Komedie Dobrodružství rabína Jákoba, natočená režisérem Gérardem Ourym, je jedním z mála vynikajících filmů Louise de Funese, který nebyl v našich kinech uveden. Funes si v něm svým typicky žlučovitým způsobem zahrál bohatého francouzského podnikatele, který nemá nic proti cizincům, pokud to nejsou zrovna černoši, Židé nebo Arabové. Nejlépe by asi bylo, aby na světě žili jen samí čistokrevní bílí Francouzi. V nejméně vhodnou chvíli se však dozví, že jeho šofér je Žid a že on sám se zapletl do jakési politicko-teroristické honičky kudrnatých Arabů. Aby unikl svým pronásledovatelům a zachránil si holý život, musí se převléknout za židovského rabína, a sehrát tak hlavní roli na oslavách pařížské židovské obce. A nejen to, musí podstoupit i koupel v kádi plné žvýkačky a sypajících se bonbónů. A tak různé zážitky a dobrodružství postupně otupí hroty jeho „předpojatosti“. (Česká televize)

MIchael90

Perfektní, geniální komedie a životní forma mistra Louise de Funèse! Klaním se mistře, klaním.. (hodnotím bez příšerného Krampolova dabingu, pak by hodnocení bylo daleko nižší) ()

Gig

Skvělá, snad jedna z nejlepších komedií s Luis de Funes. Je mi moc líto, že právě tuto briliantní komedii nestačil nadabovat český Funes tedy "PAN DABÉR" Filipovský. Snad by už tak geniální film byl ještě geniálnější. Ale myslím, že dabingu se zhostil výborně i český Belbondo, tedy Krampol. Stejně je mi to líto. Protože takového cholerika a navíc rasistu bych si opravdu přál v roli s panem Filipovským. Nemám slov, rasista, co jedinou dceru provdá do židovské rodiny. :) ()

Stanmi

Pařížský průmyslník Viktor Pivert (Louis de Funès) nemá dvakrát šťastný den. Nejdříve ve svém autě havaruje, pak propustí svého židovského šoféra Salomona (Henri Guybet) a nakonec se připlete do plánů tajné služby cizí mocnosti, která se chce zbavit revolucionáře Mohameda Larbi Slimana (Claude Giraud). Společně se Slimanem uprchnou a Pivertovi nezbývá nic jiného, než se přestrojit za rabína… V 60. a 70. letech se ve francouzské kinematografii urodilo mnoho nezapomenutelných komedií, a to nejen díky skvělým hercům, ale také šikovným scénáristům a schopným režisérům. A pokud bych měl vyzdvihnout pouze jednoho z nich, tak by to byl Gérard Oury. Jeho filmografie je totiž na komediální majstrštyky opravdu bohatá, ať už režíroval Jeana-Paula Belmonda (Velký šéf, Eso es), Pierra Richarda (Rána deštníkem) nebo samotného Louise de Funès (Smolař, Velký flám, Pošetilost mocných a pochopitelně i Rabín Jákob), vždy z toho vznikly snímky, které patří k ozdobám ve filmografiích těchto velkých herců. A Rabín Jákob (nebo pro mě sympatičtější Dobrodružství rabína Jákoba) je toho krásnou ukázkou. Snímek totiž není jenom zábavnou taškařicí, ale zároveň se věnuje i vážným tematům jako je rasismus, xenofobie nebo antisemitismus, které zábavnou formou pranýřuje. Ztělesněním těchto předsudků je právě Viktor Datel (nebo taky Žluna) v podání nenapodobitelného Luise de Funès, pro něhož to byl poslední film před jeho zdravotními problémy, takže je tady ještě v té správně živelné formě. Sice tentokrát nemá k dispozici své tradiční herecké parťáky typu Michela Galabrua, Claude Gensac nebo Paula Préboista, ale i tak mu více než zdatně sekunduje Claude Giraud v roli arabského revolucionáře (a milovníka zrzek) Slimana a také Henri Guybet v roli židovského řidiče Salomona. Jak je u komedií Gerarda Ouryho zvykem nechybí celá řada skvělých hlášek, gagů a vtipných situací, osobně bych rád vyzdvihl především úvodní scénu z továrny na žvýkačky, která patří k předčasnému vrcholu celého filmu (ale legendární taneční vystoupení také stojí za to). Výborně do filmu sedí také svižná ústřední melodie od Vladimira Cosmy. Čtvrtá a poslední spolupráce Louise de Funès a Gerarda Ouryho tak opět dopadla na výbornou a Dobrodružství rabína Jákoba se tak zcela bez ostychu může řadit k těm nejlepším francouzským komediím všech dob. ()

Riker

Jak zničit skvělou komedii? Nechte dabovat Krampola Louis de Funese. S původním dabingem 100% zábava, s dabingem Krampola se na to nedá dívat!!! ()

Mapl

Děj a celý film velice zdařilý - rasista a nervní mužíček Datel zažívá díky drobné nehodě s autem nečekaná dobrodružství, která gradují vydáváním se za rabína Jákoba. Děj je plný gagů, přehmatů a vtipných scének a zároveň zde najdeme i zápornou postavu-profesionálního zabijáka a tudíž zde prakticky vůbec nejsou hluchá místa... Za děj bych dal 4*, ale za strašlivý dabing Jiřího Krampola dávám 3. 75 % ()

rey17

Vtipné jako všechny filmy s Funésem. Skvělé gagy - auto, které nese deset lidí, nebo auto s lodí - 2 v 1 :-D ()

spawnxp

Nejen z katolíků, arabů, šoférů, kapitalistů, francouzů, komunistů ale i ze židů se dá udělat legrace - ač ateista, tak říkám zaplať B*h :-) za takovýhle filmy, jakože už se teď vůbec netočej. Pročpak asi, není poptávka? Šestej bod za Miou-Miou, skoro jsem zapoměl, jak se mi líbí... ()

BlueNeon81

Ak by mala mať jediná Funésovka kultový status, tak je to jednoznačne Dobrodružstvá rabína Jacoba. Kvôli tématike sa nemohol distribuovať v ČSSR a svoju premiéru sa dočkal až po smrti Filipovského, kedy ho v TV odvysielali v pôvodnom znení s titulkami. Vtedy si aj veľa ľudí povedalo: Škoda, pretože vtedy bol Funés v plnej sile na maxime a také množstvo gagov s vynikajúcou hudbou sa tak často nevidí. Trošku ma mrzí, že mnohí ľudia tu hodnotia skôr dabing, ako film samotný, ja viem, Krampol ani zďaleka nie je adekvátnou náhradou Filipovského, ale pochopte, že udalosti nedovoľovali tento film uverejniť v čase, keď Filipovský bol schopný dabovať. Ale svoj kultový status si v našich končinách vyslúžil aj inak veľmi odvážnym činom, keď ho v roku 1997 dala TV Markíza nadabovať do slovenčiny (vôbec prvý "zrozumiteľný" dabing na území bývalého Československa). Vtedy to bol dosť ostro kritizovaný a odsudzovaný čin, dnes však mnohí Česi ocenili slovenský dabing ako výborný a dávajú mu prednosť pred oboma českými dabingami s Krampolom, čo ma veľmi teší. Film som prvýkrat videl v roku 1990 na ZDF a už vtedy ma veľmi uchvátil. Tu niet o čom, pre mňa najlepší film s Funésom. ()

Tuty

Nejlepší komikův film bez famózního dabingu pana Filipovského. Poměrně povedený je slovenský dabing, scénář je celkem nápaditý, výborné jsou scény v továrně na žvýkačky a proslov na židovském náměstí, tady by se František Filipovský vyřádil do ále lůja... Ale i tak je to fajn. ()

MTA

Film se mi líbil, nedávno jsem ho viděl podruhé (před tím v originálu s titulkama). Vytkl bych mu maximálně ten dabing, ačkoliv se pan Krampol snažil alespoň přiblížit Filipovskému (to se musí nechat), tak mi jeho dabing prostě nesedí... Zpátky filmu, určitě to je jeden z nejlepších snímků, ve kterém vystupoval Louis de Funés. Vtip 5*, akce 4*, dabing 3* ... Když to vezmu kolem a kolem, tak bych to ohodnotil 80%. ()

v.indruchova

Lehký odpočinkový humor. Některé sekvence byly pomalejší, ale ke konci se nám to pěkně rozpohybovalo. Aspoň se vtipnou formou něco dozvíme o židech. ()

Kontryhelka

Komedie s Louisem jsou pro mně nestárnoucí klasika,které se nedá nic vytknout. Malý vzteklý,ale výborně vykreslující své postavy herec s vynikajícím českým dabingem. Hraje uvěřitelně, člověk mu to prostě všechno věří.Jakoby hrál sám sebe. Což možná i trochu pravda je. ()