Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

AxelWers

Celkom to ušlo, efekty pekné, čo sa však od filmov z tohto desaťročia už očakáva. Chýbalo tomu len to, že v podobnom žánri sa už len ťažko dá vymyslieť niečo nové. ()

kluzo

Váhal jsem mez 3* a 2*. Klišé, klišé, klišé. Pár přehnaných scén, z nichž nejvíce hloupá byla hned ta na začátku s vrtulníkem v kaňonu. Pro Dwayna mám ale trošku slabost. ()

s1r1us

Jo, možná někdo bude říkat, že je to zase další sračka. Rock *, CGI *. Ale na obranu musím říct, že je u všech těchto katastrofických filmů potřeba zohlednit místní reálie. Tornáda, zemětřesení, všechny tyto katastrofický filmy v Česku asi nemaj ten náboj jako v USA. To je to cílový publikum. My asi víme houbeles co je tornádo. Taky odpálit Hoovrovu přehradu zapůsobí jinak na lidi, co to znaj na živo. Odmyslím-li si tu absurditu kdy by tvůrci nechali zmizet pod, řekněme třeba povodní, celou Prahu, tak by to mělo asi jiný efekt než zbourat mrakodrapy v L.A. Když nechaj tvůrci pomoci digitalních efektů zbourat místa, která znáte na živo, tak až pak to zapůsobí. To je ten hlavní účel, šokovat tím, že zbourám to co znají na živo, a k tomu přidám nějaký ten tklivý rodinný motiv. Táákže, Rock *, efekty *, a to co jsem zmínil další *. tj. katastrofický film za ***. PS. Kurňa po dlouhý době konečně můj hrdina dětství Hornblower a zrovna hraje záporňáka. Kde se Ioan Gruffudd toulal? ()

BackPa

Tento film nepřináší nic nového, efekty jsou rozporuplné - někdy jsou na vyoské úrovni (např. hroutící se město), někdy na hodně nízkorozpočtové ( např. začátek s autem). Hodně věcí tam bylo tlačeno na sílu - pád mrakodrapu při záchraně manželky, kontejnery atd., bylo tam toho fest. Jako celek film nepůsobí špatně, ale ani nějak nezaujme. Potěšila i přítomnost některých herců ze seriálů (Wayward Pines, Arrow). = 60% ()

Acrobat

https://www.youtube.com/watch?v=mH-3NIPPBMg Jemne nadržaný som volal celý čas Carle, aby som jej oznámil, že viac ku čiernej. Bližšie k tej čiernej farbe do hája. Ozaj... Boli ste v Hájskych vodopádoch? Katastrofa z toho nebude. Ale v Amerike sa blíži peklo. Ľudia budú zomierať. Vo veľkom. A Brad si povie, že ak do toho pekla tak na poriadnom koči efektov, CGI a všemožnej techniky, ktorá urobí tvoju smrť okázalejšou a prežitie neuveriteľnejším. „A ty si čo robil, keď umierali?“ Sústredil sa na kozičky, ktorých tam pobehovalo viacero. Lebo všetci vyzerali k svetu a katastrofa sa nedotýka imidžu. Ten je nanič a počúvame len forsírované klamstvá... „Ty si úplný neznaboh a psychopat!“ Kdeže, bol som na party, kde vtrhol muž s jazvami a pomaľovaným ksichtom, schytil ženu a položil ju pred rímsu, potom nejaký čierny muž vošiel, kričí pusť ju, a ten blázon hovorí, že chabý výber slov... Ja som upíjal nejaký Cognac a rozmýšľal prečo mi došli nápady. Plastic man končí v kontajnery a dobre mu tak. Hodnotia Američania, ktorý budujú, znova vybudujú, postavia z ničoho niečo. Idú do toho, lebo pohľad na vlajku je afrodiziakum. K žiarivej budúcnosti, síce všetko je preč, zlyhal celý systém, ide sa Ďalej. Zabijú celý dojem aspoň rýchleho snímku totálnou slovnou klišoidnou na nervy lezúcou frázou chlapa, ktorý sa buď smeje alebo tvári nasrane. „Stále kritizuješ ako frigidný majster.“ JA? Tak dobre som sa nezabavil na žiadnom s Emmerichovích novodobých unudených brakov. Brad pchá a pchá, voda, oheň vzduch, všetky živly, rýchlo, za sebou, monštruózne predstavenie a miestami až radosť z katastrofy. Prebúdza sa zrazu divák, prečo nie je spasiteľ, že on chce byť tým, čo rozkáže vode a moru, vetru: „Utíš sa!!“ A zmĺknu na jeho slovo. V teba verí, v katastrofu dúfa, príroda sa čertí, ale prichádzaš. Vytrhne ťa zrazu fotogenická Carla v čiernom (Bože, už zase). San Andreas. Zdivočená búrajúca katastrofa s plne preplňovaným efektom, ktorý zadupáva všetko katastrofické tohto roka. Plnokrvný zástupca prírodných katastrof s dôrazom na ľudskú (ne)obmedzenosť. Ty beťár Brad! Takmer som ti naletel a poriadne si ma zahnal do kúta s oživovaním Blake. To si zapamätám ak budeš ďalej niečo robiť, lebo nejaké zručnosti máš. Trochu sa kopírovalo ako v prvotine. Od vykrádania Transformerových padajúcich budov, konštruktu osadenstva, ale hudobný motív a podmaz vychádza na fantanstično. 5 za opisovanie, 1 za rezbu bez zdokonaľovania sa. Úprimné priznanie. (videné 21.09.2015, 25.09.2015, BDrip) ()

Pavel82

Film plný útěků na poslední chvíli, bizarních nápadů, geniálních vědců, hrdinů z lidu zachraňujících malé děti a krásné dcery, srabáckých nevlastních otců, očiprotáčejících dialogů... A... samozřejmě nesmí chybět ani znovuspojení rozbité rodiny. Klišé podle klasické šablony, které ovšem jednou za čas přijde vhod. ()

Eventyrer

Lepšia americká sračka kde vidíme rodiaci sa romantický vzťah mladej holky k mladému chlapcovi na pozadí svetovej americkej katastrofy. Aby tej romantiky, na ktorú medzi padajúcimi budovami, rozpadajúcimi sa mestami, záchrane životov iba rukami Dwayne Johnsona je fúra času na romantiku medzi takmer rozvedenými manželmi. Manželkin nový priateľ musel byť zbabelec a zahynúť ako hlupák, aby mohli konečne byť spolu a vyjasniť si obrovskú pravdu: po smrti inej dcéry, ktorú nemohol Dwayne zachrániť sa odcudzil žene a teraz ide o život ich ďalšej dcére a tentoraz to Dwayne nesmie zvorať. "Nečakane" bude musieť nájsť silu a zachrániť dcéru z rovnakej situácie, v ktorej zomrela jeho predošlá dcéra. Tak neskutočne hrdinský film je možné vidieť iba v teraz tak rozšírených komixových filmoch. Jupijajéj, americká vlajka vlaje nad zničeným mestom, všetci hrdinovia hrdo stoja, hľadia na tú spúšť a katastrofa sa skončila záchranou modrookej dcéry bohyne Atény. ()

E lan

Příjemný a přesně očekávaný průměr s roztomilým obsazením, slušnými triky, brutálně předvídatelným scénářem a dobrým nebo možná spíše hodně dobrým spádem. Nečekat moc, dát si popcorn a colou a hurá do toho! ()

Kingjiri

Velkej rozpočet zajistil slušný vizuální efekty a casting, kterej nepřipomíná ochotnickej divadelní spolek (Carla Gugino a Alexandra Daddario navíc při svejch proporcích ani moc hrát nemusej, aby bylo pánský publikum nadšený z jejich přítomnosti před kamerou). Jenže s totálně klišoidnim příběhem už nedokáže bojovat ani neuvěřitelně nařachlej The Rock. Kdyby byli páni scénářisti odvážný zaskočit diváka nějakym nečekanym úmrtim hlavní postavy, nenechali dcerku najít lásku svýho života, nedávali do pořádku zkrachovalý manželství hlavního hrdiny a odpustili si závěr se záběrem Americký vlajky doprovozenej Rockovou údernou hláškou "Teď to znovu vybudujeme", hned bysme byli trošku jinde. Lehčí žánrovej nadprůměr, ale celkově jen průměrná jednohubka s nepříliš přesvědčivym poměrem "cena / výkon". ()

Henry Morgan

Pro mě je to po dlouhé době zajímavý katastrofický film plný akce, dějových zvratů, velkoprodukčních triků a více dějových linií. Díky novým parametrům a požadovaným dvěma hodinám na celovečerní film to bylo ovšem ke konci trochu překombinované a možná zbytečně nereálné. Sám za sebe to musím pochválit, dokonce jsem si Johnsona v jeho pozdním hereckém období i oblíbil, jen teda ty dojemné scény mu nejdou. Ty slzy prostě nevymáčkne :) ()

Shaleman

Emmerichovsky destruktivní podívaná, která plave v tak přepálené omáčce, že se po první hodině nedá ani žrát. Mix absolutního klišé, dvacet let starého scénáře a etudovaného herectví ten vizuální obal nezachrání. Úplně mi chyběl v hlavní roli nějaký študovaný, filosoficky laděný obrýlenec, co má nakonec větší koule než kdejaký odvážný hrdina z ocele. The Rock funguje po stránce managementu dobře, až bodře, ale s tím stokilovým samopalem mu to stejně sluší víc. Tady dostatečně nevyužil ani svoji muskulaturu, ani zlověstný aztécký kukuč. Hezká dceruška potěšila, ale kozama mávala příliš málo na to, aby si u mě nahrabala body a já sledoval její kariéru. Měli umřít všichni do jednoho. ()

ZnalecH

Bez obalu můžu říci, že se jedná o zajímavý film nejen hereckým obsazením. Obsah byl stěžejní a to, že při tom Dwayne zachránil pár lidí nestojí ani za řeč. Když si člověk uvědomí, že se podobné věci dějí, tak ho zamrazí. 70% ()

Demonic189

Sračka kolosalnych rozmerov, ale už len kvoli tomu, ze to nenudilo a najmä vďaka vizualne dokonalému stvoreniu menom Saška Daddario, musím dať aspon tie dve hviezdy. ()

ER

Osud hlavních postav mi byl vcelku "ukradený",jelikož ta pravá podívaná spočívá na bedrech slušných efektů bortící se přehrady,San Francisca a tsunami. Nejlépe působí scény v padajících či "potápějících" se mrakodrapech a s tím spojené detaily (když spadne pořádně velký šutr,můžete si být jistí,že za chvíli spadne ještě větší-tohle funguje na výbornou). Jako celek vše drží pohromadě (kromě San Francisca),jen je nutné se příliš nezabývat některými (až stupidními) scénami s hlavními postavami. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)