Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (CinemArt)

Brunky

Bolo to lepšie ako tuctová komédia za *** hviezdičky pri ktorej sa zasmejem 2x aj to raz nasilu...tu som sa zasmial možno o jeden krát viac a to sa mi často nestáva... ()

dj.kouba

No, od Setha Rogena jsem zvyklý na trošku jiný level komedií, ale přesto mě tento snímek v žádném případně neurazil. Několik vtipných scén tam bylo, takže fajn. Rose Byrne byla v cajku, stejně tak myslím, že Dave Franco je velký talent a ještě o něm hodně uslyšíme. Líbilo se mi taky, že si Zac Efron umí ze sebe udělat prdel :). Za mě 65 %. ()

ještěžiju odpad!

Trapná, vyprázdněná zábava. V momentě, když jsem si představil, jak by mohlo skončit dítě, kdyby si s ním on či ona sedli na tu pohovku podloženou airbagem, tak mě zamrazilo. Jak to mohlo v "komedii" (vtipnost sem v ní nenašel, jen prvoplánovost a vyčichlost) se Sethem dopadnout jinak. Ano zase hulil, byť jen na začátku a to vlastně stál na druhé straně barikády. Další z filmů, který si již nikdy znovu nepustím. Není absolutně jediný moment proč ano. ()

BOURQUE

Scenár celkom dobrý (navždy aktuálna vec/problematika), avšak samotný výsledok vo forme „film“ je podpriemer. Chýbajú zábavnejšie dialógy a vypracovanejší záver. Od S. Rogena sme videli aj lepší výkon komického žánru. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Gaia.M

Tak tohle mi sedlo :D Vzhledem k tomu, že jsem přesně v tom samém věku, jako hlavní představitelé. Někde uvnitř bych ještě pořád chtěla pařit a nezávazně si užívat, nic neřešit, ale navenek si prostě uvědomuji, že mám už nějaké povinnosti a zodpovědnost a už jsem někde jinde. Ale oni se s tím perou kouzelně. O to horší to mají, když se vedle nich nastěhuje spolek pubertálně se chovajících vysokoškoláků, kteří paří, paří a paří.. :D Dělají si naschvály... Určitě fajn komedie, asi spíš pro mladší.. ;) Starší generace se asi extra nepobaví. ()

aslavey

Zas další ujetá, uhoněná, umrdkovaná párty jízda, kterou si užívají jen "herci" na place spontánníma kecama a mlácením čurákama přes xicht. Divák už moc ne. Rogen je čím dál divnější a tlustší, Byrnová se tam prostě nehodí, Efron je sice dobře vybranej, ale kapku nudnej a zbytek? Kdo? Ten divnej hubeňour z Kick Ass? A ten negr s malým pérem? Jednou a dost. ()

Olík

Začal bych hned jednou z pasáží a to scénou mezi aktéry Sethem Rogenem a Rose Byrne pracovně nazvanou "podoj mlíčka". A proč právě tento na hraně vkusnosti balancující moment? Je to příklad gagu vytaženého až z paty, snahy být vtipný za každou cenu a zkrátka symbol stébla se chytajícího tonoucího........ale když už jsem řekl "A", tak by se slušelo říct i "B" a tím je kompenzace několika povedenými zásahy (například v závěrečném fightu mezi Rogenem a Efronem jich nejdeme hned několik). Uvítal jsem také, že tvůrci k sousedskému sporu nepřistoupili stylem usedlá rodinná komedie s Robinem Williamsem (dej mu Oscar lehké nebe) a do rolí soků párty lačného vysokoškolského bratrstva obsadili dvojici, která sama ještě umí občas zatopit pod chillamem......i když by asi byla bláhovost čekat od Nicholas Stoller další Griswoldovic dovolenou. Ještě se musím zastavit u Zaca Efrona.......ti, kteří ho mají stále zaškatulkovaného jako Dysneyho zajíčka (neplést se zajíčkem Hefnerovým).......no vlastně jsem chtěl říct, že bych se nedivil, kdyby do budoucna dostal nabídku na nějakého vystajlovaného psychopata, něco jako Michael Pitt ve Funny games USA......fakt už to není středoškolský muzikálista. Takže Rogen s Byrne dobrá rodinka, Efron dobrej psychopatohezounek, Sage dobrá kůstka, Franco dobrej přicmrdávač, Mintz-Plasse dobrej nadsamec........Sousedi podprůměrná nekompromisnost. ()

Toka

Svižná puberťácká komedie s pár dobrými nápady, s pár špatnými nápady, se zajímavým námětem a příjemnou závěrečnou scénou. Bohužel, film ve druhé třetině ztratil tempo, které naštěstí zase chytl. Mimochodem super duo Zaca Efrona spolu s Dave Francem. ()

Hapretor odpad!

Myslim, že debilnější a trapnější to snad už ani být nemohlo. Kouknul jsem na to ze zoufalství, nic po ruce na zabití dvou hodin nebylo, ale lituju toho. Nechápu, proč lidi podílející se na tomto snímku (blivajzu) vůbec ztrácejí čas a enegii a peníze. Napadá mě snad jen, že to vlastně nejsou herci/čky, jen panáci, takže na normální film ani nemají. Tímto Seth Rogen je u mě kompletně out. Absolutně je mi nesympatický - jak vzhledem, tak projevem ve filmech, kde hraje, dá-li se to vůbec nazývat filmem - ten chlap neúčinkuje snad v ničem normálním, bože, to musí bejt takový pako - no, hrůza, spojení se Zacem "Herma-Efron-ditem" je značně odpudivé a na herecké úrovni nulové. U mě další totálně promarněný a trapný film se Sethem "UglyPigFace" Rogenem !!! Go to Hell !!! ()

Raziel_cz

Překvapivě snesitelné. Rodiče versus studentský spolek s předsedou Zacem Efronem, který podle všeho není tak špatný herec, jak si ho pamatuju. Místy to dost skřípe na tradičních klišé, protože je potřeba happyend pro všechny, že? Jinak jde nicméně o dost nevybíravou srandu se slovním a v menší míře i funkčním vizuálním humorem. V druhé půlce to trochu uvadá, hlavně narvat tam narvat co nejvíc sprosťáren. Pobavilo, ale podruhé to vidět nepotřebuju. ()

helloween93

Pohodová komedie o sousedském boji se studentským spolkem. Rogen i Efron pobaví. Studio Universal touto levnou komedií vytvořili nečekaný hit, který vydělal 270 mg. 3* ()

terina.92

Film hodnotím s odstupem, jelikož ihned po shlédnutí bych musela dát jen 2*. Místy to bylo vtipné, ale místy až přehnaně hrané a trapné. ()

AngelG

Tak bohužel no.. Těšila jsem se na to dost dlouho a jak to tak bývá, přišlo zklamání.. Seth opět super, Byrne taky jako vždy skvělá, Franco junior opět tak trošku úchyl (a jeho De Niro mě docela zabil :D) a největší překvapení asi vyvolal Efron, který byl poměrně vtipný.. takže i když obsazení bylo fajn, zápletka taky nebyla zase nejhorší, tak výsledek opravdu chabý.. tak možná někdy příště.. ()

kluzo

Hrozná nuda s pár dobrými nápady. Podoj mě, bitka v podkroví a airbagy. To ale na celý film nestačí... ()

FanKalEl

Neviem presne čím to bolo ale Susedia sú svojim humorom a celkovo proste sympatickejší než Apokalypsa v Hollywoode. V apokalypse boli bláznivejšie fórky ale viac zvrácenejšie a s týmto filmom som si viac sadol, samozrejme i toto bola celkovo debilina ale fakt som sa bavil a strhlo ma to :D (80%) ()

bararich8

Taková normální komedie. Postavy jsou celkem povedené. Něco pobaví, něco je trapné, zbytek trochu lepší průměr. Podívat, pobavit a zapomenout, 3*. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák