Komedie Dobrodružství rabína Jákoba, natočená režisérem Gérardem Ourym, je jedním z mála vynikajících filmů Louise de Funese, který nebyl v našich kinech uveden. Funes si v něm svým typicky žlučovitým způsobem zahrál bohatého francouzského podnikatele, který nemá nic proti cizincům, pokud to nejsou zrovna černoši, Židé nebo Arabové. Nejlépe by asi bylo, aby na světě žili jen samí čistokrevní bílí Francouzi. V nejméně vhodnou chvíli se však dozví, že jeho šofér je Žid a že on sám se zapletl do jakési politicko-teroristické honičky kudrnatých Arabů. Aby unikl svým pronásledovatelům a zachránil si holý život, musí se převléknout za židovského rabína, a sehrát tak hlavní roli na oslavách pařížské židovské obce. A nejen to, musí podstoupit i koupel v kádi plné žvýkačky a sypajících se bonbónů. A tak různé zážitky a dobrodružství postupně otupí hroty jeho „předpojatosti“. (Česká televize)

jesus666

Môj najobľúbenejší Funésov film. Tento film má u mňa len jeden mínus a to absenciu dabingu v podaní F. Filipovského. To však nahradzuje plusmi ako je nazabudnuteľný tanec, Funésova geniálna neverbalita v pasáži s policajtom na pumpe, letisko, továreň na žuvačky etc. ()

Evander

Několik vtipných momentů ještě nedělá dobrou komedii. Rabín Jákob je bez problémů koukatelný film, od Luise de Funèse však automaticky očekávám něco navíc, což mi tato zmatená komedie nepřinesla. ()

MickeyStuma

Další snímek, kde exceluje Louis de Funès, je po hodně delší době zase tak trochu gangsterka. Dokonce se tu i zastřílí. Poslední takový žánrový snímek byl ´Smolař´. Tam Funès ve své roli proháněl Bourvila. Nyní je proháněn on a jako vždy je to legrace. Bohužel to jen kazí dabing. František Filipovský tento snímek nikdy nenadaboval a tak tu místo něj slyšíme Jiřího Krampola. Příběh plný zmatků, záměn, honiček a živelností. Funès jako obvykle hraje bohatého pana továrníka tentokráte firmy na výrobu žvíkaček. A i tento fakt byl náležitě velmi dobře využit. Jak je z názvu patrné, půjde tu o židovskou komunitu, ale tam se děj přenese až v druhé polovině příběhu. Snímek má švih, atmosféru své doby a očekávanou zábavnost. ()

GMVajgl

Má to svoje silný chvilky, ale jinak je to taková suchá komedie založená na nedorozumění a záměně osob. Navíc v české verzi Funése dabuje Krampol místo Filipovského. ()

maaan

Typická de-funésovská crazy komedie. Asi poprvé jsem shlédnul film s de Funésem v originálním znění, jelikož české bluraye poněkud zaostávají. Byla to změna od skvělého dabingu Filipovského, ale de Funés, česky nebo francouzsky je prostě jedinečný. A také musím pozdvihnout chytlavý soundtrack. ()

Torgal

V rámci dopĺňania Funésových restov sa dostalo aj na rabína Jácoba, údajne najúspešnejší Funésov film. Ako pozitívum vnímam, že sa po dlhšom čase nejednalo o adaptáciu divadelnej hry (na ktorých je ich pôvod bolestivo viditeľný), no aj tak všetko stojí na hysterickom a ukričanom Funésovi. No na rozdiel od jeho iných filmov tu na mňa pôsobil, ako by bol naozaj vyšinutý a nie len tlačený na hranu. Taktiež aj u bláznivých komédii mám rád keď si film udrží aspoň aký taký kontakt s realitou a logickou nadväznosťou scén, s čím si tvorcovia tohto snímku hlavu nelámali. Aby som to zhrnul, nebolo to zlé (naháňačka v továrni na žuvačky patrí v skutočnosti k tomu najzábavnejšiemu čo Funés natočil), ale mohlo to byť podstatne lepšie. 6/10 PS: Špeciálne musím vyzdvihnúť slovenský dabing Ľuba Gregora, ktorý túto úlohu po legendárnom Františkovi Filipovskom zvládol so cťou. ()

feryk

Slušná komedie, bohužel si neužijem legendární dabing Filipovského. Také je smutné, že v dnešní době by takovou komedii ve Francii už natočit asi nešlo... každopádně by se mi strašně líbilo, pokud by se pokusil nějaký imitátor předabovat Funese pro celý film, snad jednou. ()

chlebos

Perfektní film, ale jako malému dítěti mě trochu rozčilovaly titulky - pro mě je Funes bez Filipovského prostě trochu horší, ale to je jen můj pocit.. ()

Thrain

Asi nejšílenější "funésovka". Ta úvodní scéna v továrně patří mezi to nejvtipnější co jsem s Louisem kdy viděl. :-D A Funès jako rabín? No co dodat :-D Celkový dojem snad kazí jen Krampolův dabing, což je velká škoda. Ale i tak 94%. ()

Colour

Typicky funesovský film - ako vždy bezcharakterne pôsobiaca Funesova postava, ktorá vďaka Funesovi sympatičtie, nadľahčená atmosféra, plno humoru. Presne moja šálka kávy. Štyri prepojené línie (3 hajzli, 3 policajti, 2 rabíni, 2 prenasledovaní prezlečení za rabínov) nemohli vytvoriť viac vtipných momentov. Za humor 6* Škoda len, že sa Jakobovi nevyhli oslie mostíky a naivita, ktorých síce nebolo veľa, no do očí bili ako divé. Záverečný prerod Viktora Žlnu z rasistu na priateľa Židov bol klinec do rakvy. Ale ten humor... 88% ()

Armin82

Louis de Funes bez Filipovskýho ,to je jako svíčková bez brusinek,auto bez motoru nebo domácnost bez záchodu :( Krampol je určitě jeden z těch lepších dabérů tohoto legendárního komika,ale prostě to není ono. Filipovský je hold Filipovský. Když pominu ten hroznej dabing,tak je Rabín Jákob další z mnoha povedených komedií slavného francouze. Máme tu spoustu bláznivých scének,vtipných situací a je to prostě zábava --->80% ()

Wyrdas

Perfektní komedie, kterou oslabuje pouze nemotorný dabing od pana Krampola. Nebylo by fér tomuto filmovému skvostu odebírat hvězdičku kvůli dabingu, proto filmu dám plný počet! A proč vlastně? Osobně považuji tento film za jeden z nejlepších snímků, kde si mistr Luis de Funès zahrál. Jedná se sice o klasickou zápletku alá kostýmová šaráda, ale precizně ztvárněnou a jak se sluší a patří řádně zamotanou. Netřeba více zlatit zlato a proto kdo neviděl, doporučuji zakoupit a zhlédnout. ()

rublik05

Rabína Jákoba jsem dříve bůhvíproč vynechával, aniž bych si já blázen uvědomoval, o jak povedenou komedii se vlastně jedná. Film má lehce takový krimi nádech, má hned několik vynikajících scén, Funès je jako vždy výborný, dobrou práci ale odvedl i režisér Gerard Oury. Poprvé jsem slyšel Funèse bez dabingu pana Filipovského, jsem toho názoru, že se s tím pan Krampol popral se ctí a jeho dabing mi vůbec nevadil. U mě spokojenost, Rabín Jákob mile překvapil. 8/10. ()

caesius

Viděno ve francouzském originále, a také tak hodnoceno. Ten český dabérský průšvih v podání J.Krampola by se měl zničit do poslední kopie a tvářit se, že k jeho vzniku nikdy nedošlo. ()

Tamdydam

Asi jedna z nejlepsich komedii s Funesem, kterou ale bohuzel dost srazi cesky dabing. Nejen samotneho Funuse (Ackoliv Krampol delal, co mohl). Doporucuji najit si film v originalnim zneni. Funes v originale neni takovym sokem, jako Belmondo, nebo Pierre Richard, kteri zneji uplne jinak, nez jsme zvykli. Funes zni velmi podobne, jenom holt mnohem lepe, nez v Kramopove podani. Dokonce mi sedi i vic, nez legendarni dabing Filipovakeho. ()