Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (Cinemart)

filmsim

Dost polovičaté. I přes pár opravdu povedených hlášek a narážek na známé filmy a seriály, je zde málo vtipů a když už, tak stejně každý druhý vyjde do prázdna. Je zde příliš moralizování na úkor špičkování mezi Rogenem a Efronem, který mimochodem opět dokazuje, že umí, a svého floutka si patřičně vychutnal. Právě tihle dva aktéři tuto komedii vyzdvihují do nadprůměru a jejich popichování patří k tomu nejvtipnějšímu co tenhle film nabízí. Kdyby to vydrželi déle, hned by bylo hodnocení jiné. 6/10 ()

Alementina

3,5* skoro se mi chce dat 4*, ale i když ty vtipy jsou hrozně trapný, celý je to vyhulený jak všechny vyhuleny filmy se Seth Rogenem, ale já jsem se zasmála, celý mě to bavilo víc než novy Spiderman s Godzilou dohromady. ()

kaylin

Ze začátku mi to vůbec nesedlo. Setha Rogena moc nemusím, protože je prostě všude stejné. S Rose Byrne si však dokonale sedli a fungovalo jim to. Jakmile se tam pak objevili mladí, fungovalo to ještě lépe. Byli zde celkem dobré vtipy, charaktery zachovány, nudné morální poselství v závěru také. Pro mě nijak zásadě nevybočující komedie, která ale určitě není hrozná. ()

ABLABLABLA

Tož také 2-3*, za Zaca Efrona bez trička možná přidám tu půlku.. možná ale ne... tak jo dobře 2,5*. Pobavilo, ale nijak zvlášť. Na tuto komedii se hodí přesně to klišovité "průměrná komediální amerikárna s pár lepšími momenty plná sprostých slov, nalézající humorné podklady pouze v sexuálních narážkách a bitkách". ()

DH3Factor

Sousedi jsou další čistě americkou výplachovkou, kterou není možné brát příliš vážně. Pokud byste čekali silnější příběhovou linku, tak budete hořce zklamáni. Ostatně, on nějaký smysluplný příběh vlastně není potřeba. Parta filmařů v čele s režisérem, to pojala spíše jako sled groteskních scének, kde si sekta vyfetovaných a jinak postižených studentíků dělá naschvály s mladým párem, chovajícím se jako kdyby jeli ještě silnější matroš než omladina. Minimálně Rogen hodně přehrává a pohled na jeho melounové břicho také není z nejsladších. Ostatní postavičky se (snad) dají přestát ve zdraví a řekl bych, že dámský funklub Efrona rozhodně posílí. Některé z vtípků jsou celkem originální a rozhodně vykouzlí nějaké to zachechtání. Ty zbylé, slabší, si vyslouží maximálně zakroucení hlavou. V rámci komedií jsou Sousedi nenáročnou podívanou, která si na nic nehraje a naštěstí se nezvrhne v romantickou či poučnou frašku. Je to klasická přehnaná hovadina, která Vás na hodinu donutí odstavit mozek a bezelstně se (alespoň) u některých scén pobavit. Za čtrnáct dní si však tento výtvor, už pamatovat nebudete. ()

..Lucas..

Taková blbůstka, která ale zaručeně pobaví. Mě ale asi víc bavil Efronův předchozí počin, That Awkward Moment, i když Neighbors jsou obecně lépe přijímáni. To nemění nic na tom, že se u tohoto film zasmějete, i když nějaké super vtipné momenty nečekejte. Přesto se pár hlášek najde a Rose Byrne je výborná. ()

Kaluž

Vždy když Rogen otevře hubu, je to děsná křeč. Místy jsem si říkal, že kdyby byl ten snímek němý, možná by mu to prospělo. Ale jinak jo, pohodová letní oddechovka, když není do čeho rýpnout… proč ne? Doma jsme si pak pustili famózního Taxikáře s DeNirem, takže rozhodně plus. ()

slunicko2

Pokus o crazy komedii je šitý na americké poměry, nicméně i na jejich měřítka je velmi slabý. 1) 31letý Zach Efron a další pěkní kluci kolem třicítky (věk amerických vysokoškoláků?) to nezachrání._____ 2) Vtipy nejsou chytré. Pravda, nejsou ani hloupé. Jsou trapné. A protože film nenabízí nic jiného, je hodnocení jasné. ()

PogoJoe

Patřím mezi ty, které tahle komedie a většina fórů a situací v ní vtipná přišla. A několikrát jsem se smál opravdu nahlas. Neighbors jsou skvělá oddechovka, která možná některým suchoprdům (např. Fr) nemusí sednout, ale pokud chcete na 90 minut vypnout a bavit se - tenhle film vám to podle mě splní. Určitě chci vidět znovu. (pozn. viděno na CSFD projekci). ()

