Komedie Dobrodružství rabína Jákoba, natočená režisérem Gérardem Ourym, je jedním z mála vynikajících filmů Louise de Funese, který nebyl v našich kinech uveden. Funes si v něm svým typicky žlučovitým způsobem zahrál bohatého francouzského podnikatele, který nemá nic proti cizincům, pokud to nejsou zrovna černoši, Židé nebo Arabové. Nejlépe by asi bylo, aby na světě žili jen samí čistokrevní bílí Francouzi. V nejméně vhodnou chvíli se však dozví, že jeho šofér je Žid a že on sám se zapletl do jakési politicko-teroristické honičky kudrnatých Arabů. Aby unikl svým pronásledovatelům a zachránil si holý život, musí se převléknout za židovského rabína, a sehrát tak hlavní roli na oslavách pařížské židovské obce. A nejen to, musí podstoupit i koupel v kádi plné žvýkačky a sypajících se bonbónů. A tak různé zážitky a dobrodružství postupně otupí hroty jeho „předpojatosti“. (Česká televize)

Spectacle

Režisér Gérard Oury a Louis de Funés spolu pracovali pouze čtyřikrát, ale pokaždé vznikla skvělá komedie. "Rabín" je jednou z nich. Má spád, nepočítaně vtipných scén, minimálně slabých míst a já se ani na chvilku nenudil. Louis de Funés nemohl zakončit "první etapu" své slávy líp. Ještě v roce 1973 prodělal těžký infarkt, který ho upoutal na dlouhou dobu na lůžko. V roce 1976 se na filmové plátno vrátil, ovšem na původní tempo a kvalitu se mu navázat už nepodařilo, tedy až na drobné výjimky. Neodpustím si pár slov k dabingu. Krampol Filipovskému samozřejmě nesahá ani po kotníky a dokonce mě svým projevem spíš irituje. Jednoznačně doporučuji v původním znění. ()

Havala

Skvělý film naprosto geniální, prostě ho miluju, nejvíc mě baví konfrontace náboženství židů a katolíků. Neděle - sobota, štrajml budu nosit jen o nedělích!!!! Možná až moc divoká honička v rabínských oblecích, ale jinak tomuto filmu není v podstatě co vytknout. Nádherně zpracované tance, občas jste mělio pocit že tam Funes k těm židům opravdu patří. 90% ()

Suomi

opět starý dobrý Funés,škoda ale že ho už v češtině nedabuje Filipovský,kromě dabingu je film výborný ()

dolin1

Ad komentář Oskara: Film je z r. 1973, takže o nějakém umírání p. Filipovského nemůže být řeč. Spíš je otázka, proč se ten film zřejmě někomu zdál natolik závadnej, že se rozhoupali ho vysílat, až když už byla ztracena šance na dabing p. Filipovského. I tenhle famózní zážitek nám bývalý režim vzal - imho Jákob patří k tomu nej, co de Funés kdy natočil. Jasných ***** i přes příšerný Krampolův dabing! ()

kaktusacek13

Louis de Funes zde ztvárnil postavu podnikatele Viktora Datla, který se domnívá, že ve Francii by měli být pouze Francouzi a to katolického vyznání. Hrou osudu se seznámí s člověkem z arabské země, kterého se snaží zlikvidovat jeho vláda, protože se snaží o převrat. Louis se dostane v přestrojení za židovského rabína do židovské komunity, ve které žije i jeho propuštěný šofér. Film provází řada komických situací. Kouzelnou scénou je, když se Louis sklouzne do kádě se žvýkačkovou hmotou (ve skutečnosti voda s moukou, barvou). Při natáčení se do kádě spouštěl hned několikrát, protože nebyl spokojen. Nebo taneční scéna, když tančí židovský tanec. Louis se na ni pečlivě připravoval, původně ani nebyla ve scénáři. To jen potvrzuje, jaký to byl velký herec. ()

thomasnikrs

Neskutečné utrpení v podobě Krampolova dabingu.... Rozhodně nejhorší film LDF, jaký jsem kdy viděl... jednu* dávám jen za skvělý židovský tanec LDF... ()

MirkaP

Vtipný film s velmi vtipnou taneční scénou, ale bohužel smutně nadabovaný panem Krampolem. Přece máme takového šikovného imitátora, který dělá Filipovského jako Funese, proč to nedaboval on? ()

ostravak30

Možná, že co se týče hlavní myšlenky filmu, opravdu jde o nejlepší Funesův film, protože jde hlavně o myšlenku xenofobie. A jestli tenkrát měli ve Francii pocit, že se xenofobie začíná rozmáhat, co by asi říkali dnes? Na druhé straně se i dnes muslimové docela rozjeli a ukázali svou pravou tvář. Francouzský komik se zde jednou převlékne do židovského a to způsobí celou řadu humorných zápletek. Já osobně si nemyslím, že je to jeho nejlepší film, ale pravdou je, že ve svých komediích rozhodně žádná velká témata většinou neotevírá. Nutno dodat, že režisér je údajně židovského původu, někdo to tu psal, a pokud je to pravda, pak má komedie ještě větší význam. Neboť střílet do svých řad s nadhledem, ale neurážlivě, to chce nejen odvahu, ale i značný nadhled a smysl pro humor. Funesovi značně sekundují i další herci, pro Čechy většinou neznámí a tak musím jen říct, že mi dojem zkazil pouze dabing Jiřího Krampola, který se slyšitelně snažil navázat na slavnějšího dabéra známého komika, ale Filipovský je prostě Filipovský. ()

mac000

Skvělá komedie s možná nejlepší Cosmovou hudbou k de Funésovým filmům. Jenom ten dabing ! Krampol (bohužel) není Filipovský... ()

Milivoj

Jeden z nejlepších filmů mého milovaného nerváka. Pozor ale na neuvěřitelně zprasené DVD od Uranie - obraz 4:3, český dabing s Jirkou Krampolem a absence titulků hovoří za vše. Škoda peněz a škoda takového filmu. ()

rafix

Další vynikající komedie s Funésem. Nezapomenutelný židovský taneček. Opět špatný dabing pana Krampola. Nemá na něho. Filipovský je Filipovský. ()

moviepill

Áno! Keď už za nič iné, tak za ten tanec 5*. Funés exceluje vo všetkých smeroch. Mohol by som vyzdvihnúť veľa scén, ale spomeniem len jednu (okrem tú s tancom, ktorá už je tu): "Šapó---Šapó?... Šapó!" ()

Hlawi

První půl hodiny je slabý rozjezd, ale od té doby se film rychlým tempem rozjede a Funes předvádí neuvěřitelně komické scény...jednu za druhou (získání pozornosti policie na benzince, příjezd do židovské čtvrti apod.). Jeden z nejlepších filmů, které jsem s Funesem viděl. Výborná komedie na pobavení. ()

sidcom

Viktor Žlůna (Člůna) v akci.. škoda toho dabingu od Krampola :( PS: reedice na dvd NEOBSAHUJE originální zvukovou stopu? kde to jako jsme?? ()

patsandor

Jeden z nej filmů Louise. Škoda, že to nedaboval Filipovský, ale Krampol mi seděl víc než Ciesler, ale lepší je to v originále. ()

George.Camel

Zábava začne v momentě, kdy se na scéně objeví Louis de Funés. Spousta fantastických gagů a typického Funésova vzteklého humoru v továrně na žvýkačky, skákající zuby nebo brilantní tanec podráždí vaši bránici a na tento film zkrátka nejde zapomenout. Pobaví i po letech. Kdo umí, umí. ()

Bumerang

Dneska takovou komedii někdo natočit, tak ho zavřou za rasismus na deset let. Arabové honí Židy, Funés není schopen vystát černochy... No, není to na kriminál?! Jenže, když ono to je sakra vtipné a naprosto boží! Tohle jediná Funésova komedie, kterou pan Filipovský už nestačil nadabovat, proto pozor - dívejte se na originál a ne na ten humus s Krampolem!!!! Vedle Pošetilosti mocných a Senzačních prázdnin nejlepší komedie božského Louise :-) ()