Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

mircxxx

Film měl na víc, ale nakonec se to někde ztratilo. Popravdě mě hrozně rušila dějová linka s klukem. Chápu to, ale nevím proč mi to přišlo rušivě. Film v průběhu skáče z hodně "tvrdého" do "měkkého". Je to škoda. Závěrečná scéna je sice fajn, ale protkaná těmi náboženskými řečmi. Příjemné jednorázové podívání, oukej. ale nic víc. ()

Movielaik

Vše celkem ušlo. Atmosféra super. Liam dobrý. Ale to by bylo, aby mě zas něco nevytočilo. Byly to poslední scény filmu, kdy jsem začal nahlas nadávat......... POZOR SPOILER!!! POZOR SPOILER!!!! POZOR SPOILER!!! POZOR POPSANÝ KONEC FILMU!!!!.............Ano, byla to scéna, kdy Kenny nechá v kuchyni bestiálního vrahouna připoutanýho k topení a jde si prohlížet sklep, kde je jen mrtvola vrahouna druhého!!! To, že se z toho vrahoun dostane za několik vteřin, když je připoutaný policejními želízky k topení (WTF???!!!), to je další věc. Za mě prostě úplně nepochopitelná pasáž. Ta pokračuje pro mě dalšími nepochopitelnými scénami, a to uklouznutím Liama na schodech po krvi Kennyho, otáčením se ve sklepě zády do neprohledaného prostoru, když má v ruce pistoli....no prostě jsem šílel. Kdo to viděl, tak mě snad pochopí. Kdyby měly postavy na konci pochopitelnější jednání a nebyla to zase přehlídka nelogických kokotin, dal bych tutově čtyři a přemýšlel o pěti. ()

Bogrant

Drsnejší Neeson ako obvykle. Zmena je život a nie každý jeho film musí byť akčná pecka. Akcia ide bokom, dôraz sa kladie na budovanie hustej atmosféry, rozvoj postáv a zaujímavého, i keď už dosť klišoidného príbehu. Keď však Liam zoberie do ruky mobil ide to o triedu vyššie. Dobre poňatí thriller, v podstate ale béčková verzia Prisoners. ()

zlishaack

Liam Neeson tentokrát nevystřílí půlku města a je to příjemná změna. Atmosféra, akce, příběh - vše mě překvapilo svou promyšleností. ()

tulen

Slušně natočené i zahrané, v rámci žánru. Ale současně je to prostě další thriller o honbě za psychopaty ... Lepší je nějaká komedie. A hlavně je to jedno klišé za druhým, v podstatě je to taková skládačka z klišé :-) ()

Bragi66

Vypadá to sice trochu jako reklama na Anonymní alkoholiky, ale není to tak prvoplánové. Zlejši krájejí drogovým dealerům ženy, což by se dalo možná uznat jako boží mlýny, ale Liam to tak nevidí. Jeho pohled má přesah nad ten podělaný katolický náhled na hřích. Liam sice nenávidí zlo, ale má soucit. To je dost pokročilý karmický pohled na to, že je to akčňákový film. Je to dost drsná a zároveň velmi dobře filmově vyvedená nessonovka. Dobrý název a také hudba jde tomu na ruku. Pokud by se někdo chystal natočit pokračování Oldshutterhandovek, tak já bych hlasoval za Liama Nessona jako klaďáka všech klaďáků, který přitom není vlezlý, ale docela uvěřitelný. ()

Accuphose

Nevím, kde to sebralo tolik procent, je to sice vata, ale ne taková, aby mě to štvalo... postavy a jejich životní příběhy na mě působily nevěrohodně, a vůbec mi na nikom nezáleželo. Pár scén je dobrejch, ale celkově je to odfláklý. Logice chování postav a jejich motivaci, tomu se věnovala malá pozornost... ()

mudo1982

Dobré. Temné a dostatočne drsné. Liam tieto role proste zvláda a som rád, že to aj tu ukázal. Akcie síce veľa nie je, ale nie len ňou je takýto film dobrý. Čo som čakal, to som dostal, čiže jednoznačne som spokojný. Odporúčam. ()

ferdomravec

Temne, pomaly si kracajuce vlastnou cestou. nenudi aj napriek znacnej dlzke filmu a minima akcie. Paci sa mi ze aj ked je Neeson tvrdas je to ten tvrdas ktory kedykolvek schyta nakladacku a ziaden zapasnik K1. Zaporaci mohli byt podla mna viac uchylni. Maly Nigga ako aj ostatne postavy boli podla mna len dopoctu. Som rad ze zaver sa nenatahoval a vyhli sme sa klasickemu "infarktovemu" zaveru s happy endom. Takto to bol len Happy end :). Takych 70%. ()

jakubesd1

Neviem no ... Keď toto má byť mysteriózny film tak ja som jeleň ... Čo tomuto filmu asi tak môže chýbať .... Ja by som asi dodal :stupňovanie deja a poriadne vyvrcholenie a záver. Priznám sa čakal som viac..... ()

goodridge

Začiatok celkom sľubný a potom nuda, nuda, nuda, nuda a zase posledná polhodina na slušnej úrovni. Hm, hm nevedel som tomu prísť na chuť. Sorry ()

Prokop23

Temně temná oldskúlová kriminálka s Liamem Neesonem v roli drsoně, živícího se jako soukromé vočko, s velmi svérázně cynickým pohledem na spravedlnost a právo. Příběh je napínavý, má krásně noirovou (ne ve smyslu low-key černobílých šotů) atmosféru, je nepřehnaný, vcelku reálný a uvěřitelný. Darwinžel, škoda těch stereotypů – bývalý policista a alkoholik a další strašáci ve skříni, což je pro vykreslení hlavního hrdiny a vůbec atmosféry příběhu super, jen kdyby to už nebylo v dalších dvaceti románech a filmech... Mezi náhrobními kameny rozhodně není špatný film, avšak trošku zklamání vzhledem k našlapanému traileru – rychlé střihy, podmanivá hudba a do toho dobrý kecy (je to na škodu, když tvůrci do upoutávky dají to nej a ještě propašují spoiler). ()

hujerita

Na rozmedzí medzi 3 a 4. Rozhodol som sa pre tri, pretože do pol filmu to bola taká normálna obyčajná kriminálka kde ju niektoré pasáže strhávali na tv kriminálku. Ale potom!!! Potom to nabralo gule a spád a Liam je fakt že cool super a ja neviem čo ešte. ()

Boris313

Tak, ako dej naberal na spáde, tak sa vo mne utvrdzovala predstava typického B-čkového trháku. So všetkými tuctovými zápletkami, detektívom vo výsluhe a bandou ruských kvázimafiánov s kolagénovými ksichtmi na dokreslenie "drsnosti" celého príbehu. I keď moje najhoršie očakávania príbehu ako cez kopírák sa nenaplnili, tuctovosť sa tu ukazuje v každej druhej scéne. To celé doplnené o pár nepresvedčivých hereckých výkonov a niektoré režisérove kúsky s kamerou, ktoré sa podľa mňa až tak nehodili do formátu akčného filmu a skôr mi prekážali. ()

kratajirka

Ahoj. Jsem Liam Neeson a hraju věčně notoriky ve filmu. Baví mě to - jsou za to velký peníze. Jako nápaditost je fajn, ale to zpracování bylo strange. Není to tak akční jak NonStop či Liamovy Hodiny. Tohle byl na můj vkus slabší výkon. Nicméně moc se mi líbil malej černoušek alias rádoby Watson. No 60% dám ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele