WolfR

Filmová klasika. Viděl jsem ten film nesčetněkrát a pořád je to špičková zábava. Výborný padouch Fantomas a nezapomenutelný trouba komisař Juve. Tento film zdobí výborné scénky a vtípky a především skvělé herecké výkony. Na tento film se vždycky rád podívám a vždycky se zasměji. Jasných 5 hvězd. ()

EstéCaňa

Neexistuje film s Louis de Funésem, který by se mi nelíbil. A to jsem měl hodně velkou sbírku. Když jsem byl měli jsme ještě starý VHS přehrávač. Vždycky jsem otevřel skříňku a tam asi dvacet filmů s Funésem. Všechny jsem znal na zpaměť, ale Fantomase sem z nich zbožňoval nejvíc. Je to film do každého počasí a nálady! 9/10 ()

dr.fish

První díl je spíš takový rozjezd, seznámení. Funes nemá tak nějak tu správnou šťávu, ještě to není ono tak jako v dalších dílech. Nicméně je to velký hit mého dětství. 70% ()

BoXBe

Zakořeněné z dětství kdesi hluboko v chlapecké duši, která vždy chtěla auto s křídly a charismatický Fantomasův hlas :) ()

vesper001

S předlohou má sice společný jen název, ale pokud to neřešíte, budete se dobře bavit. Jean Marais je jako Fantomas velice cool a Lous de Funès je přesně takový, jaký má být. ()

Radiq

"Ano, jsem to já, Fantomas. Mou pravou tvář nikdy nepoznáš..." Jeden z nejlepších filmových padouchů, kterej mě dokázal bavit už od útlého až po současnou... Modrá hlava, způsob chůze, nepohyblivé rty, démonický smích, šílené oči a i ty uši, všechno tohle ve vás musí zanechat ten správnej dojem. Nejde jenom o padoucha, ale i o akci a vtip, kterej srší nejen z komisaře Juvea, ale třeba taky z jeho pobočníka Bertranda. Je pravda, že příběh často je úplně nesmyslnej a plnej naivity, ale je naší povinností si toho nevšímat (třeba ta závěrečná honička na zemi, ve vzduchu, na vlaku i na moři, ta nelogikou přímo čpí, když je vždy Fantomas tak lehce k nalezení atd.). Co mě vždy dost sralo a mrzelo, tak idiotskej Fandorův smích a dost hloupoučká jeho snoubenka, ale všechno tohle dostatečně vyvažuje geniální Juve s ještě geniálnějším českým dabingem. Kažá scéna s ním vždy stojí za to (nejvíc však u ukradenejch šperků a pak v posteli se zacpanejma ušima). Další geniální stránkou je hudba, na kterou jenom tak nezapomenete, ani kdyby vám vymyli mozek. Michael Magne - jenom kvůli Fantomasovi si pamatuju jeho jméno. Je to prostě film, na kterej se nezapomíná a dá se pustit dycky... ()

zombkiler

Fantomas je možná zastaralý film ale přesto je nejlepší.Úžasný dabing na kterém se podepsali Filipovský a Moravec, nekonečně se vztekající se komisař Juve a nikdy nepolapitelný Fantomas.Co jiného dodat :-) ()

sator

Slovo fantomas pochází z latinského a řeckého phantasma, význam slova je širší: duch, přízrak, fikce, klam, iluze. Dr.Jung říká, že fantom znázorňuje události rodinné minulosti, které byly potlačeny a nyní se znovu objevují v psychice pacienta.---- Marcel Allain, jediný žijící autor Fantomase (Pierre Souvestre zemřel v roce 1914), byl velmi nespokojen s výsledky tří filmových adaptací. Žaloval společnost Gaumont za morální a obchodní újmu, kterou tyto "groteskní filmy" způsobily jeho literárnímu dílu. Pařížský soud první instance rozhodl v lednu 1969 v jeho prospěch s tím, že došlo k naprostému zkreslení díla. Soud prohlásil smlouvu mezi Marcelem Allainem a Gaumontem za neplatnou, nařídil vyčíslení jeho škody a přehodnocení jeho výdělku z tržeb filmu ze 3 % na 10. ()

Decker

Dnes uz klasika, kterou mam velice rad. Funes je proste skvely a Fantomas je nejstylovejsi zaporak co snad kdy byli ve filmu k videni ;-) ()

Wallas

Jako pětiletý výrostek pro mě byl tento film modla, teď po shlédnutí po mnoha létech zjišťuji nesmyslnost a až dementní návaznost některých scén a vyloženě špatného střihu, kdy se některé postavy záhadně přesouvají a vědí co by vůbec vědět neměli. Ale je tu ta kapka nostalgie... ()

filmmovier

Louis de Funes je nejlepší komik a můj nejoblíbenější herec. A Fantomas je nejen geniální zločinec, ale také geniální zábava, která pobaví skutečně vždy. Pro mě je právě komisař Juve Funesova životní role. ()

VaHo

Nikdy jsem nevěděl komu fandit víc, jestli komisaři, Fandorovi nebo Fantomasovi. Skvělý humor, šílené honičky ze kterých Fantomas vždy unikne. To platí i pro další dva díly. Výborné komedie. ()

Honzíno

Lidé, uživatelé! Vždyť tohle je klasika klasik. Tady na čsfd asi zase opět funguje nějaká podhodnocovací mánie typu: ježiš mě se to líbilo, ale když ty ostatní. 83% pro prvního Fantomase je ostuda. Ale o tom by se dalo polemizovat u více filmů... (můj subjektivní názor - můj komentář). Já osobně brečím smíchy u komického výkonu ústřední dvojice (velký podíl omílaného geniálního originálního českého dabingu). Ach, kde jsou ty časy. Fantomasi, já tě dostanu! Dostanu tě, ty lotře! ()

lennyd

Paříž terorizuje nový typ zločince. Tajemný Fantomas, o jehož existenci stále spousta lidí pochybuje, a který na sebe dokáže vzít podobu kohokoliv. Novinář Fandor (Jean Marais) i komisař Juve (Louis de Funes) musí odhodit vzájemnou nevraživost, a pokusit se bojovat proti společnému nepříteli... Psát cokoliv o filmu, který jsme všichni viděli stoticíckrát je víceméně plýtváním slovy, ale přece jen. Oproti následujícím dílům je první Fantomas spíše detektivkou než komedií, a ani komisař Juve zde není až takový nešika jak v dalších dílech (no i když...). Louis de Funes se v této roli vyřádil (podobně jako v četnících), Jean Marais je taktéž skvělý. Dodnes si vzpomínám, jak jsme se v mládí bavili Fantomasovými kousky (a hlavně jeho úniky), i když asi o něco více v dalších dílech.. ()

noriaki

Fantomas sice ztratil na mysterióznosti, zato získal na charismatu a šarmu. Z tajemné kriminálky se stala sympatická černá komedie, ovšem s překvapivě ambiciózní akcí a několika téměř thrillerovými momenty. Louis de Funès zde dostal první velkou roli a hned s takovým gigantem jako je Jean Marais. Když se snímek představil publiku, situace už byla úplně opačná. Fenomenální úspěch Četníka udělal z neznámého cholerika hvězdu par excellence a i když je novinář Fandor pro příběh daleko podstatnější, lidé tleskali především rtuťovitému komisaři. ()