salalala

Příjemně nekorektní komedie, která si na nic nehraje a chce jen bavit, což se jí víceméně daří. Stoller se překvapivě odvázal a minimálně v první polovině si dovolí několik odvážných (v rámci režijním) záběrů a střihů, které nečekaně a o to příjemněji oživí celý děj a evokují jakousi atmosféru velké "pařby". I tempo je relativně svěží a kadence vtipných momentů je poměrně velká, takže ty nepovedené vesměs zaniknou, což je jen dobře. Komická dvojka Efron - Rogen (které zdatně sekunduje sexy Byrne) funguje výborně a zejména první jmenovaný si mnohdy dělá legraci sám ze sebe a dokazuje, že v rámci možností dovede podat obstojný výkon. Ačkoli o výkonech není úplně přesné mluvit, protože všichni si film užívají, což je možná v tomhle případě ještě lepší. Je škoda, že druhá polovina lehce zvolní a sem tam už se snaží o nějaké vážnější momenty a jakýsi přesah, protože se to sem moc nehodí a hlavně to tak úplně nevychází. Být to o takovou čtvrthodinu kratší, taky bych se vůbec nezlobil. Neighbours sice nebudou úplnou žánrovou trvalkou a k opakovanému zhlédnutí v podstatě není důvod, jako jednohubka a oddechovka ale fungují báječně. 70% ()

FilmFan24

Kdysi u nás si Bartáčkovi a Novákovi prováděli na filmovém plátně větší skopičiny než Mac (Seth Rogen), Kelly (Rose Byrne) a Teddy (Zac Efron) v Sousedech. A ani nemuseli ty naše české rodiny šukat a sprostě nadávat! Ale dost srovnánvání, které mě bůhvíproč napadlo během sledování téhle komedii, ve které pár fórků viděných v traileru chybělo. Je tedy jasné, že na Blu-ray se objeví nepoužité scény nebo zrovna delší sestřih. Každopádně "Bad Neighbours" pobaví široké spektrum diváků díky různorodému typu humoru...Airbagy nejlepší fórek široko daleko! ()

dom156

Sakra to byla hovadina. Na 10 trapných scén připadala jedna dobrá scéna. Jako koho mohlo napadnout vymyslet tak blbé a trapné dialogy, to ti herci nemají nějakou sebereflexi, že by si řekli: Sakra co to je za chujovinu, hej rejžo takhle to nejde. Ne oni to tupě natočí jako by se nechumelilo a šup s tím do kina. Opravdu jsem občas jen nevěřícně kroutil hlavou a hlavně začátek jsem opravdu přetrpěl, poté na trapnosti se lehce ubralo a občas jsem se zasmál, ale i tak je to pro mě solidní zklamání a už to nechci vidět. Palec dolů. ()

Patw

Každý rok nás čeká jedna bláznivá komedie přes léto. Byly tu Ženy Sobě i Drsňačky. Letos jsou tu Sousedi s koulemi. Chtěl jsem se podívat na šílenou komedii a dostal jsem přesně to co jsem očekával - střelenou podívanou. Nemohu se zbavit dojmu, že samotný trailer toho dost o filmu prozradil (aneb ty nejlepší momenty). 3* Mohlo to být i lepší. ()

TominoLa

Stoller začal skvěle a na jeho Kopačky se podívám kdykoliv znova. A ač mám rád Rogena tak tohle je prostě průměrná podívaná, kterou nemůže zachránit ani on. Pár vtípkům jsem se pobavil, ale to je málo. Rogen a Byrne tu mají to nejhodnější dítě na světě, skoro nebrečí, nemusí ani moc jíst a oni můžou v klidu chodit celej večer pařit, nebo vymýšlet plány jak odrovnat skupinu vysokoškoláků v čele s Efronem. 5/10 ()

Dont

Typická americká střelená komedie, občas ten humor šel mimo mě, ale pár momentů se podařilo (rvačka v podkroví, imitace De Nira). Určitě lepší než Jedna za všechny, tudíž jednu hvězdu musím přidat. Částečně to zachraňuje i Rose Byrne, bez ní bych asi byl méně shovívavý. ()

L_O_U_S

Neviděl jsem to sice úplně celé, ale nemyslím si, že by konec vykopal tuhle nepříliš vtipnou komedii z podprůměru. Seth Rogen a Rose Byrne jsou v situačních scénách neskutečně nevtipní a kvůli fekálnosti vtipů nedoporučuju Sousedy ani jako odlehčení do školy, když není v hodině co dělat. … Po zhlédnutí závěru nakonec ubírám ještě jednu hvězdu, protože tomu navíc chybí i vrchol a pořádné rozuzlení. Prostě to vyzní do ztracena. (984.) ()

Dexter1

Prekvapivo vtipné a vskutku veľmi nápadité. Celé je to naozaj dobre natočené a nepríde k žiadnemu hluchému miestu. Zac Efron ma prekvapil a asi hoj prestanem toľko odsudzovať. K tunajšiemu hodnoteniu, nečakal som ho! Čakal som červené sfarbenie a priznám sa, že sa pohrávam aj s 5* hodnotením, lebo pre mňa je toto nové guilty pleasure. ()

Martpod

Adekvátně hovadská jednohubka, která přesně naplňuje svůj účel, protože si u toho nemůžete pomoct a prostě se musíte přiblble pochechtávat. Pro příště zaplnit pár hluchých míst, vynechat moralizování na konci a vyhodit ty příšerné závěrečné titulky. Průměr, který možná urazí, ale pobaví. ()

kalap

Zo začiatku som si myslel, že to bude dalšia otrava na potkany, ale ked som prijal ich hru blbosti, volovín a trocha sa zatrávnil o chvíľu som sa rehotal a skákal pred televízorom ako opica. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák