Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (CinemArt)

Mikino00

Slabší komedie postavená na jednoduché premise trumfování se ve vzájemné pomstě, celkově tam ale o nic nejde, Rogen s Byrne jdou někdy až za únosnost trapnosti, ale co je hlavní nebavil jsem se, postrádal jsem vtipné momenty. ()

Mimomisu

Dost nevyuzity potencial, divne sestrihane (ajk uz bylo receno nize). clovek ma pocit, ze se dost vyhazovalo...jako oddechovka ok, ale jinak promarnen...slabsi tri ()

ac3r

Je to film těžce o ničem, což se teda trošku dalo předpokládat, ale hlavní problém je, že to není vůbec vtipný, to mě Stoller dost zklamal. A taky ač mi většinou nijak nevadí Rogen, tak tady mi už lezl celkem na nervy, aspoň že Rose to slušelo. Pokuď chcete příjemnou komedii doporučuji "Fakjů pane učiteli" na které jsem byl včera a to se s touhle trapností nedá ani srovnat. ()

Kejf.

Tohle ma byt komedie roku? Pro Amiky mozna, ale pro nas, snad kapku mene jednoduche Cechy nez Amiky, asi tezko... Mlatit se gumovym penisem a soulozit pred miminem muze pripadat vtipne jen opravdu primitivnim lidem. Pro me nejlepsim clankem celeho filmu byla pravdepodobne mala Stella a v nekolika momentech Rose Byrne, nic vic, bohuzel. ()

H4ku11

Tak nechápem ako to môže prísť niekomu vtipné a ako sa to môže samo nazývať komédiou, keď to má k humoru a vtipnosti na míle ďaleko. ()

suzanne1997

Nechci napsat vyloženě odpad!, protože mezi něj bych tento film nezařadila, ale špatný opravdu byl, bylo to velmi vulgární, ale to by mi ani moc nevadilo, spíš to, že tento film byl velmi předvídatelný a neoriginální, nemám, co bych na něm pochválila, podle mě to byl jeden velký omyl - natočit tenhle film. Proto jej každopádně nedoporučuji. ()

Marys

Jedna z najmenej vtipných komédií, ktoré som za posledné roky videl. Seth Rogen s jeho austrálskou "manželkou" vysoko nezaujímaví, Zac Efron zabudnutý v čase niekoľkých rokov do zadu a Dave Franco skrátka nezdedil toľko hereckých génov, čo jeho brat, nech sa snažil akokoľvek zaujať v kvázi kladnej úlohe. Párkrát mi možno uchechtlo, no keď sa na to pozerám triezvym pohľadom, slabý odvar "niečoho ako" Prcičky. ()

Santino7

Tínedžerské komédie, ktorým predchádza dostatočné promo, spravidla po sebe zanechajú akúsi "stopu", diváka nenechajú chladným a zakaždým o ne býva pomerne vysoký záujem, toho sme ostatne svedkami už od čias obrovského boomu Prcičiek (a možno to tak bolo aj skôr, netuším). Mladým daný žáner vyhovuje, radi naň chodia do kina, humor im sedí. Nič nezvyčajné. Otázkou však je, či si tá či ona snímka takúto zvýšenú pozornosť i zaslúži. Jasné, asi skoro každá tínedžerská komédia býva čímsi stupídna (česť výnimkám, ak sa také nájdu), podstatné však je, či je tá stupidita ešte stále v prijateľných medziach alebo už prepálená ďaleko "za", a hlavne, ako veľmi to tvorcom vyjde s humorom. Nuž, čo sa týka Neighbors, vystriedalo sa tu viacero rôznych podskupín humoru (opäť nič výnimočné). Našiel sa tu občas nejaký ten nadmieru podarený, inokedy typicky priemerný, akým sme v nespočetnom množstve nových a nových komédií "bombardovaní" prakticky nonstop, no a nesmel chýbať samozrejme ani ten, ktorý by sme pokojne oželeli - brakovitý, primitívny a trápny. Ono to s tým humorom pochopiteľne ani zďaleka nie je tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad možno mohlo zdať, práve naopak, osobne si myslím, že vyvážiť to tak, aby vznikol prijateľný konsenzus pre rôznorodé publikum (a nemyslím tým len rozdielne generácie, ktoré od seba delí niekoľko dekád - či režimov -ale aj značné odlišnosti vo vkuse v rámci jednej) skutočne nie je žiadna hračka. Skôr akýsi "rébus". Ale späť k veci. Opakujem ešte raz, humor v rámci tejto snímky je vskutku rôznorodý, našli sa tu aj skvelé momenty, kedy som sa ozaj schuti do sýtosti zasmial a zas na druhej strane sa žiaľ vyskytli aj momenty, kedy som len prevracal očami a neveriacky pozeral, akú trápnosť tam vložili (no a na moje počudovanie, neboli to scénky s Efronom, Francom a spol., no takmer bez výnimky sa všetky tieto stupidity týkali Rogena s Byrne - ale je pravda, že mali výrazne sťažené pozície oproti členom vysokoškolského spolku). Čo ale musím vyzdvihnúť, je jednoznačne to, že to nebolo vnímané čiernobielo a po celý čas sa ani jedna zo strán nejavila ako vyložene dobrá či naopak zlá, obidve boli čímsi sympatické, mali svoje motivácie a nedalo sa teda (aspoň v mojom prípade) niektorej strane nadŕžať. Dalo sa proste iba nechať "unášať" nie príliš výrazným príbehom (kto by ale od takto ladenej snímky čakal čosi iné, všakže?!), no o to sympatickejším humorom (až na tie menšie zaváhania), navyše podporený príjemnou atmosférou, skvelou doplnkovou - modernou - hudbou (úsmev na tvári mi vyčarila najmä skladba s ľahko preložiteľným textom "First name trouble, middle name drama." - ale autora odo mňa vážne nechcite :)) a príjemným obsadením na čele s, už spomínanými, Rogenom, Byrne, Efronom a Francom. No a čo ma taktiež bepochyby potešilo, je účasť Lisy Kudrow - škoda len, že toho priestoru nedostala o čosi viac, jej postava mohla byť využitá aj ďaleko lepšie, potenciál na to nesporne bol. A hoci dávam nakoniec hviezdičky len tri, vedzte, že túto komédiu radím v rámci tých novších (mnou videných) vcelku vysoko, jednoznačne k tým lepším. Bál som sa, že na nás "zaútočia" s čímsi oveľa stupídnejším a hlavne trápnejším, no ako vravím, zostal som celkom milo prekvapený. 3/5 () (méně) (více)

Jaro_slav

Ach jo. Ani Rose Byrne to nemohla zachránit. Prostě nemohla, ale díky ní tomu dám aspoň tu jednu rudou, protože může za alespoň dvě dobrý scény. ()

jarmik

Den poté, co jsem si pustil Pařbu o Vánocích. Jako noc a den. Možná to není žádná super pecka, ale snad desetkrát víc jak vtipných dialogů, tak vtipných scén. Rogenovsko-francovský humor mám navíc rád. Jsou to hovada, ale vtipná hovada. Scéna s imitováním De Nira nebo airbagy, to bylo prostě něco mnohem lepšího než u konkurence z poslední doby. ()

toi-toi

Ťažko hodnotiť tento film. Vrcholne trapné scény (rozhovory Rose a Setha) striedajú scény kde som mal problém chytiť. Film si štyri hviezdy asi nezaslúži, no dokonalé scény ako DeNiro party alebo vyznanie lásky Franca s Efronom ma prinútili rehotať sa ako dementného oslíka. Jednoduchá komédia, čo ani zďaleka nie je dobrá, ale z blízka je skvelá. ()

Niki__Niki

Docela dost mě překvapilo zdejší hodnocení, protože s mým názorem bývá ten místní odlišný kolem 5%. A tato skvělá komedie není ani v červených číslech?? Musím říct, že mi styl dialogů i scén dokonale sedl a skvěle jsem se bavila. Takto často se směju opravdu jen u sitcomů. Vtípky super, herecké obsazení super, scénář super a epická závěrečná bytka mezi Zacem a Sethem výborná. Uvažuji snad i o pěti hvězdách. ()

Illy

Až se stydím jak se mi to líbilo. Chechtal jsem se jak magor a stupidní fóry mě tentokrát hodně bavily. Paráda. ()

Erik7595

Občasný závan vtipnejších momentoch, vo výsledku ale nevtipná a hlavne vo veľa momentoch trápna komédia, ktorú by som ani komédiou nenazýval. Niektoré scény dokonalo nevtipné, pár naopak slušne pobavilo. Vo výsledku ale typická americká "komédia" plná sexu, drog, vagín, penisov a telesných tekutín. Presne to všetko, čo dnešná mladá generácia má v komédiach tak rada. Toto išlo mimo mňa. 3/10 ()

Flopik

Parádna letná komédia pri ktorej sa skvelo nasmejete.Bolo vidno, že aj herci si to užili a mne teda táto zostava sadla neskutočne. Samozrejme je to typická Sethovka takže to niekomu nesadne a niektoré vtipy nevyšli. Ale párty boli natočené skvelo a dojenie ma dostalo. U mňa za 5. ()

petikacka

Dost hustá komedie o sousedství zrovna usazené rodinky s dítětem a vedlejším vysokoškolským domem s naprosto ujetýma blbama....a jak se jich zbavit...Za mě 85% ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák