Komedie Dobrodružství rabína Jákoba, natočená režisérem Gérardem Ourym, je jedním z mála vynikajících filmů Louise de Funese, který nebyl v našich kinech uveden. Funes si v něm svým typicky žlučovitým způsobem zahrál bohatého francouzského podnikatele, který nemá nic proti cizincům, pokud to nejsou zrovna černoši, Židé nebo Arabové. Nejlépe by asi bylo, aby na světě žili jen samí čistokrevní bílí Francouzi. V nejméně vhodnou chvíli se však dozví, že jeho šofér je Žid a že on sám se zapletl do jakési politicko-teroristické honičky kudrnatých Arabů. Aby unikl svým pronásledovatelům a zachránil si holý život, musí se převléknout za židovského rabína, a sehrát tak hlavní roli na oslavách pařížské židovské obce. A nejen to, musí podstoupit i koupel v kádi plné žvýkačky a sypajících se bonbónů. A tak různé zážitky a dobrodružství postupně otupí hroty jeho „předpojatosti“. (Česká televize)

StrixCZ

Jeden z filmů, které byly asi ve své době fajn, ale zub času je ohlodal více, než je zdrávo. Nebo mi prostě nesednul. Nevím. Vydržel jsem hodinu a pak ztratil i poslední zbytky motivace vidět zbytek. Četníky jsem míval rád, tohle mě unudilo. Viděno v originále. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Střelec17

Bohužel toto patří podle mě k těm méně podařeným filmům od Funése, a je to velká škoda, protože téma o židech atd., to si v dnešní době už pomalu ani nikdo netroufne natočit. Problém je ten, že ve filmu plně nevyužili potenciál. Když hlavní postava Viktor Datel (Funés), se zaplete s araby a musí utéct, bych čekal lepší a vtipnější jízdu, to stejné jak se Viktor Datel konečně převleče za rabína, jsem čekal více vtipných momentů. Ale film bohužel jede celkem ve stejným tempu, jako na začátku.  Jestli by pan Filipovský dokázal zvednou tento film alespoň o jednu hvězdu, to je jen otázka. Pozitiva: Tanec Rabína Jákoba na ulici. Negativa: Dabing Jiřího Krampola. ()

daleba

Krampola odjakživa nesnáším jako herce a člověka, ale třeba jako dabér mi nevadil - to se týká samozřejmě hlavně Belmonda. Tam to sedlo! Tady ale zbytečně přehrává, je oproti zbytku dabérů hrozně potichu a celkově se k Funesovi ani nehodí. Naštěstí jsem měl tohle kdysi s českými titulky na VHS a už tenkrát si to oblíbil. Schovat v podstatě antirasistický drama do komedie byl geniální nápad! Ať se všichni náckové světa poserou! ()

volodan

Film je skvelý, ale aj keby nebol až tak super, kvôli neskutočne chytľavej úvodnej piesni je to jednoznačne na 5* :) ()

michalkop

Geniální komedie na multikulturní téma. De Funés jako Rabín, k tomu hrstka arabských revolucionářů, jeden z nich převlečený za Žida a k tomu řada záměn. To se prostě musí vidět! 90% ()

Bilbo.cz

Tenhle film hodně sráží dolů dabing, který není namluvený Filipovským. Rozhodně je to škoda, protože jinak patří Rabín k tomu nejlepšímu, co Funes kdy natočil. Rozhodně není lehké natočit film, ve kterém po sobě navzájem jde několik skupin nepřátel, ale Ourymu se to povedlo skvěle. A humor dotýkající se většiny světových nábooženství je podán velice příjemným způsobem. Myslím, že si někdy seženu originální francouzské znění a podívám se na tenhle film ještě jednou, bez nepříjemné vady na kráse. ()

navel

Komedie s Funésem bývají často velmi nevyvážené a tahle u mě paří k těm nejslabším, snad i díky absenci dabingu F. Filipovského. ()

Renciasko

Zrzky sú najkrajšie, tento film je toho dôkazom. Úžasná komédia kráľa francúzskych filmov Lui de Funé-ho. Človek sa prenáramne baví nepretržite, no a čo by to bol za francúzsky koniec, keby tam nebol chaos, a vyvrcholenie všetkého?! Za mňa 90% ()

jizvoun

Báječná komedie ze staré francouzské školy. De Funés zde opět svým nenapodobitelným hereckým talentem rozesmívá po celý film. Trochu se stydím jen za 4*, film mě skutečně bavil a v první polovině jsem se pořád tlemil. ()

Johgas

Zábavná svěží funésovská komedie. Dabing mi nevadil. Skvělá hudba Vladimira Cosmy - právě tímto soundtrackem definitivně prorazil na francouzské scéně. ()

Kivis

Dnes se skoro ani nechce věřit, že se v době vzniku jednalo o tak kontroverzní film, až muselo dojít ke změně studia, pod jehož křídly film vznikal. Společně s Velkým flámem a Zelňačkou patří Rabín Jákob mezi nejoriginálnější počiny v Louisově bohaté filmografii. S Velkým flámem jej spojuje i ta odvaha (komedií o 2. světové válce se tehdy točilo asi tolik jako komedií o rasových předsudcích). Tato obrovská přidaná hodnota bohužel s časem vyšumí. Při hodnocení v dobovém kontextu by si oba filmy zasloužily plný počet, ale já se vždy snažím hodnotit spíš v kontextu současnosti. Ale i dnes lze Rabína Jákoba hodnotit jako velmi povedenou přehlídku humoru založeného na náboženských a rasových předsudcích. Kromě spousty konverzačního humoru baví další z Funèsových brilantních tanečních výkonů a série gagů z továrny na žvýkačky (taky při jejich natáčení dostalo Louisovo zdraví pěkně zabrat). Ultramaraton Louise de Funèse, 33 filmů v 59 hodinách, 8.-10. 5. 2020 ()

nudlis

Kvalitní prča. A zlatý tolerantní sedmdesátky, kdy ještě pojmy "politická korektnost" nebo "rasismus naruby" nebyly tak zprofanovaný. V dnešní době, kdy se každá druhá neziskovka a milion debilů na FB můžou posrat už jen při vyslovení slova "černočerná" (tma), by jen takovejhle scénář byla sebevražda. Nejen profesní ... ()

Jardatekk

Velmi povedný film a myslím si, že kdyby do dabování dal pan Krampol trochu života bylo by to lepší. Předabování nějakým imitátorem by bylo na místě. ()