ASSBURGER

Legendárna klasika ktorá podľa mňa nikdy nezostarne stále zostane v našich srdciach ako perfektná krimi komédia na ktorú sa oplatilo pozerať.Proste dúfam že nového Fantomasa nedokazia. Ale tomu to dám 5/5. Za dobrodružstvo ktoré bolo z hladiska najlepším v mojom detstve. ()

Bozvav

SKVĚLE OBSAZENÁ KOMEDIÁLNÍ KLASIKA FRANCOUZSKÉ KINEMATOGRAFIE. První díl se bral nejvážněji, další dva už výrazně odlehčené. Za mne 80%. ()

zdeny99

Takový ten začátek již dnes kultovní trilogie, ve které se ještě spekuluje nad tím, kdo je a kdo není Fantomas. A zároveň rozjezd, kdy kromě Fantomase se nám představí další hrdinové, komisař Juvea a novinář Fandor. [25228. hodnocení, 392. komentář, 85%, 281. nejlepší film] ()

Yarwen

Fantomas je takový předchůdce Jamese Bonda - prostě spousta akce a málo logiky, zde ovšem okořeněná trochou humoru. Byť je tento první díl trilogie asi nejslabší, přesto založil určitou legendu - ostatně málokomu jméno Fantomas nic neříká. Poprvé viděno v kině Vítek v první polovině 80. let, tenkrát jsem byl jako kluk nadšený - z dospěláckého pohledu už ovšem snímek znatelně kulhá, zejména závěrečná honička vrší jeden logický kiks za druhým a posouvá výsledný dojem k průměru. (50%) ()

Rázlik

Skvěle strávené chvíle v s touto komedii v čele s Louis De Funésem a géniem převleku Fantomasem. Mohu vidět 10x a neomrzí:). ()

Pradlík

První film o dnes již legendárním postrachu, bohatém zločinci neustále pod maskou, ať už standartně modrou, nebo s tváří kohokoli na světě. Proti němu na druhé straně zákona stál úžasně roztržitý a legrační komisař Juve, ztvárněný ikonou francouzského humoru, Louisem de Funésem. Dále je zde po jeho boku novinář Fandor s tváří Jeana Marraise a jeho přítelkyně. První díl nás s Fantomasem teprve seznamuje a proto se žádného velkého zločinu kromě ukradených šperků nedočkáme a většina filmu je o pronásledování maskovaného postrachu, které nás zavede až k moři, kde Fantomas památně uniká do hlubin v čekající ponorce. komisař Juve: Zavřeli mě! Prosím, zavřeli mě! Ještě štěstí, že se o tom nedozvěděli novináři. Bertrand: To bylo tím, že jste nechal doma legitimaci. komisař Juve: Znamenitý postřeh, máte zřejmě talent... vy troubo jeden! Měl jsem jiný sako! To jste mi měl říct, vole! Bertrand: Doufám, že vám nedali výprask. ()

strikeman

Včera jsem si po dlouhé době vybavil, jak mne jako malého vzali mí rodiče do kina na Fantomase - byl to tehdy pro mě fascinující zážitek. A dodnes na mne kouzlo tohoto hrdiny působí, i když už možná ověnčeno jinými přívlastky:-)) ()

Fawkes

Řekl jsem si. Proč se nepodívat na nějaký starý film, který je už dnes považován za kultovní a zrovna Fantomas byla ta správná volba. Logických chyb je tam sice mnoho, ale uvědomil jsem si, že takové filmy už se dneska prostě nevidí, takže patrný nadhled je zde potřeba. Louis de Funès je Pan Komik, a František Filipovský, který ho dabuje je Pan Dabér. Je tu zkrátka vše, trocha krimi, trocha fantasy a spousta humoru tak proč se nepodívat na další díly. (80%) Souhlasím s uživatelem MrGREGOR ta šílená jízda autem byla i na mě moc, ale asi by neovlivnila mé hodnocení. ()

sadlokan

Vražedná lekce o škodlivosti kouření.O té doby je na krabičkách doutníků ve Francii povinně nainstalován varovný nápis:"NON KOUKES NA SEBE AVEC I KDYBYSTE VERDE KSICHTEN MĚLI". ()

lemonova

Dnes sa už snáď len pousmejeme nad "hrôzostrašnosťou" Fantomasa. Navyše, všimli ste si, akí babráci sú tí jeho poskokovia? :))) A predsa je to stále dobrá podívaná! Ale tri hviezdičky z piatich idú Funesovi, bez neho by to nebolo ono. ()

MickeyStuma

Málo se ví, že tento snímek neměl vyznít jako komedie. Předpokládalo se, že zde především vynikne Jean Marais ve své dvojroli, ale příchodem Louise de Funese se to nějak zvrtlo. Jeho postava sice měla být komická jako odlehčení temnějšího thrilleru ( a původně to měl hrát Bourvil ), ale nikdo nečekal, že jeho typický komediální akcent strhne na sebe veškerou diváckou pozornost. A tak vedle Četníka se jedná o druhou Funesovskou sérii ( byť tří dílů), která nestárne a dokáže stále pobavit. Zub času však některé scény poznamenal, ale myslím, že z toho vyzařuje alespoň jistý punc nostalgie. Svůj podíl má i český dabing. Vedle Františka Filipovského je nezapomenutelný i Miroslav Moravec se svým originálním Fantomasovským smíchem. Francouzská klasika, která si zaslouží své místo. ()

Rathalos

Po serii so zandarmi dalsi kult s vynikajucim legendarnym hereckym obsadenim na cele s L.D.Funesom,tento francuzsky herec je neprekonatelny v komedialnom zanre....:-) ()

Ezis

Patřím k těm nemnoha lidem, kteří Fantomase neviděli v dětství. Zhlédla jsem ho až teď a nic mně to neřeklo. Ve své době to určitě byla velice kvalitní zábava - a hlavně natočená pro někoho, kdo ještě neviděl padesát mnohem akčnějších dobrodružných filmů :-) Proto hodnotím vysoko. Ale protože jsem nedokázala nikomu fandit, film mě vůbec nestrhl. Zaujalo mě jen to, že to byla příležitost podívat se do Paříže 60. let. Třeba dům, ve kterém bydlí komisař Juve, je moc pěkný. Film mně začal dávat smysl, až když jsem si přečetla komentář Mr. Apache o tom, že původní romány byly vlastně hororové. Myslím, že jako fantaskní horor by tenhle film fungoval mnohem líp. ()

BOURQUE

Úspech tejto francúzskej klasiky je treba hľadať najmä vo skvelom hereckom obsadení. Dobrý scenár, na tú dobu skvelé masky a slušná réžia. Prvé dielo jedného z málo vydarených trilógií vo svete kinematografii. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Joeey

Klasická francouzská zábavná komedie (ostatně jako většina z 60. a 70. let minulého století) s příběhem, napětím a humorem. Film má v sobě takové tři hlavní dějové linie: Krádež šperků v masce Fandora, přepadení herny v masce Juva a únos dvou zmiňovaných v masce vězeňského dozorce. Děje v dalších dvou dílech už podle mě více navzájem navazují. A taky jako Paldiniho mě k tomuto filmu vlastně přivedl seriál Arabela. ()