Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř je věrný svému jménu a touží po dobrodružství a to hlavně tehdy, pokud se při něm dá i něco tak trochu zničit. Dalším je Bia, který se tak trochu potatil, díky čemuž všemu rozumí a všechno zná, co nezná, to si rychle nastuduje. Nejstarší z dětí je Karla, která si myslí, že už dospěla do věku, kdy se má pomalu vymanit zpod ochranných křídel rodičů a začít vyjadřovat svou osobnost – třeba pomocí hudby. Když Perla rozhodne, že se všichni musí naučit žít jako opravdoví ptáci, je už jen krůček k zásadnímu rozhodnutí – vyrazit na rodinný výlet do amazonské džungle. Blu si sice od svých přátel vyslechne spoustu důvodů, proč nemá nikam jezdit a jaká nebezpečí tam na ně čekají. Ale nakonec se zařídí podle tukana Rafaela a jeho rady, že šťastná manželka znamená šťastný život. A tak se ocitnou v amazonské džungli, kde se trochu nečekaně setkají se svými příbuznými a tím skončí i jejich přesvědčení, že jsou posledními modrými papoušky na světě. Blu se navíc v džungli necítí zrovna moc jistě. Jednak zde musí nečekaně čelit svému nejobávanějšímu protivníkovi – tchánovi – a zároveň se vyhnout ďábelským plánům na odplatu, kterou pro něj zosnoval padoušský a mstivý kakadu Nigel. (CinemArt)

Hees

No mne sa táto animovaná rozprávka páčila. Rio 2 síce neoplýva príbehom hodným oscara, ale zábava to rozhodne je. Najluxusnejšia v tomto celom počine bola žabka Gabi a hlas jej dala Kristin Chenoweth. Tá malá žabka keď spievala svoju "áriu" pre toho koho miluje tak to bola nádhera hodná niečoho čo je niečo viac ako rozprávka pre deti. Počas celého filmu je príjemná hudba a zopár pekných odspievaných pasáží. Síce v pozadí toho je aj jasný zámer viac predstaviť Rio a nejaká tá ochrana životného prostredia, ale nevadí. Pre mňa toto bolo rozhodne lepšie ako jednotka. A tiež mali jednotlivé charaktery "vtákov" väčšiu hĺbku. ()

honajz2

Vezměte nejklasičtější zápletky z animáků, spojte to dohromady a BUM! - máme tu Rio 2! Rio 2, které má v sobě hned několik propojených zápletek - nalezení rodiny Perly, načež Blu, který je s Perlou ve vztahu a má s ní potomky, se neshodne s otcem Perly, do toho se zdá kácí a zároveň zachraňuje deštný prales, který nějaká zlá firma chce zničit stůj co stůj, samozřejmě se vrací vedlejší postavy z minulého dílu, některé zde hledají talenty a některé se chtějí zbavit Blua jednou pro vždy, do toho je tady několik písniček, "vtipných" scén založených na padání hlavních postav a navíc to celé je dost nudné. Prvních 10 minut vypadalo překvapivě dost slušně, ale pak jsem se začal nudit a šlo to celé do háje. Je tu sice velké množstvích neskutečně roztomilých postaviček, ať už z Bluovy rodiny, tak i třeba ta žába a všechny bych si nejradši vzal domů, kamarádil se a mazlil se s nimi, ale k čemu to všechno, když je to celé nezábavná nuda s tupým příběhem. 2* ()

Rodriguez

Tam, kde se potenciál jedničky utopil v závalu tehdejších animáků se kterými se roztrhl pytel, tak dvojka rozhodně dohání!!! Velmi sem byl příjemně překvapen a parádně sem si to užil. 100% ()

animaxis

Předem říkám, že první díl se mi skoro vůbec nelíbil. Rio 2 mě ale už na začátku přesvědčil, že tohle bude o něco lepší než jednička. Děj nejdříve vypadal, že oproti prvnímu dílu bude lepší a to taky je. Od začátku filmu jsem viděl kvalitu děje, ale před prostředkem filmu se stoupající kvalita zastavila a začala prudce klesat. Celý film jsem měl pocit, že se schyluje k něčemu velkému. Nic extra jsem nečekal, ale myslel jsem si, že by se mi to mohlo alespon líbit. Ale ne. To, k čemu se od začátku filmu schylovalo na konci filmu opravdu bylo, bohužel to bylo horší, než kdyby k tomu nedošlo. Lidská zápletka mi přišla nezajímavá. A to je docela problém, protože se věnuje vážnému tématu. O to je ale horší, že ve mě to neprobudilo ani zvědavost jak se bude děj vyvíjet. "Ptačí" zápletka už byla o něco lepší. Zajímalo mě, jak to nakonec všechno dopadne a jak z toho hlavní hrdinové vyváznou (kdo by v tomhle filmu nečekal happy end?). Záporák a jeho partička byly fajn a právě od nich jsem toho čekal nejvíc. Záporáka už jsme viděli v první díle a jeho motiv je jasný. Pomsta! Bohužel s tou pomstou to skončilo vážně strašně. Samozřejmě jsem nečekal, že zlo vyhraje, ale že podá až tak slabý výkon?! V té scéně kdy mělo dojít k zůčtování jsem měl pocit, že film už si dělá srandu sám ze sebe. Zápletka s lidmi dopadla podobně, ale nebylo to tak zlé. Veselá písnička na konci nesměla chybět, ale ta mě už teda dodělala. Vizuálně je to skvělé, ale děj je v tomhle ohledu ještě horší než v Transformers 3 (bože, srovnávám Rio s Transformers. Filme, k čemu jsi mě to donutil?). Po shlédnutí pochopíte sami. Jako film pro děti je to skvělé, ale když tady mám vyjádřit svoje pocity z filmu, tak je vyjádřím co nejupřímněji. Oproti jedničce je to ale pořád lepší a kmen ptáků v pralese byl rozhodně originálí nápad. Zpracování celkově nění špatné, ale mě prostě nesedlo. Navíc tu není nic, co už nebylo v jiných animácích a takový pocit jsem měl po celý film. Rio 2 pro mě je ale i přesto všechno pořád svým způsobem příjemným překvapením, protože po prvním díle jsem čekal, že druhému dílu dám mnohem horší hodnocení. Naštěstí to tak není a proto dávám tři hvězdičky. ()

majo25

Jednotku zachraňoval vydarený záver. Tu k ničomu takémuto nedochádza. Už v jednotke bola animácia viac než vydarená, v tomto nie je ani ten najmenší problém. Opäť je ale humor skôr na vedľajšej roli a prvoradá je psychologická rovina príbehu. Tá sama o sebe nie je samozrejme zlá, ale iba nadväzuje na jednotku. Neustále spievanie vadilo...už sú (chvalabohu) dávno preč časy muzikálových Disney animákov. Napriek menšej výraznosti je to však príjemný 3D animák. ()

URBAN

Rio není zrovna animák co by potřeboval pokračování a taky to tak dopadlo . Bez nápadu a celé to vypadalo jako bych to už jednou viděl a kromě toho mě nedokázal udržet sledovat , možná tak první polovinu své délky , v té druhé jsem takřka nevnímal . Mrzí mě že to tak dopadlo . Chěl jsem jednu hvězdičku přidat , kvůli vztahu k prvnímu dílu , ale toto pokračování si to nezaslouží . ( 17.7.14/MAC ) ()

filmmovier

Přiznejme si hned na začátku, že dvojka Ria byla zbytečná. Ano, byla, ale já po pokračování bažil už od mé milované jedničky, takže mě pokračování potěšilo. A teď můžu říct, že mě to nezklamalo. Je to sice o stupeň horší než jednička, vtipu je minimálně, příběh to nemá téměř žádný - ale vůbec nic z toho ani trochu nevadí, skutečně, postavy, prostředí a úchvatná animace (asi moje nejoblíbenější ze všech animáků) to plně vynahrazují. Mohli to sice osekat o ty zbytečé písničky a víc rozvětvit děj, ale i tak to působí moc dobře. Staré postavy nezklamaly, nové na tom byly trochu hůř, hlavně ta šílená, neškodná pralesnička. Potvrdil jsem si, že Rio je jedním z nejlepších animáků vůbec, ale trojka už opravdu bude více než zbytečná, takže prosím, víc ne. Skvělá zábava, rychle to uteče a nezklame to snad nikoho - krásné optimistické dílko z prostředí lepšího než Madagaskar. Musím si připomenout jedničku. Druhé Rio mě potěšilo, ale nenadchlo tak jako jednička. Za mě 75% a za čas určitě repete, tohle prostě musím vidět znova, protože z žádného animovaného filmu jsem nebyl nikdy tak nadšený jako z těhle dvou. ()

