Mezi náhrobními kameny

A Walk Among the Tombstones

Medzi náhrobnými kameňmi

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 113 min

Liam Neeson trochu jinak. Úvodní akční scéna je stylově syrová, ale určitě není poslední. Myslím si, že i ta scéna na hřbitově chvíli před koncem se dá označit jako akční, ale jinak je pravda, že o to primárně v tomhle filmu nejde. Je to spíš drsná kriminálka co má místy celkem temnou a hutnou atmosféru a trochu připomíná film Sedm i když je pravda, že kvalitativně na tom není tak dobře. Nicméně pochopil jsem proč je Neeson poslední dobou tak ceněnej. On je totiž velmi komplexní dokáže zahrát jak akčního hrdinu v nějakým pořádným výplachu, tak i charakterní roli. Charizma na to konec konců má tak proč by ne. Kromě něj tu pak určitě zaujme dvojice psychotiků kteří žijí spolu, jedí spolu, spí spolu a unášejí a zabíjejí spolu. Je pravda, že občas se ten film nebere úplně vážně, ale to mi zas až tolik nevadí. Závěrečný finále je slušně vygradovaný i když nějakou šokující pointu v tomto případě nečekejte. Jediný co mi trochu vadilo jsou ty občasný sebeuvědomělý kecy hlavního hrdiny a taky nechápu proč musí Neeson v každým druhým filmu hrát ať už aktivního nebo vyléčenýho alkoholika. Jinak to, ale nebylo špatný a se současným hodnocením filmu se i ztotožňuji a rovněž za sebe dávám.70%(4.10.2014)

Nebolo to zlé, ale prišlo mi to strašne pomalé. Dobre, strašne pomalé možno nie, ale pomalé. Po celý čas sa síce vznáša vo vzduchu taká pochmúrna atmosféra, záver síce vytiahol všetky tromfy čo oceňujem, taktiež Liam Nesson sa opäť našiel, ale ako kriminálka mi to príde malo pútavé a ako akčný film zas malo akčné. 75% - 3*(9.5.2016)

Neeson, takový jak ho máme rádi...nebo ne? Spíše ne, Mezi náhrobními kameny sází spíše na atmosféru než na bitky, což je ale škoda. Byl jsem o Štědrém večeru naladěn na pořádný krvák, dostal jsem však nadprůměrnou detektivku, jež do nadprůměru vyzdvihuje až závěrečný akt, který je témeř perfektní. Liam Neeson si nevybral roli špatně, jen je ho pro podobné filmy škoda...60%(24.12.2014)

Skvěle budovaná atmosféra dostane závěrem pořádný úder na solar a jde k zemi. Než se stačí zvednout, dojde k sentimentálnímu setkání černouška s jeho rekem v hrdinově bytě.(1.11.2014)

Tak za prvé jen poznamenám, že na tomto filmu není nic mysteriózního. Za druhé na něm není ani moc toho akčního. V podstatě se jedná kriminálku, u níž se dost divím tomu, že docela zkušený scénárista Scott Frank zplodil takovou lacinou, konzumní ptákovinu. Mně osobně vůbec nevadí, že film neobsahuje stovky vystřílených nábojů, honičky po poušti, moři, horách a třeba Měsíci, to vše během 5 minut. To bych nešel ani na průměr (viz. např. Taken 2), ale docela mi hlava nebrala schizofrenní postavu Liama Neesona. Jeho prezentovaný charakter a skutky se tak liskaly po tlamě, že jsem se musel přemáhat, abych na to dál nemyslel. Kdo má přebytečné 2 hodiny, feel free, ale must see film tohle rozhodně není. Pokud chcete promakanou kriminálku, zvolte Zmizelou, pokud chcete akční revenge nářez, jděte po Wickovi. A když unést a zamordovat, tak pořádně. Tohle je proti těmto letošním třěm kusům jako vyvařený fusekle. 55%(9.11.2014)