Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (CinemArt)

Mishqo

Taká tá klasická americká komédia, fúra klišé ale sem tam sa človek schuti zasmeje a ako oddychovka funguje výborne. 60-65% ()

Brain-D

Rogen je prostě jednička. Občas je nechutnej nebo tupej, ale ty některý vtípky v jeho provedení to je prostě masakra nejde se nesmát. ()

VasaX

Sousedi... lehká letní komedie o pařbě, kravinách a úletech. Hraje se tak na půl, místy se přehrává, občas se podaří i nějaký ten vtípek, prostě radost pro pusu a kýbl popcornu. K sousedům nemám bohužel víc co říct. Pobavil jsem se, to ano, ale je to takový solidní průměr, který neurazí ani nenadchne. Ale jeho tuctovost a nevýraznost vám rychle sejde z mysli. Dávám tři, lepší průměr, ač zdejší šestibodový systém je na mnohé filmy příliš těsná kazajka... ()

zdenny

Zac Efron byl láskou mé starší dcery od jejího útlého dětství. Proto jej respektuji a považuji jej za šikovného metrosexuálního mladého herce, který snad ví, co by chtěl ve své kariéře dosáhnout. Jinými slovy - prostě jsem se na tuto komedii celkem těšil. Musím ale říct, že jsem trochu zklamaný, protože ze souboje dvou sousedů se mohlo vytřískat fakt mnohem víc. A právě ta absence je zde nahrazena neskutečnými vulgaritami. Že si až říkám - do prdele, umí dnes Američani natočit komedii, která by byla dobrá a současně se obešla bez vulgarit různého typu? Sakra, já se na to díval se svou čtrnáctiletou dcerou a fakt jsem se mnohdy červenal. Proč to nemohlo proběhnout v duchu závěrečné bitky o schodiště? Já doufám, že brzo zapomenu a že s další komedií už to bude lepší. A to neříkám, že jsem se u některých scén dobře nezasmál. ()

Timak

Na jednu skvělou scénu, kterou jsme ke všemu mohli vidět v upoutávce, je to hodně slabý. Takovej čajíček. ()

L_Johnny

Jak imitoval D.Franco Roberta De Nira, a vubec všechny imitace, jsem chcal smíchy. Film je docela zábava, zajímavý příběh, za mě určitě jeden z lepších počinů s tématem studentských párty, žádná trapárna. ()

VanTom

Typická "rogenovská" huličská-chlastací-šukací megavulgární komedie - asi to už můžeme zavést jako definující terminus technikus. Ano, zasmál jsem se párkrát od plic (třeba celá finální rvačka), stejně jako se trapností ošíval při mnoha táhlých improvizovaných verbálních průplaších; nadmíru mnoho scének totiž překročilo mé mantinely vkusu (např. "dojení"). Takže jak tuto nevýchovnou a nekontrolovaně maniakální řachandu ohodnotit? 50% průměr, jelikož mi však ještě nesedlo závěrečné moralistní naklonění vah k jednomu jednoznačně vítěznému družstvu, budu protentokrát přísný. ()

Sany33

Mám rád filmy so Zacom Efronom, väčšinou ide o veľmi dobre zvládnuté oddychové komédie. Teda vás asi neprekvapí, že som od tohoto filmu očakával niečo podobné na čo som už zvyknutý. Zo začiatku sa to javilo ako oddychovka s dosť veľkou dávkou adolescentného humoru, ktorý je vždy čerešničkou na torte týchto teenege komédií. Ale tu sa mi to až tak nepáčilo, nakoľko niektoré scény boli trocha prestrelené, napríklad scéna s naliatym prsníkom alebo airbagom, to bolo cez čiaru. Tak isto sa vo filme striedali scény na ktorých som sa super bavil a tie, ktoré boli vyslovene trápne až sa mi na nich zastavoval mozog. Humor teda nebol pre mňa optimálne dávkovaný a teda je moje hodnotenie odzrkadľujúce tento fakt. 40% ()

Ichabod

Zac Efron a Dave Franco jsou hodně dobrá dvojka zejména v kontrastu s typicky flákačskou postavou Setha Rogena, není to odfláknutá komedie, co se jich točí dvacet za rok. Tenhle film je přesně takový, jaký se očekává a je v něm ten typ humoru co mi sedí takže za mne 70 procent. ()

Guzo

Docela zklamání. Jak už je u komedií zvykem, všechny vtipné momenty jsou prozrazeny v traileru (ale kdo to může tvůrcům vyčítat), ve filmu je pak doplňují hlavně monology Setha Rogena. Kdo ho má rád, ten bude spokojený, mně ne vždycky jeho role sednou a tohle je asi jedna z nich. 5/10 ()

blackJag

Nečekaný zážeh na bránici. Břímě odplaty se tu stěhuje jako štafetový kolík na lesbické rozlučce se svobodou, vtipná situace střídá další a ani ten (řekněme) spravedlivý závěr není podáván v klasicky omšelé rovině. 80% ()

Bagr_007

Fajn komedie na léto, se spoustou hereckého talentu. Ale příběhu bohužel příliš brzy dojde dech i když těch třeskutě zábavných momentů je tu dost na to, abych film doporučil. ()

tommmy89

Otrasný cover na "American Pie", s otrasnými hercami a nezáživnou zápletkou (vlastne s celým scenárom). Videl som mnoho podobných filmov, ktoré navodzovali na podobnú záležitosť, no už ma to proste prestalo baviť a čudujem sa produkcii a vydavateľom, že taký hnoj vypustia na svet a ľudí to ešte stále baví a majú na to dobrý názor. Ďaľší hnoj, ktorý prizvali do filmu je herečka s otrasnou mimikou tváre a s lacným talentom napodobniť feťáka, či "street dancera" priamo niekde na akcii typu "gangsta party on the pool, enjoy it". Rose Byrne. Ostatných hercov, včetne trápneho Zaca Efrona som na veľa zhltol, ale to už len z povinnosti dopozerať začaté a neznechutiť si to, čo tam ešte zostalo. 2* ()

jefff

Ale jo. Pár momentů bylo skutečně vtipných, ale jinak žádný zázrak. Humor je spíš "lehčí", ale baví. Herci ok, hlavně Efron překvapil. ()

Hollohlaway

Rogenův humor opět balancuje mezi detailní lacinou přehlídkou koulí, prdů, spermatu a zvratků a záblesky geniálních gagů. ()

P1tr

Sousedi prezentují tvorbu Setha Rogena v nejčistší podobě. Pološílené postavy, drogy, ujeté situace a sprosté vtipy, to vše najdete v této komedii a to vše vás bude spolehlivě po celou dobu rozesmívat. Tvůrci z vybraného tématu těží maximum a dostává se nám díky tomu spousty více či méně předvídatelných situací, které dokáží rozesmát nahlas. Dočkáme se jednorázových vtipů i pár running gagů a drtivá většina humoru zde funguje, za což vedle scénáře musíme poděkovat talentovanému a oddanému obsazení. Sousedi nejsou novou komediální klasikou, kterou si budete pouštět pravidelně dokola, ale dokáží velmi spolehlivě a upřímně pobavit. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák