Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (CinemArt)

campix

Sousedi měli velký potenciál stát se jednou z vlajkových lidí bláznivých komedií pro mladé v letošním roce. Vznikl sice celkem dobrý film s několika opravdu dobrými okamžiky, ale celkově zabředá do průměru těchto oddechových komedií. Obsazení funguje překvapivě na jedničku. Hlavně Zac Efron a Dave Francou v tandemu fungují bezvadně. Škoda, že se tvůrci dopustili několika přešlapů v rámci toho co je ještě snesitelně vtipné a co ne. ()

Pajky3

Nejhorší na tom je, že to je přesně ten film, kdy jsme to nejlepší viděli už v traileru. Ten mě totiž docela navnadil a říkal jsem, že asi přežiju i Rogena a jeho humusáckej humor, jenže. To je právě ta ingredience, kterou se tady dochucuje až moc často a nikdy z toho tak nebude víc než průměrnej film... Ale Rose Byrne se docela povedla. (Student Agency - Říjen 2014) ()

Morzael

Ale jo, proč ne. Docela zajímavě ulítlá komedie, která díky bohu šetřila fekálním humorem a člověk se při ní i docela pobavil. Škoda, že nesnáším špekouna Rogena, který zvládá hrát jen sám sebe, a nejvtipnější na celém filmu asi je, jak moc se snaží být vtipný. Ačkoliv jsem měl z filmu celkem obavy, nakonec jsem se vlastně i bavil. ()

necisty

Já teda moc nerozumím občas spokojeným komentářům, protože mi to přišlo dost suché. Existuje spousta vtipnějších komedií i klidně od podobných tvůrců. Naopak to bylo dobře zahráno a kamera taky nebyla špatná. ()

PavelVanekArt

Nakonec, proč ne? Nemám rád takový komedie, kde se humor cpe všemy otvory divákovy do těla, ale tady to celkem fungovalo. Hodně hrubý humor v kombinaci s kulometní palbou gagů. Na jedno pokoukání se to dalo, Seth Rogen nebyl tak otravný jako to umí, Zac Efron mi tak nějak přirostl k srdci a celkovej dojem to zanechalo pozitivní. Hlavně jsem se po dlouhé době něčemu upřímně zasmál, svět je teď šedým místem. Slabé 4* a.k.a 70%. ()

Juto

Susedia na odstrel sú jednou z najzábavnejších a vizuálne najvynaliezavejších štúdiových komédií za posledné obdobie. 8/10 ()

Icefist

Spousta frků vám upřímně rozechvěje bránici, na druhou stranu je tu i druhá hromada, kde jsou vtípky za hranicí dobrého vkusu. Tedy alespoň mého. Uvidíte například Rogena takového, jakého byste rozhodně nikdy vidět nechtěli. Úplně jsem Rose Byrne na tom gauči litoval. Příběh samozřejmě nestojí za nic, o ten tu ale ani nejde. Hudbu jsem snad až na R.E.M. neznal (žádný hard rock & heavy metal se tu nevyskytuje) a nedokážu moc posoudit, jestli se k ději hodila. Každopádně za to množství opravdu povedených hlodů dám i přes negativa 60 %. Oblíbená část- pozvánka à la Obama ()

mortak

Slušná komedie s hořkou příchutí (Efron na veletrhu práce), ale bohužel s nesympatickym Rogenem. Ten přehrává, pitvori se, naplňuje film slovní vatou (vlastně jen pořád křičí), a strhává do smiry i Rose Byrne. To Efron dokáže dát své postavě i druhý rozměr a přitom není trapný. ()

StanislachKo

Žiaľ žiaden Apatow sa nekoná... A to na môjho obľúbeného Sethíka vrhá trošku zlé svetlo. Bez nápaditého scenára ani on svojím inak geniálnym komediantstvom neudrží film nad priemerom. Byrneová bola preafektovaná až hanba, McLovin žalostne nevyužitý a Efron je najnechutnejší chlap akého som kedy videl!!! Pár zábavných momentov sa uprieť nedá (Franco imitujúci deNira je asi jediné memento, ktoré sa mi v hlave na nejakú dobu udrží), ale inak relatívne sklamanie. ()

URBAN

Nechápu jak se to někomu nemůže líbit. Je fakt že je to v základu tupé, ale uvnitř je to vtipné a i obdivuhodně chytré a Zac Efron společně s Rogenem se hezky doplnovali a tvořili hezkou dvojku, no trochu nenávistnou, ale navzájem jim to fungovalo. ( 29.8.14/MAC ) ()

panMartin

Dějově nuda a mohli si odpustit ty trapný a nechutný scény. Tohle přesně ve filmu nesnášim. Nesnesitelná nevtipná píčovina s úplně dementním scénářem a postavama. Hrozná kravina to byla a chvílema jsem myslel, že to snad ani nedokoukám, ale nakonec jsem se přemohl. ()

Deyw

Skvela sranda, skvely sousede! Vedle starsiho paru se nastehuje naspeedovanej a nabitej mladoch (zac) a porada porad party chlasta a dela bordel..jedni chtej party druha strana chce klid..zacina souboj kdo koho prechlasta :D malem sem se pochcal smichy u jednoho forku..mozna tomu jebnu 4hvezdu! ()

Khumbac

Tak to máme přesně za 3,48 bodnocení. Periodika vtipných momentů se střídá s průměrným, někdy i zbytečně táhlým dějem. A ti dva mladí ogaři...z těch by teoreticky mohlo něco vyrůst, zato Rogen v poho. Takové komedie mi sedí, narozdíl od poslední Sandlerovky. Chce to už ten HOROR ! ()

chelseaman22

Ten baleťák z toho muzikálu ze střední opět dokazuje, že pokud má hrát staršího, než sedmnáctiletého, tak je to prostě katastrófen! Naštěstí v baráku vedle se zakempil TEDÍK s kočandou a prcek, jež očumuje rodiče během sexu na prkénku, z něhož byl násilně odstrčen na hrubo nakrájený cibul. Spoustu debžotin se strany toho našeho BleskaMcKvína jsem nepochopil, ale to dle hodnocení alespoň dvě třetiny fajných uživatelů. Mít pupek a strniště v Hollywoodu frčí! 60% Celosvětový výdělek k 27. 8. 2014: $266,586,800 , což je 14,81 násobek budgetu..........390. násobek budgetu ()

Doudis19

Nebýt přestřeleného chování manželů, z něhož vyplývala jejich příšerná nesympatičnost, mohl být člověk i spokojený. Takhle jsou ovšem jediné sympatické postavy filmu postaveny do rolí padouchů a jejich neslavný konec je více než předvídatelný, což je "suck" od začátku do konce! :-( Věřte! Bude stačit shlédnout trailer. Ten nabízí většinu slušnějších hlášek a veškeré záběry polonahého Efrona. ()

Triple H

Úprimne som sa zasmial len pár krát a niekoľko pasáží som dokonca fast forwardol. Odšahčené, neurážlivé a v zásade slušné, ale nič čo by ma výraznejšie zaujalo či pobavilo. Pomaličky, ale isto, začínam byť vzdialený študentskému životu natoľko, že podobné veci idú trošku mimo mňa. Efron ma veľmi nezaujal - pôsobí príliš "self conscious". Potreboval by niečo normálnejšie, aby nepôsobil len ako prehnane nastylovaný model. Snáď příště. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák