Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř je věrný svému jménu a touží po dobrodružství a to hlavně tehdy, pokud se při něm dá i něco tak trochu zničit. Dalším je Bia, který se tak trochu potatil, díky čemuž všemu rozumí a všechno zná, co nezná, to si rychle nastuduje. Nejstarší z dětí je Karla, která si myslí, že už dospěla do věku, kdy se má pomalu vymanit zpod ochranných křídel rodičů a začít vyjadřovat svou osobnost – třeba pomocí hudby. Když Perla rozhodne, že se všichni musí naučit žít jako opravdoví ptáci, je už jen krůček k zásadnímu rozhodnutí – vyrazit na rodinný výlet do amazonské džungle. Blu si sice od svých přátel vyslechne spoustu důvodů, proč nemá nikam jezdit a jaká nebezpečí tam na ně čekají. Ale nakonec se zařídí podle tukana Rafaela a jeho rady, že šťastná manželka znamená šťastný život. A tak se ocitnou v amazonské džungli, kde se trochu nečekaně setkají se svými příbuznými a tím skončí i jejich přesvědčení, že jsou posledními modrými papoušky na světě. Blu se navíc v džungli necítí zrovna moc jistě. Jednak zde musí nečekaně čelit svému nejobávanějšímu protivníkovi – tchánovi – a zároveň se vyhnout ďábelským plánům na odplatu, kterou pro něj zosnoval padoušský a mstivý kakadu Nigel. (Cinemart)

rime

Místní nízké hodnocení není úplně zasloužené. Hlavní postava je naprosto klíčová, pokud se Vám sedne, tak jde o příjemnou oddechovku. ()

draxxi

Dvojka mě bavila trochu víc, ale pořád poněkud sdlouhavý a neoriginální příběh... Moje dcera to nevydržela a šla si hrát. Animace ale parádní... 23/5/2020 68% ()

Clar

ODS v pralese. 100x si to řeklo o nějakou parodickou scénu na Avatar (modří domordoci proti bagrům) a pokaždý to zůstalo bez odpovědi. ()

Jirims

Příběh je hezký, bere sice trochu rychle konce, ale to co bych tomu filmu nejvíce vychválil je projekce ve 3D. Efekty jsou opravdu hezké a vyplatí se za 3D zaplatit. Doporučuji. ()

Ceile

Pro mě byla jednička určitě lepší než-li dvojka. Animaci nejde nic vytknout, krásná podívaná, pestrá, skvěle zvládnutá. Hudba také fajn. Jen celý ten příběh pro mě lehce zdlouhavý. Už v polovině jsme pokukovala po hodinkách. Rozhodně šlo z příběhu vytěžit víc. Fajn odkazy na Shakespeara, pár prima nových postav (lenochod), ale nic to nemění na tom, že po druhé bych na to nešla. ()

killerko13

Priznám sa, že druhý výlet do krás Ria (Amazónie) ma trošku sklamal. Rozhodne bol slabší a menej svižný ako jednotka. Scény s Nigelom a tou rúžovou "ropuchou" boli úplne zbytočné a sílene, nehovoriac o pasáží "Prales hľadá superstár". Jedná z mála vecí, ktoré sa mi páčili bola animácia, s ktorou je vidieť že si tvorcovia dali námahu. Ďalšou skvelou vecou je perfekná hudba, ktorá skvele zapadá do "deja" a veľmi príjemne sa počúva. Na záver: Pekný filmový zážitok, ktorý ale pobaví len deti. 5/10 ()

hajner

Ach jaj, ďalšie cucanie slávnej značky. A kopýrovanie obohraných vtípkov a keď už to ani moje deti nechytlo tak nieje čo viac dodať. ()

JaninaM

U prvního dílu jsem se nudila, ale dvojka mě mile překvapila. Papoušek Blu se svou překrásnou ženou Perlou, dětmi a kamarády se vydali z nudného betonového města do hloubi džungle a to byl dobrý nápad. Za doprovodu brazilských rytmů se zde odehrává krásné dobrodružství uprostřed úžasné přírody. Děj není nijak překvapivý či náročný, ale podívaná je to opravdu pestrá až přechází zrak ze všech těch barviček a rytmických tanců. Prostě průměrná pohádka, ale s nádhernou hudbou a přírodou. ()

Final

Nový Rio pro mě nepřinesl žádné novinky. Průměrný animák s průměrným příběhem a průměrnými postavami. Asi na stejné úrovni, jako první díl. Co mě ale na tomhle díle štvalo víc než u prvního, je otřesná komerecializace. Ať už se jedná o show Amerika hledá talent, nebo Brazílii, která prostě musí být za každou cenu spojována s fotbalem. Nic proti kulturně vzdělávacím filmům, ale když už se dívám na mluvícího papouška, asi bych se místo učení, raději bavil. O jednu hvězdičku však musím hodnocení snížit, kvůli vykopnutému psovi, který mě, jako jediná postava v jedničce, dokázal pobavit. Tady zůstali všechny ty postavy, bez kterých bych se klidně obešel. Možná i to je důvod tak suchého a neoriginálního humoru, který v Riovi panuje po celou dobu. ()

majorzeman13

Vizuálno,animace= skvělé,super,ale tu má už skoro každýýý animák,že? Opravdu několik dobrých gagů,vtipů.... no a několik,pár nových postav - mravenečník Charlie,ctitel Roberto,........... a hlavně ten Nigel je = prostě cool !! Líbilo se,ale dle animovaných filmů tohoto roku jest takový průměr !!! ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST