u mne, děj. Totiž to, že to vyhrává baba s příběhem vykecaným bývalým spolužákem. A motanice kolem milionu a podstrčených hodinek byla taky zbytečná, když už tam jedna zápletka byla. No, pan Burian je tu skvělý, prostor má a legrace je to vcelku taky. Také toho ječení, nazýváno zde zpěvem, bylo na můj vkus hodně. ()

ostravak30

Výborný film s Burianem. Ale stále to není jeho vrchol. Jeho lepší filmy byly natočeny později. Protože zde, přes vtipnou hudbu, na to byl sám. Nikdo ho nepodpořil. V dalších filmech ale září naplno s podporou dalších hvězd. ()

Patch

Jojo Burian je jeden z mých nejoblíbenějších herců. Podle mě se nejvíce hodí narole úředníků, kteří neznají bratra když jde o práci :-)) ()