SniperG1

Hrozná nuda! Příběh o ničem, humor profláknutý, moc zpěvu na tak krátkou stopáž, který mě ale zase občas probral z polospánku! Jediné co můžu vyzdvihnout je kvalitní animace, ale na druhou stranu je to už dneska v podstatě standard...40% ()

viperDavid

Byl jsem násilně donucen jít do kina na Rio2 svou malou roztomilou manipulátorkou a snad poprvé jsem nelitoval. Mluvící papoušci byli akční, lehce zábavní ale velmi koukatelní až do konce. Jak jinak hlavně díky častému zpěvu, které se dokonce i celkem dabovaně povedlo, což byl teda zázrak, na druhou stranu ale nevím, jak to znělo v originále, takže souboj je vyrovnaný. Každopádně z těch celovečerných animovaných podívaných celkem zajímavá maličko nadprůměrná podívaná. ()

JimmyII

Přes trapný scénář musím říct, že dvojka se nakonec povedla skoro stejně, jako jednička. Děj byl strašný, scénář klišoidně pitomý, ale prostředí a vtípky se povedly, nové postavy jsou super, takže s odstupem hodnotím jako solidní průměr. Jemaine Clement je boží! ()

elanius

(80/2014) / Milá rozprávka, ktorá utečie ako voda. Nič výraznejšie sa za celý film ani neudeje, ale na nedelné poobedie podľa mňa dobrá voľba. (6/10) ()

VanTom

Nepěkně generická záležitost, kde absolutně nic nepřekvapí a nevybočí ze škatulky "výdělečný animák pro děti". Čili stále to samé, co vytýkám všem pásovým výrobkům Blue Sky Studios už od Robotů. Amazonská džungle vypadá bez debat nádherně, pestrobarevné ptactvo lahodí oku, ovšem to už je dnes víceméně standard. Přesto působí děj o něco svěžeji než v jedničce a od poloviny (a cíleném panáku výborné ořechovice) jsem se začal i neškodně bavit. ()

Mishqo

55-60% ... Ako celok to nefunguje, ale niektoré z jednotlivých postavičiek excelujú - žabička Gabi či kakadu Nigel a iné vedľajšie postavy. Žiaľ tie hlavné sú stále otravné ako v jednotke. Hudba je však ešte o stupeň lepšia. Takže asi o maličký kúsok viac sa mi páčila dvojka. ()

Hollohlaway

Ještě slabší než první díl. Příliš zpěvu, příliš rodinných řečí, málo vtipu. Brazílie už mi ke konci vysloveně lezla krkem. ()

jenik71

Grafika a animace jsou na stejně vysoké úrovni jako v prvním dílu, tady bych žádnou vadu nehledal. Dějově je to však už slabší. Příběh by mohl být jistě zajímavější a vtipu bych uvítal také větší porci. Hezky se na všechny ty papoušky dívá, je to všechno krásně barevné, ale že tempo kácení brazilských pralesů by se mělo výrazně omezit, to ví snad každý. Jako hlavní motiv je to pro film trochu málo. ()

HiddenDragon

Prijde mi, ze radoby recenzenti tady nemaji s animaky absolutne zadne zkusenosti nebo minimalne nechapou, na jakou cilovou skupinu miri. A netusim s cim srovnavaji, ale zrejme videli maximalne Bolka a Lolka - uvedomujete si ze tahle polska pic..ina, kterou kreslili snad retardi ve cvokarne ma stejne hodnoceni??? "Rio 2" je jeden z nejkrasnejsich animaku vubec (navic opet 3D). Od jednicky se graficky az tolik nelisi, i kdyz zde pribylo urcite hromada renderingu - v nekterych scenach je stovky postav, at uz lidi nebo ptaku. Pohyby jsou dynamicke, rychle, nic oko nerusi "neprofesionalitou". Peri je proste dokonale, barvy vyvazene, prostredi Amazonie krasne vystizene se spoustou zivoc. druhu. Ustredni brazil. pisnicka "Você Chegou" od Barbatuques (v angl. jako "Beautiful Creatures") je primo bozska. Cele mi to navic prislo o chlup vtipnejsi nez trochu unyla (i kdyz take vizuelne krasna) jednicka. A k tomu cenny ekologicky podtext, ktery pochopi kazdy. Vpodstate je to docela podobne "Happy Feetovi" (2006). Takze se ptam - kde je problem? Bozi HF ma 54% a pritom je to oscarovy animak. Odpovim si sam - hodnoti zde prilis stari nebo nezkuseni recenzenti na to, aby dokazali zopovedne a fundovane posoudit tenhle typ filmariny. Jinak si to nedokazu vysvetlit. Tohle je film pro decka, s fotbalove letni jizanskou atmosferou (ze by reklama na MS 2014? :)...a v tom smyslu to plni ucel. A navic ma legracniho mravenecnika a "superrychle" zelvy ;) ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST